45172
  • Xbluereaper
    #654
    Egy hajón bármennyi játékos lehet és bármelyik részén csataidőn kívűl, viszont irányítani csak 1 játékos irányíthatja és az NPC legénység.
  • [NST]Cifu
    #653
    Az új STO-ban egy kapitányt alakítasz, akinek saját hajója, és NPC legénysége van. Az NPC-ket te alakíthatod az igényeidnek megfelelően, velük mehetsz le bolygók felszínére küldetéseket csinálni, felderíteni. A hajódat szintén te építgetheted, a képek tanulsága szerint nagyon széles skálán, szóval irtó idiótán kinéző hajókra lehet számítani. De egy hajón mindig csak egy játékos lesz.
  • [Jakuza]
    #652
    Van mar a regi megoldast elvetettek es "egyszemelyes" hajok lesznek.
  • [NST]Cifu
    #651
    Voltál már komolyabb guildben/klánban? Ott mindenhol ez megy. Vannak vezetők, és vannak úgymond beosztottak. Minél nagyobb a klán/guild, annál jobban rá van szorulva a vezetési rétegre az egész klán, különben nem fog jól működni. Egy kis, pár fős csapatnál még elég 1-2 ember, aki rendelkezik egy kis szervezési képességgel, de egy 20-30 fős esetén már 3-5 ember kell legalább, és jól felépített hierarchia sem árt, hogy működjön a dolog. Kell külön ember, aki az egyes klasszok, vagy legalábbis klasszcsoportok működését felügyeli, megmondja hogy mikor ki mit csináljon.

    Itt sem lesz másképpen, lesznek fleet commanderek, wing commanderek, squad commanderek (ezek most EVE-ből átvett beosztások), akik megmondják, hogy az adott Squad, a Squadokat összefogó Wingek, illetve a Wingekből álló Fleet mit csináljon. A játékosok meg követik az utasításokat. Ez az ütőképes flotta működési alapja. Persze igen, sokan úgy gondolkoznak, mint te, és nem akarnak beosztottak lenni, de ezekből szoktak kialakulni a kis egy-két fős klánok, akik viszont soha sem vehetik fel a versenyt a nagy klánokkal hatékonyságban, sikerességben. :)
  • Xbluereaper
    #650
    Lehet "turbózni" a legénységet. Azt, hogy milyenek, a kasztod, szinted és skilljeid határozzák meg.
  • Herold
    #649
    Miért? Van hivatalos infó arról, hogy ez hogyan lesz megoldva?
  • BEAST #648
    Nem mindenki kapitany szeretne lenni, es foleg nem mindenki alkalmas a feladatra... jo tarsasagban teljesen mindegy hogy kinek mi a rangja.
  • [Jakuza]
    #647
    Ott van a leirasomban a megoldas.

    "Esetleg lehetett volna turbozni az NPC tulajdonsagat is azzal, hogy magasabb szintu NPC legenyseget is tudsz felvenni, ha valamilyen Federacios planetan jarsz."

    Senki nem kotelez senkit, hogy vegyen rendes jatekost a legenysegbe, lehet jatszani NPC legenyseggel is. Erre valo, a mas tulajdonsagu NPC legenyseg felvetelenek a lehetosege.
  • Xbluereaper
    #646
    Ez így jó is lett volna ideig, óráig, de nem szerettetek volna kapitányok lenni saját legénységgel, saját hajóval? Engem zavart volna, ha egy másik játékos, aki rangban felettem áll megmondja, hogy mit tegyek, miközben ő is ugyanannyit fizet a játékért mint én.
  • [Jakuza]
    #645
    *helyebe :D
  • [Jakuza]
    #644
    En meg ugy tudnam elkepzel ni mint a sorozatokban szokott altalban lenni, amikor pl a fogepesz nincs a hajon, akkor valamelyik masik "arctalan" (NPC) veszi at a tisztjet.

    Tehat siman meglehet csinalni egy olyan variacioval, hogy ameddig nem tolti be a posztot valaki a hajon, akkor NPC van azon a poszton, es amikor felveszel valakit, akkor azokkal a bonuszokkal ill plusz kepesegekkel bovul a hajo attribja.
    Amikor a srac lelogol akkor az NPC lep ujra a hejeben, ami addig is a hajon szolgalt azon a poszton.
    Esetleg lehetett volna turbozni az NPC tulajdonsagat is azzal, hogy magasabb szintu NPC legenyseget is tudsz felvenni, ha valamilyen Federacios planetan jarsz.

