5017
  • Beyzie
    #2330
    Utóbbi.. Egy kicsit majd ki szeretnék menni, amint meglesz a kellő nyelvtudás, itt se vagyok:D
  • Frosty01
    #2329
    Hali!

    megkérdezhetem, hogy ti miért tanultok japánul nyelvet? esetleg van közöttetek olyan aki kint él/élt, vagy kint akar élni? :)
  • Nuki
    #2328
    ja akkor nem aggódnék. :)
    küld csak^^
  • RelakS
    #2327
    Holnap, vagy holnap után küldtem be XD
  • Nuki
    #2326
    hát feltételezem nem-nagyon alakítanak ki egymással közelebbi viszonyt a javítók, és a beküldők. te maximum egy színfolt lehetsz ezzel az életében, úgyhogy nem hinném hogy személyes sértésnek venné egy javítókulcs alapján javító nyelv-tanár (vagy akárki) hogy így 'beszóltál' a feladatnak. ^^

    habár attól függ hogy mikor küldted ezt be és hogy azóta nem kapsz választ? :D
  • RelakS
    #2325
    C3 1. gyakorlat. Itt a megoldások kissé cifrák. Az elsőnél a せんせい fér ki, bár a にほんじん is igaz :). A másodiknál Kobayashi-san nem tudom, kicsoda, de senki nem állította, hogy せんせい. A harmadiknál biztos, hogy Tarō-kun az elsős, és nem Ichirō-san. A negyediknél senki sem állította, hogy Yamada-san magyarul tanuló diák lenne. Ráadásul a kérdés is csak ハンガリーの-t emleget. Az ötödiknél meg biztos vagyok, hogy Anna japánul tanuló diák, tehát nem じゃ ありません a megfejtés, mint ahogy az a megoldásban van.
    3. gyakorlat. Biztosíthatom, hogy többször is végighallgattam a lemezt, de a párbeszédre vonatkozó mondatokat nem találtam…
  • Nuki
    #2324
    ^^
    igen :)
  • RelakS
    #2323
    Idézzem pl a C3 rész első feladatáról amit írtam? :D
  • Nuki
    #2322
    hogy mit? :D
  • RelakS
    #2321
    Majd eltudjátok juttatni az új ELO leckéket nekem? Írtam az első házi mellé olyan szöveget, lehet, még az országból is kiátkoznak XD
  • Slan
    #2320
    Hajóval jön. A cég központja Hong Kong-ban van. Onnan jön hajóval Hamburgba és onnan szárazföldi posta. Így kereken 2 hét (+ 1 nap). Ha repülővel jön az expressz és 30 dollár csak a repdíj. Valószínűleg TNT hozza és 2-3 nap alatt ittvan. Nekem azért annyira nem fontos a csomag, hogy ennyit rá fizessek...
  • Beyzie
    #2319
    Hú, köszi, nem csak nekem segített az infó:)
  • Pharaoh
    #2318
    Hajó? Nem repülővel jön? Vagy az csak az expressz?
  • Slan
    #2317
    És ha ajánlhatok egy oldalt: YesAsia
    Itt elsősorban zenei előadók lemezeit és anime dolgokat érdemes venni, nem csak japánból. Lehet mást is pl: laptop, dvd, mobil, ... de ezek elég drágák. Viszont ha 25 dollár fölött rendelsz, akkor nincs hajóköltség és 2 hét alatt itt van.
  • Nuki
    #2316
    ÉNIS!!! :D
    Nekem nagyon nem akar működni az internetes számla belépése, mindig meg akarja változtatni a jelszót, pedig telefonon minkét módszerrel is aktiváltam :(
    (apának amikor ő csinálta még be se kellett telefonálnia :)
  • _Vegeta_
    #2315
    Holnap elso dolgom lesz, koszi az nfot! ;)
  • Slan
    #2314
    Én most nyitottam számlát a cib-nél. (cibezz számlacsomag) És rengeteg minden díjtalan. van hozzá visa electron kártya ami netes rendelésre ugyan nem jó, de adnak mellé egy vele kompatibilis internetkártyát ami már jó. Én már rendeltem is vele japánból :)
    Ha érdekel olvass utána a cib honlapján.
  • RelakS
    #2313
    Nekem évi 4000, + a havi díjak, ami összesen nincs 500 forint
  • _Vegeta_
    #2312
    Jah akkor targytalan koszi. Multkor voltam benn a bankban es megnyugotatto a holgy hogy havi 1300korul kell kicsengetni hogy olyan kartyat kapjak amivel lehet neten vasarolni. Annyit nem ér meg. :D
  • RelakS
    #2311
    Ja, csak bankkártyával lehet vásárolni. Hogy mennyiért hozzák, az a rendeléstől függ, nekem a 30 dodónyi cuccot 10-ért kihozták, tehát forintban vlaami 8ezerakármennyit fizettem.

    Kiválogatod, miből mennyi kell, milyen szállítással, az oldal számol, te meg elfogadod, vagy nem
  • _Vegeta_
    #2310
    Meselj mar errol a jlistrol lecci. Lusti vagyok az oldalukon utannaolvasni. Tehat hogy szallitanak magyarorszagra es mennyi bérbe? Es bankkartyaval lehet csak vasarolni?
  • RelakS
    #2309
    Pesten volt valami művészbolt, meg a Westendben is van egy, Terebess kft. néven. Utóbbi helyen nagyobb a választék, de ők is árulnak gagyit sajna.

