52903
  • repvez
    #52822
    ujabb megállapodás a BMS és MP között

    gondolom ez volt a háttérben ami miatt késik a javitás kiadása
  • militavia
    #52821
    Sajnos ez a sarcasm az üzleti modell ma.
    Egészen döbbenetes amúgy, hogy a Baldur's Gate 3 milyen reakciókat szült.
    Nincs benne sem lootbox, se mikrotranzakció és horrible dictu, a játék egész bugmentes és jól fut.

    Erre egyesek kb. olyan nyilatkozatokat nyomtak, hogy nem fair, hogy ezentúl egy jó játékhoz kell majd magukat mérni... :)

    A DCS azért adhatja elő ezt, mert n+1 embernek csak a kinézet a fontos és csak örömrepked, ő megveszi, repül valamennyit vele oszt bódog. Mert csak magyar szemmel drága egy 40-80 dolláros modul. Egy norvég, német vagy más jót röhög ezen. Neki ez egy délután a pizzériában költség...
  • VO101Tom
    #52820
    Félmillió modul? Az azért már eltartana pár programozót, akkor nem értem miért kell nekik úgy kijönni pl az F16-al ahogy sikerült.

    Miért fizetnének meg több programozót, ha az early access félkész modulokból is el tudnak adni félmillió darabot? 10 új programozó az csak kidobott pénz lenne. (sarcasm)
  • militavia
    #52819
    Közben megvettem a cikket és oda is azt tették bele. Meg F-16C-t.
  • repvez
    #52818
    Nagyon fura, hogy repvez és a F5.0 is egy USMC változtatot vett elő...

    Ezt nem teljesen értem, hogy mit akartál belöle kihozni, egy F35B verziorol tettek be képet és én meg keresten egy F35B képet ami hasonlo nézőpontbol van ábrázolva a jobb összehasonlitás kedvéért, DE ahogy nézem történetesen ez egy angol vagy austrál gép , tehát nem USMC.

    Az meg megint nem biztos, hogy most kezdenek bele a nullárol valamibe, mivep MP egy kiado, és bevásárolja magát olyan cégekbe amivel profitot tud magának szerezni.
    Ha tényleg a titan IM vagy outerra alapján fog fejlesztődni , akkor máris 10 év elönnyel lehet számitanni. mivel az outerra motor az 11 éve került kb napvilágra azota rengeteg minden már alapbol tartalmaz amit egy flight simnek tudnia kell sőt még akár többet is mint a mostani szimek.

    Csak ,hogy pár dolgot emlitsek, pár éve már támogatta a VR-t
    -globális táj 90m-es pontossággal,
    - rombolható dinamikusan ( a bombák becsapodsi helyén 3d-s kráter lesz, nem csak egy textura a sik tájon.)
    -támogatta az openstreat mapot , hogy valos utca térképeket lehetett rátenni.
    - dinamikus idöjárás
    - 3d fák
    -és mivel az elején egyszemély kezdte fejleszteni ezért ingyenes vagy opensource dolgok kerültek bele amihez szabadon lehet modositani részletezni utána.
    Ilyen, hogy tartalmazza a JSB ingyenes flight modult ami tudja kezelni a repülöket és a helikoptereket is

    Tehát a felsorolásbol is látszik, hogy ha egy ilyen alapot használnak akkor "csak" a játékhoz tartozo modelleket és game mechanizmusokat kell fejelszteni és az se biztos, hogy már nem lett elkezdve csak más munkacimmel ment eddig kiado nélkül és támogatás nélkül.
    Most meg MP azt mondta a fejelsztöknek, hogy adok pénzt ha falcon 5 néven folytatjátok tovább és legyen ilyen és ilyen dolgok is benne.

    Sokkal bonyolultabb ez a helyzet mint ahogy te vagy mi elképzeljuk, hogy mi történt eddig vagy mi nem. föleg nem kell másokkal összehasonlitani , mert mindenkinek más a profilja a célja és , hogy hogy akarja ezt elérni.
  • militavia
    #52816
    Ingyenes előnézetben elérhető itt-ott pár oldal, F-16C Block 40/42 képekkel.
  • Hiuuz #52816
    Egyébként én nem tartanám ördögtől valónak, ha egy BMS szintű szimben lenne "25 gombos" kezelhetőségű opció. Single playerben azt választod amelyik szimpatikusabb. MP szerveren meg meghatározod, hogyan lehet repülni.

