45169
  • Paladin
    #571
    Tegnapelőtt felkerült egy újabb 'ask cryptic' válaszcsokor a hivatalos oldalra, a személyre szabhatóságról és a pvp-ről.
    Sok újdonság mondjuk nincs benne, nagyjából mindent hallottunk már. A customizationt ecsetelik ezerrel, és van kb egy mondat a pvp-ről.
  • Torzonborz
    #570
    ez csak szőrszálhasogatás , a játékra vonatkozólag semmilyen következtetést nem kellene ( még ) levonni .
  • [NST]Cifu
    #569
    Ahány MMO-val dolgom volt eddig, mindig volt lehetőség külön chat nyitására. Aztán már az az embertől függött, hogy fellépett-e, vagy sem. Volt HUN csati SWG-ben, WoW-ban és AoC-ban is. Ami azt illeti, én nagyon ritkán találkoztam olyannal, hogy valaki az anyanyelvén beszélt Localban, sőt, arra is volt példa, hogy WoW-ban két a Dán "vendégmunkásunk" külön csatin beszélt egymással (hejj, régi szép idők, minden bossfight előtt magyarul és angolul ment a tax megbeszélés, és az egyik marha guildtársam megtanította pár magyar szóra is a dánokat... szóval AQ20-ban a Dán DD warriorunk "Mennyen k*rva annyát, mennyen" felkiáltással noszogatta a raidet... ^^).

    De persze lehet, hogy csak én voltam szerencsés...
  • Xbluereaper
    #568
    Egyáltalán nem várható el, hogy az angol legyen a "játék nyelve" (Ha csak nem lesz külön angol, német, spanyol és kínai szerver). Persze ha valaki a játékon belül angol nyelvű közegben "nevelkedik" akkor csak hébe-hóba fog találkozni számára ismeretlen szavakkal, ha pedig nem akkor megszokja, hogy a Romulus-on boss ölés közben lengyelül motyognak, míg a DS9-on két bajori mexikóiul beszélget egymással. És nem biztos, hogy egy flottában lesznek és az sem kizárt, hogy közben épp valaki mással privát chatelnek, több chat ablak megnyitása pedig már kényelmetlen lenne és marad a legkényelmesebb local-chat. Nem hiszem, hogy lesz olyan mint az EVE-ben (szinte egyedülálló módon), hogy bárki nyithat külön egy chat szobát, ahová bárkit meghívhat. Összeségében szerintem ez nem így működik, hogy "Szergej" vagy Pisti megsajnálja Johnny-t, mert az nem érti az ő nyelvüket.
  • [NST]Cifu
    #567
    De nem jön jól egy alapvetően multikulturális közegben, ahol az angol a közös nyelv. Mindig is rüheltem, amikor localban magyar beírásokat látok egy MMO játékban. Szinte mindig van HUN csati, ott lehet magyarul dumálni. A Local meg (általában) angol nyelvű.

    A Sanyiiiii által felvázolt módon lehet kérvényezni egy idegen nyelvű fórumrészt, magyar topiccal, ez egy kulturált és korrekt megoldás.

    Ugyanakkor hozzá kell tenni, hogy egy gyakorlottabb üzemeltetőtől már elvárható lehhe, hogy erre előre felkészülnek, illetve kiadnak egy fórumszabályzatot, ahol az ezzel kapcsolatos dolgok tisztázva vannak...
  • Xbluereaper
    #566
    Pedig hasznos dolog saját nyelven beszélni, így azok akiknek nem kell, nem értik mit mondasz. Ez jól jön konfliktus helyzetekben.
  • sanyiiiii
    #565
    Jobbfajta nemzetközi fórumokon adnak küln részleget a különféle nyelveknek csak megfelelő aktivitás kell meg kérni... Kérdezzétek meg őket, hátha...
  • Burca
    #564
    Nem hiszem emiatt vesztenének előfizetőket vagy ha igen nem biztos kár értük :P Nem hiányzik a játékban sem a publikos csatornán való orosz/magyar/akármilyen beszéd.
  • Hmuda
    #563
    Nem értem miért probléma. Bezzeg az SG-n is mindennapos a toporzékolás, ha valaki fordítás nélkül rak be idegen nyelvű dolgokat. Nem csak a magyarokat zavarja, de másokat is. A közösség többségét zavarja, ha nem érti mások mit írnak és 100%-ig elfogadott eljárás a netikettben, hogy a moderátorok megelőzik az ilyen dolgokat.
  • Xbluereaper
    #562
    Ja egyesek gátlástalanul linkelgetnek bármit, de én ez ellen nem tudok mit tenni. És nem csak a magyar topicot zárták le hanem az összes nem angol nyelvűt. Ha pedig félnek a jogi következményektől azáltal, hogy nem tudják mi van leírva, akkor nem lezárták volna, hanem törlik. Ez egyszerűen csak "sutaság" a moderátor vagy az azt irányító részéről. Most ezzel a húzásukkal azt hiszem pár ezer ember szemében ez elég nagy negatívum.
  • Burca
    #561
    Sztem meg teljesen érthető több okból is.

    Magyarul írkáltok egy angol nyelvű fórumra. A moderátoroknak lövése sincs, hogy miket írhatnak oda az emberek. Rasszista,káromkodás,flameles stb bármi lehet ott. Azt meg nem várhatod el, hogy pár ember miatt vegyenek fel magyar moderátort. Pláne mikor még a szokásos nyelveknek (spanyol,francia,német) sincs külön topicja, mivel egyelőre csak az angol a hivatalos nyelve a játéknak.

