45173
  • Hmuda
    #535
    Itt nyilván alap dolog lenne RvR szerű területfoglalás a jobb nyersanyagokért (emlegettek dolgokat a hajó-craftolásról az előadáson), értelmesebb fajok bolygójáért, stb. Ha nagyon akarják akkor össze tudnak hozni egy épkézláb PvP rendszert.
  • Torzonborz
    #534
    azért van pár mmo ahol van értelme a pvpnek nem csak annyi hogy ödönke leveri pistikér és attól janinak érzi magát. :)
  • Hmuda
    #533
    Ezt csak a holodeck-en tudom elképzelni, vagy minimálisra vett fézer-energiával, amolyan űrbéli paintballként.
  • [NST]Cifu
    #532
    Per pillanat a PvP-ről szinte semmit sem tudni azon kívűl, hogy lesz. Az ad némi találgatásra persze okot, hogy két frakció lesz (Csillagflotta és Klingon Birodalom), tehát feltehetően a kettő között lesz első sorban konfrontáció PvP-ben.

    Remélem olyan hülyeséget nem akarnak belerakni, hogy azonos frakciók egymás ellen menjenek, mert noha a Klingonoknál ez még belefér, no de a Csillagflottánál nagyon hülyén venné ki magát...
  • Xbluereaper
    #531
    Gondolom csak annyi értelme lesz mint a többi mmoban, az erőfitoktatás. De az is lehet, hogy komolyabban ki lesz dolgozva az a rész a kalózkodás miatt. Meg persze a pvp rendszeren fog alapulni a területek (bázisok, erőforrások, talán bolygók) elfoglalása. Amolyan war és siege féle.
  • Torzonborz
    #530
    mozgékony hajók felderítésre és/vagy elfogásra valók nem arra hogy nagy és erős hajóknak nekimenjenek. persze sok lúd diszmót győz elv itt is érvényesülhet .
    az 1 server megoldás sem elvetendő csak jól méretezett serverfarm kell hozzá megfelelő erőforrás managmenttel na és persze a játékbeli gócpoontok megfelelő elosztásával.
    nem nagyon olvastam utána de a pvpnek lesz itt vmi érteleme ? vagy csak úgy van aztán kész ?
  • Hmuda
    #529
    Pedig én nagyon örülnék ha akár a kezdőhajók is felvehetnék a versenyt a későbbi behemótokkal. Ki lehetne egyensúlyozni például a "lassú/erős versus mozgékony/gyenge" megoldással.
  • [NST]Cifu
    #528
    Miután a jelek szerint erősen customizálhatóak lesznek a hajók, talán annyira azonos nem lesz. De igen, másfelől szinte kizárhatattlan, hogy adott dologra adott hajó lesz a legjobb - lásd EVE-ben LvL4-ezni Raven / CNR...
  • Hmuda
    #527
    Engem inkább az érdekelne, hogy mennyire akarják kiküszöbölni az elkerülhetetlen "epic-cucc" szindrómát. A high-end játékosok majd mind egy fajta hajóval fognak repkedni, mert az a legjobb? Remélem nem.
  • Xbluereaper
    #526
    Én andoriai lennék, de az a baj a föderációval, hogy a "teljesen" star trek fanok mind csillagflottások lesznek és valószínűleg olyan dogmáik lesznek, hogy nem pvp-zünk csoportosan, nem pk-zunk, törekszünk a békére... ezek unalmassá tehetik a játékot.

