45172
  • XenHai
    #694
    Egyébként attól még ,hogy a hajó marad kap 1 fegyvert meg 1 újabb genecácios shildet és már mehet is a front vonalba ,azért nem kicsik ezek a rom hajók.Egyébként én azért a rémán hajókat nem írnám le pl 1 Scimitar szályú madarat....
  • XenHai
    #693
    Romulán 4 ever !Nekem a romulán hajók mindig is jobban bejöttek.
  • Monoton
    #692
    Igen érdekes, hogy D'deridex osztályú romulán hajók lesznek a játékban. Kissé idejétmúlt, de azért remélem lesz másfajta is.
  • karajjj
    #691
    ja és ez még nem is az új nemezis féle :D
  • csgj
    #690
    Hehehe... Jópofa, hogy a Föderációs hajók rohadt sokat fejlődtek, míg a romulán hajó semmit sem változott :D
  • akyyy
    #689
    új képek
    ittene


  • [NST]Cifu
    #688
    Nem. Ki ne merjék adni, amíg be nem fejezték. Nem kell még egy Age of Conan & Co...
  • Khabbas
    #687
    Csak lenne már itt :)
  • finaltrekker
    #686
    Új képek megint.
    Még mindig színes, de már nem igazán cartoon stílus. Kíváncsi leszek a végeredményre, szerintem pár hónap és már rendes gameplay videókat is láthatunk.
  • Monoton
    #685
    Klingon térdén az a kiálló izé nagyon hatásos, főleg hogy másik lábával térdel :D
  • Borg
    #684
    új képek
  • karajjj
    #683
    na akkor ki kell bírnunk mé egy évet :\
  • [NST]Cifu
    #682
    Remélem nem az Amazon.com és hasonló oldalakon fellelhető előrendelési adatokra próbálsz építeni. :)
  • Xbluereaper
    #681
    Már lehet előrendelni és ekkortól szállítják ki: 2010. 01. 26 Tehát gondolom január környékén.
  • [NST]Cifu
    #680
    MMO-k terén akkor példának ott a Warhammer Online. :)
    Amúgy ne feledjük, hogy a fejlesztő már változott 1x, és még csak kb. másfél éves fejlesztési perióduson vannak túl.
  • PLaci #679
    Duke Nukem Forever :D
  • karajjj
    #678
    rosszabb lesz már mint a stalker :D
  • [NST]Cifu
    #677
    Semmi. A feltételezések szerint 2010.
  • karajjj
    #676
    bazz, még mindig semmi hír a megjelenési időpontról?
  • [NST]Cifu
    #675
    Köszönöm. Live Long and Prosper neked is. :)
  • Fenrir
    #674
    Ha már itt kívántak:

    Boldog szülinapot!

  • [NST]Cifu
    #673
    LLaP, stílusosan. :)
  • Herold
    #672
    HBD!
  • [Jakuza]
    #671
    Hat nekem ezek nem tunnek ingame screenshotoknak, inkabb tanulmanykepeknek.
  • Xbluereaper
    #670
    A mostani 4 újabb screenshotot nézve, kezd beállni egyfajta egyensúly, se nem realisztikus, se nem rajzfilmes. Szerintem hangulatosak:)
  • [NST]Cifu
    #669
    A klingonos kép még bejön, a többi olyan semmilyen. :S

    A videó kicsit megosztóra sikerült. Annak örülök, hogy igyekeznek minél több választási lehetőséget belevinni, annak viszont nem, hogy plusz fajokkal szórakoznak. Inkább legyen maréknyi faj, de sok választási lehetőség (pl. a Klingon házak rendesen kidolgozva). Ami még inkább zavar, az a grafika milyensége - én továbbra is azt mondom, hogy ez már 2009-ben is kevés... :S
  • Xbluereaper
    #668
    Pedig lesz, ezt még augusztusban leszögezték:)
  • Monoton
    #667
    Remélem nem lesz ilyen, egy karakternél több faj jellegzetessége.
  • Xbluereaper
    #666
    Karakterválasztás videó a Nyew Yorki Comic Conról.
  • Xbluereaper
    #665
    Cifu, ezek neked valóak, borongósak mint az EVE:
    klingon[/URL
    [URL=http://startrekonline.scifi.hu/e107_plugins/my_gallery/Gallery/Galeria/screenshots2/star_trek_online_34.jpg]föderációs

