52903
  • repvez
    #52782
  • militavia
    #52781
    3rd party és 4.38
  • repvez
    #52780
  • militavia
    #52779
    Elvileg ez is 4.38-as.
  • militavia
    #52778
    Ez 4.38 lenne vagy csak Janhas?

  • repvez
    #52777
    És ki beszélt itt a helyszinekrol, a meglévő asseteket ugy pakolja mindenki ahova akarja, nem erről volt a kifogás, hanem arrol ha valaki olyan uj gépet akart ami nem szerepelt az adatbázisban akkor csak ugy tudta megcsinálni, ha felvette akapcsolatot a fejlesztökkel és creáltak neki egy slotot amit megkapott vagy ha ez nem volt járhato akkor egy meglévo számát használta.
    Radium is a Harriar slotjára tette rá a Mirage modeljét mert nem volt még olyan.

    De ha jol értettem az elözö honapi newslettert akkor ezután már mindenki tud csinálni egy uj gépet nem kell hozzá fejlsztő, elég csak követni a mappaszerkezetet és a filokban a megfelelo sorokat megirni a gépek tulajdonságaival, amik ezentul XML fileban tárolodnak.

    Erre utaltam, hogy attól, hogy nem lesz változás a régi gépeknél attol ezeket a file átrendezéseket mindegyikre meg kell csinálni , amire régebben az volt a válasz , hogy lehetetlen vagy tul sok időbe telik és erre senkinek nincs kapacitása a fejlesztöknek. és most meg mégis megvalosul.
  • militavia
    #52776
    "Arra utaltam, hogy mindig az volt a kifogás, hogy azért nem lehet uj gépeket betenni a játékba mert csak egy ember képes az adatbázishoz nyulni és neki kell hozzáadni vagy létrehozni azt, külsösként csak már egy meglévo gépre lehet rátenni."

    Ilyet ki és hol mondott.....?????
    A 3rd party helyszínek talán a 4.34 vagy 4.35 óta kis túlzással a major release "másnapján" jönnek és bővülnek.
  • repvez
    #52775
    ugy látom megint nem azt a részét értettétek amire én gondoltam. Most egyáltalán nem azt mondtam, hogy mindegyiken lesz PBR és, hogy nem lehet most is jobb modelleket késziteni.
    Azt mondom, hogy ha fájl tipust váltanak és az egész strukturát akkor mindegy, hogy a régi vagy az uj modell, azokat az uj rendszer szerint át kell dolgozni.
    NEm tudom, hogy mennyire kompatibilis egymással a két rendszer vagy hogy vegyesen is tudja kezelni a program.
    De ahhoz, hogy mostantol minden gépnek külön legyen egy saját mappája ahhoz hozzá kellett nyulni a régi modellekhez is.

    Arra utaltam, hogy mindig az volt a kifogás, hogy azért nem lehet uj gépeket betenni a játékba mert csak egy ember képes az adatbázishoz nyulni és neki kell hozzáadni vagy létrehozni azt, külsösként csak már egy meglévo gépre lehet rátenni.
    De most abbol amit leirtak az látszik, hogy ezután bárki tud uj gépet csinálni mert külön mappája lesz minden gépnek, külön XML és BML filokkal.
    Ezt akartam belöle kihozni, hogy attol, hogy nem lesz változás a régi gépeknél a játékon belül akkor is az összeshez hozzákellett nyulni . csak azt nem tudom, hogy milyen mélységben, hogy elég volt csak mindhez külön megirni az XML file-t és egy progival átkonvertálni a LOD filokat, vagy a DOF-okat is az uj rendszer szerint kellett modositani.
  • VO101Tom
    #52774
    Ezt akkor magyarázd el légyszíves, mire föl van énmegmondtamozás, mert eddig is lehetett részletesebb modelleket készíteni mint az alap BMS modellek, van egy JanHas nevű gyerek, évek óta csinál ilyeneket, ha esetleg nem ismernéd. A PBR textúrákat még mindig nem használják a modellek, az U3 sem fogja. A lenti screenshot 4.38-ból van.

    A régi modelleket BPR nélkül senki nem fogja már újra cserélni, a nagy részük 4.38-ba is különösebb változtatás nélkül fog átmenni, és majd ha valakinek lesz kedve PBR textúrát gyártani meg modelleket részletezni, akkor majd megcsinálja (a régi textúrák is használhatóak lesznek az új környezetben, de ettől még nem válnak "PBR" textúrává, még mindig sokkal szarabbul fognak kinézni, mint a modern anyagok).

