52903
  • militavia
    #52863
    Hi community, two topics today.

    Now that 4.37.3 is out, I hope you are all enjoying it. We know, there are bugs here and there, and we are addressing it. Topic number 1: we plan to release a hotfix very soon with some more critical issues:

    CTD in MP when changing flights.
    Airbase lighting not working.
    Maddog not working.
    Fix broken clamp logic for right-throttle
    F15 fix paddle AP bug and release of weapons
    We will begin testing it this week, if all goes well, expect a couple of weeks for release.

    But what after that? That is topic number 2:

    I know, you all have seen a lot of teasing about new terrain. But I will be honest: for now, it is still a bit far from reality. The ground war is not working as expected and we still have objectives misplaced. There are also performance issues that need to be taken care of. The good news is that some folks in our team are working on it and updating the internal version so that we can get more tests and improvement. How far? Very hard to say, but I wouldn’t expect it in the next 6 months. I could be wrong, though (for better or worse).

    But… we are not waiting for it to finish. We are porting more things from our internal version to 4.37, so that in our next version you can have some nice stuff which are not terrain related. We are also adding some cool stuff. Our plan is roughly:

    Fixes of the bugs reported (so far not many…).
    PBR: in fact, screenshot thread already has a leak of this if you look closely ?
    OpenXR implementation: we saw great progress on this, implemented by a new coder. Very promising results, including AR.
    More F-15 modes, specially A/G.
    And internall, we will start transitioning some data to more modern format.
    These are the main objectives, but we always add more stuff here and there.

    My bet is to have 4.37.4 somewhere in Q1 2024. Hope I nail it this time
  • militavia
    #52862
    Az egyik képen az F-15C fejlesztés már olyan, mint egy screenshot az DCS FC3-ból. Durva.

  • repvez
    #52861
  • militavia
    #52860
    Az F-15 repmodellja néha érdekes dolgokat produkál, de most már nem olyan, mintha dróton húznák a gépet. A teljesítmény modellezés pontos, -2800 font tömeg és -15C fok mellett a Streak Eagle rekordok vonalvastagságnyi eltéréssel kirepülhetők az F-15A-val.
  • militavia
    #52859
    Füvet látott már valaki a játékban? Van slidere már a setupban.
  • militavia
    #52858
    Ami most megint fura, a launcher. Az alapjátéké gyors volt.
    Most megint olyan, mintha kb. 1 FPS-sel futna, alig érzékel valamit, ha nyomkodok ott.
    Mi a vihar lehet ez? Mondjuk sok dolga nincs ott az embernek, de azért ez fura.
  • repvez
    #52857
    az installert ujra feltöltötték,mert volt valami registry hiba bennt ezért nem mukodott sok embernél. egy másik hiba meg az volt, hogy valaki volt olyan kedves, hogy az egyik file-t a MS felé bejelentette mint maleware és az MS a defender virusirtot ráugrasztotta.

    Egyéébként a laucher is frissult 2.4es verziora, nálam a 4.37.2 volt fennt alapbol amikor az updaterre rámentem akkor csak a launchert frissitette le elso körbe majd ujra rákattintottam az updaterre és ezután már a játék frissitését szedte le.

    Ezen még lehetne finomitani, hogy a játék elindulásakor automatikusan nekiáljon keresni a jaitást és max egy felugro ablakban megkérdezné, hogy szeretném e telepiteni vagy letölteni vagy sem.

    Mert igy még egy plusz lépés van közbe iktatva és nem is biztos, hogy mindenkinek feltunik vagy elolvassa a hirfolyamban, hogy jött ki uj javitás. és nem kattiunt rá az updaterre.
  • militavia
    #52856
    Az incremental installokat meg leszedték.
    Csudálatos...

    Az U1 és U2 simán csak nem indul el valamiért, maga a telepítő sem.
    Az U3 inc. így nem ér semmit, a U3 új installt meg nem tölti le a torrent.