    Meg egyéb apróbb tényezők is vannak. A trailerben látszik, hogy a karaktereknek nincs semmilyen animációjuk, még árnyékuk sem, remélem ez nem végleges, mert a pislogás, a haj, arc és szemgolyó mozgása is alap az új MMO-kban. Pl. ha a klingon kari mozgatása közben a haja nem mozog én nem leszek klingon az biztos.
  • [NST]Cifu
    #525
    A baj az, hogy számomra mindkettő nagyon szimpatikus. Talán azért leszek Klingon, mert a Csillagflotta tuti durván túlnépesedett lesz. Mint a WoW-ban 4 allyra jut 1 hordás (persze szervertől függően), itt is szerintem minden Klingonra fog jutni 5-6 Csillagflottás. ^^

    Igazából attól félek, hogy a Csillagflotta lesz jobban kidolgozva, mondván amúgy is az a "lényeg" a Star Trekben... De ne legyen igazam...
  • Monoton
    #524
    Hamár itt tartunk melyik oldalra állnátok? :) Én szívesen kipróbálnám a Klingon Birodalmat :)
  • [NST]Cifu
    #523
    Én arra lennék kíváncsi, hogy a 2 frakció (klingonok szövetsége és a föderáció) tagjai keveredhetnek e egy flottába. Pl egy ember és egy gorn lehet e azonos guildban?

    A legtöbb MMO-ban a szembenálló felek nem lehetnek közös guildben. Az SWG-ben volt rá lehetőség, de működésképtelenséget jelentet játék szempontból (frakciós küldetés, űrküldetések közösen nem megoldhatóak). Miután elég élesen lerakták a két frakciót, én arra számítok, hogy a két oldal alapvetően eltérő lesz, és nem is nagyon keveredhetnek. Aztán ki tudja, lehet, hogy 'szeretlek is meg nem is' megy a Csillagflotta és a Klingon Birodalom között.

    Az egy szerver kivitelezhető, eve-ben is megoldották

    A #462-estől pár hsz. már szólt az EVE-ről. Aktív EVE játékos vagyok. Látom, hogy nem működik az egy szerver megoldás már 40e online játékosnál sem...

    Sztem csak attól függ, hogy virtuálisan mekkorára csinálják meg az alfa kvadránst.

    Hiába csinálsz akár végtelen méretű galaxist, a játékosoknak lesznek kereskedelmi / szociális gócpontjai. SWG-ben a Chimaera szerveren ez volt Coronet, WoW-ban hordás oldalon Orgrimmar (BC előtt, BC-vel ugye Shattrath is belépett), EVE-ben Jita...

    A Csillagflotta oldaláról ez majd valószínűleg az Akadémia lesz, Klingon oldalról a Qo'noson gondolom az ennek megfelelő épület. Namost ha pár ezer játékos akar csak éppen ott lébecolni akármilyen okból, már az is sok lesz...
  • Xbluereaper
    #522
    Én arra lennék kíváncsi, hogy a 2 frakció (klingonok szövetsége és a föderáció) tagjai keveredhetnek e egy flottába. Pl egy ember és egy gorn lehet e azonos guildban?
    Az egy szerver kivitelezhető, eve-ben is megoldották. Sztem csak attól függ, hogy virtuálisan mekkorára csinálják meg az alfa kvadránst. Nem mindegy, hogy majd mit jelent a bolygó... egyetlen várost vagy esetleg több várost szabadon bejárható környezettel.
  • [NST]Cifu
    #521
    Nem akarok senkit lelombozni, de nálam especiel pont ez vágná agyon a Star Trek hangulatot. A PE féle STO-nál a karakterközpontúság dominált, egy karaktert irányítasz, amelyik egy eleme egy Csillaghajó személyzetének. Itt (az űrbéli részeken) egy hajót irányítasz, még ha elviekben egy karaktered is van. Mint az EVE-ben.

    A PE féle elgondolás anno nagyon népszerű volt, hiszen mindenki a saját elvárásait találhatja meg. Lehetsz gépész, és küzdhetsz azért, hogy a klán/guild hajója jobb teljesítményt nyújtson. Lehetsz kormányos, és irányíthatod a hajót úgy, hogy minél optimálisabb legyen a harchelyzet számotokra. Lehetsz fegyverzeti tiszt, és rajtad állhat, hogy mi lesz a csata kimenetele. Lehetsz tudományos tiszt, hogy idejekorán felfedezd a veszélyt, illetve harcban megtaláld az ellenfél gyenge pontját. Végül pedig lehetsz kapitány, aki az egész csapatot összefogja. Mindenki az lehetne a Star Trek világában, ami akarna. Ha pedig az adott posztra nincs játékos, akkor ott NPC fog szolgálni. Nem vitás, hogy nehéz megvalósítani, lekódolni, de tény, hogy játékos szempontból ez áll a legközelebb az úgymond Star Trek feelinghez.