    Semmi olyat nem írt sem Seifert, sem I-Hawk, sem Max, ami ellentmondana annak amit eddig mondtunk.
  • militavia
    #52773
    Az intelligensebb és cutomizálható ATO-ra leszek kíváncsi.
    Kéne egy jó okos ellenfél is az vörös oldalon. :)
  • militavia
    #52772
    Az, hogy átkonvertálnak régi modelleket, az nem jelenti azt, hogy bármiféle pozitívumot kapnak kinézetben. Az új formátum előnyét csak az tudja kihasználni, amit arra készítenek.
  • repvez
    #52771
    ehhez csak ismét annyit tudok hozzátenni, amit már régebben is mindig emlegettem., hogy ha akarnak valamit akkor azt meg is lehet csinálni.
    Ugye amit mondtam, hogy a modelleket ki lehetne cserélni meg részletezni oket akár texturák ltal akár nagyobb polygon számmal.
    És mindenki azt mondta, hogy az nem lesz megvalosithato, mert osrégi a motor és , hogy nincs rá kapacitás, hogy minden gépet megcsinálják.

    ÉS most mégis ott vagyunk, hogyha nem is változtak meg a modellek (még), de a file formátumuk igen és ezzel egyutt gondolom a játékba lévo beillesztésuk is, lévén, hogy innentol kezdve minden gépnek lesz saját XML file-ja és saját BML kiterjesztése.
    Gyanitom, hogy nem annyi volt az egész, hogy az LOD kiterjesztést átirták BML-re és woalá.
    A későbbiekben mindenképp várhato , hogy megnövelt polygonszámu vagy részletesebb modellek jelennek majd meg illetve cserélodnek le a meglévők.

    kiváncsi leszek, hogy hogyan változik meg ez miatt a gépek modellezése és a játékba beillesztése, lesznek e uj tolok hozzá amiket egyszerübben lehet használni és naprakész programokhoz készültek, nem kell visszafelé telepiteni azért egy 2009es 3dsmaxot csak, hogy a plugin mukodjon.

    jo lenne ha tényleg egy olyan formátumra lehetne a modelleket késziteni ami nem csak a 3dshez kötödik, mert mondjuk egy blenderben is hasonloan el lehet késziteni ,csak igy valoban legálisan és ingyenesen lehetne azokat a modelleket is elkésziteni, talán több modellezo probálná ki, ha nem kellene több százezer ftért beszerezni egy programot hozzá.
  • militavia
    #52770
    U3 tervek

    Végre látszik mennyire lesz részletes a domborzat.
    Yeah.

    Utoljára szerkesztette: militavia, 2023.06.17. 13:15:59
  • VO101Tom
    #52769
    Ha ki akarod centizni, akkor vagy valami játszható beta-t kell megvárnod, vagy a kiadás után várni pár hetet, hogy megnézd milyen konfigokon kinek hogy fut. Teljesen biztos, hogy sokaknak lesz ugyanez a kérdése, és ez aktív téma lesz sokaknál. Ennyire nulla infó alapján ezt úgysem fogod kitalálni előre.
  • repvez
    #52768
    az eddigi válaszaid alapján nagyon nem vagy képben sem a PC alkatrészek sem a PC technologiában.
    Attól, hogy 2 éve még tudtál venni DDR memoriát a PC-d hez az nem azt jelenti ,hogy 2 éves technologiát tettél bele.
    2014es kiadásu az alaplap és a CPU, tehát annál ujabb technologiával készült memoriát nem fog bele tenni, abban az idoben meg més a DDR4 is gyerekcipöben járt .

    ugyan ez a helyzet a játékokkal is, hiába mondod azt, hogy 2022es AAA játék megy high grafikával, csak ha az a játék egy 2015 körüli technologiát grafikus enginet használ vagy csak egy csöjáték ahol minimális a térkép területe és az egységek száma ,meg nincs semmi uj technologia benne.
    A PC világában nem jelent semmit sem , hogy mikor adták ki .
    A te géped egy öskövület minden szempontbol 2014es 10 éves, lehet szépitgetni ,hogy dehát elmegy ez meg az rajta, de a mai technologiás alktareészek a belépöszint kenterbe veri az egészet.
    Az egyes játékoknál meg vannak olyan lehetöségek, hogy egy egy modern technologiát butitott formában vagy szoftveresen is lehet aktiválni használni, igy lehet, hogy azt gondolod, hogy milyen jo mert ez is megy, de közbe semmit nem látsz abbol mint amilyen igazábol lenne egy hardweresen támogatott verzioval.

