9990
-
militavia #9990 Köszönjük a szokásos tarisznyás bölcsész rizsát. -
#9989 Nem személyeskedtem ,ezt most te tetted.
És én mindig tartom magam ahhoz amit gondolok, de te meg csak terelsz és tagadsz mindent, plusz behozol teljesen más dolgokat, csak, hogy ne a témába válaszolj, hanem eltereld másfelé, csak, hogy olyan témáva keveredj ahol megint elöhozakodhatsz azzal, hogy neked van igazad.
Beteszek egy témát , és te egybol ráugrasz mint tyuk a takonyra csak, hogy szétcincáld és megkeresd azokat a részeket a mondandomban ami hibás, ahelyett, hogy egy kicsit is belegondolnál, hogy mi lenne a kimenete ha konstuktivan szolná a témához mint ahogy a normális emberek, megvizsgálva minden oldalrol és nem csak egyoldaluan beböfögik az egybites tagadást és negativ ellenszemvet arről aminek valakinek más vélemyénye van mint neki.
Te sajnos évek ota nem vagy képes ezt felfogni , és nem hiába hiresültél el ezzel az ego hozzáálásoddal internetszete ahol megfordulsz. -
militavia #9988
Az, hogy szelektív az optikád és rövid a memóriád nem az én hibám. Már a DÖNTÉS idején faszságnak gondoltam azt a reciklált rakétát a fő elemeivel, amit a politika a NASA-ra erőltetett. Persze vagy nem olvastad ezer éve vagy csak nem emlékszel rá.
Csak a bibi az, hogy a ciklus ugyanaz. Posztolsz valamit (ami sokszor irreleváns), majd amikor egy részére relevánsan válaszol valaki, akkor jön a szokásos személyeskedés, hogy nekem mi tetszik / mi lehetséges.
Ne unod még? Mert és kurvára...
Valahol szomorú az, hogy arról szól a topik, hogy mindig ugyanazt hányod ide.
Utoljára szerkesztette: militavia, 2024.12.09. 11:58:26 -
#9987 Már megint a negativ ellenszenv és tagadás.
Hol vannak az a bárki más cég aki teljesitette volna ? Nem látok más piaci szereplöt egyelöre aki a NASA mellett labdába rughatna ma.
Az, meg ,hogy 2016 ban hogy látták a dolgokat az meg megint más dolog, Te állandoan csak egyvalamit figyelsz és arra koncentrálsz, az nem érdekel, hogy a világ hogyan befolyásolja a dolgokat pozitiv vagy negativ irányba. esetleg mások is beleszolnak a tevekbe.
Te csak azt nézed, hogy valaki mond egy határidöt és ha azt nem teljesiti akkor az egy szar cég.
És érdekes a NASA vonalat miért nem savazod? ök is a holdra akartak menni már idén, és most ugy néz ki hogy 2027 nél elöbb nem is fognak? nézd meg , hogy a nasa és alválalkozoi, hova jutottak el azota, sehova, helybetopi van, még cargost se tudnak biztonságosan felküldeni nem hogy embert, mindezt 70 év tapasztalattal és te a space x-et savazod, mert nem kész határidöre egy olyan dologgal ami elötte nem is létezett semmilyen formában?
Ez aztán a kettös mérce, de csak a szokásos , ami neked nem tetszik az szar és megvalosithatatlan, és ne mis probálod máshogy értelmezni a dolgokat -
militavia #9986 Ez mire akart érv lenni? A SX csakis azért létezik, mert anno egy állami megrendelés mentette meg, amit akkor bárki más teljesíthetett volna, de mert csak alapon ők kapták meg.
Az, hogy a SS mire lesz jó nem tudni, mert a piaci igény a saját SL holdjaikon túl nem látszik.
Amúgy csodásan szelektív a memóriád. Musk 2016 táji kummantása arról szólt, hogy idén két marsi teherrepülés lesz az SS-pel. Jelenleg a LEO pálya elérése már úgy ahogy megy.
Erős a kontraszt. -
#9985
DE legalább halad a fejlesztés , aki nem látja hogy mennyi minden fejlesztés ment bele ebbe az 5 évbe és csak anyni lát, hogy 5 év alatt még mindig nem kész és nem ment a marsa, annak akkor mi a válemyéne a NAsa féle rakétárol, ami még joformán az állványt nem hagyta el egyszer sem ás fele ennyi innoivativ fejlesztést nem tud felmutatni .
