45172
  • [NST]Cifu
    #494
    Normális ingyenes MMO nem nagyon létezik...
  • Monoton
    #493
    jól gondolod
  • adammmmmmm
    #492
    Ez a játék fizetős lesz? (gondolom az)
  • csgj
    #491
    Tetszik, klassz! És grat! Reggelek is :P

    Magát a gamet meg nagyon várom már, csak ne legyen túl drága :P
  • Xbluereaper
    #490
    Készítettem egy oldalt a Star Trek Online-hoz. Eddig még csak a startrekonline.com-ról lefordítot írások és egy képgaléria van rajta, meg persze fórum, chatbox és szavazás.

    http://playstartrek.extra.hu
  • Borg
    #489
    Az űrcsata meg engem erősen a legacyra emlékeztet, ami kalap szar.
    Évekkel előtte megjelent a Bridge Commander, fényévekkel jobb harcokat lehetett benne csinálni.
    Én igazából annak szeretnék egy utódot, meg esetleg az Armadának. Aztán jöhet egy FPS is.
    Nem sok esélyét látom annak, hogy én MMORPG-vel fogok játszani, nincs időm ilyen szinten elmélyülni, és kedvem sem ennyit költeni egy virtuális szórakozásra főleg úgy, ha nonszensz dolgok vannak benne. A trailer meg enyhén szólva nem fogott meg.
  • Magnetic
    #488
    Létrehoztam a Magyar flottát a startrekonline.com forumban.
    Aki kedvet érez regeljen és irjon pár mondatot :)

    M.

    Link a forumhoz
  • finaltrekker
    #487
    A karakterek grafikája alul múlja még a legrosszabb ingyenes MMO-két is így videón keresztűl, mint valami gyúrma figurák, a trailer pedig ugyan olyan, mint egy legacy vagy mozi bemutató, ugyanazt pampogják.. elég unalmas. Persze nem azt mondom, hogy a kész játék is az lesz:)
  • [NST]Cifu
    #486
    Az egy FPS, nem viszonyítási alap ilyen téren, amúgy meg ez a CoD4 'csodás' multijának köszönhető. Ködös emlékeim szerint már a CS-ben (még az őőősss bétákban) is volt arra lehetőség, hogy szerveroldalról meghatározd, hogy milyen grafikai és net beállításokkal játszanak a játékosok. Ha a fair play a lényeg, akkor lehet (kellene) alkalmazni.
  • Monoton
    #485
    Lényeges a graf igaz, de (most picit elkalandozok :)) pl. COD4 multinál tapasztalható hogy full grafon fekszik a csávó a fűben mert azt hiszi hogy ő most el van bujva közben meg másik gépen min graf ahol nincs fű kapásból kilövi :)
  • [NST]Cifu
    #484
    Az AoC élvezetes játszásához nem kell olyan brutálisan nagy erőmű. Én egy AMD Athlon 4400+@2400Mhz, 2 Giga ram és egy Gf 8800GTS 512Mbyte videókártyával játszottam eléggé felhúzott részletességgel, 1920x1080-as felbontásban. Ez a gép ma középkategóriának ha elmegy.
    Azért egy új játéknál ne a GeForce 4-eseket és a Celeron 1800Mhz procikat vegyük már figyelembe, mint etalon...

    Szerintem egy jó játéknál az igényes, részletes grafika is fontos szempont...
  • csgj
    #483
    Btw, Star Trek az egyik kedvenc sci-fi univerzumom, úgyhogy nagyon érdekel a game. Trailer alapján a hangulat az ott van...
  • csgj
    #482
    Aha, hát ha van konfigod a csúcs élvezhetőséghez... és mmo-nál a pinget is figyelembe kell venni. Én jobban örülök most már a szerényebb grafnak. Legalább jól fog menni a gépemen. És különben meg egy jó játéknál észre sem veszed a ratyi grafot (oké régi, és kalandgame, de azért példa: The longest journey). Csak legyen jó játék "-.-
  • Hmuda
    #481
    Nekem laikusként is vannak ötleteim, hogyan lehetne megoldani a véletlenszerű küldetésláncokat. Szerintem megoldják, csak jó lenne tudni hogyan. :-)
  • [NST]Cifu
    #480
    A PE féle STO-ban csak Csillagflotta tisztek lehettünk, itt Csillagflotta és Klingon kapitányok. Ez alapján én úgy gyanítom, hogy a PvP alapvetően Csillagflotta vs. Klingon Birodalom lesz...
  • [NST]Cifu
    #479
    Azért nem baj, ha úgy néz ki, ahogy azt 2008-ban elvárhatná az ember egy számítógépes játéktól (Age of Conan)...
  • Muki100
    #478
    Régebben még a perpetualos érában olvastam valahol, hogy a holofedélzeten lesz sokféle lehetőség PvP-re, hátha ezt az ötletet nem vetették el.
  • csgj
    #477
    Egy MMO-nak nem kell szépnek lennie...
  • [NST]Cifu
    #476
    Ha a Jajj2.-re gondolsz, ott a "quickly" szó használata váltotta ki belőlem ezt a reakciót. :)

