5017
  • RelakS
    #409
    Meg talán pont azon a japanese.about.com-on olvastam, hogy ugyan minden japánnak tanítanak angolt, de olyan gagyi szinten, hogy a tudásuk használhatatlan. (lehet, hogy csak a latin bötyük miatt kínozzák őket? :D )

    Szal amíg nem találkozunk egy rendes japánnal, addig ki tudja? :D
  • katalány
    #408
    Akkor titokban fogom tartani, ezt nem gondoltam volna róluk, nem szép dolog. Én viszont azt olvastam, hogy a japánok nem nagyon mernek megszólalni angolul, mivel mindenben a precízségre törekednek és attől félnek, hogy nem a jó a kiejtésük.
  • Cat #407
    röhögni fogsz, de azt hallottam, hogy a nálunk dolgozó japán cégeknél nem szeretik, ha valaki tud japánul. A japánok angolul kommunikálnak a magyarokkal (némely persze megtanult valamennyire magyarul), viszont egymás közt japánul beszélnek. Namost képzeld el hogy ott ülsz recepciósként, titkárnőként, akármi, és érted amit mondanak - ha azt akarják hogy értsd, angolul mondják, ha egymás közt kommunikálnak, és azt akarják, hogy ne, japánul. És te ezt bontanád meg azzal, hogy japánul is értesz.

    (kinaiaknál egyébként ugyanez van)
  • katalány
    #406
    Szerintem csak megerősitettél, az elo.ban, én is így gondoltam. lehet, hogy az anyu már megrendeli nekem hamarosan, mert nagyon könyörögtem a múlthéten.
    Nagyon szeretnék valamikor,japán céghez kerülni, ez egyik vágyam, ha végzek a főiskolával, persze előbb vegyenek fel.
  • RelakS
    #405
    Nem tudom. Megnéztem pár hete a szerkezetét, és nagyon csábít engem is, hogy legalább valami alap legyen a nyelvhez. Nameg a végén van egy vizsga, amin kipróbálhatod a tudásod, és a hanganyag, ami van hozzá, az sztem felbecsülhetetlen, legyen szó bármely nyelvről, bármely tanfolyamról.

    A kanjikhoz a http://japanese.about.com/ oldalt ajánlanám, de az meg ugye angol...


    Nem lehetetlen egyébként, hogy én is nekiállok majd az elo-nak, csak mindenképpen el akarom rendesen sajátítani még előtte a kanákat, még akkor is, ha az elo-s tanfolyam tartalmazza szépen :)
  • Hajnalcat
    #404
    Látom, itt senki sem néz sumot.
  • katalány
    #403
    Még a nyáron le kell tennem az angol középfokút, most odakészülök nagyon.
    Szerinted, akkor az elo-t ne rendeljük meg akkor. Gondoltam a nyelvtan miatt és a kiejtés miatt jó lenne.
  • RelakS
    #402
    Az elo nem tartalmazza a kanji-kat tudtommal, szal az írással nem lesz sok gondod.

    Viszont ha elkezded, légyszives majd regélj róla, hogy milyen :)
  • katalány
    #401
    nagyon klasszzzzzzz!! taps]
  • katalány
    #400
    Látod eszembe sem jutott, még jóhogy nem rendeltünk semmit meg...
  • katalány
    #399
    Megnéztem az ajánlott weblapot, akkor inkább ezzel própálkozom...
  • Cat #398
    japan.lap.hu
  • katalány
    #397
    Jujj de jóhogy van ilyen topic. Annyira vonz a japán éledmód, kultúra, ezért is nagyon szeretnék megtanulni japánul. Az anyu az Elo-tól megfogja nekem rendelni a leckéket, csak nem tudom, lesz -e kitartásom az irásjelek miatt. Tudtok nekem ajánlani, olyan lapot, ahol kezdők részére is vannak leckék?
    A szinex angolkártyákból tanultam én, nagyon hasznos az ilyen kártya, csak mindenkinek tudom ajánlani. Kata
  • RelakS
    #396
    Azért kedvelem arigatou-ként írva, mert a vége egy to és egy u jel :)
  • _Vegeta_
    #395
    Az angol helpburn hibaja, lattam mar arigatoo, arigatou, arigato -kent irva is. :)
  • RelakS
    #394
    ennyire még nem tudok :D

    Mit yelent? :)
  • Braveheart
    #393
    onegai shimasu :)
    aikidoztam két évig, jó volt
  • RelakS
    #392
    Na, várjál, mert holnap ezt átírom hiraganára (egyszer már meg csináltam, de abban nincs sarkazás, össze-vissza vannak a karakterek, stb), az még 107db jel ^^

    Egyébként részemról: Dou itashimashite (どういたしまして? :) ), másrészről arigatou, hosszú o van a végén :)

  • _Vegeta_
    #391
    Hurra!!!!
    Arigato gozaimasu! :)
    Lesz mit tanulni nyaron. :)
  • RelakS
    #390
    katakana

    750kB, tessék benne hibát lelni, amit javítani kell :)
  • Hajnalcat
    #389
    Smanekineko, a szerencsehozó cica. Az egyik legjobb barátom küldte, aki szintén szereti a japán kultúrát, mint én.