    ÉS ehhez hozzávehetjuk az adattárolokat is, mert mondhatod, hogy van SSD a gépbe, az max SATA csatlakozos és eros izgalmi állapoba ha márkás az SSD akkor tud 550 mb/s, de egy MVe M2es verzios már 1700-4000mb/s tud, tehát töredék idö alatt betölt mindent. az uj PCIe 5 verziosok meg ennek a dupláját is tudják már.
  • militavia
    #52767
    Megnéztem, DDR3 az új is.
  • beci43
    #52766
    Két éve biztos nem vettél DDR5-öt, max DDR4-et.
  • militavia
    #52765
    A DCS-t utoljára akkor lőttem be, amikor videóhoz kellett ez-az.
    Egészen meglepődtem, hogy milyen magas FPS-t ad, ha nem nyomod tele egységgel a térképet és akkor, ha nem húzod agyatlanul maxra.
    (De egyes effektek vagy csak felhő közelség és látsszögnél még így is képes volt beesni az FPS.)

    Memóriát vettem hozzá újat talán két éve, asszem az DDR5 már.
    Majd megnézem otthon, a vezérlőpult és rendszer részben gondolom csak kiírja.
  • repvez
    #52764
    mivel ezt arra irta, hogy aki most fejleszt gépet az kb ezt a szintet célozza meg,mert nem olyan gyakran cseréli az ember a CPU-t mint a VGA-t és akkor már legyen időtállo.

    Azt meg már elobb is irtam, hogy az nem jelent semmit, hogy milyen játékok mennek a gépen , mert egy másik meg ugyan azon a gépen meg sem mozdulna. Gondolom a DCS és a CLod is elmenne a gépeden azok is AAA játékok, de mégse nyujtaná ugyan azt a élményt mint egy modernebb konfigon.

    És attol hogy a VGA-t megtartod minden más meg mehet a kukába nem csak az alaplap és a táp, hanem a memoria is, mert jo esélyel még ddr3as memoriát használsz mikozben már egy uj konfigban minimum ddr4es ,de ha jövötállo gépet akarsz akkor ddr5 memoriát teszel a lapba.
    Az intelnél meg 2 évente kukázzák az alaplapi foglalatokat igy max 2 évig tudsz bele CPU-t cserélgetni. ellenben az AMD verziojával, ahol a most leváltott am4es foglalat mad 6 évig volt rendszerben és most váltottak AM5ösre amit hasonlo hosszu életciklusra terveztek.
    tehát aki amd configot vett az még mindig tudott találni olyan CPU-t amivel uj és hatékony CPU-t tudott a rendszerébe tenni, nem ugy mint nálad ahol a legujabb CPU is 6 éves lenne amit még tudnál venni hozzá.
  • militavia
    #52763
    Számomra a CPU sokkoló, amit ajánlj. Azért az egy brutál erős CPU-nak tűnik nekem ahhoz képest, ami most kell a játékhoz.
    Mert a komment alapján az 1660S VGA-m még "ok, jó lesz, nem VR-hoz", de a CPU-m kb. a reménytelenül elavult a 12700K -hoz képest.

    És ennek ellenére utóbbi évek AAA játékai mennek a gépemen.
    Nehéz ezt összeegyeztetnem. Mert ez alapján akkor csak (?) úgy alaplap és táp kéne, de a VGA-m maradhatna.
  • VO101Tom
    #52762
    Nyilván amikor a 1070 helyett betettem a 3080ti-t nekem is csillagos egekbe szökött az fps, de előtte is atom stabil 60 volt vcync-el 4K-ban, szal BMS-hez qrvamindegy volt a kártya. Itt sem arról van szó, hogy eddig nem volt különbség a kártyák és az fps-ek között, de nem volt igazán minimum, ami alatt játszhatatlan lenne. Van aki sima, nem gémer laptopon is eljátszik vele. Most I-Hawk arról beszél, hogy a játékosnak a kártyájához kell méretezni a felbontást amin játszani akar (vagy venni egy új kártyát ha a felbontásból nem akar engedni). És ez BMS-nél új dolog lesz.
  • militavia
    #52761
    Ez alapján alig tud többet amit linkeltél. (Köszi a linket.)