    izé
  • [NST]Cifu
    #664
    Közös eseményeken (tökmindegy, hogy guild event, war vagy siege) szerintem is az kell, hogy a vezetők irányítsák a többieket, részben ezért is ők a felettesek, de ezeken az eseményeken kívűl, nincs szükség irányításra, csak a közösség szabályainak betartására, arra semmi szükség, hogy céltalanul valaki a másikat vezesse.

    Az, hogy van-e "céltalan" alá/fölé rendeltség, az az adott közösségtől, társaságtól függ, nem a játéktól. A C/STO-ban is lesznek szvsz majd olyan klánok, amelyek szigorú napiparancs szintjén fognak működni, és lesznek olyanok, ahol laza rendszerben fog zajlani az élet - ezt nem a játék szabja meg...

    Összességében több mindent csinálhatsz és sokkal változatosabb, mert a karaktereden kívűl a legénységed és a hajód is fejleszteni kell.

    Ugyanakkor sokkal kevésbé van szociális élet/interakció a játékosok között, hiszen szorosan semmi sem köti össze őket. Azt sem mondanám, hogy sokkal változatosabb, hiszen az NPC-k és a hajó fejlesztés egy mikromendzsment, ilyen volt pl. az Star Wars Galaxiesban is (pet menedzsment, hajómenedzsment, sőt ott még saját házad is volt, illetve a klánoknak saját városuk volt), ill. az EVE onlineban is (hajófejlesztés, POS építés-menedzsment, stb.). Egy karakterorientált megoldás esetében a hajó és legénységmenedzsment ugyanúgy meg lett volna valószínűleg, csak nem egyéni, hanem klán szinten.
  • Xbluereaper
    #663
    CIFU: Az, hogy a közösség hiearchiába van rendezve, alap és szükséges, ezzel együtt az is, hogy a felettes irányítja a közösségben alatta levőket. Ebben egyet értünk. De, hogy ennek mikor és hol van a helye, már nem biztos. Közös eseményeken (tökmindegy, hogy guild event, war vagy siege) szerintem is az kell, hogy a vezetők irányítsák a többieket, részben ezért is ők a felettesek, de ezeken az eseményeken kívűl, nincs szükség irányításra, csak a közösség szabályainak betartására, arra semmi szükség, hogy céltalanul valaki a másikat vezesse.

    A Perpetual STO és a Cryptic STO között pedig tényleg az a különbség, hogy az egyik kizárólag karakter központú, míg a másik gyakorlatilag 2 karakter központú (én a kapitány és én a hajó). A Crypticé szerintem látványosabb, mert miközben(túlozva) ugyan azt a gombot nyomkodod, a hajó látványos környezetben manőverezik, lövöldözik, a legénység átszáll a másik fedélzetére, a hajó teret vált, de ha ehhez épp nincs kedved akkor egy bolygón teheted ugyan ezt, csak hajó helyett a karaktert irányítod. Összességében több mindent csinálhatsz és sokkal változatosabb, mert a karaktereden kívűl a legénységed és a hajód is fejleszteni kell. Ezzel szemben volt a Perpetualos STO, ahol csak a karakter van, a hajó pedig maga a közösség színtere.

    Herold: Fölösleges arról beszélni, hogy ki akar közösségben játszani és mennyire akar résztvenni benne és ki az aki a saját útját járja. Ez egy MMO, mindenki klánokba akar rendeződni és a lehető legtöbbet tenni a közösségért úgy, hogy közben ő lesz a legjobb. Ezek az alap motivációk, mint mindenhol.
  • [NST]Cifu
    #662
    Tehát nem ugyanaz szerinted, ha egy flottában X wing commander azt mondja neked, hogy így és így szereld fel a hajódat, és utána folyamatosan kövesd a Squad Leader hajóját illetve tedd a dolgod, ha harcra kerül a sor, illetve az, ha a hajó első tisztje utasít mondjuk arra, hogy szereld meg a transportert, majd teszteld le, és ha harcra kerül a sor, akkor az előzetesen meghatározott poszton jelenj meg, és tedd a dolgod? :)