ÉS a starlinkkel is ez a helyzet, csak aki a homokba dugja a fejét az nem veszi észre, hogy mekkora lehetőségek vannak benne és ,hogy már most elindut a folyamat. -
gafzhu #9984 Ezek a nagyreményű tervek. Majd kiderül, mennyi lesz ezekből mennyi idő alatt mennyiből megvalósítva. Ugye jelenleg a rakéta nagyon kezdetleges prototípus, (szerencsés esetben) mint hulladékfém újrahasznosítható gyakorlatilag 0 teherbírással. És ezt is fejlesztik már vagy 8 éve. A Starhopper is 5 éves. -
#9983 ennyit arrol, hogy állambácsi támogatja és ,hogy nélküle sehol nem lenne :P -
gafzhu #9982 Volt idő, mikor az emberiség vágyait meg tudta oldani a technológiai fejlődés, de mára ez a kettő nagyon eltávolodott egymástól. Mint ahogy az átlagműveltség (ami azért szerintem nőtt azóta) a világról megszerzett tudásunktól. A fúziós reakciót létrehozó berendezés is "picit" bonyolultabb annál a grafithalomnál, ami az első atomreaktor volt valamikor a 40-es évek első felében. A fúziós erőmű meg még sokkal bonyolultabb, egy atomerőműnél. Aztán most arról álmodunk, hogy belepakoljuk egy űrhajóba. Hát izé na. De arra se nagyon gondol senki, hogy a fúzió során is keletkezik "némi" sugárzás. Gondoljunk csak a neutronbombára. -
militavia #9981 -
#9980 hát ahogy landolt a starship,sztem az már sült banán :D -
#9979 Jól van de a banánnal mi lett? Lényeget mondd :D -
militavia #9978 Szóval, majd ha kiderül, hogy van bármi, ami odafent van, aminek lehet haszna és milliókat ér belőle egy kg és kb. úgy lehet hazahozni, hogy fel kell markolni csak, nagyjából akkor lehet elmélkedni erről az egészről. Ennyire drága móka azért most is az űrutazás a LEO pályán túl. A mostani elem felhozatalból tudjuk, hogy mi hasznos és mi az, ami nem stabil. Nincs közös részhalmaza azzal, hogy akkor bányászni kéne odafent. Ameddig nincs ilyen bizonyítottan hasznos elem, addig sci-fi / kalandregény marhaság az egész.
A klasszikus bányászati tevékenység is lehetetlen a mai tudásunk szerint. Jelenleg a roverek azon powerkodnak, hogy hány cm mélyről vegyenek mintát hány napig fúrva és hány gram mintát kb.
Egy komoly fúróberendezés energiaigényét nem lehet PV-vel megoldani, eleve már az, hogy hűtsed a fúrófejet problémás, mert csak sugárzásosan adható le a hő. Meg lehet nézni, hogy az ISS hűtői mekkorák és milyen teljesítményük van...
stb
stb -
#9977 köszi a korrekt választ -
militavia #9976 A tudomány mai állása szerint nem lehetséges. Simán azért, mert az izotópok stabilitását a neutron / proton arány meghatározza. Adott rendszám felett nincs stabil elem. A He3 -on kívül semmi nincs odafent tudomásunk szerint, ami nincs idelent és lenne esetleges ipari haszna. Az He3 esetén is nemlétezű fúziós reaktorba lenne jó.
Lásd itt a stabilitást.
Értem én, hogy sokak elméjére (nem tied) túl erős hatással van a Csillagkapu / SG, ahol a Naquadah egy stabil nehéz elem, ami nem lehetséges mai tudásunk szerint.
Utoljára szerkesztette: militavia, 2024.11.20. 10:12:24 -
#9975 Hogy témánál is maradjunk,az éjjel történt egy starship kilövés,viszont a kilövéskor az elkapó torony bizonyos műszerei és szerkezetei meghibásodtak,így a repülésirányító nem engedélyezte a booster elkapását,így azt a mexikói öbölbe irányították,ott szépen leszállva eldőlve szép tüzijátékkal felrobbant, A starship is visszatért a kívánt célkörzetbe,és szintén eldőlve,lángolva -
#9974 nem vitából,csak kérdésként és tényleg érdekel a válasz,hogy lehetséges e,vagy sem. Én úgy gondolom hogy simán előfordulhatnak az űrben olyan molekulák,vagy izotópok,amelynek létrejöttét az ottani extrém körülményeknek köszönheti,sugárzás,hideg,vákum,Földitől eltérő gravitáció. Tegyük fel ezek közül a molekulák közül valami használható lehet valami nagyon jó és kelendő dologra.