    Egy kis off Balázsnak repszimtörténelem témában, hátha értékeli :) Tornado
  • militavia
    #52815
    Én miután megtanultam és párszor letudtam, soha nem ramp startoltam többet. Mert simán viszi az időt a valódi játékidőből, amiből az embernek a legkevesebb van.
  • militavia
    #52813
    Itt elvileg külön megvehetők az egyes kiadások.
  • Hiuuz #52813
    Nem azt mondtam, hogy senki, de a HC szim közönség jóval kisebb mint mondjuk amennyien egy Battlefieldet megvesznek. Jóval óvatosabban kell bánjanak az erőforrásaikkal. Félmillió modul? Az azért már eltartana pár programozót, akkor nem értem miért kell nekik úgy kijönni pl az F16-al ahogy sikerült. Én ebbe ennyire nem látok bele.

    Ha az FC3 25 gombkiosztásos szisztéma alá normális fizikát, avionikát raknak azért az bőven warthunder felett lenne. Ehhez add hozzá a dinamikus kampányt. Fasza dolog a sok kapcsoló meg a rampstart, de a játékosok zöme az esti 1-2 óra játék felét nem feltétlen ezzel és a taxizással akarja eltölteni. Persze ebből megint kivehetjük a HC rajongókat, mert ott egy maverick boresight procedúra is ugyanaz a funfactor, mint mikor a TGPn nézed a bombák becsapódását. Ezt arra mondom, ha a jelenlegi szimes közönségen kívül is gondolkodnak, ami azért esélyes.
  • militavia
    #52812
    Igen, volt egy trailer vagy 5-6 éve, még azt is eltüntették.
  • VO101Tom
    #52811
    Asszem 2020-ban vagy 21-ben mondta azt Nick Gray egy interjúban, hogy abban az évben eladtak félmillió DCS modult. Nem igaz, hogy a hardcode szimeket senki nem venné meg. Az FC3 meg lehet, hogy nem warthunder szint, de a 25 gombos kiosztásával, klikkelhetőség nélküli kabinjával épp csak felette van. Főleg ha olyan környezetbe rakod, ahol szembejönnek pl a Heatbluros modulok. Nem mellesleg a DCS-nél is évek óta tervezték, hogy a MAC-et (Modern Air Combat) kiadják, sokkal gagyibb gameplay, de a térkép és modellek a DCS-ből kiszedve. Mégsem lesz belőle (belátható időm belül) semmi, már nem is beszélnek róla.

    War Thunder konkurenciának ott a world of warplanes is. Ki az aki egy ilyen piacra akarna beszállni harmadikként?

    Akkor mi van, ha Lagretti leporolja a Titan-t, kiveszi belőle a titkosított anyagokat, alárakja az Unreal5-öt kissé kicsinosított 3D modellekkel, és kiadja PC-re? Miért gondoljátok azt, hogy neki nulláról kell felépítenie egy ilyen szimulátort?
  • Hiuuz #52810
    Szerintem az F-35 a mézesmadzag, kisharang a cipő orrán, hogy felkapd a fejed. Mármint az átlag warthunder játékos, akikre alapozhatnak egy AAA játékot, mert ők vannak annyian, hogy belőlük lesz bevétel. Hardkór szim játékosbázisra nehéz alapozni. Hacsak nem még 5 évig másodállásban kalapálgatják a fejlesztők, de itt tényleg csak az idő fogja megmondani, hogy mi lesz belőle. Szerintem "BMS 2"-t ne várjunk tőlük. Nem látom értelmét. Egy DCS Flaming Cliffs 3 + BMS dinamikus hadjárat kombó az ami talán a legjobb mix lenne. De ez csak az én véleményem, amúgy fingom nincs mivel lehet ma megélni a repszim piacon. Ma amikor az átlagember instant élményekért adja oda a pénzét, nem hiszem, hogy heteket bújnák a különböző repcsik kézikönyveit, hogy felszáljanak egy küldire. Legalábbis a jelenlegi szimulátoros közösségen kívül.
  • militavia
    #52809
    Nem azt mondom, hogy szar. Hanem azt, hogy nem látszik a cég outputja és hogy ezt miből és hogyan csinálná meg.
    De kíváncsian várom.
  • VO101Tom
    #52808
    Senki nem mondott olyat, hogy az 5.0 bármilyen megváltó lenne. Azt sem mondták, hogy rögtön kiadáskor lenyomja a Falcon 4.0-át, a BMS-t, a DCS-t, vagy bármit ami korábban volt. Pont ez az, hogy semmit nem tudunk még. Én csak annyit mondtam, hogy Lagetti viszont már tett le az asztalra milsimeket, nem valami noname bohócok próbálnak pénzt kiszedni a brand nevéből akiknek semmi közük nem volt a témához korábban. Várjuk meg, hogy legalább címszavakban mondják el, hogy mit terveznek (lehet, hogy el kellene olvasni a cikket?), és azon menjen a fikázódás, ne pedig a bejelentésen.