    Én továbbra is csak annyi különbséget látok, hogy az egyik hajóközpontú, a másik meg karakterközpontú... :)

    Az, hogy valaki parancsol neked, vagy megkér rá már a társaságtól függ. A kettő között vékony a választóvonal...
  • Herold
    #661
    Attól, hogy beállsz egy flottába, még nem leszel a közösség szerves része. A sikerhez összehangolt támadások és szervezettség kell, ehhez pedig hozzátartozik - akár tetszik akár nem -, hogy néha parancsokat kell teljesítened.
  • [NST]Cifu
    #660
    Talán sokatokat itt a fórumon a Star Trek iránti régmúltból származó rajongása gátolja meg, hogy észrevegye, SENKI sem (a fejlesztők - beleérve a programozókat, producereket, írókat és a kiadót) a "valódi" Star Trek világot akarja virtuálisan szimulálni.

    Ez az, amit már jópárszor leírtam, a P/STO ezt szerette volna, egy karakter központú ST MMO akart lenni (azt pedig már sose tudjuk meg, hogy mennyire sikerült volna nekik ezt elérni). A C/STO ezzel szemben azt nyújtja, hogy mindenki egy-egy hajót vezet, peteket menedzsel (az NPC-k ugyanis kvázi petek), és flottákban tud együttműködni, tehát lesz egy hajóközpontú része és egy lesz NPC-kkel operáló 'away team' része.

    Nem szólhat arról, hogy melóból hazaérsz, van egy kis szabadidőd, leülsz a gép elé és elkezdesz virtuálisan melózni a Star Trekben 2D terminálokat nyomkodva, hogy a fézer ne 90%-on, hanem 100%-on legyen, aki ezt élvezné az mazohista.

    Szintén írtam már erről - mi a különbség abban, ha valaki hazamegy, és egy raidben a megfelelő rotációban nyomogatja a gombokat? Az, hogy amit írsz (tehát a terminálokon való mini játékok) mennyire lesznek élvezetesek, a kidolgozástól függenek. De a gyakorlati eredmények között nincs különbség, a te nézetedből ugyanis az is mazohista, aki a WoW-ban a kockákra/csíkokra kattingat órákon át - és mégis, legalább milliónyi ember ezt teszi...

    De ha nekem értelmesen megmagyarázod, hogy valóban mi a különbség a kettő között, akkor készségesen elhiszem neked. Én nem látom a különbséget, pedig összesen 3 évet healerkedtem/healerkedem a WoW-ban. Mi a különbség tehát a között, hogy mondjuk Patchwerken ütemesen shift+bal klikket nyomok az egyik tank frame-n, illetve ha (valamilyen minijátékkal) 90 helyett 100%-ra tornázom a fézer energiát?
  • Xbluereaper
    #659
    Egy csillaghajó kapitányaként beállni egy flottába és közös célokat elérni mióta magányos tevékenység? Nagyon nem vagy benne a témában:P
  • Herold
    #658
    A szórakozásba az is beletartozik, hogy felmegyünk TS-re/ventrire és egy csapat tagjaként, a közösség részeként, összehangolt és jól szervezett akcióval érünk el sikereket a magányos vérpistikék ellen.
    Döntsd el, melyik oldalon akarsz állni.
  • Xbluereaper
    #657
    Már-már sajnállak titeket :S

    Annak ellenére, hogy korábbi hozzászólásaid alapján elhiszem, hogy tapasztalt MMO-s vagy, még sem úgy tűnik, hogy látnád azt az egyszerűséget, hogy milyen NEM lehet egy MMO. Talán sokatokat itt a fórumon a Star Trek iránti régmúltból származó rajongása gátolja meg, hogy észrevegye, SENKI sem (a fejlesztők - beleérve a programozókat, producereket, írókat és a kiadót) a "valódi" Star Trek világot akarja virtuálisan szimulálni.

