292
Várostervezgetős játék a Monte Cristo gondozásában
  • Gerbill
    #252
    A táska a bevásárló épületek hiányát jelzi. Ha már nagyvárosod van akkor nem mindig elég a kis üzlet, kell néha egy supermarket is.
  • Gyocsika
    #251
    Valaki valami jó leirást tudna adni a játékhoz?
  • gematta
    #250
    Én is ezt szeretném megtudni
    raktam szórakozs korház biztonság is rendbe van
    meg minden de a piros táskát jelez az egész kerület
    az adót hol lehet állitani benne?
    köcce
  • zAkkEr
    #249
    hello.!
    a házak felett a piros táskák mit jelentenek?
  • robos
    #248
    Hi!

    Kijött a játékhoz 1 delta verziójú magyarítás: itt található bővebb infó!!
  • Gerbill
    #247
    a különböző modellező programokkal készített épületeket lehet vele a játékba rakni.
  • bricsi01
    #246
    nekem még nincs meg a game és gondolom hülye kéréd, de ez mi?
  • hello
    #245
    Lehet hogy azért nem mentek dolgozni mert túl messze van tőlük. Kattints a munkahelyre és zöldel fogja jelölni hogy kik érik el.

    A sárga fa nekem akkor szokott megjelenni amikor szenyezett területen belül van a ház. Egyes munkahelyek és a szeméttelepek lerakása előtt piros kör jelenik meg körülötte. Az a szenyezett terület és nem ajánlott azon belül lakóterületet létrehozni.
  • magus
    #244
    van par kerdesem amit nagyon nem vagtam:

    csinaltam egy varoskat, tele volt blue collarsal, csinaltam nekik munkahelyet, de nem koltoztek be, egyszeruen csesztek dolgozni menni. allandoan ugat h recruitment problem

    meg mit jelent az a sarga fa a hazak felettt? gondoltam parkot, de az sem segitett, nem fejlodott igazabol a placc ott.

    aramvezetek nincs? mindig ha csinalok egy uj keruletet, oda lekell raknom egy szeneromuvet? ez nincs megoldva mint simcityben?
  • hello
    #243
    Telepíts piros munkahelyeket
  • Jancsika8
    #242
    hali és a Pirosak,hogy "fejlődnek" ki???? Nekem egy fél % sincs belőlük:(
  • Attila56
    #241
    Sziasztok.Most nézem hogy nincs is az oldalon kép róla....:D :D :D :D
    De nagyon várom már :)
  • PLackó
    #240
    nah ha lesz magyarítás,ujra játszok vele :)
  • TopGun
    #239
    Hi! kinek a galeriajaban kell keresni a kepeket a forditasrol?
  • Christian
    #238
    "City Life[Armador]: a fordítás 95%-nál tart. A fordításról képeket a galériában találtok."
  • Neoncsoves
    #237
    Lehet editort használni akinek nem tetszik valami épület :D
  • miki90
    #236
    City.Life-RELOADED
  • Serpa
    #235
    már van is ...
  • Redokee
    #234
    tudtok oldalakat, ahol épületeket lehet ehhe' letölteni?e
  • robos
    #233
    Sry nemtom, csak a linket ismerem, magát a portált nem...
    De valszeg még nincs kész a teljes fordítás, bétát meg nem tesznek ki....
  • Attila56
    #232
    Én azon a linken nemtudok hozzá férni a letöltésekhez robos.Regisztráltam....de nemtudok belépni.Mi lehet a baj?
  • Varja
    #231
    a jobb oldalon ott vannak a prolik, meg a főnökeik. Ezek már inkább apukák, vagy nagyapák, nekik a biztonság a fontos. Nem is utálják egymást. A főnök imádja a sosem sztrájkoló munkásait, míg a munkás boldogan veti oda magát bármilyen túlórának. (na jó ez kicsit hülyeség a játékban, dehát sok más is) Viszont köztük is csak a pénz a különbség. A szegény proli, és gazdag főnöke viszont gyűlöli az csóró meg a gazdag értelmiséget. Mé nem dógoztok hö? illetve Miért ilyen fölösleges dolgokra pazaroljátok..... Na erre a gazdag meg a szegény értelmiség is ideges lesz, mondvánm hogy ti csak az állam bérencei vagytok peace!!