    Hogy te ennyi alapján megmondod a tutit, hogy ez biztos szar, semmi értelme és még pénzük sincs rá (?!), azzal nem tudok mit kezdeni.
  • militavia
    #52807
    Nagyon fura, hogy repvez és a F5.0 is egy USMC változtatot vett elő...

    Amikor az MP újraalakult akkor is már kitettek valami helis, igen részletes terepes valamit. És azóta síri csend.
    Szóval lehet bárkinek bármekkora neve az iparban, de ha 4 (!) év után sem látni semmi outputot én ott vakarom a fejem.
    Hogy mik azok a fantasztikus tervek, amikor még csak egy ráncfelvarrt B-17 szim sem jött vagy bármi más.

    Főleg úgy, hogy ennél a szimnél is bullet pontokban szó sem esik, hogy a free repkedésen túl mi a fenét lehet majd csinálni. 4 év után. Érdekes no...

    Szóval kíváncsian várom, de azt a hypot, ami megy képtelen vagyok megérteni, hogy majd az F5.0 lesz itt az új megváltó.
    Az F4.0 --> BMS4.38 átmenetben annyi munkaóra van, hogy ha a köztes állomásokat is kihagyod és mai toollal kezdesz bele itt 100M dolláros projektről beszélünk. Az eddigi budget játékok alapján hol van ehhez a lóvé?

    Nekem nem akar összeállni a kép hogy miből lesz bármi.
  • VO101Tom
    #52806
    @repvez: Hát nemtom, Jason amikor bejelentette a Combat Pilot szimulátort pár hónapja, akkor csak néhány Concept Artot tudtak mutatni egy olyan A6M-el a főszerepben, ami nem is repült még Midwaynél. Ennek semmi köze nincs a tervezett játékhoz, mert egyébként egy qrva részletes és pontos hardcore szim megalkotása a cél, nem valami gagyi warthunder klón.

    @molni: Alapvetően igazat adok, Microprose is kis játékokkal jött ki mióta újra megalakult, és más szimulátoroknál is qrva nagy deficit tud lenni a valóság és a PC-s játék között, azonban Lagettiről azt kell tudni, hogy ő csinálta a VBS2 milsimet Arma2 motorra, és a TitanIM milsimet, ami pedig az Outerrát használja már évek óta. Egy PC-re nyilván nem fognak kiadni olyan játékot, ami a katonai standardokkal versenybe tudna szállni, de róla el tudom hinni, hogy ha azt tervezik, akkor fasza hardcore szimet is meg tud csinálni. A Falcon név és brand meg sokkal értékesebb annál, hogy valami gagyi szar minijátékra pazarolnák el, a "We have incredible plans to make Falcon 5.0 very special and, once again, the benchmark in combat flight sims" mondat sem ezt sejteti.

    Szóval én megvárnám, míg legalább címszavakban kiderül, hogy mit akarnak megcsinálni, és majd azt megfikázni, hogy ki szerint mennyire hihető vagy sem.

    A betett F-35-ös képen bevallom én sem tudom mi a kabin mögötti fura kör alakú rész, mert az eddig készült F-35-ös képek többségén az bizony nincs ott.

    F-35B-nek ott van az emelő hajtóműve a lebegéshez. Az a Harrierpótlék verzió.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2023.08.20. 02:24:55
  • militavia
    #52805
    A betett F-35-ös képen bevallom én sem tudom mi a kabin mögötti fura kör alakú rész, mert az eddig készült F-35-ös képek többségén az bizony nincs ott.