    Én úgy tudnám elképzelni ezt a folyamatosan új felfedezni valót, ha dinamikusan, véletlenszerűen lennének kreálva. Itt a fő kérdés az, hogy van-e olyan módszer, amivel ez a megoldás nem laposodik el nagyon hamar...
  • Fenrir
    #475
    Én nem félek a jelenlegi grafikától, ezen még bőven van lehetőség javítani. Erre amúgy láttam már példát a Warhammer Online-ban ahol a béta 1 és 3 grafikája és animációja között ég és föld a különbség.

    Ha azt írják, hogy a motor már kész akkor innen már tényleg csak csiszolgatás marad hátra és a tartalommal való feltöltés.
  • Hmuda
    #474
    Jó lett a fordítás. Bár érdekelne, hogy miért baj ha egy csapat jobban szeret a saját kódjával dolgozni és nem mások ismeretlen sorait kiismerni. :-)

    A motorjuk már tényleg bizonyított. Ezen kár problémázni. Sokkal jobb ha olyan környezetben dolgoznak amit ismernek.

    Amúgy nagyon érdekel hogyan oldják meg azt, hogy mindenki találjon magának felfedeznivalót. Hatalmas játéktér kellene és folyamatosan kellene üríteni azokat a felfedezéseket amiket elhanyagolnak a játékosok, hogy mindig legyen hova menni új dolgokért.
  • [NST]Cifu
    #473
    Q&A gyorsferdítés by Cifu:

    GameSpot: Kezdetnek tisztázz kérlek nekünk valamit. Mi a kapcsolat a Cryptic féle STO és a korábban a Perpetual Entertainment által fejlesztett STO között?

    Craig Zinkievich: Néhány koncepciórajzot - de a játék desingja, motorja és alaptörténete 100%-ban a Cryptic saját munkája. Ha valaki megkapja az esélyt, hogy felhasználja a Star Trek világát, ki tudna ellenállni, hogy az alapoktól kezdve építsen fel egy játékot (Jajj... - Cifu). A saját játék motorunkat évek óta csiszolgatjuk, és már több játék alatt is bizonyított. Annyira kiforrott, hogy lehetővé teszi számunkra azt, hogy csak megtöltsük az ötleteinkkel és víziónkkal, majd gyorsan összegyúrjuk egy működő MMO-ba (Jajj 2... - Cifu).

    GS: Kérlek mesélj a háttérről. Először is melyik érában játszódik? A TOS érában? A TNG érában? Esetleg valamelyik másikban?

    CZ: A játék 2409-ben játszódik, mintegy 30 évvel a Star Trek: Nemesis után. A Galaxis némileg megváltozott azóta, és új kihívások születtek.

    GS: Mely karakterekkel és hajókkal találkozhatunk a sorozatokból és mozikból a játékban?

    CZ: Lesznek a sorozatokból és mozifilmekből ismerős történetek, helyszínek és hajók a játékban, de a karakterek, akiket onnan ismerhetünk, már mind visszavonultak vagy talán meg is halltak. Az STO arról szól, hogy egy új része legyen a Star Trek világának, ne pedig újra játsza valamelyik ismert sorozatepizódot.

    GS: Mint egy Föderációs vagy Klingon hajó kapitánya, milyen kusztomizációs lehetőségek adottak? Találkozhatunk fejlett Borg technológiákkal, mint a subspace war drive?

