5017
  • RelakS
    #569
    ezmijez?!
  • katalány
    #568
    Ezt Te biztos ismered, én most találtam rá...
    http://www.szaku.hu/
  • RelakS
    #567
    Szivesen :)

    (vagy írjam, hogy "どういたしまして"? :) )
  • katalány
    #566
    De aranyos vagy, köszi előre is.
  • RelakS
    #565
    Nyah, akkor majd lefényképezem, ha megjön az első fecske ... füzet :)
  • katalány
    #564
    Igen ezt már megkukucskáltam, nagyon halvány..
  • RelakS
    #563
    két darab oldal itt

    Vagy ezt már láttad?
  • katalány
    #562
    Ne csigázzzzzzz!!! nekem csak akkor lesz, ha meg lesz a nyelvvizsgám, mutatsz majd egy két oldalt?
  • RelakS
    #561
    Elindítottam a gőzhengert! Jöhet a visszaigazolás az ELO-tól :]
  • RelakS
    #560
    Nem hiszem, hisz pénzért vesztegetik :)
  • katalány
    #559
    Pannon nyelvvizsgára megyek, a Veszprémi Egyetem csinálja. nagyon kevés feladatot találtam ott, mindet megoldottam. A BME lapjáról lehet letölteni le lehet tölteni talán?
  • RelakS
    #558
    Szerintem a BME vizsgái nem esnek alá (Mondjuk én az Aszódi Tükörben olvastam, az meg nem mérvadó :D )

    Példamondatokat szvsz nem igazán kéne bebiflázni, azokat megérteni kell, hogy hova mi miért van írva.

    Egyébként a BME-nek vannak jó kis gyakorlófüzetei, ajánlom akkor is, ha nem BME-s vizsgára mész :)
  • katalány
    #557
    Mi már ezt megvettük a kezdőt is meg a haladót, és sajna pont az érettségire jött meg. Napi 30-50 szót bevágok. Ne tudd meg az anyu mennyi házit ad fel, szövegesből is. még szerencse, hogy csak alapszinten tudja az angolt, mert kikérdezi ill. kérdezné, ha tudná. Azt mondja egyik nap, hogy jó lenne, ha a példamondtatokat is megtanulnám, azt már nem, így is kegyetlen, hogy nyaram erre megy el.
    Valami olyasmit olvastunk , hogy egyes nyelvvizsgákat visszaminősitenek, a közpszintűt , alapfokúra, csak nem tudom kikre vonatkozik.
  • RelakS
    #556
    Ha van sok pénzed ( :) ), ajánlom a Szinex féle tanulókártyákat. Most nekiestem belőle a Phrasal-verbs/Prepositions résznek, és szvsz igen jó, csak ésszel kell értelmezni mind az angol, mind a magyar oldalt. Így némi gyakorlattal a hátam mögött legalábbis meg tudom állapítani, hogy hol van marhaság benne :) (meg a példamondatok mindig jók, szal annak az elolvasása után kell a kiragadott részt értelmezni, megtanulni)
    Vannak egyes kártyacsomagok, azok 1500 pénz, a duplák meg 2500. (ha tőlük rendeled, még 1000valamennyi a postaköltség)

    Egyébként meg sok sikert, utána meg hajrá a japán IS! :)
  • katalány
    #555
    Igen, de így nem megyek a gólyatáborba, mert súrolják az időpontok egymást. Mindennap 3 órát tanulok szorgalmasan, lehet ám velem alkudni...
  • RelakS
    #554
    Mégis elmész? :)
  • katalány
    #553
    Jajj én most tanulom az angolt ezerrel, 3 hét múlva lesz a nyelvvizsgám, aztán jó lenne valami japán könyvet is beszerezni...
  • Nuki
    #552
    :DD amúgy ő kicsoda?
  • RelakS
    #551
    :D
  • Cat #550
    csak gondoltam kivetem a topicot picit ebből a nagy japán nyelvtanulásból :)
  • RelakS
    #549
    Igen ... És? :)
  • Cat #548
  • RelakS
    #547
    vonássorrend? Eleve a karakter felidézése? :)

    Emléxem még arra, mikor másodikban a tablóról puskáztam a b betűt, mert totál elfelejtettem -.-
  • Nuki
    #546
    jó, én már annak örülnék ha csak olvasnám :) de ha olvasni tudod akkor az írás sem lehet olyan nehéz :)
  • RelakS
    #545
    olvasni hiraganát mindenképp. Írni... hááááát :)
  • Nuki
    #544
    írni olvasni azért már tudsz? :D
  • RelakS
    #543
    hááátőőőő XD

    Majd ha eljön a fizu, akkor benevezek egy ELO tanfolyásra szvsz, aztán meglátjuk.
    Az angol viszont megyeget
  • Nuki
    #542
    halihó megint! ^^ kinek hogy megy a nyelvtanulás? :D
  • katalány
    #541
    Én az egészet kinyomtattam, nekem is nagyon tetszik,
  • RelakS
    #540
    A hiraganát már kezdem egész jól olvasni, de a katakana a ritkasága miatt nehezebb sztem

    A legtöbbet a japanpelcek.freeblog.hu segített :)
  • katalány
    #539
    Tök józan vagyok...én is ma angoloztam, hátha mégis sikerül. Hol tartasz az írásjelekkel? nehéz, zavar ez sok különféle irásjel. ma annyit gondolkodtam rajta, hogy megtudom én ezt tanulni?
  • RelakS
    #538
    Mit ittál?
  • RelakS
    #537
    én éppen a jeleket tanulmányozom, bár az angollal is foglalkozom (Phrasal-verbs/prepositions) :)
  • katalány
    #536
    ma összevissza írok...
  • katalány
    #535
    ez egy japánul van...
  • katalány
    #534
    o
  • mod
    #533
    Sehogy, mert a gép előtt ülök.
    Még nem álltam Japánnal. :-O

  • katalány
    #532
    Én is, de a nyelvismerete nélkül lehetetlen...
    Te hogy állsz a japánnal?
  • mod
    #531
    Szeretnék elmenni ide. :-O
  • katalány
    #530
    Ki hol tart a japán tanulással?Én ma tanultam egy keveset
    vagy csak volna, mert nagyon lassan haladok, az írásjelek miatt is. bizonyos betűket, meg egyáltalán nem értek, na au "u" betűről nem is beszélve, mintha egy kicsit "ü"nek halalnám....