    A Cryptic féle elgondolás más tészta, itt egy kapitányt irányítasz (itt nem rendfokozat, hanem a hajó parancsnoka a 'kapitány'), akinek van egy hajója. Ez több dolgot is előre vetít, először is több, mint biztos, hogy nem egy szerver lesz. Nincs az az isten, hogy elbírja a motor azt, hogy több száz, több ezer játékos űrhajója küzdjön egyetlen régióban... Ez egy "picit" ütközik a canon Star Trekkel, hiszen eféle giga csatára nagyon ritkán van példa, történetesen egyedül a Borg (TNG és mozifilm) és a Dominium ellen (DS9) volt rá példa.
    Másodszor, itt a jelek szerint alapvetően a hajó lesz a lényeg, hiába próbálta azt elhitetni Craig a Q&A-ban, hogy a karakterekről, a személyzetről fog szólni a dolog.

    No persze tény, hogy kevés még az információ, és alapvető változások is lehetnek a játékmenetben...
  • csgj
    #520
    Csak az a kár, hogy nem lehet borg karaktert választani :P Mindenkit asszimilálnék! Bruhahaha! :D
  • Monoton
    #519
    Ez jól hangzik :)
  • csgj
    #518
    Jól lesz ez! Csak legyen meg az ütős Star Trek hangulat, és nekem már tetszeni fog :D
  • [NST]Cifu
    #517
    Naja. ^^

    Dühömben el is mentem hivatalos fórumba, hátha van valami újdonság... :)

    Ott azt találtam, hogy alapból 1 ember (kapitány) 1 hajó a terv. Nem lehet egy hajón több játékos a 'Bridge Crew'-ban, legalábbis a kiadás pillanatában (későbbi változtatás lehetőségétől nincs elzárkózás). Elég nagy a felzúdulás emiatt.

    A multiplayer tehát flotta alapú lesz az űrben (mint az EVE-ben), az 'Away Team' esetén pedig várhatóan a flottában lévő hajók közös csapatait takarja, vagyis megy A kapitány a saját kis NPC csapatával, B kapitány a saját kis NPC csapatával és így tovább, együtt bandukolnak majd a bolygón...
  • Monoton
    #516
    Jójó haggyuk :)
  • [NST]Cifu
    #515
    Akkor mcsabi90 tisztázta a helyzetet, úgyhogy elnézést. Ha viszont tisztázni akartad volna a helyzetet, akkor neked kellett volna rávilágítani, hogy mcsabi kicsoda, nem lett volna bonyolult...

    Új MMO-hoz új nick-re van szükség és mivel SG e téren technikailag kissé visszamaradott ehhez új account is kell.

    Miért kéne új nick? Baj ha valaki rádismer?

    Okkal van lekorlátozva az SG-n a regisztráció és az ilyesmi, nem technikai lemaradás miatt. Sokan reklámfelületnek tekintik a fórumot, illetve imádnak flamelni. Jó dolog, hogy korlátozva van.

    Vannak akik nem gondolják fontosnak az általad képviselt állandóságot és a hozzászólások mennyiségét sem.

    Azt látom. De a reklámozást is. Ontopic hozzászólásod nem is volt eddig...

    A fórum alapvetően közösségi hely, ahol a hozzászólók 'állandósága' (úgy 8 éve fórumozok az SG-n ezzel a nickkel) és az ontopic hozzászólások jelentik a lényeget.