    CZ: A Cryptic cég régóta ismert a magas szintű kusztomizációs lehetőségeiről. Ahogy lépkedsz előre a hadseregbe, egyre erősebb hajóosztályok lesznek elérhetőek. Mint kapitány, lehetőséged lesz bizonyos módosításokra a hajódon, specifikus eszközök, rendszerek és fegyverek képében. Különféle Foton torpedók és Fézersorok, melyek mitikus technológiát képviselnek. Megváltoztathatod és fejlesztheted a hajód gondoláit, orvosi részleget, szenzor egységét... amit csak akarsz. Olyanra alakítod a hajódat, amilyenre csak akarod.

    A hajód kinézetét is olyanra állíthatod, amilyenre csak akarod. A flottád emblémáját rakhatod rá, átszínezheted, matricákat rakhatsz rá, és persze elnevezheted.

    GS: Milyen hajóosztályok lesznek elérhetőek a játékosoknak? Birds of Prey? Mélyűri felderítő hajók? Hibrid hadihajók, mint a Defiant? Shuttle-k (mint a Danube-class / Duna-osztály a Deep Space 9-ból - Cifu)?

    CZ: Ezek bármelyikét. A játékosok rengeteg féle hajóosztályhoz férhetnek hozzá, lehetőség van népszerű, már ismert hajók megalkotására, de rengeteg új és különböző osztály megalkotására is.

    GS: A felfedezés volt a Star Trek alapmotívuma. Hogy teszi a játék lehetővé a játékosoknak, hogy olyan helyeket fedezhessenek fel, ahol még ember nem járt azelőtt?

    CZ: A játék tömve van előre kidolgozott Star Trek tartalommal, amik lehetővé teszik, hogy a játékosok a játékvilág aktív szereplői legyenek. De a felfedezés a kulcs a Star Trekhez. A játékosok választhatnak feltérképezettlen csillagrendszereket az űrben, hogy ott új élővilágot és új civilizációkat találjanak. Olyan tartalommal találkozhatnak, amelyek új nyersanyagforrásokat, technológiákat, sőt, akár új fajokat is jelenthetnek, melyeket be lehet aztán sorozni a hajó legénységébe.

    GS: A felfedezéshez tartozik, hogy fel is robbanthatod az új veszélyes fajokat. Mondanál valamit a harcrendszerről?

    CZ: Két drasztikusan elétrő harcrendszer van az STO-ban. A 'felderítő osztagok' (Away Team) küldetéseinél "fuss és lőjj" harc lesz. Az űrben nem akartunk beleesni abba a hibába, hogy a Csillaghajók harcát fordulóharc (Dogfight) orientált legyen. A Star Trek nem erről szól. A sorozatokban és a mozikban az űrharc a poziciókihasználásról, az energiagazdálkodásról ('energiát a fegyverektől a pajzsokba'), az ellenfél gyenge pontjának megtalálásáról és egy olyan legénységről szól, amelyik az utolsó percben lerobbantja az égről az ellenfelet. Az űrharc az STO-ban a taktikáról fog szólni, hogy kövessük a franchise világ szellemiségét.

    GS: Lesz a játékban komolyabb Játékos a Játékos Ellen (PvP) rész, a Játékos a Gép Elleni (PvE) mellett? Hogy fog ez kinézni.

    CZ: Lesz PvP és PvE is a játékban, de még egyenlőre ezeket a terveket hétpecsétes titokként kezeljük.

    GS: Megértjük, hogy a bolygók felszínére küldhető felderítő osztagok a játék meghatározó részei. Ezen felderítő osztagok állhatnak játékosokból is, vagy összeállítható NPC-kből áll... vagy valami teljesen más?

    CZ: A Star Trek nem csak a kapitányról és a hajóról szól - a legénységről is legalább annyira. Az egyik számomra kedves dolog a "Híd legénység". A karriered folyamán elérhető lesz számtalan játékos által felépített, de mesterséges inteligencia által vezetett karakterek, akiket elnevezhetsz, felöltöztethetsz és szintezhetsz. A "Híd legénység" veled lesz egész utad során, segít a küldetések megoldásában, és veled megy a felderítő osztagokban is. One of the elements I’m really excited about is your "bridge crew."