    Lehet, legjobban akkor járnál, ha a www.jlist.com (www.jbox.com, ha szexuális tartalom miatt tiltott) oldalon rendelsz. valami 5dodó volt múltkor, ha jól emléxem. Igaz, 3 hétig hozzák :D
  • Beyzie
    #2308
    Relaks, mintha te szórakáltál volna ilyesmivel.. Nem tudod, hol lehet MO-n ecsethez, stb-hez jutni, tehát ami kellhet az íráshoz?
  • Beyzie
    #2307
    Köszi:) Fejlemény még jó idő, mert tervek után még meg kell csinálniuk a cuccost, idő az ilyesmi (van pár webdesigner ismerősöm, bátran kijelenthetem: mind lusta disznó..:DD) Ha tudtok ilyen oldalakat, nem dögölnék bele, ha leírnátok, megnézem, mitől lesz ez jobb..:D Bár ahogy elnéztem, japán nyelv-orientált kevés van, az is vacak. Vagy rosszul látom?
  • Nuki
    #2306
    ez nagyon király! :)
    hajrá hajrá!! :D
    egyből írd meg amint van bármi fejlemény!! :D
  • Beyzie
    #2305
    Köff ^^ Hát igen, az nem lenne rossz:D Márcsak magam miatt sem, mert a kutya összevissza henteregte a mostanit és meggyűrte a kis dög..:DD Szóval én bármikor vevő vagyok újabb 1 napnyi vágdosásra, stb..:D
  • RelakS
    #2304
    HAI! Ganbatteeee!!! (vagymi :D)

    Egyszer talán megcsinálom a használati utasítást, és akkor legalább egy csomag kana kártyával hozzájárulok :D
  • Beyzie
    #2303
    Köszi ^-^ Nagyon be vagyok sózva, nem hittem, hogy ez lesz belőle..:D Csak legyen erőm végigcsinálni:P Annyi ötletem van, hogy ezek be fognak tojni..:D És már most alaphangon van 50 giga anyagom hozzá.. Meg ugye a tervek.. bahh:D
  • csocso14
    #2302
    Én csak örülnék neki, előre is sok sikert hozzá.
  • Beyzie
    #2301
    Üdv.. Skacok, ezt el kell mesélnem, hogy beletenyereltem a szarba:DDD Egyik haveromnak meséltem a hatalmas japán oldalas ötleteimről, ma azzal fogadott, hogy júl. 22-ig állítsam össze a terveket meg mindent, ugyanis üzletileg megszervezett ezt-azt és mögém raknának egy gárdát, stb-stb, hogy összedobjuk MO (egyik) legnagyobb japános oldalát..:DDDDD Na erre mit szóltok?:DD
  • RelakS
    #2300
    VIP tagság csodái
  • PJack
    #2299
    khm... átszerkesztette, miután kérdeztem:P

    #2296 - köszi^^
  • RelakS
    #2298
    Ott írta le...
  • PJack
    #2297
    és azt hogyan?...
  • Pharaoh
    #2296
    A windowsban telepíteni kell a keletázsiai írásrendszerek támogatását

    Vezérlőpult - területi és nyelvi beállítások - Nyelvek, és ott kiválasztod
  • PJack
    #2295
    hali!
    az az egyszerű kérdésem lenne, hogy hogyan lehet azt itt firefoxban beállítani, hogy a japán írásjelek helyett, ne kérdőjelet írjon, ugyanis nekem csak azt ír helyette.
    köcce, előre is!:)
  • RelakS
    #2294
    Assetudommirőlbeszélsz

    Az a dezsavű, vagy mi tud nyomtatni? Ha igen, akkor még felugrik egy pdf nyomtató (én a CutePDF-et használom, mert ingyérvan), azt kinyomtatod pdf-be.
  • Beyzie
    #2293
    Na, a DjVu vacakból egyenként ki tudom szedni, utána már csak át kell rakni bmp-be, utána majd átrakhatom jpg-be gondolom és sitty-sutty kész is....:DDDD Ugye ezt majd be fogok tudni rakni acrobat izébe?
  • Beyzie
    #2292
    Értem hát..:P Azon agyalok, hogy akkor egyszerűbb lenne csak az extránál ezt megoldani, mert ott mégiscsak 2 giga van meg nuku reklám. És sok-sok gigát vicces lenne ilyen 50 MB-ként szórogatni szétfele..:D Másik kérdésem van még, Relaks tuti tudja mondjuk, na szal: van ez az acrobat reader történet.. meg újabban a DjVu Viewer történet is van.. Ezek ugye összefűzik a cuccokat. Szét is lehet vhogy fűzni?:DDD Mert praktikus lenne, ha nem kéne kismillió progi egy-két ebook (kb. most 20..:DDD) olvasásához és akkor mondjuk csak acrobat lenne, vagy djvu.. bár előbbi ismertebb, talán azt kéne.. bár ez a djvu egész szimpi, na de akkoris:D
  • Nuki
    #2291
    regisztrálj minden szolgáltatónál, és az egy weboldalt ami minden forráshoz elérést biztosít tedd föl mindhez (az oldalt), és a nyersanyagokat meg szét tudod szórni ezeken:
    extra.hu
    freeweb.hu
    ultraweb.hu
    stb... remélem érted mire gondolok ;)
    ezen felül vannak még külföldi ingyenes oldalak, stb (asszem^^)

    amúgy jó ötlet és sok szerencsét hozzá :)