    De különösen vicces az, hogy az F5.0-át egyesek mennyire csodaként várják, mint "szimulátort", amikor egy olyan vadászgéppel promózzák, ami kvázi modellezhetetlen még 1998 és F-16C Block 40/42 vagy 50/52-őt nézve is.

    Az MP a nagy hír, hogy "újra vagyunk" bejelentés óta lényegében semmit nem tett le az asztalra, indie minicsaptok játékaid adta ki. Egy 2000-es évek beli szim szintjét elérő cuccot sem adtak ki eddig.

    Ez alapján hogy miből lesz egy igazi szim, azt nem tudom, mert embertelen mennyiségű zsé kellene ehhez. Itt most kb. a 10-100M USD-ről beszélgetünk...

    ... amikor kb. 10-20 USD-s budget játékokat adogatott ki az MP...
    Ilyen anyagi háttérrel, hogy itt mi folyik, bevallom nem értem.

    Amikor az ED 60-80 dolláros modulokat árul...
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2023.08.20. 00:02:02
  • repvez
    #52804
    nem erről van szó, csak megállapitottam, hogy nem hasonlit vagy legalább is nem hozza ez a kép azt a preciz szintet mint amit manapság szokás.
    De ezt te is jol tudod, és akár a DCS-nél ,de akár még a micropros B17 bejelentéseinél is amikor egy egy uj modul kerül bejelentésre aminél mégcsak a WIP modell készül és még nincs is ingame verzio belőle azonon is már legalább látni , hogy mennyire részletes vagy pontos a modell. és ezek is nagyon messze vannak a véglegestól söt valamelyik még textura nélkül mutatják meg . ha ezen a képen már az F5 bol tettek be képet a jelenlegi alfa elötti állapotbol akkor is fura.
    ÉS legtöbb esetben a végeredmény az optomalizálások miatt még akár rosszabb is lehet mint a kezdeti modell.

    DE ha meg csakl mondjuk valamelyik RTS stratégiábol vágtak be egy képet ,csak, hogy képbe legyen az olvaso, hogy melyik géprol is van szo mivel még nincs megmutatható kép vagy modell , ebben az esetben más a helyzet ,de minimum jelezni kéne, hogy ez nem onnan származik
  • VO101Tom
    #52803
    Szerintem írjál nekik, hogy a bejelentéskor nem végleges képet mutattak, és ez téged mennyire bosszant.
  • repvez
    #52802


    csak úgy összehasonlítás képp
  • repvez
    #52801
    én is láttam, de sajnos az ujságot nem találtam meg digitálisan, hogy a teljes szoveget elolvassam .
    A nmellékelt kép vegyes érzelmeket kellt bennem, mert erről nem igazán derül ki semmi, hogy menynire lenne jo, de a modell maga nem néz ki ugy , hogy attól hanyattvágnám magam. Sőt ... szinte csak nagy vonalakban hasonlit az F35-re, panelvonalak nincsenek rajta az élek tompák és ugy az egész alak fura.
  • VO101Tom
    #52800
    PCPilot fb lapjára ki lett téve egy hír, hogy a Microporse dolgozik a Falcon 5.0-án

    FALCON 5.0 IN DEVELOPMENT
    The new issue of PC Pilot includes an interview with David Lagettie - CEO of MicroProse, in which he reveals that MicroProse is working on Falcon 5.0!
    Here are a couple of quotes from that interview:
    "We have incredible plans to make Falcon 5.0 very special and, once again, the benchmark in combat flight sims."
    "Falcon 5.0 will support many aircraft on release, including the F-35B." (See the accompanying screenshot...)

    To read the full and exclusive interview, pick up a copy of the print or digital version of PC Pilot today from our website: https://www.key.aero/pcpilot/latest-issue, or your local newsagent!