    Az egyik mutató még azt is jelzi, hogy ez a jobb cucc ár/érték arányban pocsék.
    Sokkal drágább, alig többért.

    Hát, akkor kivárom mit tud majd a gépem. Így majdnem 10 év után lehet, hogy kéne már csak üzembiztonságilag is egy új gép.
    Ezt meg akkor cakk-pakk eladom oszt kész. Ha eljön az idő.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2023.06.14. 21:10:37
  • militavia
    #52760
    Azért én az 1660S hatását komolyan megéreztem. Még 1440p-n is nagyobb FPS-t adott a BMS, mint 1080p mellett a 960 GT-vel.
    Aztán a 4.37 óta meg hajjaj. Nagyon megnőtt ott az FPS.
  • VO101Tom
    #52759
    Szerintem I-Hawk csak azt mondja kissé körülményes módon (programozók nagyon furcsán tudnak megfogalmazni dolgokat néha :D ), hogy az új játéknál a bottleneck sokkal inkább a GPU lesz mint a CPU, és ezért 4K-n sokkal erősebb GPU kell mint 1080p-n (eddig kb mindegy volt a játék kifejezetten alacsony grafikai erőforrás igénye miatt). És azt írja le, hogy melyik felbontáshoz kb mi a minimum szerinte.
  • repvez
    #52758
    ez a max CPU ami még belemegy az alaplapba
    DE ezért az árért kapsz egy uj I5ost is ami több maggal és nagyobb frekvenciával rendelkezik. igaz akkor alaplap kuka memoria kuka , táp kuka.

    És , hogy miért kell ujabb CPU, azért mert nem minden AAA játék egyforma van amelyik a CPU-t vagy ami a GPU-t terheli jobban. Meg a marketing bullshit miatt, hogy 4k ban ha már 5 fps-el kevesebbed van mint a kistársadnak akkor uj CPU-t kell venni.
    ÉS nem lehet csak az egyiket vagy csak a másikat marha jora cserélni, mert akkor valamelyik uresjáratba fog menni feleslegesen amig nem kapja meg az adatot.
    Illetve, általában a szimulátorok azok a CPU-val számoltatják a matematikai számitásokat és a grafikát meg a GPU.
    Ezt fogja a DCS nemsokára modern köntösbe megcsinálni Vulkán alá.
    Mert eddig hiába volt sokmagos a CPU akkor sem használta ki minden magot egyik játéksem, igy a te régi CPU-d ugyan ugy elmuzsikált egyszálas adatfeldolgozáson mint a 8-16 magos társai ha a játék nem használta ki a több magot .
    A DCS ezt fogja megváltoztatni, hogy különválsztja a logikai és a grafikai számitásokat és elosztja azt a magok között.
    lesznek olyan magok amik az AI meg az aerodinamika meg a fizikai adatokkal dolgoznak és a játékmenettel kapcsolatos dolgokat meg lesznek amik alájátszanak a GPU számitásához.
  • militavia
    #52757
    Az tudtam, hogy öreg a CPU, de hogy ennyire, azt nem.
    Néztem komp. CPU-kat, de i7-ből még kb. abból a korszakból levőt sem találtam egyet sem 1150-es sockettel.
    Vagy béna vagyok, vagy nincs ilyen.

    Mondjuk ilyen kőkorszaki procival és az 1660S-sel VGA-val egy 2022-es AAA játék is futtatható volt magas felbontásban 1440p (!) felbontáson. (Dying Light 2) Azért ez valahol elég durva. Lehet, hogy a CPU akkor nem is igazán fontos annyira?
    Csak akkor mik eszik ma a CPU-t? Mi szüksége van az átlagusernek egy tényleg nagyon kurrens CPU-ra?
    Mert a VGA váltást az brutálisan megéreztem, amikor 960 GT helyett 1660S-re álltam át.
  • repvez
    #52756
    az én elgondolásomban ez anynit jelent, hogy eddig mindegy volt a felbontás, mert a textura mérete meghatározta eleve, hogy mennyi memoriát használ és ahhoz mekkora erőforrás kell a tájhoz és a gépekhez, de ezután már az határozza majd meg hogy milyen felbontáson használod a játékot, mivel nem lesz többet tile alapu terület textura . igy az fog számitani, hogy mekkora lesz a talaj mesh felbontása , menyni pixelböl áll és azon mennyi szint kell megjelenitenie, és az sem lesz ezután mindegy, hogy mekkora felbontáson teszed ezt.

