6179


DragonBallhoz hasonló animek: Bleach, Naruto, One-piece, Mär, Yaiba
  • Gokou
    #2498

    Egy 4-5 éves gyerek (aki szeretné a DB-t ha lenne magyar hang, de csúnya bácsiknak köszönhetően nem élvezhetik) hogy érti meg a felíratos animet, vegyük itt példának a Dragon Ball-t ???
    Legalább rájuk gondolnának, azok is néznék ha lenne magyar hang, hát így biztos nem fogják (hol tud egy 5 éves gyerek olvasni, meg hol érdekli őt a japán karattyolás ((Sorry ezért) !!!
  • Gokou
    #2497
    Forever magyar és japan szinkron (öljetek meg, ugassatok le) de nekem akkor is a magyar szinkron áll az elsőhelyen, utánna jöhet a japán !!!
  • Gokou
    #2496
    Ebben van igazság !!!
    Régebben azt hiszem DARKEVILPICCOLO írta ezt hogy: "sokan már a magyar szinkront szeretik, nem is annyira az animet" -na hát ez nem teljesen igaz, de mi gyermekkorunkban azokkal a hangokkal élveztük a Japánok által csinált Dragon Ball-t és utánna a Z-t, amiből adódik hogy elég sokan a klasszkusnak mondható (mert az is az, nem csak az anime maga) hangokkal szeretnék ujra élvezni, ami azért felháborító hogy így 10 év elteltével sem fedezhető fel sehol (nem beszerezhető... pff kész vicc a szinkron téma!!! Mi az hogy nincs???)
    Na most gondoljunk bele, mikor gyerekek voltunk ki gondolkodott olyasmin hogy ez mi a csuda, mármint milyen rajzfilm, mert sztem a jelenlevők 80% "gyerek volt még" és marhára nem tudott semmit a japán animekről vagy egyáltalán arról hogy kik készítették azt az ugynevezett "mesét", igen nekem mese volt, rajzfilm,ahogy tetszik, dehát akkor ugy is szerettük hogy nem tudtuk "kiknek a termékeit nézzük". És mégis ütős volt, és ez benne a szép, még ma is az örömöt jelenti sok ember számára legyen az 20 vagy akár 28 éves.
    "Aki igazán szereti az Japán hanggal nézi" mondják ezt sokan-
    Hát én megnéztem már japán, angol, természetesen magyar hanggal is (amennyit lehetett),nekem tetszett mindhárom, de felvok háborodva mert IGENIS szeretem a magyar hangokat (attól függetlenűl hogy sz*r néhol a fordítás stb.) és azért jó lenne már megnézni a teljes sorozatot magyarul (nosztalgiázzunk már egy kicsit... lehet még a mai gyerekek is megszeretik, akik Robotboy-on meg ilyen szarokon nőnek fel)ha már vkinek megvan, az igenis feltölthetné vhová, ne akarjon már belőlle pénzt csinálni, mikor állítólag neki sem kerűlt egy büdös kanyijába sem, ha mégis akkor is feltölthetné az a szemétláda 202 vagy akárkicsoda is legyen az (annyi hogy megcsinálná fizetősre, oszt jóéccakát mit filóznak ezek a hü**ék annyit rajta) mellesleg lehet semmi sincs meg nekik csak a pofájukat jártatják.
    Az igazságnak is örűlnék már, honnan jöttek ezek a holdról, hogy senki nem tudja hol lakik , hol található meg 202 vagy Dave???
    Na ezzel kibukott belőllem az őszinteség (meg a szesznek is köszönhető, amit elfogyasztottam-- de ez nem idetartozik xDxDxD)
  • zenemano
    #2495
    Persze hogy nem csak a szinkron tesz valakit fanatikussá a DB iránt. Nem is ez volt a mondandóm lényege...

    Én meg a magyarszinkronos változat hangulatába szerettem bele, lehet a japán hitelesebb, de ezen nem tud változtatni. Jobban tudok azonosulni a szereplőkkel a szinkronhangok által (is), kicsit hazaibbnak érzem. Nem tudok japán látásmóddal/érzülettel fordulni felé... csak ennyi. Ők is mást látnak ki belőle, én is...