    Ha csapatot alkotsz más játékosokkal, értelemszerűen velük együtt mész le a bolygók felszínére.

    GS: Hogy szándékozzátok megoldani a bolygók felszínén a harcot? Nézd-a-hátam, valós idejű akció lesz, mint a Cryptic másik fejlesztés alatt álló programja, a Champions Online?

    CZ: Igen, Nézd-a-hátam, valós idejű, akció orientált harc.

    GS: A másik meghatározó rész a Föderáció és a Klingon Birodalom meghatározó helyei szerepelnek a játékban. Milyen feladata lesz a Csillagflotta Főparancsnokságának, a Csillagflotta Akadémiájának, vagy a Klingon Főhadiszállásnak a Qo'noS-on a játék szempontjából?

    CZ: Azt tervezzük, hogy számos ismert és népszerű Trek helyszínt beépítünk a játékban, egyesek mint szociális területek (Interakció más játékosokkal, aféle Csillagbár - Cifu), mások pedig a XXV. század történelmét meghatározóan befolyásoló fókuszpontok.

    GS: A technológián kívűl milyen főbb eltérés lesz a Föderációs kapitányok és a Klingon kapitányok esetében? A Föderációs kapitányoknak be kell tartani az Elsődleges Direktívát és más Csillagflotta szabályzatokat?

    CZ: A hajók, fajok, képességek és technológiák mind-mind eltérőek lesznek. A tartalom is nagyban és alapjaiban fog különbözni a két oldal esetén - A Klingon Birodalom drasztikusan más megközelítéssel oldana meg egy veszélyes vírusfertőzést, mint a Föderáció!

    GS: Végezetül, életre kelteni a Star Trek név alatt egy játékot komoly kihívás. Biztosak lesztek abban, hogy a Sci-fi világ legszeretettebb franchise-a megfelelően lesz prezentálva?

    CZ: Először is - eldöntöttük az elején, hogy az STO nem fogja megpróbálni a működő MMO dolgokat összeturmixolni, hogy ráhúzzunk egy logót és uniformist, ami majd eladja magát.

    Mivel egy ilyen népszerű és szeretett franchise-al van dolgunk, elhatároztuk, hogy a játék "olyan érzés lesz, mint a Star Trek". Folyamatosan azt beszéljük meg, hogy miért is szeretjük a Star Treket, mit is szeretünk benne - és aztán megpróbáljuk ezeket az elemeket életre kelteni a játékban. Például, mikor megkaptuk a licenc jogokat, a fejlesztőcsapat leült és DVD-n megnézte a 700+ órányi Trek tartalmat (én is ilyen munkahelyet akarok :) - Cifu). Azt találtuk, hogy a sorozatepizódok és mozik más vonalat követnek. Igyekszünk visszaadni mindezt a játékban, minden, a képernyőn feltünő hajónak, eszköznek, bútornak van valami háttértörténete, miért és hogyan csinálták, mi a funkciója, mire szolgál, és ezt hogy valósítja meg. Ezt beépítettük a játékba is.

    Sokat segít, hogy a Star Trek univerzuma nagyon alaposan kidolgozott, hatalmas mennyiségű tartalom áll rendelkezésre. Nagyon könnyű meghatározni, hogy mit is takar az "olyan érzés, mint a Star Trek".

    GS: Köszönjük, Craig.
  • Magnetic
    #472
    Szerintem nem olyan gáz, főleg akkor nem érdekel, ha a jó a hangulata a játéknak. Nomeg persze a pingek is 80 alatt vannak :-)
    Azért remélem, nem csak "nézem a karakter hátát" kamera lesz... számomra ez kicsit kiábránditó.
  • [NST]Cifu
    #471
    Nem nagyon akarok ezek alapján levonni következtetéseket, de a karakterek kidolgozása tényleg gyenge (megkockáztatom, hogy az SWG-ben szebben néztek ki a karakterek 3 éve), az űrharcról túl sokat nem lehet mondani, mivel nem látjuk, milyen elven működik, ahogy a "földi" harcnál is kevés a látott információ.