    Sakk matt.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2023.10.27. 19:33:37
  • militavia
    #52855
    Csak annak torrentje meg nem indul el, legalábbis nálam...
  • militavia
    #52854
    Én konkrétan az alapváltozatot sem tudom updatelni. Lent van mindkét update, de el sem indulnak valamiért. A beépített meg nem működik.,

    Szerencsére van full installer.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2023.10.27. 17:21:38
  • repvez
    #52853
    végre ez az elso falcon verzio ahol már nem kellett semmit sem variálni keresgetni másolgatni ,hogy frissitsem .
    NEm kellett torrentet vadászgatni ,hogy letöltsem az updatet valahova majd kitomoriteni a játék egy bizonyos mappájba ,hogy elinditsam a telepitot és feltenni.
    Csak simán az elöző verzio laucherébol inditva az updatert lefrisult a launcher is meg a játék is.
    Tudom, hogy már az elözö is ilyen volt, de nálam az még hibát dobott a launcherbol updatre.
  • repvez
    #52852
    Kint van a u3 patch
  • militavia
    #52851
    U3
  • militavia
    #52850
    ASUS Z97-P alaplap
    Intel Core i5-4690K 3.50 GHz 1150 BOKSZ processzor
    2x8 GB DDR3 1666 MHZ RAM

    Be QUIET! Dark Rock 3 hűtő
    Be QUIET! Pure Power 530W CM táp
    COOLERMASTER K280 fekete ház

    Ezt adtam át a múltnak. Ezt 2015-ben vettem, akkor
    GTX960 GTX960 4GB DDR5 volt benne és csak 8 GB RAM, de ezt cseréltem le 2021 nyarás egy 1660S-re és lett bele RAM véve talán 1 évvel korábban.

    Dimenzióváltás az, amit ez a gép tud.

  • militavia
    #52849

    Egy 1660S 6GB VGA van mellettük.
  • militavia
    #52848
    Az első része a sorozatnak definiálta, hogy elsősorban jetszimekről van szó. A 3. és 4. részben a fontosabb légcsavarosak benne voltak, amik evolúciósan is fontosak.

    Az Il-2 szériával gyakorlatilag nem játszottam, az FB-vel repültem kb 80 bevetést és a Pacificnál amikor sikerült a zubó és torp és leszálltam hordozóra, azon túl nem érdekelt.
  • Gundark 1 1
    #52846
    Csak említve az Il2? A mai napig a folytatásai a legjobb első és második VH-s szimek. És várjuk a Pacific területet :D
  • Boconadi
    #52846
    Na es mi lett a config vegül?
  • militavia
    #52845
    Összességében szerintem 20 rész felett lesz a sorozat. Ennek egyik oka, hogy egyes bemutatók olyan hosszúak, hogy max. kettő férne el egy részben, de akkor már az is túl hosszú lenne. A következő 5 rész kb. már elő van készítve, de utána még 3 szimmel és repülni kéne, azokról is lesz 3 rész. Elvileg. Utána már a 2001 utáni dolgok következnek, LOMAC + FC, Falcon 4.0 közösségi fejlesztése, DCS. Rise of Fligth (azt nem ér írtam, de bekerül) és szőrmentén említve a Il-2, CoD és a WT + World of Warplanes és egy részben egy bukott dolgok is.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2023.10.08. 13:48:06
  • militavia
    #52844
    Hát, az még NAGYON odébb van. Még a LOMAC-is lesz vagy 8 rész.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2023.10.08. 00:03:15
  • Gundark 1 1
    #52843
    Balázs, a DCS-ről mikor lesz cikk? Az eredeti már történelem :)
  • militavia
    #52842
    Nah, hát 8 év után új PC, csak a VGA maradt 1660S.
    A hatás brutális. A multinational war-ban 180-220 FPS van úgy, hogy ha nincs hdr és jet heat blur 1440p-ben.
    Úgy, hogy korábban lentebb butítva is 60-70 FPS felett nem volt. Remélem ez elég tartalék lesz az új motorra is...
  • repvez
    #52841

