35049
  • tpM
    #15246
    vagyis ez Radonnak ment...
  • tpM
    #15245
    Ki beszélt itt 8bites ArmA AI hegytetőről való levadászásáról?
  • DrRadon
    #15244
    A másik, bármilyen idióta pöcsök is vannak a Berzerken, még mindig izgalmasabb mint a 8 bájton kódolt ArmA AI-t vadászni a hegytetőről.
  • m1c1mack0
    #15243
    " a régi OFP-s hentek " erre egyesek már lassan vallást alapoznak. (na jó itt ki backspace-eltem amit eredetileg ide írtam)
    A berzerk nem IC, nem ATOW, nem majszpálya, de te nem nézheted le mivel nincs tapasztalatod vele, mivel 10 perc után midig 'elmegy a net' (vagy s***a l****sz)
  • DrRadon
    #15242
    Te ezt nem tudhatod. Te utoljára gyerekkorodban vettél részt bármilyen hentben.
  • Feró Flex
    #15241
    ámen.
  • tpM
    #15240
    Eurogamer előzetesből:
    "Az első ellenséggel való találkozás mutatja, hogy sok munkája volt a BISnek a mesterséges intelligenciával és hasonló dolgokkal. A micro AI-nak keresztelt rendszer biztosítja az élethű harci érzést. Az ellenfelek általában kerülik a nyílt területeket, házról házra mozognak és folyamatosan használják a rendelkezésükre álló fedezékeket."
    És valószínüleg Májusban jön PC-re.
  • tpM
    #15239
    Hát azt az agyatlan fasságot ne hasonlítsd a régi OFPHu-s hentekhez...
  • DrRadon
    #15238
    Van rá lehetőség... ArmA1.14. Külföldi Berzerk szerverek.

