35049
  • tpM
    #15446
    Sztem egy küldetés sem lesz olyan hosszú, hogy így megrozsdásodjon :D
  • Solt
    #15445
    M1C1 a saját írását törölte ki! :D Nagy mellénnyel berakta amit berakott, aztán rájött, hogy ehhez mégsem elég bátor... ezért szívtam a vérét! :D
  • ceaser
    #15444
    De jól néz ki az a harckocsironcs!!! Jó lenne, ha egy a játékban kilőtt harckocsi is majd így festene, miután elfüstölgött:)
  • Scottt
    #15443
    Jólhangzik^^
  • Scottt
    #15442
    Valami ilyesmire vágytam,köszönöm szépen Cifu Mester
  • veterán
    #15441
    Igazad van cifu hagyom a píbe a konzlos témát . Jobb lesz ez pcn. . Kérdés szerintetek lesz majd évszak váltás a game be ? jó lenne ha lennének ilyen havas missiók is
  • [NST]Cifu
    #15440
    Flamelni könnyű, hatalommal élni nehéz és viszontagságos munka. :)

    Szerinted én miért nem kértem a házigazdaságból, mikor a Seaweed vs. mindenki "téma" jobban lobogott mint Gyehenna lángja? :)
  • [NST]Cifu
    #15439
    A konzolos témához: nem tudom, hogy a konzol mániákusok miért nem nyitnak egy ArmA topicot a konzolos fórumrészbe? A fenéért kell összemosni a két verziót...

    Scott:

    Hogy az ACE-ben milyen századok vannak, azt nem tudom (illetve szerintem te nem a légi szegmens felépítésére vagy kiváncsi, lásd lent :)). :)

    A valóságban egy USMC MEU (ejstd: M-JÚ :)) a következő képen épül fel:

    Mindenek felett áll a MEU parancsnoka, ez egy Ezredesi (esetleg Alezredesi) rendfokozatú illető, továbbá van egy saját szárnysegéd csapata (3-5 fő). Ha a MEU még a hajón tartózkodik (Amphibious Ready Group, ARG), akkor az flottaparancsnok (US NAVY tiszt) felette helyezkedik el a parancsnoki láncban (rendfokozatban is).

    Minden MEU négy szegmensből épül fel, a szegmenseknek saját parancsnokuk van, akik a MEU parancsnoka alá tartoznak, neki jelentenek. Ők általában Alezredesek, ritkábban Őrnagyok.

    Parancsnoki szegmens (CE, Command Element):

    A MEU parancsnokát szolgálja ki, elsődleges feladatuk a hírszerzés, a kommunikáció biztosítási a szegmensek, illetve a szegmensek és a MEU parancsnoka között. Ide tartozik egy századnyi Force Recon is, akik a felderítés mellett a légi szegmensnek illetve a part közelben lévő hajók ágyúinak jelölik meg a célpontokat, helyesbítik a lőelemeket. Szintén a CE része az elektronikus hadviseléssel foglalkozó, általában egy század erejű egység, illetve újabban egy UAV szakasz is.

    Gyalogos harci szegmens (GCE, Ground Combat Element):

    Na, téged ez érdekel. Ez egy megerősített dandár, melynek része három gyalogos század, egy ilyen század 3 szakaszból és egy parancsoki rajból áll, a szakaszok 3 rajból, a raj három fireteamből áll, egy fireteam pedig négy főből ugye. Tehát a gyalogos század áll 3x3x12 tengerészgyalogos bakából (gondolom 3x4 fős fireteam egy raj az ACE packban), és egy HQ rajból. A HQ raj kinézete erősen változó, de általánosságban ugye a parancsnok (egy százados), egy parancsnokhelyettes (hadnagy), két szárnysegéd (egy first sergeant és egy gunnery sergeant), egy ellátótiszt (tizedes vagy közlegény) és egy sofőr (közlegény). A HQ-ba még tartozhat külön rádiós esetleg (bár ez a feladat sokszor a szárnysegédekre jut), illetve régebben ide tartozott általában egy aknavetős raj. Manapság ez nem jellemző, inkább külön beosztanak egy rajt vagy szakaszt még a századhoz, ha szükség van rá.