Viszont Földi körülmények között nem létezik a molekula,az előállítása is nehéz(pl bekavar a gravitáció,vagy bármi,amit nehéz laborban szimulálni). Akkor itt már borul a matek,mármint a "megéri -e" faktor,mert olyan elemet kell földi légkörbe,vagy magaspályás laborba elhozni,ami itt nem található,viszont hasznos és kelendő dologra lehet jó.Nyilván bele kell számolni azt is,hogy közben a tudomány,a labor,a gépek is fejlődnek,és ha ismert a molekula,akkor nyilván törekszünk majd rá,hogy itt előállítható legyen.
és tisztában vagyok a jelenlegi tudományos lehetőségekkel,nem azt mondom hogy holnap,hanem hogy a távoli jövőben.
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2024.11.20. 09:08:29 -
militavia #9973 Általános és szomorú jelenségnek tartom azt a hozzáállást, amikor valaki felhívja a figyelmet a vágyak és a fizika + valóság közti különbségre, akkor a természettudományos analfabéták jönnek "csak a hibát keresed", meg egyéb marhaságokkal. Mikor eleve nekik kéne bizonyítani, hogy lehetséges és nem nekünk bizonygatni, hogy nem. De még a probléma felvázolása után is csak jelzőkkel illetik az embert, modellalkotás, na az nem történik meg.
Az átlagember olyan szinten be lett hülyítve, hogy azt hiszi, hogy a vágyak és a tudomány mindent is megold. A margóra, lényegében ez az egész klímavédelem ezért is hamvába holt. Mert a tömegek azt várják el, hogy mindent oldjon meg a tudomány és egy centit ne kellejen életmódon változtatni.
Nagyjából ebből az attitűdből ered ez az űrbányászat iránti vaki hit = marhaság. Mert simán ignorálják annak energiaköltségét, hogy fel kell menni, ott bányászni kell, majd vissza kell hozni akármit. Ezt az energia igényt nem lehet eltüntetni. Sehogy. Ha valaha sikerülne fillérekért felmenni, akkor idelent mennyire lenne olcsóbb bármit csinálni? Ezt a hóttegyszerű kérdést nem teszik fel. Számukra minden statikus, csak az űrutazás fejlődik. -
gafzhu #9972 Az a baj, hogy az emberiség hangadóit a vágyak vezérlik és a tényeket lesöprik az asztalról. Röviden, tömören. -
militavia #9971 Pontn ezt várom, hogy valamit mondja ami nem abbol áll , hogy a válaszaimban a problémát és a hibát keresed hanem saját egyené ötlet amivel szted kivitelezhező.
Értem én, hogy nem vagy mérnök és képtelen vagy pénzügyi és matematikai modellt felállítani. Ezért jössz megint olyan blődségekkel, hogy "hibát keresek". Nem, ha a modell bemeneti paraméterei azt adják ki, hogy az űrbányászat pénzügyi képtelenség, akkor az nem hiba, hanem az egyenlet eredménye, ami vázolja a realitást, hogy mi lehetséges és mi nem.
DE neked csak az van , hogy hogyan mit nem lehet, a számokat és az eszközöket is ugy válogatod össze ami ezt támasztja alá. nincs beleszámitva a fejlödés.
Ha szerinted lehetséges az űrbányászat, akkor mutasd meg, hogy hogyan lehet. A számok olyanok, hogy több nagyságrendi eltérés van az álmok és a realitás között.
A mostani számaidban és válaszban is pontosan ezt teszed, a jelenlegi értékekkel számolod mind pénzben mind teljesitménybe.
Olyan cuki vagy, hogy csak az űrutazás fejlődését veszed lehetségesnek, de a bányászatét nem. A közgázt is leszarod. Mert, ha mondjuk a platinum kereslet meghaladja a kínálatot, akkor nő az ára = alacsonyabb cc mellett is megéri idelent bányászni, ameddig az űrből még mindig nem éri meg.