    Ilyen egyszeru lett volna a megoldas, meg hude nagy kepzeloerore se lett volna szukseg.
    Ezt szurtak el egy az egyben a kiadok a jatek siettetesevel.
  • Herold
    #643
    Úgy tudnám elképzelni, hogy valami charisma-jellegű skilltől függne, milyen jó képességű NPC legénységet tud felvenni a kapitány a hajójára. Illetve függhet még a pénzétől is, nyilván egy képzettebb tiszt többe kerül.
  • sanyiiiii
    #642
    Vagy egyszerűen csak bonuszt adna az emberi kezelő mondjuk vmi skill alapján annak a rendszernek a működésére amit kezel. Meg az AI úgyis bénábban játszana:D
  • [Jakuza]
    #641
    Pontosan. Eppen ezert azt a feltetelezeset, amit elobb irt, hogy de nem mujkodott volna rendesen a hajo ha a crew nincs a fedelzeten, akkor nem mukodne rendesen.
    Semmi nem kellett volna hozza csak egy kis kepzeloero.
    Mint addig alap ertekekkel repul a hajo egy adott NPC szamitas alapjan, vagy a legenyseg attribbjai alapjan csak valami penaltyrendszerrel es a hidrol iranyithato addig minden, amig a mernok vagy mas nem logol fel.
    Mondom nem kell semmi mas hozza csak egy kis kepzeloero.
  • [NST]Cifu
    #640
    Szerintem hosszú távon egy st rajongónak sem jönne be a Second Life stílus ST köntösben.

    Csalóka prekoncepció, miszerint semmi effektív tennivalója nem lett volna az embernek az STO-ban, és csak egy second life szerűség lett volna. A hajónak (klánoknak) ugyanúgy questeket kellett volna megoldania, mint a mostani STO-ban, a különbség az, hogy ott nem NPC-k, hanem akár játékosok is alkothatják a legénységet, amelyek döntései aktívan befolyásolják a küldetés kimenetelést, például a mérnököknek a csatában a megfelelő energiaelosztásért kell küzdeni, a navigátornak a hajó irányításáért, a harci álláson pedig a fegyverek kezeléséért. Tehát nem egy ember irányítja a hajót, ahol a részletek automatizáltak (fegyverrendszer, energiarendszer, pajzsrendszer, damage control (erre még ma se tudok normális magyar megfelelőt), stb.).

    A fő különbség tehát az, hogy amíg az új STO-ban hajó, addig a régi STO-ban karakterközpontú a játék...
  • [Jakuza]
    #639
    Ezzel csak az a baj, hogy csak ugy lehetett volna sikeres.
    Igy meg lesz egy tomeg MMO amit a neve sem fog megmenteni atto, hogy olyan sorsra ne jusson mint pl a Conan.
    Vagy nezd meg a Lotr Onlinet. Alig jatszanak. Lehet kb 100,000-es userbase ami jatszik vele es lehet hogy jocskan nagyobb szamot mondtam a valosnal.
  • Xbluereaper
    #638
    Valószínűleg itt is lesznek healerek csak orvosi főtiszt néven, de abban egyetértek, hogy aki "kis emberként" szeretne csobbanni a Star Trek virtuális világába, hogy a sorozatokból és a filmekből bármelyik karaktert megszemélyesíthesse, az csalódni fog. Szerintem hosszú távon egy st rajongónak sem jönne be a Second Life stílus ST köntösben.

    Itt a siker szerintem csak azon fog múlni, hogy lesz e végig elég quest a fejlődéshez azok számára akik nem szeretnek farmolni, vagy kiegyensúlyozott lesz e a kaszt rendszer és mennyire lesz customizálható a klánépítés. A grafika mindig utolsó szempont egy MMO-ban, még akkor is ha az Star Trek (persze nem az mondom, hogy igényteles is lehet).
  • sanyiiiii
    #637
    "Még is senki sem tud hozzá fogható játékosállományt összeharácsolni, be kellene látni, hogy az egyedi jelenség, és nem majmolni kellene, hanem inkább alternatívát nyújtani..."

    Ezt én értem csak a kiadók nem :P
  • [NST]Cifu
    #636
    Na de ki az, aki napi 3-10 órát ülne gép előtt azért, hogy egy virtuális hajó gépházának sarkában egy virtuális számítógép energiacsíkjait állítgassa (lsd. elit force)?