    A régi tile texturánál, lényegében mindegy volt, mert a textura mérete és felbontása adott volt fixen. igy eddig a low end gépek voltak rosszabb helyzetben ,ha nem tudták a texturákat betölteni és a high end gépek meg pörgették 200FPS-el. lényegi látvány különbség nem volt köztük.
    Ezután a low end gépekkel alacson felbontáson csunyább lehet majd a játék mind a high end gépeken, mig forditva, lehet majd szebb lesz a felbontás és a táj részletessége, de a high end gépet is jobban meg fogja ennni és alacsonyabb frissitéssel fog akkor menni.

    Ami a gép fejlesztést illeti, meg kell nézni az alaplap pontos tipusát felmenni a gyárto oldalára és megnézni a támogatott CPU-k listáját mindenhon feltuntetik ezt, söt a hozzá valao BIOS verziot is ha kell hozzá frissiteni . ennél egyszerübb modja nincs , hogy megtudd melyik a legutolso és legjobb CPU egy adott lapba.
    DE a helyedben kuka az egész konfig. 4. generácios a CPU-d, most tart az intel a 13. generácionál, gondolom érzed, hogy még az alap CPU is gyorsabb lenne az ujak közul annál, mint amit fejlsztésként vennél a régi gépedbe.
  • militavia
    #52755
    Lehet, hogy láma kérdés, de van ennél erősebb LGA 1150-es foglalatú CPU?
  • militavia
    #52754
    Bevallom az pixel bounded részt nem egészen értettem.
    Az UE5-nél jött az a fajta újítás, hogy képes úgy kezelni a 3D-s poligonból épült tárgyakat, hogy lényegben a pixelek elrejtésével / megjelenítésével a pixelszám a limit. De, hogy ezt tudná majd az új engine...?

    Az 1660S 6DB VGA-mal FHD-ben eszerint el lehet lenni majd.
    Egy 27 colos kijelzőn az mondjuk már nem annyira jó...
    A CPU-m az, amitől tartok. Ősrégi.

    Intel Core i5-4690K 3.50 GHz 1150 BOKSZ processzorom van.
    ASUS Z97-P alaplapom van, a kérdés, hogy ebbe i7-est lehet-e tenni., ami ennél többet is tud. Mert nem tudom i7-ből mi az, ami ezt leválthatná igény esetén. Mert már ez is négymagos.

    Utoljára szerkesztette: militavia, 2023.06.14. 10:22:00
  • repvez
    #52753
    ezen a képen semmi olyat nem látok amit a jelenlegi verzio ne tudna, . ekkora kis dombocskák a jelenlegiben is vannak.
    Ennél sokkla finomabb felbontásu lesz a talaj mesh az uj verzioban.
    ÉS amit elözöleg linkeltem I-hawk irta, ezek szerint lesz majd egy csuszka ahol majd még lehet is finomitani a dolgot, mert azt irja, hogy a gép erőforrásait a picelek határozzák meg , tehát minél több pixellre van felbontva a táj annál jobb gép kell hozzá, de ez nem csak a tájra értve.

    max 1 honap mulva elvileg jonni kellene az utolso patchnek erre a régi motorra ha tartják azt amit mondtak, és év végére meg a 3.38at.
  • militavia
    #52752
    Ez vajon 4.38?
    A háttérben levő domborzat részletességét nem tudom megítélni, de valahogy magasabban tűnik annál, mint ami most van.

    Illetve azt sem tudom, hogy a jelenlegi enginennel hogyan csinálták meg a köveket a földön. Ez lényegében a tree shaderek cseréjével menne most? (Az én tippem igen, csak soha nem láttam még ilyen képet az ITO-ról.)


    Utoljára szerkesztette: militavia, 2023.06.13. 13:17:02
  • repvez
    #52751
    I don’t have answers to all questions regarding 4.38 but as I said many times in the past, the responsiveness performance-wise of 4.38 compared to anything before, will be mostly pixel-bounded. So everything will mostly come down to resolution. What GPU you need? Tell me what resolution you will be running and I’ll answer. My estimations according to self-experience (YMMV…) - BTW all my recommendations are with AFx16 forced from Nvidia setting and Multi-sampling enabled in BMS (Set to “Application controlled” in Nvidia panel)

    1080p FHD - I’d say anything at the area of 1070/2060 will be fine. ~3 years ago I used to run FHD with my 3GB 1060 and it was performing fine (FPS was 45-100+, depending on altitude). But today we are a bit a head of that and probably more demanding than 2 years ago, so I’d say 1070/2060 is a minimum.