Másban a hibát könynu megtalálni, probálj meg saját érvet elképzelést felvázolni, aztán majd meglátjuk , hogy abba mennyi kifogásolhato belekötni valo lesz .Csak kkor ugye kiderülne, hogy ugyan ugy nem érted tudod te se a dolgokat mint bárki más, csak igy könynebb eladni azt az imaget hogy te mindenhez is értesz.
NEKED kell bizonyítani, hogy akkor ez hogyan lesz lehetséges nem nekem tovább cizellálni, hogy nem.. Főleg, ha még ennyit személyeskedsz és csak ugyanazokat a tarisznyás bölcsés hülyeségeket tudod mantrázni. Első körben, ha csak a rakéta és üzamanyag költséget számolod ki és minden más 0 akkor jó lenne megnézni, hogy mekkora értékűnek kéne lennie annak, amit lehozol, hogy halvány remény legyen a profitra. Ezt sem tetted meg. Helyette jelzős faszságokat meg szóvirágokkal jósz. Again...
Torkig vagyok a marhságaiddal őszintén szólva.
Utoljára szerkesztette: militavia, 2024.11.12. 08:27:50 -
#9970 Pontn ezt várom, hogy valamit mondja ami nem abbol áll , hogy a válaszaimban a problémát és a hibát keresed hanem saját egyené ötlet amivel szted kivitelezhező.
DE neked csak az van , hogy hogyan mit nem lehet, a számokat és az eszközöket is ugy válogatod össze ami ezt támasztja alá. nincs beleszámitva a fejlödés.
A mostani számaidban és válaszban is pontosan ezt teszed, a jelenlegi értékekkel számolod mind pénzben mind teljesitménybe.
Másban a hibát könynu megtalálni, probálj meg saját érvet elképzelést felvázolni, aztán majd meglátjuk , hogy abba mennyi kifogásolhato belekötni valo lesz .Csak kkor ugye kiderülne, hogy ugyan ugy nem érted tudod te se a dolgokat mint bárki más, csak igy könynebb eladni azt az imaget hogy te mindenhez is értesz. -
militavia #9969 Nem vizsgáljátok meg kello alapossággal és belegondolva a fejlödést.
Pont, hogy te nem. Azt az egyszerű dolgot nem érted, hogy ha annyira fejlettek vagyunk, hogy az űrutazás már annyira olcsó, hogy bányászni akarsz odafent, akkor idelent milyen technológia lehet, amivel alacsony ppm mellett is megéri bányászni stb.
Te és az összes többi lazán felteszi, hogy csak az űrutazás tud fejlődni. Pontosan emiatt a párhuzamos fejlődés miatt volt az, hogy kezdetben volt villany és belső égésű motoros autó is. Aztán labdába nem rúgott a villanyverda, de még most is lejt a pálya és neki hátszelet adnak, mert hiába lett jobb akksi és más, a fejlődés előnyeit a belső égésű motoros evolúciós ág is élvezte.
A példád azért epikus mellé, mert a felküldött dolog hozzáadott értéke nagy. Na, ha neked fel kéne vinned MESSZE a LEO pályán túlra bármit, ott bányászni (hogyan, ahhoz kell kraft, napelem lófasz hozzá) MAJD hazahozni és LEHOZNi, akkor meséld már el, hogy a Földön tonnánkénti 2 cent/km szállítási költség mellett te mivel és hogyan akarsz versenyezni? Ne bullshitet, gazdasági modellt mondják.
Amúgy egyelőre inog a Starlinknél az,h ogy ez hogyan éri meg majd hosszútávon. De ott azt nézed, hogy egy párszáz kilós műhold hány tízezer ügyfelet szolgál ki 4-5 évig? Ha csak egy user havi 50-150 dollárt fizet és van 1000 ügyfél, akkor 5*12*100*1000 = 6 00 0000 dollár. És, ha valakinek tényleg nagyon nagy sávszél seb és az átlag jobb, akkor látszik itt a bevétel szabad szemmel is.
Ameddig az "olcsó" űrutazás az, hogy sokezer dollár EGY KILOGRAM felvitele a LEO pályára addig az ilyen "jelenbe ragadtatok" dumával csak magadat röhögteted ki. Mert akkor vázold már fel azt, hogy mit akarsz te bányászni odafent, aminek az értéke eléri a 40-50 ezer dollár / kg értéket?
A baj az, hogy szokás szerint a szezont nem tudod megkülönböztetni a fazontól.