    Tetszenek nagyon a japán filmek, főleg az, amikor a szereplő megáll a kamera előtt és csak ott áll egy-két percig. Olyan különleges...Kedvencem Takeshi Kitano és a verhetetlen Summer Of Kikujiro, az hatalmas!
    Masao:


    Sumo-t szokott valaki nézni? Nekem Kokkai a kedvenc sumosom:


    Bár nem japán, hanem grúz, nekem akkor is Ő a kedvencem.
  • _Vegeta_
    #388
    Arigato! folyamatban :D
  • RelakS
    #387
    Yó szórakozást ^^
  • _Vegeta_
    #386
    Huha, akko elb@sztam a nyomtatast. :D
    Na nembaj elkezdek vagdosni meg ragasztani. :)
  • RelakS
    #385
    Úgy csinálom, hogy ha megfordítod a lapot, és a másik oldalára nyomtatsz, akkor pont jó, és nem kell ragasztani (csak a szopás van a ragasztással, de az jó sok)

    Egyébként sima famentes rajzlapra nyomom köpködővel, mert a lézerek képtelenek tisztességgel nyomtatni. Amit próbáltam, abban mindben az egyik oldal annyival volt rövidebb/ferdébb, hogy kivágásnál meglátszott :/

    Érdekesség, hogy a szinex féle angol kártyák mérete és kialakítása megegyezik az enyémmel, pedig esküszöm, nem puskáztam :D
  • Pharaoh
    #384
    Aszthiszem kicsi az érdeklődés iránta és sok munka van vele, ha lesz elég mefrendelés tán lesz folytatása.
  • Pharaoh
    #383
    Igen erre jó
  • _Vegeta_
    #382
    Koszi Relaks, de meg mindig nem ertem pontosan mire is jo ez. :)
    Kinyomtatni es osszeragasztani? Mindegy gyorsan kinyomtatom aztan meglatjuk. :)
  • RelakS
    #381
    Igen, ismerem ezt, bár az az egy bajom, hogy csak az első két évfolyam van készen (japán általános iskola éveit nézve)
  • Pharaoh
    #380
    Ha már szóbakerűlt:

    Jó kandzsi gyakorlókártyát a Shirokuma -tól lehet rendelni. Leírás
  • RelakS
    #379
    _Vegeta_

    Naszal, a könyvet úgy nézem, hog ymár vadászni kell, de gyakorlatilag bármelyik könyvesbolt kapd elő sorozatát végigböngészheted.

    A gyakorlókártyák alatt meg ezt értem, bár már prototípusnak minősítettem. Ha kész lesz a katakanás, akkor annak a mintájára ezt is átszerkesztem.

    A V hangot meg sztem egész szépen mondogatják, csak az origi japánban marha ritka. Pl a bemutatkozás is így kezdődik ugye: 私はikszipszilonです. Nem egyértelmű V, de ott van az :)
  • I.C.ram
    #378
    Azóriak meg plána :D
  • Pharaoh
    #377
    Norvágok még inkább.
  • Dying Soul
    #376
    Oroszok is ilyenek :S
  • Pharaoh
    #375
    A bálnavadászat az egyik olyan Japán szokás, amit nem szeretek.
  • Cat #374
    Továbbra is tilos bálnára vadászni, Japán elbukott

    Továbbra is érvényben marad a kereskedelmi célú bálnavadászatra két évtizede bevezetett moratórium, miután az engedélyezés mellett kardoskodó Japánnak nem sikerült a tagországok többségét felsorakoztatnia maga mögött a Nemzetközi Bálnavadászati Bizottság (IWC) 58. éves tanácskozásán.

    A kereskedelmi célú bálnavadászat felújítását követelő országcsoport, amelynek élén Japán áll, a szavazás mindhárom fordulójában alulmaradt a 70 tagú bizottság tanácsozásának szombati ülésnapján. A tagállamok 31-30 arányban utasították el a beterjesztett indítványt, amellyel egy Japán délkeleti részén élő halászközösségnek kértek engedélyt a minke bálnák (Balaenoptera acutorostrata) vadászatára. Elfogadásához 75 százalékos többségre lett volna szükség, és az a tény, hogy még egy egyszerű többségre sem futotta, súlyos vereséget jelentett Tokiónak az ötnapos konferencia második napján.

    Meglepte a tilalom fenntartása mellett álló tagállamokat, hogy Kína, Dél-Korea, a Salamon-szigetek és Kiribati az előzetes várakozásokkal szemben nem karolta fel a japán indítványt, és tartózkodott a szavazáson.

    A vereség hatására Japán visszavonta egy másik indítványát, amelyben évente tíz Bryde-bálna (Balaenoptera edeni) vadászatának engedélyezését kérelmezte partjai mentén 2010-ig "halászati hagyományaira" hivatkozva. Bálnavédők szerint a szokások emlegetése csak ürügy a tengeri emlősök pusztán haszonszerzés vezérelte mészárlására.

    A Nemzetközi Bálnavadászati Bizottság tanácskozása kedden ér véget a karib-tengeri Saint Kitts és Nevis szigetországban.
  • Cat #373
    The pressures and costs of after-school activities for children in Japan are causing concern, and are even suspected of contributing to the country's declining birth rate, as parents shun the idea of having more than one child.

    http://news.bbc.co.uk/2/hi/asia-pacific/5060848.stm

    Lényege annyi, hogy iskola után agyondolgoztatják a gyerekeket: megy judozni, abakuszorára, zongorázni stb. És az osztályban minden szülő, minden gyereke. Csak vasárnap van idejük pihenni. Ráadásul mindez kurvadrága, és ez nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a szülők csak egy gyereket mernek bevállalni -> elöregszik a társadalom.
  • Ahhoj
    #372
    thx már is nézem :)
  • Cat #371
    ITTK hírlevelében volt.

    http://www.tmcnet.com/usubmit/2006/05/19/1656442.htm
  • Ahhoj
    #370
    ez honnan van? :)