    Ha kellően jól van megcsinálva, megfelelő minigame-ként, akkor szerintem sokan. Egy healer mit csinál a WoW-ban szerinted? A fightok nagy részén előtte volt egy csomó zöld csík (vagy kocka, ha Grid-et használ) és azokra kattintgat, ha elkezdenek lefele csökkenni. A pala tankhealernek még jobb dolga volt a klasszikus WoW-ban - egyetlen gombot kellett ütemesen nyomogatnia. Ha innen nézzük, rém primitív és nevetséges, ha onnan, akkor mégis hányan és hányan csinálták/csinálják?

    A grafika pedig szerintem jobb, mint ha realisztikus lenne, így nagyobb közönséghez fog eljutni a játék.

    Élő példa ennek ellenkezőjére az EVE. Van classic grafikai motor akinek gyenge a gépe, és van premium grafika, akinek elég erős gépe van. Amúgy ott van az Age of Conan másik ellenpéldának. Iszonyú gépigénye volt, mégis több, mint 1 millió példányt adtak el belőle az első hónapban, és sokan csak amiatt bővítették a gépüket (az más kérdés, hogy a content tartalma miatt bukott a játéka, mert ami grafika kész volt a játékban, az ütött, mint az ipari áram...).
  • [NST]Cifu
    #635
    Az eredeti elgondolás nekem is jobban tetsztt de ha belegondol valaki láthatja hogy eléégé rétegjáték lett volna, a kiadó pedig nem azért csinálja a játékot mert ST fan hanem azért mert keresni akar rajta.

    Rétegjáték, de elég méretes rétegnek. Ráadásul olyan rétegnek, amelynek nincs "kiszolgáva" az igénye. Nincs olyan (sci-fi) MMO, amelyben olyat nyújtott volna, mint az eredeti elképzelésű STO.

    WoWhoz meg szinte minden MMO hasonlítani akar már hiszen annak van a legtöbb előfizetője.

    Még is senki sem tud hozzá fogható játékosállományt összeharácsolni, be kellene látni, hogy az egyedi jelenség, és nem majmolni kellene, hanem inkább alternatívát nyújtani...
  • Xbluereaper
    #634
    Na de ki az, aki napi 3-10 órát ülne gép előtt azért, hogy egy virtuális hajó gépházának sarkában egy virtuális számítógép energiacsíkjait állítgassa (lsd. elit force)? Ezt a kérdést tehették fel maguknak a fejlesztők, amikor kidobták a Perpetual koncepciót. A grafika pedig szerintem jobb, mint ha realisztikus lenne, így nagyobb közönséghez fog eljutni a játék.

    Tudom gyakran írom az ellentétjét a véleményeteknek, de úgy érzem (azon kívűl, hogy tényleg ez a véleményem) egyensúlyozni kell ezt a pesszimizmust.

  • sanyiiiii
    #633
    Az eredeti elgondolás nekem is jobban tetsztt de ha belegondol valaki láthatja hogy eléégé rétegjáték lett volna, a kiadó pedig nem azért csinálja a játékot mert ST fan hanem azért mert keresni akar rajta.

    WoWhoz meg szinte minden MMO hasonlítani akar már hiszen annak van a legtöbb előfizetője.

    szerintem.
  • Pluskast
    #632
    Na igen. Az első változatot fejlesztő cégnek (asszem a prepertual volt) tényleg jó elképzelései voltak és nagyon jó mmo-t lehetett volna kihozni. De ez olyan nagyon lebutítottnak tűnik.
  • [NST]Cifu
    #631
    Ne legyen igazad. Minden estre egyre kevésbé fognak meg az újonnan kikerült képek. Messze vagyunk attól az STO-tól, amit (gondolom) anno sokan vártunk...
  • [Jakuza]
    #630
    Kezdem ugy erezni, hogy ebbol valami WoW clonet akarnak csinalni, azota, amiota az eredeti fejlesztocsapatot kirugtak es vele egyutt azokat az otleteket, hogy tobb jatekos kell egy hajo vezetesehez es sorolhatnam.
  • sanyiiiii
    #629
    Alapvetően a customizálható hajók ötlete szerintem nem rossz ötlet csak ésszerű korlátok közé kell szorítani.
  • [NST]Cifu
    #628
    Kezdem úgy érezni, hogy hibás elgondolás a customizálható hajók ötlete...
  • Monoton
    #627
    Föderáció mintás Klingon hajó
  • Xbluereaper
    #626


  • Xbluereaper
    #625
    Kiváncsi leszek, mennyire lesz bosszantó a külsőnézetes irányítás ilyen zárt térben. De az pozitívum, hogy a hajóhoz képest a bolygó tényleg nagy, nem úgy mint a legacyban.
  • akyyy
    #624


  • Khabbas
    #623
    Pofásak, csak látnák már egy felturbózott klingon hajót :)
    Köszi
  • Xbluereaper
    #622
    Újabb screenshottok kerültek ki, habár nem a hivatalos oldaról vannak, de valószínűleg igaziak:
    link1
    link2
    A képek az mmozone.com-ról származnak, bár én nem találtam.
  • sanyiiiii
    #621
    Engine-nél az igazság.