    (A pcpilot újságot nem vettem meg, szal ennyi a hír)

  • repvez
    #52799
    kiváncsi leszek, hogy menynit fog csuszni a 4.38 az U3 as patch miatt. ugy értem, hogy a patchet nyár elejére akarták kiadni és év végére a 4.38at.
    De ha augusztus vége környékén nem jön az u3 akkor elég kis idö lenne a két kiadás között, hogy értelme lenne kiadni egy régi platformra.
    Föleg, hogy ezt egy teszt verzionak szánják, hogy megnézzék az uj modell formátumot, kinél , hogy válik be.
    Igy legalább egy fél évet én hagynék neki mig kiforja magát és a 4.38ba kijavitják a felmerülö gondokat.
  • militavia
    #52798


  • militavia
    #52797
    Yes they will have. 4.38 has trees collision for the player, and there are 100s of millions of them in KTO…
    It’s not really hard to manage sane damage detection if done right. Buildings will be the same but will be broader (Damage from anything, weapons AI etc).

    Hogy lesz-e az új tájon minden épületnek-e hitboxa.
  • Hiuuz #52796
    Akkor egyelőre marad a DI féle verzió. Gyerekkoromban amúgy is csak bénáztam vele, a 4.38 megjelenéséig lesz időm rendesen kipörgetni
  • militavia
    #52795
    Hála istennek modellezi a TFR-t a BMS már egy jó ideje. Szóval a Block 40/42-vel is jó lesz. :)
    Nappal meg bármi jó, ami gyors, adja az életérzést.

    (Kétüléses gépet sanszosan nem fog jól modellezni a BMS, mert iszonyatosan komplex megírni normálisan azt.)
  • Hiuuz #52794
    Ahhoz egy Tornado Gr4 lenne az igazi
  • repvez
    #52793
  • repvez
    #52792
    Augusztus körülre csuszik az U3, és annak okairol infok
  • militavia
    #52791
    A road kidolgozás viszont az első változatban nem lesz benne. Ezért sajnos az elején még láthatunk olyat, hogy ezeken a hegyeken toronyirányt átmennek a földi egységek.
  • repvez
    #52790
    na ez a balános ép jobban megmutatja a dolgoat a domborzatrol.
    Eléggé edvet aptak azok akik már tesztelik, hogy akkor ok is tegyenek ki valamit, lehet, hogy lesz egy kis belsos elbeszélgetés erröl majd csapaton belül. Az elmult honapban több kép került ki mint eddig összesen.
    Az U3at azt irták, hogy junvégén de még a nyári szunet elött akarják kiadni, nem tudom, hogy mennyit fog csuszni ez a Microporst felvásárlás miatt.
  • militavia
    #52789


  • militavia
    #52788
    Csodálkoztam is elsőre, hogy Korea hegyei ennyire magasak és kopárak lennének?
    Ha ez a Nordic Theater, akkor értem is a miértet.
    Annak most is van már Cold War hadjárata. Hát, ha kijön, akkor egy nagyon fasza Korea '80S és Nordic '80s helyszín lehetne faragni.
  • repvez
    #52787
    nem feltétlenül, már ha arra érted amit MavJP irt, mert a NT ha ahogy irta, használ satelit textura képeket és procedurális eljárást is az alacsony magasságokra, ennél a képnél amit kinyagyitottak nem ugy tunik, hogy ez lenne a helyzet, de az is lehet, hogy ez nem az a magasság még aminél megtörténik a váltás.

    Viszont a 4.37es trailerben szereplö tájhoz képest ez szinesebb és élesebb képet mutat, a videoban inkább látszik kicsit mosottnak, de ez lehet a köd és esetleg valamelyik effect miatt is.

    DE már nem kell sokat várni, hogy megtudjuk. már nincs egy év hátra .
    Arra azért kiváncsi leszek, hogy bár a most kiadásra kerülö U3 az csak egy patch lesz aminél normális esetben nem szoktak semmi extra dolgot tenni, de ha igaz amit mondtak, hogy mennyi minden változás történt , hogy lesz e valami uj trailer vagy tutorial hozzá amiben bemutatják ezeket a változásokat.
    Meg a modellezés és a filj formátum változásaira leszek kiváncsi.
  • militavia
    #52786
    Ez a Nordic, ha jól értelmezem az egyik kommnetfolyamot.
  • repvez
    #52785
    podcast hátha van benne értelmes dolog nem hallgattam meg
  • militavia
    #52784
    Itt aztán lehet majd völgyekben teperni géppel.
  • repvez
    #52783