    Arra még nem jöttem rá, hogy a két középen álló réteg (elitek, meg csövesek) mit akar. Az elitet még megértem, hogy középen van és egy kis kultúrát, meg egy kis biztonságot akar, de a csöves? De sebaj azé utálják egymást

    Na jó már így is sokat írtam, de úgy látom nem foglalok sok helyet ebben a topikban. Elég kevesen írnak. No jó visszanézek a játékhoz.
    Hátha megszeretem
  • Varja
    #230
    Meg még egy kis segítség:

    Ha megnézitek a Tutorial egyik ábráját, látjátok, majd, hogy a 6 társ-i réteg egy xy koordináta rendszerben van . A lényege eccerű lesz.

    A függőleges tengely: gazdag vagy szegény réteg.
    visszintes: Inkább az oktatás (és gondolom emellé a művészetek, buli meg ilyenek is tartoznak)vagy a biztonság a fontos (ide meg gondolom a tűz és vagyonbiztonság tartozik)

    Így biza a baloldalon lesznek a chichek és a fringes-ek. Ők a bohémok. Tehát a különbség csak annyi, hogy a fringe beül a Puskin-moziba és megnéz egy művészfilmet, míg a Chick elmegy egy rohadt drága tánc-performance-t megnézni. Mondjuk. De azé este mindketten a kocsmában megbeszélik a két műsort. Azaz le lehet őket tenni egymás mellé, nem verik szét, mert a kultúra az kultúra, és az köll.


  • Varja
    #229
    Ja meg valaki kérdezte, hogy ki kicsoda a játékban:

    Have nots (feketék): Szó szerint fordítva "semmilyük sincsen", vagy ilyesmi. Vagyis kb. a csövesek

    Blues Collars (sötétkékek): Ők a kék munkásegyenruhákról kapták a nevüket. Kb. ők a prolik, munkások

    Fringes ( pirosak): Hát ez nehéz csoport, de kb. társadalom peremén élők, akiknek haladó gondolataik vannak. Vagyis mivel itt egy festőpaletta a jelük, vmi bohém művészfélék lehetnek.

    Radical Chics (sárgák) Hát én magamnak csak gazdag köcsögként fordítottam le őket. Amúgy kb. olyanok mint a Fringes-ek, csak sok pénzzel

    Suits (világoskékek): Hát ők az üzletemberek.

    Elites ( fehér). Rotschildék, Stuyvesanték (vagy ők inkább a suitsok) Na mindegy a társadalom teteje.


  • Varja
    #228
    Ja! Pedig szép.
  • Varja
    #227
    Hát még nem túl sokat játszottam vele, de amikor tegnap "végigmentem" az utcán, és "köszöngettem", hogy : Hi Joe, Hi Joe, Hi Joe, Joe Joe Joe Joe joejoeojeoje.... vagy épp Hi Mary mary......, na akkor elkeseredtem kicsit. Az sem vigasztal, hogy majd ha lesznek mondjuk eliteim, akkor milliónyi Mr. Rotschildnak köszönhetek majd, akik mind ugyanolyan házban laknak majd, meg ugyanolyan házban dolgoznak. De a legnagyobb hülyeség mégis az talán, hogy majd jönnek a szegények, meg a munkások, ha nem építek nekik semmit. Képzelem Demszkyt: Kedves szegények gyertek erre a környékre, mert ez közel van a radioaktív hulladékokhoz, meg büdös meg koszos és nem kell félnetek, nem építek ám parkot, meg iskolát.
    Lehet ám, hogy én vagyok csak maradi, és ez a játék a legvalósághűbb a világon, csak egy 300 év múlva játszódó antiutópiát ábrázol, melyben a szegény és gazdag réteg elkülönülve él, és a hat társadalmi rend egyes tagjai néha összeverik egymást.... Na mindegy azé még kicsit jobban beleméjedek, hátha sikerül felépítenem Orwell Óceániájának fővárosát az 1984-ből.
  • #226
    Az egy dolog hogy , (komcsi épületek ) de legalábbb nelehetne ilyen gyorsan kivégezni a játékot . Ebbe a (városba) kb max 4 óra volt , van 2 legkisseb rendör 3 lekissebb suli egy valag áramfejélesztö ami mind minuszba van és mégis termel.Szemétégetö vagy ujrafelhasználó max 1
    és mégis mindnen csodálatos anyaérem meg minden.A lovét elsem tudom költeni,buszmegálló 0,taxi 0 , metró 0 , az utak szélessége tökmindegy .Talán az elején számit hogy zöldesited e a zöldértrimánkodó fickoknak (ha nem az se baj). Vagyis sajnos a Sim City 4-hez képest ez egy árkád játékocska.
  • Yag
    #225
    NA, pontosan ezért hagytam abba a játékot.
    hogyan néz már ki ez a város ? Nem neked szól személy szerint mimiszikü! hanem a dizájnernek . Ennyi ocsmány egyen épületet még a kommunizmus alatt se láttam.
    Ritkán szoktam fikázni valamit főleg játékot de ez kicsapta a biztosítékomat.
    Azért ennél sokkal több fantáziát feltételeztem arről a játékról.