Nézzed meg, hogy egy átlag "ércben" mennyi a hasznos anyag. Ne vasércet nézz, hanem platinát és társait. Szóval a te lehozott 100 ton érceben a hasznos anyag a lófasz mennyiséghez tendál.
De, hogy akkor megértsed te is, nem csak körbepontozom, hanem megrajzolom a nyuszit...
Starlink
* LEO pályára visznek fel
* Egy rakéta 10-15 tonnát
* Néhány napelemtábla elég kraftot ad a hold működéséhez
* INSTANT profitot termel, amint fent volt párszáz hold mehetett a buli, a több hold a minőséget növelte aztán
* SEMMIT nem kell visszahozni egyben
Űrbányászat
* MESSZE LEO pályán túl mész
* Egy rakéta nem visze fel 10-15 tonnát, mert több energia messzebbre menni
MAJD vissza is kéne jönni
* Iszonyatos tömegek kéne lehozni egyben.
* A napelemtábla ipari tevékenységre alkalmatlan mennyiségű áramot termel
* A technológia jelenleg nem létezik és nem is látszik, hogy hogyan lehet fizikailag megcsinálni (űrben hűtés csak sugárzásos hűtéssel lehetséges)
* NEM termel instant profitot
De, ha gondolod rághatjuk még a témát még több számmal.
Utoljára szerkesztette: militavia, 2024.11.11. 11:09:44 -
#9968 az a baj , hogy a jelenbe ragadtatok és ,hogy a saját szinteteken gondolkodtok és ha ott nem müködik a dolog akkor az ökörség és nem lehet megcsinálni meg nem éri meg.
Nem vizsgáljátok meg kello alapossággal és belegondolva a fejlödést.
Szted, ha a NASA-nak vagy bármeyik nemzetnek megéri fél kiló közetmintát visszahozni a holdtol és a marsrol, ugy, hogy közben évtizedek telnek el, akkor majd nem lesz megérős amikor már tnnákat sikerül visszahozni?
Emlékszem pár éve, egy megnem nevezett személy még pont azt ecsetelte, hogy hogy akarja leszoritani a space X a költségeket az ujrafelhasználható rakétájával, meg, hogy menyni időbe fog telni neki mire a tervezett Starrlinket felküldi.Mert ott és akkor abból indult,ki hogy az addigi rakéták max évi 3-4x mentek fel. és mi lett azóta tavaly 100 inditása volt a spaceX-nek és azóta is kb 2-3 napnta füldi fel a müholdakat és már 6000 fennvan pár év alatt.
Ugyan ez megvalositható a bányászatnál is, most tiszerintetek nem megérős. sztem, meg ha a spaceship megbizható lesz akkor 100 tonnás terhet tud felvinni és lehozni is. igy ha ugyan ilyen gyorsasággal tudja fellöni öket, akkor az elsö rakéta felvisszi a bányász felszerelést a többi meg uresen meg márcsak lehozza a közel 100 tonna nyersanyagot. mondjuk heti 100t tömény érc sokkal jobb mint mondjuk 300t sima érc itt a földön amit még dusitani utokezelni kell..
Arról nem is beszélve, hogy a rakéták utántölthetőek lesznek az ürben, tehát a hajtőmuveket tovább tudja használni jelentösen gyorsabban tudja megközeliteni a célt mintha az összes sebességét a földtöl számitva kell összegyujtenie. és még a visszautra is marad igy nafta .
DE hát ha nincs képzelet amivel a jövöbe bele gondolna az ember akkor minden lehetetlen ha csak a problémákat keresitek akkor problémákat fogtok találni ,nem a megoldásokat. -
gafzhu #9967 Tudod, mennyibe kerül 1 kiló vas vagy nikkel? Gondolj bele, mennyibe kerülne, ha a Psyche-ről hoznák ide... Ez még fúziós (vagy akármilyen) csodahajtóművel is sokkal drágább lenne. Max. akkor lenne hasznosítható, ha a Psyche pályájához közel építenénk és űrállomást, mert akkor a földi vas vagy nikkel ára lenne csillagászati. De ugye egy csodahajtómű mindenhez kéne, ami Naprendszer és ultrahipermegaszuper csodahajtómű kéne a csillagközi űrutazáshoz. Már csak azért is Fiction ez az egész, mert valószínűleg nem éli meg az emberiség, hogy ilyeneket esetleg megvalósítson, ha egyáltalán megvalósítható. -
militavia #9966 A nehéz elemek a csak instabil radioaktív elemek lehetnek, ezek közül sok felezési ideje másodperces időben van vagy alatta is. Ez alapján mire számítasz? A Holdon levő He3 felhasználása is ma elméleti szinten van. Az űrbányászat sci-fis / kalandfilmes ökörség jelen állás szerint.