  • gabeszg
    #2494
    Ja és ez a van barátnőm nincs b*szok nem b*szok na EZ AZ ami a 16éveseknél poén.
  • gabeszg
    #2493
    Végülis ő dolga, hogy mit gondol a meséről.Most nekem valami tetszik vagy nem nem az h tetszik de késöbb nem mert már nem menő....16évesek nagy része nem ismeri mert ez egy adott korosztályhoz fűződik és azok 18-28 (szerintem)Sok ember szerint gáz de egyszerü nem kell nézni nem kell irogatni (még oda se).Életrajzot nem írok ide de nagyon eltér az ott említett dolgoktólNa mind1 nem is mondom tovább.
  • DarkEvilPiccolo
    #2492
    Jah és még némi kis "érdekesség". A mostani kollégáimmal egyik alkalommal elkanyarodtunk a ki milyen filmeket szeret téma felé, és felsoroltunk egy csomót.
    És akkor én mondtam(persze kicsit zavarban voltam), hogy én bírom a rajzfilmeket is.
    És egyből az egyik srác mondja, hogy ő is imádja ezeket az animációs Shrak féleségeket, én meg erre, én a rendes rajzfilmeket is bírom, szóval amikben kézzelrajzolt karakterek rohangálnak. :)
    És akkor ő erre, jah imádom a magyarnépmeséket stb...
    És azért én valahogy mégsem mertem kibökni, erre a srác azt mondja, hogy régen volt egy mese amit betíltottak azt rtl klubon, valami csávók bunyóztak benne.
    Erre én, véletlenül nem a Dragonball-ra gondolsz? :D
    Azt mondja, jah valami ilyesmi volt a címe, és valami songoku volt a főszereplő benne.
    És szerinte az a mese nagyon kafa volt. A srác most 35 éves, és nem ő az egyetlen akiről tudom, hogy szereti a DB-t, és idősebb nálam.
    Szóval ennyit Sands-ről.
  • DarkEvilPiccolo
    #2491
    Van itt SG-n egy a DB filmmel kapcsolatos hír, és most nézem, hogy egy Sands nevezetű tag írogatott némi érdekességet rólunk fanokról, és a DB-ról.
    A 82. hsz-t olvassátok el.
    Itt a hír.
    Azért nyomtam be ide, mert szerintem oda már nem nagyon tévednek emberek, itt meg azért vagyogatunk.
    Én csak annyit reagálnék erre, hogy 28 éves leszek, van melóm, barátnőm, és bár nem állok valami hű de túl jól anyagilag, de szerintem nyugodtan kijelenthetem, hogy teljes, és szégyenmentes életet élek, annak ellenére, hogy hatalmas DB fan vagyok.
    Szerintem egy szánalmas kis hülye gyerek vagy Sands. ;)
    Remélem olvasod ezt, bár kétlem.
  • DarkEvilPiccolo
    #2490
    Én jobban rajongok a DB-ért mint valaha! És nem arról van szó, hogy nem áldoznék rá, mert én csak a szinkronra nem áldoznék.
    Ha megjelenne eredeti DVD-n M.O.-n, magyar felirattal(vagy akár angollal is jó nékem) japán hangal, én tuti arra spórolnék(már amennyire tudnék), hogy megvegyem az összes DB DVD-t!
    De ezt igazán nem kellene a rajongással összekeverni...
    Azért mert nem dobnék ki egy fillért sem a szinkronra már nem is vagyok igazi rajongó? Ez hatalmas tévedés...
    És mégegyszer mondom, jobban imádom a DB-t, mint annak idején mikor ment a TV-ben!
    Sőt, én már lassan azon vagyok, hogy megpusztulnék, ha nem látnék napiszinten Dragonball-t.
  • csabamester89f
    #2489
    Zenemano ha már annyira rajong valaki érte akkor eredetiben szeretné nézni! Most hogy egyr több japán részt nézek egyre jobban tetszik, bár Goku hangja egy kicsit gyerekes, és sajna Kriliné is. De ez nem árnyékolja be az örömöm:D
  • faláb
    #2488
    Akkor nézz meg egy részt kínai nyelven...XD
  • zenemano
    #2487
    Nos az a szitu, hogy ha akadna 750 ember, aki tényleg akár anyagi áldozatra is hajlandó lenne, akkor ők a full DB és DBZ-t (153+291=444 rész) megkaphatnák magyarul a létező legjobb minőségben.
    De tény, hogy elmúlt a DB aranykora és mindenki igazából megszokta hogy ingyen szerezze be még azt is, amiért rajong(ott).
  • ironhorses
    #2486
    Szerintem a magyar hang jó hiába vannak félrefordítások. Egész jó karakterekhez illő hangokat találtak. Amúgymeg a japán magyar feliratos után az angol szerintem nézhetetlen. De ez lehet, hogy a megszokás csak! A lényeg, hogy a Dragon ball-t akármilyen nyelven nézed az jóóó! :)
  • gabeszg
    #2485
    Krilin gyors ruhacseréje Végre én is találtam 1 kis bakit
  • gabeszg
    #2484
    Szerintem jobb a feliratos de nekem a japán hang jön be jobban.Angolt ien túl műnek találom, meg olyan amit nem egy japán anime-be tudok elképzelni(persze izlések és...) Magyar szinkront sokan utálják most h végignéztem a szinkronos részeket japánul magyar felirattal érthető télleg sok a félrefordítás(és mi lenne ha lenne télleg jó felirat )de nekem akkor is tetszik mert benne van az h régen télleg ezzel néztem, meg hogy mennyire vártam stb stb szal sok szép régi emlék.
  • Bulykin
    #2483
    Sztem feliratosan jobb, mert én úgy néztem:D:D
    Egyedül a GT az amit angolul néztem, de az kegyetlenül fasza angolul, japánul nemtom, szinkronosan meg nincs:D
  • csabamester89f
    #2482
    Sziasztok!