    Utoljára szerkesztette: repvez, 2023.10.03. 20:54:54
  • militavia
    #52840
    Az F-15C gépnek az AG képességét is modellezni fogják idővel.
  • VO101Tom
    #52839
    Az apróbb grafikai hibák majd javítva lesznek, de nagyon ígéretes már így is.
  • militavia
    #52838
    Igen. Viszont azt is mutatja, hogy azért van még mit itt dolgozni.
    De az összkép ez alapján valami brutális lesz.
  • repvez
    #52837
    ennek a képnek sztem nem is az a célja, hogy a végleges állapotot mutassa, hanem egy amolyan feature bemutató ami csak erre a kis részre lett letéve, hogy bemutassa, hogy nem csak textura hanem fu is meg bokor is van a tájon ezentul sőt még utak is, sztem igy lehetett leggyorsaabban és leggyorsabban egy képre rátenni mindent .
    Ez majd a késöbiekben ki lesz javitva finomitva.
  • militavia
    #52836
    A képen azért látszik, hogy fejlődn kell még az alap funkcionalitáshoz is, mert nekem úgy tűnik, hogy a reptérre is rá van vágva a generic terrain vegetation shader.

    De amúgy ez az a szint, hogy erre nem lehet mondani, hogy csúnya. Lehet, hogy nem DCS, de hogy egy repszimben minek kell olyan jármű részletesség, amit egy land battle simulatorban is elmenne, az egy igen érdekes kérésdés (és erőforrás pazarlás), még akkor isl, ha a CA modult figyelembe veszem.
  • repvez
    #52835
    hát ha ez lesz a kiindulási alap a tövábbi fejlödéshez, akkor nem lesz többé mit szégyelnie a DCS vel szemben sőt.
    Itt is megvan minden mint ott sőt még több is dinamikus kampány jobb ATC , egy élo légtér. VR és PBR támogatás
    ha esetleg valamit mondhatok amiben még pluszba fejlödhetne amirol még nincs infonk, hogy a 4.38ban javitanak e az pedig a fizika , sérülés és földön valo mozgás.
  • militavia
    #52834
    Első pillantásra az ember azt gondolná, hogy ez DCS
  • repvez
    #52833
  • militavia
    #52832
    11. rész.
  • VO101Tom
    #52831
    Ja ja, jól néz ki.
  • militavia
    #52830
    Ígéretes
  • repvez
    #52829
    elvileg 4.38bol van
  • VO101Tom
    #52828
    Az lehet, hogy téged, meg sok mást sem hoz lázba (engem sem), aki viszont azzal töltötte az elmúlt hónapokat, hogy azt kalapálja, az nyilván szeretné, ha ebbe kerülne bele, nem pedig valamelyik jövőbeni változatba. Ez a hobbiprojectek "átka", aki dolgozik rajta, csak akkor adja ki amikor szerinte jó, nem pedig akkor amikor egy project manager vagy a producer úgy dönt.
  • militavia
    #52826
    Repszimtöri
  • militavia
    #52825


    Csak egy kis múlt idézés a régi anyagból.
    A zene ez lenne, csak sokkal durvább képanyagot tervezek.
  • militavia
    #52824
    Skacok, ha kijön a 4.38 az új tájjal, akkor egy igazi múltidéző retro repkedést a régi Funfalcon módon össze tudunk hozni?
    Lenne rá kedv és jelentkező? Ma már azért egészen más szinten vágok videót, mint régen, lehetne ebből valami méltót kihozni a múlt és jövő tekintetében egy olyan franyó zenére, hogy ihaj. ;)
  • repvez
    #52823
    Quick update of the update.

    Currently, we have two blockers (all related to F15):

    ramp start: still missing a few switches, being implemented as fast as possible.
    radar: something wrong, not burning through jammer. This is being looked into.
    Once those are finished, we call freeze and begin final testing. There are other desirable things that will probably go into the release as well if finished on time:

    F15 autopilot.
    shadow mapping optimization (important for VR).
    ETA? Well, I already missed the first deadline and I am about to miss the second one… but let’s try it again. I really feel like September is going to see .3 ?