    A GCE a három gyalogos századon túl még bír egy tüzérségi egységet (6db 155mm-es M777 vontatott löveg), egy könnyű páncélozott felderítő századot (7-16 LAV járművel), egy partraszálló szakaszt 15 db AAV7A-val (ide csak a járművek személyzete tartozik, hogy mit szállítanak, az a feladattól függő) és egy páncélelhárító szakaszt, ami 8 TOW indítót jelent vállon vagy HMMWV-n. Végül pedig egy külön HQ század is dukál a GCE parancsnokának. Ha a feladat megkívánja, akkor a GCE része még egy páncélos szakasz, 4db M1A1 Abrams-al (ezért hülyeség az ArmA2 esete, hiszen az USMC-ben nincs M1A2 TUSK).

    Egy feltöltött GCE olyan 1100-1200 embert takar.

    Légi szegmens (ACE, Aerial Combat Element):

    Ez nem az az ACE. :)
    Az ACE egy összetett egység, amely mindenféle légi járművet magába foglal, amivel a MEU-t támogatja.
    A gerinc egy közepes helikopter század, 12 darab CH-46 Sea Knight helikopterrel, most ezeket cserélik le az MV-22 Ospreyekre.
    Van egy nehéz szállító század, négy CH-53E Super Stallion helikopterrel.
    Egy tűztámogató helikopter század, általában négy AH-1W és három UH-1N helikopterrel, ezeket cseréli hamarosan le az USMC AH-1Z és UH-1Y típusokra.
    Egy vadászrepülőgép század, hat AV-8B Harrier II. harci repülőgéppel, ezeket várhatóan 2013-2014-től kezdik el leváltani az F-35B típusok.
    Egy szállító/légi utántöltő század, két C-130 repülőgéppel. A C-130-asok a bevetéshez közeli hagyományos (általában USAF) reptérről szállnak fel, és a CH-53E, MV-22 illetve AV-8B gépeknek tudnak légi utántöltést biztosítani, illetve szükség esetén ők vihetik a cél közelébe a Force Recon egységeket (ejtőernyős ugrás), ha a helikopterekkel ez nem megoldható. Ha szükséges, akkor a frontvonali egységek utánpótlását is ők szállítják, ejtőernyővel ledobva.

    Logisztikai szegmens (CSSE, Combat Service Support Element):

    Ők a legkisebb számú egység, mintegy 300 főt számlálnak, és ide tartozik egy mobil kórház, a karbantartó század és a szállító század, továbbá a Katonai Rendőrség, és az adminisztráció (fizetések, könyvelés, stb.).
  • Solt
    #15438
    áruló :)
  • tpM
    #15437
    áruló
  • m1c1mack0
    #15436
    az vagyok solt, a markukban tartanak :)
  • Solt
    #15435
    Júúúúúúúj... működött a cenzúra!!!! Gyáva vagy M1C1! :D
  • DrRadon
    #15434
    Ajjaj. Sanyix! Az által felfedezett szellemi szingularítás kiszabadult fájl börtönéből és nekiállt szippantani.
  • Solt
    #15433
    Tagadod? Feljelentelek... most készül a törvény, Te bűnös!
  • DrRadon
    #15432
    Hát, erre nem találtam megfelelő szmájlit... Talán ennek a vertikális tükrözöttje méltán kifejezhetné alanti megszólalásod részemről megfogalmazódó kritikáját:

    :)
  • Solt
    #15431
    Mert az a szám szerzői jog védett!
  • tpM
    #15430
    mérnem 6 millió? :D
  • Solt
    #15429
    16000 fekvőtámasz jobb kéz mutatóujján... most... mindkettőnek... így igazságos...
  • Scottt
    #15428
    Solt bácsi a tempike kötekedik,és ő kezdteee
  • tpM
    #15427
    ki vagy rúgva
  • Scottt
    #15426
    Jólvan,erre magamtól is rájöttem,nem vagyok olyan mint te
    De a mennyiségre,és a milyenségükre gondolok^^
  • tpM
    #15425
    Editorban átváltasz Groups-ra (F2) és ott az USMC alatt van mindenféle szakasz.
  • Scottt
    #15424
    Cifu benned bízok de valaki
    Az ACE-ban kb milyen egységek vannak egy szabvány USMC században(Miket rakjak le stb stb)gondolom 4 lövész szakasz meg egy parancsnoki meg valami tüzérség
    Szóval, hogy lehet "átültetni"a a valós Bőrnyakú század embereit a játékba:)
  • tpM
    #15423
    Ezt a területet úgy értsd, hogy térképen/editorban kizoomolsz és az a négyzet. Sahrani kb fele víz úgyhogy szerintem nem lesz gond Csernarusszal. Az addonokkal az a "gond", hogy ahogy haladunk a grafikával annyival nehezebb az addonkészítőknek a szintet tartani (és ne felejtsük el, hogy ők ingyen dolgoznak).
  • m1c1mack0
    #15422
    Remélem azért hamar lesznek új minőségi addon szigetek, mert egy sziget annál jobb minél nagyobb. Hiányozni fognak a negyed órás heli utak Pitából Cayoba evó alatt.
  • tpM
    #15421
    Mondjuk érdekes, egy Harrier/F35 függőlegesen fel tud szállni de a CJ-130-cal meg az A10-zel mi lesz?
  • tpM
    #15420
    Van a tengeren az amcsiknak ez a repülőgép hordozó valami...
  • repvez
    #15419
    Én nekem meg az a fura hogy csak egy reptér van akkor az amcsi/orosz gépek honnan fognak felszállni.
  • Scottt
    #15418
    Megpróbáltam felülírkáltam az 1.16os fájlokat,de rájöttem, hogy nincs hozzá crack,szal gyorsan visszadobtam az exét-szal 1.14crack-exe plusz 1.16 fájlok.Eddig megy^^
    Vagy a töltényhüvelyek termelődnek maguktól,vagy lő az ai:)
  • tpM
    #15417
    Sahrani ~400km2 ez meg 225, de amint látod itt majdnem az egész terület szárazföld és amint a Csernaruszos cikkben is ottvan: "- Katonai létesítmények egy nagy repteret is beleértve"
  • m1c1mack0
    #15416
    Csak nekem tűnik kicsinek ez "sziget" vagy az a leszálló pálya olyan kurvanagy?
    Így első ránézésre szűkösebb a map mint sahrani.
  • Sanyix
    #15415
    ejjej elfogytak a nevek... dolina, és bor már volt az ofp nogován is :)
  • tpM
    #15414
    Épp ma vettem észre, hogy mintha ACE 1.07 nem menne 1.16-tal rendesen :O Az AIk csak állnak és bámulnak, de nem lőnek :\
  • Scottt
    #15413
    Tempike ha én az 1.16-al akarok játszani meg az ACE-val akkor a "beta"mappában lévő cuccokkal írjam felül a fő könyvtárban lévő dolgokat ,és akkor nem külön parancsikon indítja az 1.16-t hanem magától az lesz,tehát az ACE is azt használná?!
  • tpM
    #15412
    Belenézel az irányzékba/céltávcsőbe stb-be + optimális esetben visszatartod a lélegzeted. 2-ben nemtudom ehhez képest milyen változás lesz.
  • TitaniumRR #15411
    A jelenlegi ArmA-nál hogyan tevődik össze és ehhez képest mi várható a II. rész PC verziójában?

    Veterán;

    A single player funkcióról ment az évődés néhány hsz-szel ezelőtt. Erről írt-e valamit a Harangozó Úr?

  • D00M
    #15410
    Lehet én vagyok nagyon értetlen, de mit lovagolsz már ezen? Kutyát nem érdekli...
  • tpM
    #15409
    Nem csak grafikailag lesz butítva. A célzást pl hogy oldod meg?
  • veterán
    #15408
    Most írtam egy levelet Michal harangozónak a konzolos verzióval kapcsolatban a bohemia contact us módjában és vissza is írt elég hamar amin én meglepődtem . Meg még valamin meglepődtem , tud magyarul harangozó Mihály . a neve és azt írta , hogy nem tudja honnan vették a hülyeséget mert meg fog jelenni konzolokra is csak késve és a pc hamarabb fog megjelenni. és egy jó hír magyar felirat lesz rajta.De igazatok volt a konzolos le lesz butítva grafikailag egy kicsit. Ennyit derítettem ki és még annyit lehet a pcs megjelenés is késik egy hetet.
  • tpM
    #15407