    Szerintetek jobb a szinkronos dbz mint a feliratos? Mert pl az angol hang nekem tetszik a japán az nem:D De az angolban jobban hangzanak az orditások szal a harci jelenetek sokkel élvezhetöbbek! Ja és ilyen dbz találkozorol nem tudtok véletlen? hol mikor szoktak ilyenek lenni?
  • Szuler
    #2481
    Hali!

    Nemtudjátok hogy honnan tudom letölteni ingyen a Dragon Ball Z részeit magyarul?
    Az 50. részig megvan szinkronosan, de nemtom h monnan lehetne letölteni a többit.
    Ha tudjátok pls segítsetek!
    NAGYON SÜRGŐS!!!
    THX!

    BB all.
  • gabeszg
    #2480
    Tegnap én is ne aggódj
  • DarkEvilPiccolo
    #2479
    Hát ez szokott így lenni. :D
    De, hogy ne csak offoljak, hamarosan kész lesz a DB zene gyűjteményem feltöltése a netre, ami immáron 5 és 10 GB között mozog!
    Mostanában szerttettem egy-két újdonságra. :)
    De ezt a hamarosant úgy értsétek, hogy még akár 1 hónapig is eltarthat...
    Amúgy ittasan írtam most, szóval ha valami nem stimmel az írásommal, akkor azt tudjátok be az ittasságomnak. :DDD
  • gabeszg
    #2478
    Nagyon lapos lett a topic
  • rooney8
    #2477
    Én is örülnék neki :D
  • gabeszg
    #2476
    Pedig nem lenne rossz
  • DarkEvilPiccolo
    #2475
    De csak néhány ilyen kis speciális rész lesz, szóval ne valami hű de nagyra számítsatok.
    Szóval ne egy közel 300 részes sorozatra számítsatok. :D
  • DarkEvilPiccolo
    #2474
    AnimeNewsNetwork-ön. Amúgy kinnt van Ensign Vegeta blogján is.
  • gabeszg
    #2473
    Ezt hol olvastad?
  • DarkEvilPiccolo
    #2472
    Áá ne is törődjetek ilyen baromságokkal. :D
    Srácok, ami engem most igazán érdekel (legalábbis ez csak egy dolog a sok közül, mert még ezen kívűl sokminden mást is várok), lesz új Dragon Ball animáció!!!
    Még nem lehet semmit tudni, hogy mi lesz benne, csak azt, hogy elvileg lesz!
    Nem hittem volna, hogy megéri az emberiség azt, hogy lesz még újdonság DB terén, főleg nem anime, mert elvétve egy-két manga még okés, de anime?!?
    Hát ez hihetetlen!
  • gabeszg
    #2471
    Voltak olyan kiválló ötletek(ha jól olvastam)hogy az eddig befolyt pénzt tippmixre költik v mi:D nemtudom remélem vmi hülye vicc
  • rooney8
    #2470
    Ja ez a tipp mix engem is érdekelne
  • Serpa
    #2469
    o_O
    várható volt, h nem lesz belőle semmit.

    ez a tippmix mi akar lenni?
  • rooney8
    #2468
    Le kell tölteni a mega upload toolbart, vagy valami ilyesmit. De amikor rákattintasz a linkre ott van, hogy download...
  • Bulykin
    #2467
    "létszivess" xD
    :D:D:D
  • amkoma
    #2466
    szevasztok nemtudjátok véletlenül hogy lehet használni a megauploadot me kurva sok helyen ezért nem tom letölteni a dragonaballos részeket segitsetek létszivess
  • DarkEvilPiccolo
    #2465
    Amúgy egyikben sincs szöveg, kivéve az intrót/outrót. :P
  • DarkEvilPiccolo
    #2464
    Bocs, de nincs kedvem kiválogatni, hogy melyik instrumental(szöveg nélküli), és melyik nem az. :P
    Dragon Ball
    Dragon Ball Z
  • Masakari
    #2463
    a Dragonball Z zenéit nem tudjátok le lehet-e tölteni valahonnan?(lehetőleg ien japán nyavalygás nélkülit,érsd ének nélkül:D)
  • gabeszg
    #2462
    Utánna néztem nem lépett le (de mégis)dolog de az egész lényegében hogy felejtő már ien 5letek h tipp mix stb a pénzből v micsoda...:D Amúgy ahova utaltak ott a név meg a számlaszám szal aki küldött pénzt hamar visszakereshető a figura (de sztem csak szimplán belefáradt h szart se tejelnek csak jót dumálgatnak meg igérgetnek ott)
  • gabeszg
    #2461
    Amúgy lehet, hogy így van de az 50milkás kérdés akkor honnan szerezte meg a 139. részt?(bár remélem mint naív ember,hogy nem így van)
  • DarkEvilPiccolo
    #2460
    Olvastam egy hsz-t, miszerint Caozu(aki "lelépett"), valami balfasság végett valahogy törölte magát a fórumról, és asszem lesz egy új oldal.
    De ez nem biztos... A pénzt meg elvileg mindenki vissza kapja, ha bukta lesz az ügy. De szerintem ez csak kamu, mert tui nem kapják vissza...
  • year
    #2459
    és akik fizettek, most beszopták ???....