• [NST]Cifu
    #146
    Hát, itt:
    #132: "akkor is ott van a történet, amely bizony rém gyengére sikerült."


    Kövesd tovább vissza, mire ment válasznak (#128). A Crusaderről volt ott szó, amely bizony rém gyenge történettel rendelkezett...

    Gratula, én a Lurker's-et olvasgattam sokat a régi szép időkben :)

    A Lurker's-t jó hely, az IFH topic első hozzászólásában még linkben is ott figyel, nem véletlen. Viszont épp a Lurker's-en olvasható, hogy is született a Crusader, és szó nincs arról, hogy rá lett kényszerítve bármire. Maga JMS akart valami mást csinálni, mint a B5... Hát, végülis sikerült neki... :(

    Egyébként szerintem épp a 4. sorozat a legérdekesebb, ahol végre kiderülnek a dolgok. És engem istenigazából a kvázi "megistenülése" (Z'ha'dum-ból való visszatérése) sem zavart, ezt talán egy még magasabb erkölcsi piedesztára emelte az egészet (feláldozott mindent, meghalt, feltámadt hogy vezessen ... kimagasló erkölcsi tanúlság)

    Pont ez az, ami szerintem már túlzás volt. Ezt a fajta hit-vallás rész szerintem nem illik egy efajta sci-fibe. De ez csak az én meglátásom.

    és a bevezető filmre mintha valahol $5 milliót olvastam volna

    Hmm... a teljes pilotra 5 milka, vagy részenként (mini-szériáról volt ugye szó)? Ha az utóbbi, akkor megértem a "big-budget" dumát, mert tényleg durva összeg (csaknem három Enterprise rész?). Viszont ha az elöbbi, akkor azért látványosan nem kapott több pénzt, mint a B5:LotR (sorry, hogy ennyire kipengelérezem, de félelmetesen nagy csalódás számomra)...