    2K (My monitor res 2560x1440):
    My old 1080 was doing fine so I’d say roughly that 1080/2070/3060 is recommended
    My 3060TI was a little better, with MS at 8
    3080 was overkill for that res and my current 3090 is running mostly at 150 FPS but sometimes can get to ~90 at worse cases.

    4K - No real experience with that Res, but I’d estimate a 2080/3070 at least. I’d recommend a 3080 to be on safe side.

    VR - The best you can afford ?

    Here with a Reverb G2 on casual DFs and empty TEs I’m getting with 3090 FPS of ~35-60 mostly, with MS set to 2 and everything else on. I guess on a real mission it’ll be ~30 at worse cases (Because GPU effort would be ~same as TE).

    How is my VR experience? I’m very sensitive to motion-sickness, at the start it was a disaster, I really couldn’t were the headset for more than 10 minutes, but after a couple of tries it became easier and now I’m almost out of that feeling. I wouldn’t say the experience isn’t smooth, I have a short DF video recorded which feels pretty smooth overall. But sometimes FPS tanks to the 30s area and you feel it in VR.

    4.38 will come with many graphics improvements, it’ll be a “whole new world” literally. However, some of the stuff will be flexible (Not everything though), it would be possible to remove/cancel if necessary, which will for sure help GPU. However, my recommendations will probably be the “Minimum you will need” as you can see even my 3090 is struggling in VR.

    I have a 12700K CPU BTW. I’d recommend at least this level of CPU, i.e some i7 K of the latest generations.

    Cheers! ?

  • repvez
    #52750
    ezt honnan vetted, hogy kioktattalak rola, mégcsak meg sem emlitettem egyiket sem, a multkor még csak anynirol volt szo, hogy fel akarod programozni öket , én arra csak anynit irtam, hogy felesleges.
    Ha neked ez kioktatás akkor tényleg te mindenre támadolag reagálsz.
    Amugy meg ha tudnád, hogy mit csinál ez a két funkcio akkor nem várnád, hjgy mindent eltüntet. az MC addig fog szolni mig nem nem nyugtázod, de attol ,hogy kinyomod még nem szunik meg a hiba csak lehetőséget ad a rendszernek, hogy ha egy ujabb hiba történik akkor ujra tudjon figyelmeztetni, ezért hallgat el meg ,hogy ne zavarjon a koncentrálásban.
    Az F-ACK meg megint csak nem arra valo, hogy megoldjon bármit is, itt csak meg tudod nézni, hogy pontosabban mi okozta a hibát.

    De mint oly sokminden ez is megtalálhato a manuálban.
  • militavia
    #52749
    A kérdés feltevésekor nem volt nálam manual, de volt szabadidőm kérdezni...
  • militavia
    #52748
    Tudom hogyan működik a DED ICP, csak miután elértem a szintet állandóan ott villogot és azt istennek sem tudtam eltüntetni.
    (Pedig repvez fúdekioktatott róla, hogy a MC és a F-ACK mindent is eltüntet.)
  • VO101Tom
    #52747
    Amit Repvez ír, a bingo-t alacsonyra állítod, az a BINGO figyelmeztetés megszüntetésére jó.
    Ha nem a bingo hanem alacsony üza miatti jelzés, a FWD- és AFT FUEL LOW lámpákra gondolsz (első és hátsó tankok adott szint alá mennek), akkor a DCS kapcsoló melletti Drift C/O - NORM - WARN RESET kapcsolót kell lefelé pöccinteni (Warn Reset), akkor a HUD-ra tett figyelmeztetéseket, és a hangjelzést is kikapcsolja. A figyelmeztető lámpákat, egyéb jelzéseket nem.

    A Bingo beállítást ne a 131. oldalon keresd, az csak a 3.45-ben volt így, 4.37-hez a gép rendszereit bemutató részt kicsit átszervezték, a "BMS - Training Manual.pdf"-ben a 24. oldalon írják le. Egyébként DED-en LIST majd a 2-es gomb visz oda.