Ha valaha annyira olcsó lenne az űrutazás, hogy megréje, akkor meg itt a földön olyan energiabőség lenne, hogy bárhol is megérné bányászni bármit már. Nem kell az űrbe menni érte. -
#9965 A hajtóművek műszaki részéhez sajna nem értek.
az űrbányászat még scifi,igen,de pl tavaly októberben indult a NASA Psyche programja,ami egy 220 km es aszteroidához megy. Eddig minden rendben,elvileg 2029re ér oda,nem száll le,csak tanulmányozzák orbitról. Vas nikkel re tippelnek,és arra hogy rohadt sok van belőle rajta,szal nevezhetjük dús lelőhelynek. Persze lehet odaér a szonda és nincs rajta semmi,de jelenleg ez az álláspont,neten talált becslések szerint 10 trilliót dollárt érhet a tartalma.
persze az még mindig messze van,hogy ténylegesen kibányásszuk.
szóval az amit ma tudunk,az a jelenlegi tudásunk és technológiánk alapján tudjuk. jöhet egy áttörés ,bármikor bámiben,ami lehetővé tehet olyan dolgokat,amiről most úgy gondoljuk,hogy lehetetlen.
igen tudom,még mindig erősen scifi,még mindig sok a "ha" és a "talán". Igen álmodozásnak tűnhet,de bármi megtörténhet,és annak ellenkezője is :p
Jelenleg az emberiség totál jó úton tart afelé,hogy kinyírja önmagát.
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2024.11.08. 10:03:51 -
gafzhu #9964 Igen, Sci-Fi teljesen. A Raptor hajtóműben nincs semmi extra, a kerolox hajtóműveknél jobb, a hydrolox-oknál rosszabb, de ez utóbbiaknál sokkal olcsóbb a metalox rendszer. Az űrbányászat meg annyira sci.fi, hogy na. Még a Földön is ott éri meg bányászni, ahol fel van dúsulva az ásványkics, máshol nem. Ne álmodozzunk már tiszta iridium aszteroidákról. A "földön kívüli" élet dettó. Egy atomhéború utáni Föld sokkal élhetőbb, mint a Mars. Olyan elemet hogy akarsz felfedeznoi, ami a Földön nincs? A periodikus rendszer már az olyan elemeknél tart, amik mesterségesen hozhatók létre a féléletidejük meg millisecundumos nagyságrendű. Idiótizmus az végtelen, mint faj szerintem már erősen véges az időnk. -
#9963 valóban most nem látszik sok értelme a dolognak,de gondolkodj kicsit a jövőben,ami még hard scifi a jelen tudásunk szerint. de a bolygó betelt,nyitni kell kifelé,főleg nyersanyag bányászat terén. aztán lehet valamelyik aszteroidán olyan új elemet fedezünk fel,ami a Földön nincs,és az előrelépést jelentheti technológia téren.hogy ez 20 -50-100 év múlva jön el,de el kell jönnie.hacsak addig bele nem döglünk az idiótizmusba.
Továbbá még mindig helyi konfliktusokkal és háborúkkal foglalkozunk a sok hülye diktátor miatt,ahelyett hogy megtennénk a következő lépést az evolúciós fejlődésben,miszerint nem országokban,hanem emberi fajban kezdünk el gondolkodni.
Talán egyszer eljön ez is -
gafzhu #9962 Probeléma.
Musk-nak a Starshippel igen fellengzős tervei vannak, de:
1. Részlegesen újrahasznosítható LEO hordozórakétának valszínűleg rövid idő alatt be lehetne állítani, csak kb. 1-2 (max. 3-4) indítással fedezné az összes partnere indítási igényét 150t/indítás alapon.