    Ez ilyen, ha van egy film ami szar ugy ahogy van de van benne 3 percnyi jo anyag akkor abbol fogják összevágni a trailert. Ilyenek manapság a marketing módszerek, és működik a dolog.

    Szóval készülj fel rá hogy látod a nyálcsorgatós dolgokat látod elején aztán beülhetsz egy Constitution-be ha szerencséd van xD
  • engine
    #620
    Szerintem ez a marketing asztala. Be kellett lógatni valami nyálcsorgatót, hogy ilyened is lehet egyszer :)
  • [NST]Cifu
    #619
    Pont ez a bajom. Egyáltalán nem konzekvens a fejlődés, valahol úgy a DS9 után elvesztették a kontrolt. A DS9 esetén még kitaláltak egy apró, de roppant erős fegyverzetű hajót, a Defiant-ot, ami egy teljesen korrekt megközelítés volt. A nagyobb tűzerő és védelem oltárán feláldozták a hosszú távú küldetéseket és a kényelemet. A Sovereign-osztály még tartja magát többé-kevésbé a konzekvens fejlődéshez. Egy roppant bonyolult, nagy, és ezáltal drágán (ie.: erőforrás és időigényes) előállítható, így ritka, de nagyon effektív hadihajó. Az Ent-E a "még egy kis plusz fegyvert, hogy még nagyobb, még jobb legyen" gyengeség áldozata lett. A Valdore/Scimitar már az a kategória, ahol a megalománia győzedelmeskedett minden ésszerűség felett.

    Az NX-91001 egy Sovereign-refit, legalábbis a kinézete, fegyverzete és képességei alapján. Hogy mi a fenéért egyből egy über-hajóval kezdték a hajók bemutatását, azt nem tudom. Sose szerettem azt, amikor a "legjobb-legnagyobb" fegyverrel mászkálunk. Egy hadsereg/flotta/légierő sosincs pusztán "über" fegyverekkel felszerelve. Mindig vannak olcsó, egyszerű, tömegesen gyártható és bevethető eszközök, amik a gerincét jelentik a haderőnek, és akadhat pár kiemelkedő, speciális egység, amit ott vetnek be, ahol nagyon szükség van rá.

    Ha az NX-91001 csak egy mézesmadzag, aféle "End-game" hajó, akkor még talán, esetleg. De semmiképpen nem olyan, amivel kezdeni kellene egy bemutató/típusismertetést. Szerintem.
  • sanyiiiii
    #618
    A "még erősebb -> még erősebb -> még erősebb - >húbazmegezmárhalálcsillag" muszáj hogy benne legyen mert ez egy MMO.

    Amúgy meg az a warp 10... ami 9,985 azért annyira nem nagy szám.
    D'Deridex osztály (ami a végére már elavultnak számított) is 9.9 maximális sebességgel rendelkezett. Sőt, még a soverign osztály is képes volt 12 óráig tartani. Valdore-rol és a Scimitar-ról ugyebár ne is beszéljünk. És ez csak az alfa kvadráns ugyebár. Szóval 20 évvel később az a warp10 miért lenne anyira nagy szám?

    Ami inkább durva a warp 8 cruise speed... ami általában warp 6 körül volt.Ez ugyebár joval nagyobb fejlődés, legalábbias annak tűnik.
  • [NST]Cifu
    #617
    Egy apró észrevétel a fordítással kapcsolatban: vízkiszorítása a tengerjáró hajóknak van. Az űrhajók esetén a tömeg a helyes szó.

    Amúgy nekem illúzióromboló, hogy ilyen űber-hajók belekerülnek a játékba. Ez a tipikus "még erősebb -> még erősebb -> még erősebb -> húbazmegezmárhalálcsillag" fejlődés probléma, miszerint a végén már tényleg nevetséges képességekre képes a hajó, és felveti a kérdést, hogy innen hova tovább? 10-es Warp faktor az meg vicc... :S
  • sanyiiiii
    #616
    Scimitarhoz képest eléggé kispályás a hajó:)
  • Herold
    #615
    Jah, asszimilálták a Borgot.