    Remek móka volt, ahogy 3-5 H.AR.C játékos keresztülgázolt a külföldieken. Közben folyton csíterezték vargoszt. Teát tisztelték, majszot meg rettegték.
  • Sanyix
    #15237
    Újra kellene ilyesmiket csinálni :D
  • Icebird
    #15236
    Pedig milyen szép is volt mikor második everon front pályámon magam mellé rendelve Kváziékat megindultunk ilyen szépségekkel és leradiloztuk a nyugati tankokat veszteség nélkül.
    Milyen idegesek is voltak, de hát ennyit jelent egy szervezett támadás.:)
  • tpM
    #15235
    ezen megint DSHK van NSVT helyett :O
  • repvez
    #15234
    A nyeles autokat nem szeretem :D
  • Icebird
    #15233
    végre egy cép kép:
  • tpM
    #15232
    1-ben is ilyenek az árnyákok alacson részletességen.
  • repvez
    #15231
    árnyékok
    Eddig is gyanusak voltak nekem az árnyékok, de ennél a képnél rájottem mi az.Az hogy nem minden vet árnyékot és nincs önárnyék sem.A fák árnyéka is fura.
    Eddig a Best fény/árnyékok a Cod4-es csernobili pályán láttam.Remélem a szar HDR kezelést megoldják benne, bár láttam abbol is képeket, most meg minden csillog még a tehén fehér foltjain is fénygloria látszik
  • [NST]Cifu
    #15230
    Végül is csak azok a dolgok, amik igazán újdonságot jelentenének az ArmA-hoz képest.
  • tpM
    #15229
    alpha
  • Hogthar
    #15228
    Monjuk azokat a videókat nem a bis csinálta hanem akik megkapták a béta változatot ami valószínűleg eléggé butított volt, és ők tesztelték le hogy az épület nem olyan amilyen, az ai vacak de szerintem a végleges verzió korántsem lesz enyire rossz. Most pár Videó alapján mindenki ki van akadva, de Pcdomeon is írták hogy a béta butított változat és sok dolog kivan belőle véve.
  • [NST]Cifu
    #15227
    Én már csak azt hiszem el, ami az orrom előtt van. ^^
  • tpM
    #15226
    Szerintem ez akkor is jó lesz; már 1éve mutatták a microAI-t mikor kézjelekkel kommunikál, kinéz a sarkon stb a sajtó verzióból állítólag ki van véve, hogy gyorsabb legyen (mondjuk ez elég furcsa :D), az épületrombolás sincs bent (ezt ugye tegnap mondta egy fejlesztő) a többire meg még van ~1-2hónapjuk ugyanis az 505Games Jún.26-án akarja kiadni (nemtudom mennyi idő kiírni ezeket DVD-re meg boltokba szállítani stb)
  • MrJoe
    #15225
    warez muháháháháá!!
  • Feró Flex
    #15224
    Én ezért pinzzt nem adok.
  • Adam II
    #15223
    Csak az a baj, hogy ők nem ismerik kellőkép a recepteket. Ha kiadnák a forráskódot olyan játék kerekedne belőle, hogy megnyalnánk mind a tíz ujjunkat.
  • tpM
    #15222
    modderek = ingyenkonyha :D
  • Adam II
    #15221
    A legnagyobb bajom az ArmA-val, hogy inkonzisztens.
    Játékot fejleszteni kicsit olyan lehet mint főzni. Tudni kell, hogy miből mennyit kell hozzáadni az ételhez ahhoz, hogy jó íze legyen. A BiS pedig nekem úgy tűnik, hogy egyszerűen fog mindent amit ők finomnak gondolnak illetve egy csöppet abból amit célközönség finomnak talál, belevágja egy turmixgépbe jól ősszekeveri majd egyszerűen kiönti egy eldobható műanyag tányérba, hogy tessék egyétek. Aztán amikor látják, hogy mindeki húzza a száját tesznek bele egy csipet sót vagy egyszerűen azt mondják főzzetek magatokra.
    Jó dolog az élethű ballisztika és sérülésmodell, az önálló AI, az épületek rombolása, a változatos járművek és környezet de ezeket össze kéne kapcsolni és egységesen kezelni. Lehet, hogy az oly sokat emlegetett ballisztika részletes ettől függetlenül az AI még szerencsétlenkedhet és az épület rombolás koránt sem dinamikus a járművek pedig nincsenek kellőképp kidolgozva. Én azt mondom nem csak néhány dologra kéne fókuszálni és elveszni azok részleteiben hanyagolva minden mást hanem rendesen össze kéne rakni mindent.
    Hogy egy újabb hasonlattal éljek én makettezek, tegyük fel, hogy csodaszépre megcsinálom egy repülőgép műszerfalát de elfáradok és valamiért sietek szóval a többi részét elkapkodom és csúnyán festem le. Ezek után ha van képem elmenni egy versenyre hiába magyaráznám a bíráknak, hogy lehet szarul néz ki de nézzék a műszerfalat az milyen jó már, nem fogom megkapni az első díjat sőt lehet egy olyan makett kapja meg aminek a műszerfala messze nem olyan tökéletes mint az enyémé de összességében jobbra sikeredett.
    Amit leginkább sajnálok, hogy az a hatalmas potenciál ami ezekben a játékokban rejlik kihasználatlanul marad és még mindig olyan hibákkal küszködnek amit rég ki kellet volna javítani. Ezért vagyunk elégedetlenek és csalódottak.
  • Adam II
    #15220
    Na igen. Ráadásul amikor ráközelít néhány dologra látszik, hogy még mindig van késési idő az élesebb textúrák betöltésében.
  • Icebird
    #15219
    Mit nem adnék ha valós idöben nem csak a textúrát hanem a hozzá tartozó shadereket is lehetne cserélni.
  • Icebird
    #15218
    Nade de milyen ügyes, teljes menetfelszerelésben támaszkodás nékül hogy átlibben!:D
  • Adam II
    #15217
    Megnéztem a gameplay videókat és azt kell, hogy mondjam ez ArmA csak olyan grafikával ami akadni fog a gépemen.

    Az AI pocsék de valószínűleg minimura van állítva, akkor ilyen lassú a reakció idejük. Attól tartok akkor is csak így ácsorogtak volna ha maximumra lett volna állítva, esetleg előbb meghúzzák a ravaszt.
    ArmA 1.0-ban még volt egy god mode cheat (azt kellet bepötyögni, hogy life). Kipróbáltam még anno, hogy mi van ha beírom és nem tudnak kilőni 300 méterről hanem odasétálok hozzájuk megnézni, hogy reagálnak. Ugyanezt csinálták álltak előttem és lövöldöztek rám, nem mentek fedezékbe, nem vonultak vissza pedig maxra volt állítva az AI. 1.02-től már kiszedték ezt a cheatet. Vajon miért?

    Az "épület rombolás" vicc. Egy darabig azon gondolkoztam mi a fenéért mutatják ha nem is történik semmi aztán hirtelen bevillant a másik textúra majd összeomlott. Döbbenetes.
    ArmA-ban is összeomlik így csak annyi a különbség, hogy nem villan be másik textúra.

    A város harcnál nagyon idegesítő volt az a sok MAN. Mondjuk ArmA-ban is zavar a katonák monoton jelentgetése, olyan gépies.

