• repvez
    #9993
    ebben nem is tudnál nagyobbat tévedni. Láétszik, hogy magadbol indulsz ki és nem nézel szét a világba.
    Egyrészt a fejlett világban valoban elérhető már az internet, de még itt is vannak anomáliák. Például nálam is, nyárig csak az invitel volt elérhető, kemény 15/0,9 mbit-es netet szolgáltatott, a mobilszolgáltatóknak meg még térerője sem volt nem hogy 4 meg 5g. mindezt légvonalban 5km-re az adotornyátol sik terepen nem egy eldugott területen.
    A többi szolgáltatónak nem érte meg behuzni a saját kábelt, az invitel meg nem engedéályezte ,hogy mások használhassák. a mobilszolgáltatóknál, meg szabad szemmel ráláttam az adotoronyra, de vaalmi csoda folytán pont a lakohylen volt vakfolt .

    Akkor képzeld el ezt egy bakonyi vagy mecseki hegységes területen.ÉS ez csak MAgyarország.
    Astarlinkkel, rengetek olyan embert el tudnak érni, akik eddig vagy azért mert fizikailag nem lehet elvinni a kébelt, vagy rengeteg adotornyot kéne kiépiteni hozzá, mint afrikába , india mongolia, de akár kanada vagy olyan nagy kiterjedésű ,de gyéren lakott területek ahova nem fogja a tulaj két szép szeméért kiépiteni mondjuk még 1000 lakosnak sem .

    ÉS igy meg megvezsi a starlinket kiteszi a tetöre és van net , nem kell feleleges kábelezés szolgáltatóra várni stb.
    ÉS hogy továbbmenjek jonnek az AI és egyébb robot technologiák. Tudod , hoyg a mostani rendszer mennyi eszközt tud egyszerre kiszolgálni?
    Gondolom nem voltál még fesztiválon vagy Hotelbe vagy hasonlo közösségi ingyen wifis helyszinen akkor tudnád, hogy hiába mondják, hogy wan wifi meg hogy gigabites, aztán alig tudsz megnézni valamit ,mert mindenki egyszerre log rajta és anyni felé oszlik szét. DE gondolom még nem is repültél, mert ott sincs net, hiába van elöfizetésed és nem csak azért mert ki kell kapcsolni a készüléket repülö módba. Már pár légitársaság meg is egyezett a star linkkel, hogy a gépekkbe szereljenek és igy lesz net ott is.
    A robotos , dronos okosotthonos rendszerek elterjedésével, sokkal több eszköz fog netet kérni és ehhez nem biztos, hogy elég lesz a meglévő hálozat.
    Hogy a témánál maradjunk, aStarship esetében volt elöször látható a teljes viszatérés. Pont a starlink miatt, ert felülról kapcsolodott hozzá és igy nem zavarta a plazma a vételt. Ugyan csak a Starlinknek volt köszönhető, hogy élöben láthattad nagy felbontásban az 1700km-re lévő űrsétát és majd fejlesztve igy lehet majd a holdrol vagy a marsrol is jelet fogni.
    Szóval összefoglalva, rengeteg hely és eszköz vár arra ,hogy bárhol bármikor elérhető legyen. És minden egyes ilyen eszköz profitot hoz.