    A bingo page-et gyakran használjuk, légi utántöltés közben is be szoktam kapcsolni mert a bingo értéke mellett a pontos fuel mennyiséget is mutatja, amit ha kiteszel HUD-ra (jobb oldalsó HUD panel-en, a DED DATA-ra kapcsolj át) akkor ott előtted a HUD alján mutatja pontosan, hogy mennyi üza van, és ebből elvileg könnyen kiszámolhatod, hogy kb mennyit kell még tölteni.

    Viszont azt jó tudni, hogy az üza mennyiség kijelzés tévedhet (mint az eredetin), pár száz font üza ide vagy oda simán beleférhet, hogy nem pontosan mutatja (volt már, hogy gurulás közben negatívba ment a számláló, de a hajtómű még járt). 1000 font alatt figyelni kell már rá (ott már egy egyszerű átnyomásnál is leállhat, szal kerülni kell a 0 vagy negatív G-t), 600 font alatt meg már közvetlen vészhelyzet van, bármikor leállhat, nem csak a nullán.

    (Ha mást nem, a dash 1 manualt érdemes meghagyni a 4.35 doksik közül, ezt az elejére tett, a repülőgépet bemutató részt kiszedték 4.37 doksiból és a training doksiba integrálták, ami ott lehet, hogy hasznos, de hogy miért kellett dash 1 -ből kiszedni azt nem tudom, ez tök egyértelműen balról jobbra végigment a kabinon, melyik panel micsoda, milyen gombok vannak rajta, nagyon hasznos volt. Miért nem maradhatott két helyen, azt nem értem).
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2023.06.01. 16:35:45
  • repvez
    #52746
    most tényleg aki magát profinak titulálja, ilyent nem tud megtalálni vagy megoldani, ez nem igen változott kb a kezdetek ota.
    Bár nem részletezted, hogy mi is a probléma, de sztem a set bingo fuel figyelmeztetés annak a szintjét kéne lejebb venni az ICP-n.

    De egyébként a manuálba beirod a FUEL szot és kidobja az összes találatot, egyébként a 131 oldalon van a F16cm-1 manuálban
  • militavia
    #52745
    Alacsony üzemanyag szint esetén a figyelmeztetést mivel lehet kilőni?
    Sem a Master Caution sem a F-ACK nem ért el semmi eredményt.
  • VO101Tom
    #52744
    AG radar bal oldalán van az elevation skála. Ha az pont középen van, akkor az AG radar a kurzorhoz állítja az elevationt automatikusan. Ha fel/le eltérsz ettől, akkor meg a kurzortól függetlenül néz távolabb vagy közelebb a géphez.

    Ha azt akarod megnézni, hogy mi van közelebb vagy távolabb, szerintem még mindig 100x egyszerűbb egyszerűen lehúzni a kurzort, és nem csak a radartányér bólintása miatt, hanem mert ilyenkor a TGP is követi azt, és azonosításhoz igazából a TGP sokkal jobb. Plusz még ami hasznos, hogy a TGP ahova néz, azt most már a sisakcélzón is látod, és azonnal azonosítani is tudod hogy hova néznek a szenzorok.

    A kurzortól függetlenül mozgatni az elevationt kb akkor kell ha van aktív lock valamin és valamiért azt nagyon nem akarod eldobni, de kíváncsi vagy, hogy közelebb távolabb mi van. Hogy is mondjam, elég ritka ez a szitu.

    Maga a befogás nem kellene, hogy problémát okozzon, már ha látod a radaron, akkor kurzor rávisz és TMS up. Vagy TGP-n teszed meg ugyanezt, akkor az maverick fejet is oda tudja irányítani (handoff után, de azt külön be kell állítani felszállás előtt vagy repülés korai szakaszában), lézeres bombát is végig célon tart. Igazat megvallva a TGP célbefogása stabilabb is mint a radaré (ha már olyan közel vagy, hogy fegyvereket akarsz használni), mi sokkal többet használjuk azt, mint az AG radart (azzal inkább csak megkeressük a mozgó csoportokat GMT módban, amit írtál is, de utána váltunk TGP-re).
  • militavia
    #52743
    Az ECM-től még fényévekre vagyok.
    Az GMT radarral próbáltam befogni egy mozgó járműoszlopot, de valahogy nem sikerült soha.
    De, akkor ha jól értem, ha mozgatom a radar kurzort, akkor nem kell AG módban az elevationnel játszani?

    Akkor az elevation akkor jut szerephez GM vagy GMT módban, ha nem mozgatod a kurzort, de látni akarod mi van közelebb vagy távolabb?