    DE ÁT LEHET MÁSZNI A KERÍTÉSEN!!!!!!!!! Na jó valójában tetszik, hogy át lehet mászni rajta de elég elszomorító, hogy a grafikát leszámítva ez volt az egyetlen újdonság és amikor a kerítés közelében állt tudtam, hogy nem fogja kihagyni, hogy bemutassa.
  • Icebird
    #15216
    Te doki:), nincs kedved armát kalapálni?
    Úgy látom azért jópár dologban otthon vagy!

    Van pár ötletem hogy lehetne megvalósítani azt amit a BIS kölkök nem hajlandóak.

  • tpM
    #15215
    Az én területem a hangok meg modellezni tanulok épp :)
  • DrRadon
    #15214
    Ja, nem voltál hajlandó a Visual C++-szal foglalkozni. Pedig már rég meglennék a tereppel, az areákkal és szektorokkal, a statikus objectekkel, a SkyBox-szal, a kamerával, az ütközésvizsgálattal és az árnyékokkal (ezeket már mind megírtam Delphiben: LogicLab - !MAGE engine. copirájt meg ilyenek). Most tartanánk épp a rombolás polygon szabdalós algoritmusánál meg a basic fizikánál.
  • DrRadon
    #15213
    Ja, béta teszter vonalon verhetetlenek lennénk:)
  • tpM
    #15212
    Ne várjunk addig :)
  • Solt
    #15211
    Ha vége lesz ennek a válságosdinak, csinálunk valami fejlesztő céget... minden területre van valami kis zsenink! :)
  • Solt
    #15210
    Persze, ez egyéni nézőpont kérdése... kinek mi. Mindenesetre amíg legalább egy közepes játékos szintjére nem tudják hozni az AI-t, addig engem nem érdekel!

    Mellesleg vannak durva pályák, ahol elég okosan reagál az AI, és nem lehet fejetlenül rohangálni...
  • DrRadon
    #15209
    Nincs baj a scriptekkel. A scriptek prociidőt spórolhatnak meg. Teszem azt az AI úgy dönt hogy fedezék kell neki, a legközelebbi ilyen object egy kapualj, akkor oda megy, és a script "behúzza" őt a kapualjba, az előre megírt pozícióba mozgatja és a meghatározott testtartást veteti fel vele. Így nem kell a procinak számolgatnia az elhelyezkedés ütközésvizsgálatait, és az AI kényelmesen lövöldözhet a kapualjból kihajolva. Mindenki jóljár, csak normálisan kell megírni a scripteket.
  • DrRadon
    #15208
    Tempi meg Cifu már linkelt gameplay videókat. Azokon háborodtunk fel ennyire. (hang, AI, épületrombolás, stb)

    Linkek a #15156 és #15152-es hozzászólásokban.
  • Adam II
    #15207
    Attól, hogy nincsenek scriptek és az AI önálló döntéseket hoz azok a döntések lehetnek idiótaságok. Elég fusztráló volt ArmA-ban látni, hogy az idióta csapattársak nem tudnak átsétálni egy kicseszett hídon, vagy nem egyszer fordult elő, hogy az AT-s ahelyett, hogy a közvetlenül előttünk álló páncélost egyszereűen kilőtte volna, elkezdett kommandózni ami ahhoz vezetett, hogy a jármű előtt kötött ki ami azonnal kilőtte ráadásul felhívta a figyelmet a többiekre is. Nem szeretem ha a csapattársakat pesztrálni kell. Az is nagyon rosszul érintett amikor egy sofőr 10 percen át próbált kikerülni egy STOP táblát amibe beleütközött aztán feladta és kiszált a teherautóból. Az ellenség AI-ja sem sokkal jobb. Lehet megpróbálnak hátbakerülni de nem egyszer az utca közepén ácsorogva lövöldöztek rám ahelyett, hogy fedezékbe vonultak volna. Volt egy mesterlövész küldetés ahol egy víztoronyról kellet lövöldözni a szabotált konvoj teherautiból kiszálló gyalogosokat akik ahelyett, hogy a járművek mögé húzódtak volna összevissza rohangáltak meg néha lehasaltak.
    Ezek után nem esek hasra az élethű ballisztikától meg attól a kevés technikai dolgtól amit hajlandóak beletenni mert ennyi erővel lehetne a címe "Shooting Range Simulator" ahol egy helyben kell állni és statikus céltárgyakra lövöldözni.
    Persze multiban ahol emberek irányítják a katonákat ez nem probléma de engem meg az nem érdekel túlzottan.