    Szeretném azt hinni, hogy ez csak a felszín, de hogy ebből jövőre mindent ütős MMO-t csináljanak, nos kissé nehéz elhinnem...
  • Khabbas
    #470
    Ha nem lesznek kardassziaiak ( huh szép szó :) ) nagyon morcos leszek.
    Amúgy meg a karakterek se nagyon tetszenek, az űrcsata sincs a toppon :)
    De még van idő, biztos megdobják még.
  • Magnetic
    #469
    Látom nagyon ellene vagy a külön szervernek, de hidd el jobb lesz ha két külön szerver lesz. Szivesen játszanék ezzel, de ha csak amcsi szerver lesz valami irdatlan ping-el...
    De legyen igazad és 50-60 játékosnál is legyen max.80-as ping az amcsi szerveren. Én örülnék neki a legjobban :)
  • Hmuda
    #468
    Azért vegyük hozzá, hogy az összes olyan MMO ami összeeresztette az EU/US játékosokat, mind külön jelezte ha egy szerver Európában van elhelyezve (ahogy az SWG is). Így egyikben se volt probléma az időeltolódás, mert aki akart az megmaradt a saját kontinensének szerverén, de azok is szabadon járhattak olyan szerverre ahol tengerentúli barátai játszottak. Ugyanez vonatkozik a pingre.

    A City of Heroes/Villains-béli ránk erőltetett szeparáció után csak remélhetem, hogy nem követik el még egyszer ugyanazt a hibát. Ezért szorgalmazom ennyire vehemensen az össznépi játékot. :-)
  • [NST]Cifu
    #467
    Én egy hónapja kezdtem el, akkor is olykor előfordult, de nem volt vészes, igaz talán kevésbé frekventált területeken játszottunk. Mostanában viszont nagyon durva dolgok mennek, mivel a LvL4-es agentek Dodixiában vagy annak közvetlen körzetében vannak, így általános, hogy Local chat alapján egy-egy szektorban errefele 200 feletti az átlagos játékosszám, Dodixiában 300 feletti sem ritka. Más potenciális Gallente Navy LvL4 agent nincs, csak Low sec.-ben, ezért tömörülnek a népek. De amúgy a hivatalos fórum alapján ez nem a Gallente űr sajátja, a Caldari és Minmatar űrben játszók is panaszkodnak a lagra...

    Amúgy nekem nem a játékosállomány szétválasztása volt az érvem az EU szerverek terén, hanem az, hogy lehetőleg lagmentesen játszhassak, és ne legyek a lakóhelyem (ie.: Magyarország) alapján esetleg hátrányban játék közben. Ha ezt meg tudják oldani amerikai szerverekkel, akkor hurrá. Én utoljára az SWG-ben játszottam amerikai szerveren, de miután 300 feletti pingünk volt oda, míg az európai Chimaerán 100 alatti, nem erőltettük tovább a dolgot. :S
  • Hmuda
    #466
    Akkor ez valami újkeletű dolog lehet, mert amikor én játszottam pár hónapja akkor olyan gördülékeny volt minden, hogy öröm volt játszani (Caldari szektorok és környékük). o.O

    SZERK: de hogy összefoglaljam. Igazatok van, hogy az egyetlen szerver ennél a játéknál talán túlzás lenne. Ezért "mea culpa".

    De korábbi tapasztalatok alapján még mindig azt mondom, hogy nagy hiba lenne szétválasztani az amcsi és EU közösséget. Ha megtörténne akkor kénytelen lennék US-re menni, mert ott 90%, hogy (sokkal) nagyobb lesz a játékosszám, és nem minden amerikai "vérpisti" ahogy azt egyesek gondolják (csak az úgynevezett "vocal minority" tartozik ebbe a kategóriába, a többség teljesen normális).
  • [NST]Cifu
    #465
    Milyen több száz fős Corp. csaták? Ketten csináltunk egy agent küldit High Sec.-ben! Az említett szektorok mind Gallante űrben vannak. Ez a hétköznapi casual élet (pardon, inkább lagzás) most az EVE-ben!!!

    A több száz fős Corp. csaták a beszámolók és videók alapján nem több másodperces, hanem több perces reakcióidővel bírnak, már ha ugrás után nem fekete képernyő fogad, mivel a szerver nem bírja el a sok játékost az adott szektorban.