2. Valamiért ezen irányba nem pedálozik a cég, pedig több 10.000 Starlink műholdat terveznek. Nálam ez annak a gyanúját kelti, hogy a Starlink eddig nem az az évi sokmilliárdos nyereségű üzlet lett, mint amilyennek tervezték. Modjuk legyen "olcsó" a pályán lévő internet-infrasruktúra, de a földi vevők koránt sem olcsók. És az emberiség fizetőképes része általában civilizált, földi infrastruktúrájú jóval olcsóbb és legalább olyan jó internettel ellátott területen tartózkodik.
3. A magasztos és igen népszerű (na meg Elon-time gyorsan megvalósítható) terveknél mindig szembejön a valóság. Mondjuk tengeri indító-terveknél szemérmesen hiányzik az a b@szott nagy tartálypark, ami ott diszeleg a Starbase-en, amit ráadásul igen sűrűn újra is kéne tölteni...De ez csak a jéghegy csúcsa. Már csak a Starbase se nagyon tudna naponta rakétát indítani a folyamatos nagymennyiségű üzemanyag-szállítás igénye miatt.
Szép és jó amit eddig elértek, sőt tiszteletre méltó, de még nem jó semmire. És nincs kilátás arra, hogy a közeljövőben az lesz. Mert a rengeteg Falcon 9 indítás is főleg saját Starlink indítás, a kereskedelmi indítások száma nem igazán több, mint a Starlink előtti időkben volt. És akkor még el kéne jutni néhány éven belül a Holdra emberekkel, amelyre a NASA-tól jövő pénz hamarosan elfogy. Mondom ezt hó't laikusként. -
militavia #9961 Ki tudja. De mivel trumpika lényegében fullkretén híveivel vette magát körbe és olyan faszságokat böfög ki, hogy az FBI-t fel kéne számolni és társai és a NASA miatt aggódnék a legkevésbé. Anélkül azért van működő társadalom. Ennél jóval nagyobb kárt tudnak tenni majd ezek a majmok...
Félelmetes, hogy a világ vezető politikai és gazdasági hatalmát gyakorlatilag futóbolondok és kretének vezetik majd jelen állás szerint. Senkit nem tudok komolyan venni, aki kicsit is kontezóik. Ehhez képest prominens repu felső vezetők egyszerre konteóznak, konzervatív szentfazekok meg soviniszta barmok. Turpmikától kezrdve MJTG-ig az ostoba kennedy-ig bezárolóag. De úgy látszik ez kell az ottani népnek. Bár gondolom a szavazóik nagy része soha nem olvasta el trumpika agendáját, hogy milyen faszságok vannak benne, mert kétlem, hogy a választáson megjelentek 51%-a az támogatná, hogy felesleges a világ talán legerősebb rendvédelmi szerve...
(Az is cuki, hogy a kennedy klán szellemi színvonala hova zuhant vissza egyetlen generáció alatt...)
Utoljára szerkesztette: militavia, 2024.11.07. 08:10:30 -
#9960 Vajon a Trump Musk barátságnak milyen hatása lesz a NASA-ra? -
#9959 -
#9958 -
#9957 most még csak a váltás ment fel, és majd jövöre jönnek vissza vele a fenragadt urhajosok, ezért most csak 2 zemély ment fel, hogy majd mikor jönnek vissaz akkor a másik két ember is beférjen.
Pont azért tudják fellöni, mert a másik tegnap visszajött, van szabad port az állomáson hozzá -
#9956 kicsit össze vagyok zavarodva a vidi irja hogy live,de a space x hivatalos oldalán nem közvetítik ami fura
és hírekben sem találom hogy most mennének,főleg h tegnap landolt a másik -
#9955 Kilövés sikeres,szeparáció is,a booster sikeresen landolt -
#9954 space x megy a fent maradt Boeing asztronautákért
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2024.10.26. 16:13:32 -
#9953 -
#9952 Waymora gondoltam, sajnos a kínai dolgok nekem mindig átláthatatlanok, kevés vagy inkább semmi statisztikát adnak közre amit meg állítanak általában túlzás szóval tudok róluk elvileg mennek, de hogy mint meg hogy fogalmam nincs arról a 4-ről. -
#9951 Kína messze előrébb jár a FSD-ben. Egy éve több száz robot taxi üzemel több nagyvárosban (Wuhan-ban 500+, Shanghai, Pekingben 300+) és nem csak egy cég, hanem négy. (Baidu, AutoX, Pony.ai és SAIC AI Lab).
Egyébként amerikában is ott van a Waymo ~700 pilóta nélküli taxival.
Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2024.10.23. 13:54:12