    Remélem ennyi offtopic még belefér...
  • Fenrir
    #514
    Nem lesz ban, miért lenne? Csak ne egymás után reklámozzátok ugyanazt az oldalt.
  • mcsabi90
    #513
    BlueReapert hagyjátok békén. Nem ő hibázott hanem én. Ha mindenképpen bannolni akartok valakit az legyek én ne ő, mert nem csinált semmit.
  • mcsabi90
    #512
    Blue Reaper-rel együtt csináljuk azt az oldalt. Nincs szó skrizoféniáról.
  • Fenrir
    #511
    Xar ám a skrizofénia :)
  • mcsabi90
    #510
    Szeretnék bocsánatot kérni mindenkitől. Csak miután elküldtem a hozzászólásomat utána vettem észre, hogy BlueReaper már írta. Mégegyszer bocsi. Remélem mostmár mindenki megnyugszik.
  • Xbluereaper
    #509
    Ha lehülyézel nem én leszek bannolva, hanem te (ha már gyerekesen ezzel fenyegetőztök)! Linkelni csak 30 nappal regisztráció után lehet. Egyébként ezzel a hozzászólással is ti reklámoztok, nem én.

    Ha elindul egy játék akkor egyszerre többen regisztrálak az adott témájú fórumokon. / Új MMO-hoz új nick-re van szükség és mivel SG e téren technikailag kissé visszamaradott ehhez új account is kell.

    Vannak akik nem gondolják fontosnak az általad képviselt állandóságot és a hozzászólások mennyiségét sem.
  • csgj
    #508
    Majd mindjárt jön a 3. regje és elmagyarázza :D
  • [NST]Cifu
    #507
    Az egyik nick 08.16 (egy nappal később be is szúrja a címet, linkelni nem tud), a másik nick 08.17 regisztrációjú (egy nappal később be is szúrja a címet, linkelni nem tud). Mond tényleg ennyire hülye vagy, hogy még le is tagadod, és magyarázni próbálod?
  • Xbluereaper
    #506
    Én csak egyszer linkeltem be, #501 egy más valaki:P
  • [NST]Cifu
    #505
    Még nem tudni pontosan. Az 'Away Team'-ekben biztos lehet más játékosokkal együtt lenne, ebből már talán van esély arra, hogy a 'Bridge Crew' tagjai is lehetnek játékosok. A #473-ban van egy Q&A.
  • [NST]Cifu
    #504
    /signed.

    Miért hiszik egyesek azt, hogy a topicok a saját oldaluk reklámfelületei? Az ilyesmi inkább visszataszító, ekkor már juszt se nézek rá...
  • Lysandus
    #503
    Sziasztok!

    Új vagyok itt, de Star Trek rajongóként érdekel a dolog. Engem úgy fogna meg az ST online, ha ismerősökkel összeállhatnánk egy hajó irányítására. Tehát vki lenne a kormányos, vki a kapitány, valaki a fegyverzeti tiszt, megint más a biztonsági tiszt, stb. Ez ilyen lenne?
  • akyyy
    #502
    ha mégegyszer belinkeled jöhet a ban. elég egyszer szvsz.
  • mcsabi90
    #501
    Egy új, nagyon jó és magyar Star Trek Online oldal.
    http://playstartrek.extra.hu
  • Hmuda
    #500
    A GW-t felesleges ide keverni. Nem is igazi MMO, mert kizárólag a városokban lehet találkozni több játékossal, azokon kívül csak a csapat tagjai láthatóak. Inkább hasonlít a Diablo sorozatra mint teszem azt a WoW-ra.
  • [NST]Cifu
    #499
    Olcsóbbnak olcsóbb. Hogy jobb-e, azt viszont nem mondanám, sőt...
  • csgj
    #498
    Csakhogy azokat nem kötelező megvenni... És igazából nem is kiegek, hanem önállóan is játszható részek. Sztem még így is sokkal olcsóbb, mint pl az agyonhype-olt (de persze vmennyire jó) WoW.
  • Monoton
    #497
    Hát nemtudom engem eddig egyedül a Lineage 2 fogott meg.
  • [NST]Cifu
    #496
    Ezzel vitatkoznék (folyamatos kiegek és content), de mindegy. ^^