    Számomra az EVE éppen annak a példája, hogy bizonyos játékosszám felett nem lehet egy szerverre zsúfolni a játékosokat. Kiváncsi vagyok, hogy a CCP mit akar csinálni a jelenlegi helyzetben. Vagy több szervert nyitnak meg, vagy valami drasztikus változtatás kell, mert ez egyre rosszabb lesz, ahogy nő a játékosállomány. A mihez tartás végett, csúcsidőben én eddig max. 40 ezer játékost láttam a Tranquilityn...
  • Hmuda
    #464
    Azért az EVE-ben ne a száz fős corp-csatákat vegyük viszonyítási alapnak. :-) A tömeges csatáktól (és Jitától) eltekintve az EVE egy igenis lagmentes, jól összerakott játék (alapból úgy kellett volna dolgozniuk a fejlesztőknek, hogy megakadályozzák az ekkora csoportosulásokat és most főnek a saját levükben miatta).

    De mint írtam a 461-ben instancolással át lehet hidalni az ilyen problémákat, így egy-egy instance sokkal gördülékenyebben tud működni. Ha szabad az átjárás köztük (á la Guild Wars leugró menüje) akkor a játékosok közti kapcsolatteremtés se lenne probléma.
  • Magnetic
    #463
    Igazából engem az sem zavarna, ha külön lenne választva az amcsi és az EU szerver...
    Szvsz itt is van elég star trek rajongó.
  • [NST]Cifu
    #462
    Az az EVE, ahol ma egy Serpentis Extravaganza-t majdnem félbehagytunk Agrallierben, mert egy modul aktiválása alaphangon 3-5 másodperc, de olykor 10 másodperc volt? Ahol Agrallierből Auniába átugrani majdnem egy perc? Ahol Dodixiában kidokkolni néha több, mint másfél perc? Ahol ha Jitában logolsz ki, és esetleg este akarsz visszalogolni, olykor fekete képernyő fogad?

    Ezzel nem pedáloznék...
  • Hmuda
    #461
    Jó, abban igazad van, hogy az egyetlen szerver kicsit túlzás lehet (bár GuildWars-városok mintájára épülő instancolással azt is át lehetne hidalni). De az EU/US szeparálása elleni véleményem változatlan.
  • [NST]Cifu
    #460
    Magnetic-el értek egyet, noha félek, hogy nem lesz külön EU szerver. Az eddigiekből az jött le, hogy erősen függeni fog a játék a lagtól, márpedig elég undorító lenne, ha nekünk 3-4x akkora pingel kéne "élvezni" a játékot, mint a tengerentúlon.

    Plusz megjegyzem, hogy adott esetben több száz ezer embert egyetlen szerveren amúgy se nagyon tudnának kiszolgálni. Elég arra gondolni, hogy sokan meg akarnák nézni a Földet. Namost "picit" izmos szerverpark és ISP kell ahhoz, hogy elbírjon mondjuk 10.000 embert a Starfleet Academy épületében. És akkor még azt nem is vettem bele, hogy mit szól a kliens oldalon a grafikus motor mindehhez.

    Egyszóval mindenképpen több szerver lesz, és remélem nem csak amerikai...
  • Hmuda
    #459
    Ez kizárólag a szerverparktól függ. Nekem WoW-on amerikai accountom van és mikor pár éve még játszottam vele egy viszonylag népes szerveren, a ping csak akkor ment 100 fölé ha az én oldalamon volt gubanc (pl ha fater töltött valamit).

    Az EVEOnline már megmutatta, hogy igenis lehetséges elfogadható szolgáltatást nyújtani egyetlen világszerte elérhető szerverrel.
  • Magnetic
    #458
    Nem mindegy, hogy EU-n belül csatlakozol egy szerverhez, vagy 1000 node-on keresztül egy amcsi szerverhez...
    Nem is arról beszéltem ,hogy mennyien vannak, hanem a távolságról.
    Nem mindegy,hogy 50-es ping-el vagy 350-es ping-el játszol.
    De gondolom ezt Te is tudod :-)
  • Hmuda
    #457
    Fenéket. Eresszék csak össze az amcsikat és az európaiakat. Van jópár amerikai haverom akik szintén várják a játékot és baromira nem akarok két verziót venni. Ezzel 100%, hogy nem vagyok egyedül.
  • Magnetic
    #456
    http://www.startrekonline.com/videos
  • Monoton
    #455
    Jó de az az egy az Eus server legyen