    Nem szólhat arról, hogy melóból hazaérsz, van egy kis szabadidőd, leülsz a gép elé és elkezdesz virtuálisan melózni a Star Trekben 2D terminálokat nyomkodva, hogy a fézer ne 90%-on, hanem 100%-on legyen, aki ezt élvezné az mazohista. Arról KELL szólnia, hogy hazamész és szórakozol, azaz azt csinálod amiről a Star Trek "látványa" szól, csillaghajót vezetsz, felfedezel és lövöldözől.

    Tudom nehéz ezt elfogadni hosszú EVE-es tapasztalattal, ahol beáll az ember (hajó) bányászni, közben chatel a közösséggel és ez a játék. Én is játszottam ilyen farmolós tipusú MMO-kal és szerettem is, de NEM kell, hogy a Star Trek Online hasonlítson rá és szintén nem kell, hogy egy valódi ST világ legyen lekopírozva, mert az csak annyiban különbözne az igazitól, hogy más a diszlet.
  • [NST]Cifu
    #656
    Egy hajón bármennyi játékos lehet és bármelyik részén csataidőn kívűl, viszont irányítani csak 1 játékos irányíthatja és az NPC legénység.

    Magyarul 1 ember = 1 hajó.

    Félre értesz. (Voltam már komoly klánban és persze rengeteg óvoda guildba is kerültem már, de azok futókapcsolatok voltak:) )

    Ha voltál normális, komolyabb klánban, akkor nem értem, hogy jöhet elő olyan szöveg, hogy valaki parancsokat osztogasson neked, miközben ugyanolyan fizető játékos vagy mint ő. Nem kell elfogadni a klánelvű működést, de én még nem láttam sehol működőképes, hatékony, nagy létszámú klánt, ahol nincs kialakított hierarchia. Ebbe pedig beletartozik az, hogy bizony valaki meg fogja mondani, hogy most mit kell csinálnod. Természetesen dönthetsz úgy, hogy nem kérsz ebből, de akkor nem is fogod elérni azt a szintet a játékban, mint amit ezek a nagy létszámú klánok nyújtanak. Ez viszont már egyéni játékstílus kérdése.

    Nem ugyanaz megvállasztani a ruhád és skilljeid, majd beállni kiskatonának és robotként parancsokat teljesíteni, hiába vagy egy komplex közösség része, mint megvállasztani a ruhád, skilljeid, hajód, átépíteni majd irányítani és csak ez után beállni a mókuskerékbe, ami a flotta és a bázis építéséből áll. A mondatom első részében felvázolt koncepció is jó lehet, de az egy SW Battlefront lenne vagy egy Battlefield 2142, nem pedig egy bonyolult avatar építős MMO.

    Az SW Battlefront vagy a Bf2142 egy multi-FPS, és nem MMO, nem tudom, hogy sikerült összehozni a kettőt, közük nincs egymáshoz. Ezért mondtam, hogy egy súlyos prekoncepció hogy be akarod skatulyázni azt, hogy a Cryptic elképzelés egy "bonyolult" avatar MMO lenne, a Perpetual féle meg "Second life", illetve most meg valahogy Bf2142...

    Összesítve a véleményem a perpetualos dolgot bármennyire is fényezzük, sokkal sekélyesebb, mint a Cryptic terve.

    Ezen véleményeddel a jelek szerint legalábbis itt, egyedül vagy...
  • Xbluereaper
    #655
    Félre értesz. (Voltam már komoly klánban és persze rengeteg óvoda guildba is kerültem már, de azok futókapcsolatok voltak:) ) Nem ugyanaz megvállasztani a ruhád és skilljeid, majd beállni kiskatonának és robotként parancsokat teljesíteni, hiába vagy egy komplex közösség része, mint megvállasztani a ruhád, skilljeid, hajód, átépíteni majd irányítani és csak ez után beállni a mókuskerékbe, ami a flotta és a bázis építéséből áll. A mondatom első részében felvázolt koncepció is jó lehet, de az egy SW Battlefront lenne vagy egy Battlefield 2142, nem pedig egy bonyolult avatar építős MMO.

    Összesítve a véleményem a perpetualos dolgot bármennyire is fényezzük, sokkal sekélyesebb, mint a Cryptic terve.