    Csalódtam! Pedig reménykedtem még az elején de miután már jópár órát játszottam vele és végig reménykedtem benne hogy változnak majd az épületek majd, majd .. de már látom hogy hiú ábránd volt ezt gondolni.
    Fapados az egész és kész. Asszem inkább visszateszem a SC4et .. kiegészítem a Rush-al és mehet az építkezés.
    Ez a játék nekem ezekután már-csak egy gyenge próbálkozás a Sim City leutánzására. Pedig hittem és bíztam benne ... már azt is elhatároztam hogy megyek megveszem és kiteszem a polcomra ... de még jó hogy nem tettem .

    Bocs mindenkitől ha nem ezt vártátok hogy írom de én sem ezt a teljesítményt vártam a játéktól és a fejlesztőktől.
    De kitartás az irány jó csak többet kell beletenni. Ez még kevés.

    Uff most én beszéltem sápadt arcu barátaim.
  • #224

  • robos
    #223
    A lényeg az, h teljesíteni kell azt amit mutat a jobb alsó sarokban lévő monitoron. Szal egyre több mhely/lakóház kell mind2 csoportnak (piros/kék) és ahogy nő a létszámuk megnő az igényük a különböző szolgáltatások iránt. Magyarul : szebb környezet, üzletek, oktatás, eü. szal minden kell nekik, és ha nem adod meg akkor nem fog fejlődni a városod, és csak 1helyben fogsz topogni. Az oktatás, pláne a felnőtt oktatás az ugrás a radical chics-ek bejöveteléhez. A játék lényege h mindenből kell lenni a városba, hisz nem véletlenül rakták bele...
  • HAYES
    #222
    Csá!

    Építs egy piros munkahelyet kicsit távolabb a kékektől és rakj le úgy egy házat az új munkahely mellett, hogy a jobb felső sarokban lévő körből egy piros csík mutasson a házhoz. Feketét is tudsz így csinálni. Magasabb rétegeket viszont csak úgy tudsz hogy növeled az életszinvonalat parkokkal, szórakozóhelyekkel és egyszer csak megjelenik egy pár emberke, akinek építesz egy munkahelyet és így tovább....
  • Rohamsisak
    #221
    Hali all! Kérdésem az lenne, hogy a helyzet az hogy a városomban csak blue collarsok vannak, majdnem az összes lehetséges businesst megépítettem nekik, műxik is mind, de nem tudom hogyan tudok magasabb rétegeket csinálni, szóval mit tegyek ahhoz hogy végre jöjjenek a radical chiks-ek és hogy unlockolhassam végre az újabb businesseket? Légyszi help! Köszi!
  • Attila56
    #220
    aha.....beregletem és nemtok bejelentkezni.Ez mitől van?
  • robos
    #219
    Mielőtt mki elkezdi magának lefordítani a játékot, adnék 1 linket amin látható, h 1 fordítócsapat már készíti hozzá a magyarítást. Jelen info, h már 60%-nál tartanak.
    Aki tud várni annak lesz rendes, nem házibarkácsolt magyarítás hozzá....
  • malter
    #218
    azért mondtam hogy ott a winbe alap jegyzettömb,simán átirod vele magyarra és ennyi a történet
    pl:
    eredeti
    #FIELD_ID DOYOUQUITGAME
    Do you really want to quit this game?

    modositott
    #FIELD_ID DOYOUQUITGAME
    Biztosan kilépsz?
  • HAYES
    #217
    Nekem még nincs magyarításom, most kezdtem el csinálni.
    Ami a képen van azt nem én fordítottam le.
  • perselus005
    #216
    A tiédet nem tudod feltenni?
  • HAYES
    #215
    Na újra itt!
    Változott a helyzet és sikerült megoldanom (mint mindíg) a helyzetet.
    Egész egyszerű. Ott a TEXT mappa, benne a .loc file-ok. Csak annyi az egész hogy át kell írni a kiterjesztést valamilyen szövszerkesztő kiterjesztésére, és kezdődhet is a magyaritás.

    Na hello!
  • HAYES
    #214
    Császtok!

    Nem tudom egyenlőre elmondani, mivel még nem tudtam rájönni, mivel is lehetne azokat a fájlokat (.loc) szerkeszteni. De próbálkozom.
  • perselus005
    #213
    Nekem is pls.