    Nem beszélve arról, hogy különböző filmletöltéseket linkelgettetek, ami nem biztos hogy okos húzás volt :P
  • Xbluereaper
    #560
    Nem tudom.. én egy leendő előfizető vagyok és nekem mindegy, hogy a "web-team" kihez tartozik. Számomra Star Trek Online = startrekonline.com = Cryptic Studio. A média is ezt sugalja és gondolom nem véletlen.
  • Torzonborz
    #559
    mielőtt a cryptic-et hibáztatnád : biztos hogy ők az adminisztrálják az oldalt nem más erre szakosodott cég ?
  • Xbluereaper
    #558
    Most eléggé dühös vagyok, valahová muszáj leírni: A kriplik stúdió lezárta a magyar flotta topicját, mert magyarul írtunk bele. Megértem, hogy ez egy angol nyelvű oldal, de nem az egész fórumot barmoltuk tele magyar hozzászólásokkal csak a saját témánkat, amit egy magyar nyitott magyaroknak. Nem tudom milyen szerencsétlen hotdog zabáló banda ül abban a tetves stúdióban, de az biztos, hogy marketing szempontjából totál nullák. Kíváncsi leszek HA elkészítik az sto-t képesek lesznek e eladni vagy ott is bemásznak a színvonal alá. Amint lenyugszom és ismét tudok majd kezdetleges tudásommal angolul írni készítek egy bad cryptic vagy hasonló topicot, ahová leírom nagyon nem tetszésemet.
  • Paladin
    #557
    Én mindkettőt erősen várom. SGW szerintem hamarabb jön, zárt béta elvileg szeptemberben kezdődik, január-február környékére tervezik az opent (na persze... :) ).

    Bár ki tudja, hátha az STO-val is kijönnek jövőre. Tudnám díjazni :)
  • Torzonborz
    #556
    engem az is éredekel - mint ahogy szinte minden mmo - csak a videók alapján eddig nem nagyon bejövős a harcrendszer de ez off.
    Az STo-s harcrendszerre lennék még kíváncsi.
  • [NST]Cifu
    #555
    Afene, nem figyeltem, maxima mea culpa. ^^

    Őszintén szólva engem a Stargate világa abszolute nem vonz, így nem is nagyon figyelgettem az MMO játékát sem... :S
  • Xbluereaper
    #554
    Valóban a Stargate-re gondoltam:)
    Nekem a Star Wars-os játékokkal csak rossz tapasztalataim vannak. Eszembe nem jutott volna MMO-ba is kipróbálni, hiába reklámozzák az SWG free trial-t már minden oldalon. A skillenkénti xp-s rendszer nekem jobban bejön mint a hagyományos, változatosabbá teszi a játékot. De ha tényleg ilyen rossz lett az SWG akkor remélem a Cryptic ismeri és tanulnak a hibáikból.
  • Torzonborz
    #553
    szerintem a srác SGWre gondolt ( Stargate ) mivel ugye az is scifi és kb STo-val egy időben jön ki. de az SWG összefoglalód azért pöpec volt :)
  • [NST]Cifu
    #552
    Abszolute semmi. Az SWG kvázi halott. Hiába a népszerű és kidolgozott világ, nincs igazán komoly mögöttes tartalom. Emlékszem én a Jump to Lightspeed kiegészítővel kezdtem, aminél bejött az űrhajós rész. Egy hónap alatt nulláról eljutottam oda, hogy bármelyik frakciós (birodalmi) hajó meglehetett. Utána viszont kb. másfél évig szinte semmi űrbéli kontent nem jött ki, minimális pofozások voltak. A "bolygófelszini" élet volt ezután a lényeg, skillfejlesztés (grindelés), bányászgatás, városépítés, kereskedelem, a Kashyyk bejövetelével annak felfedezése, majd egy év után az unalom miatt Jedi grind.

    Az SWG azonban valamikor 2005-ben ha jól rémlik, fordult rögtön két nagyott, az egyik a CU (Combat Upgrade) volt, ami a harcrendszert dolgozta át (noha alapvető problémákra nem jelentett megoldást, mókás volt látni, ahogy egy Tera Kasi skillre gyúrt emberke puszta kézzel veri szét az AT-ST-ket), a másik a keresztfa, az NGE (New Game Enhancements). Egészen addig az SWG skill alapú játék volt, ahol voltak "foglalkozások" (profession), ezek skillboxok voltak, Novice szintel kezdtél, és négy ága volt minden foglalkozásnak, mindegyik ágon négy szintel, minden szint bizonyos dolgokat tett lehetővé, vagy adott pluszokat, ha az adott foglalkozás mindnégy ága ki volt maxolva, fel lehetett tölteni a Master skillboxot. Bizonyos fejlettebb foglalkozásokhoz bizonyos alap foglalkozások egyes ága, vagy akár a foglalkozás mester szintje volt szükséges. A skillboxokat XP-vel tudtad feltölteni, és bármikor le is dobhattad a skilleket / foglalkozásokat, ám a kiürített skillboxok után nem kaptál XP-t, tehát azt elvesztetted. Az adott foglalkozáshoz adott XP-k tartoztak, tehát nekem a Doctor húzásakor gyógyítanom és gyógycuccokat kellett gyártanom, lövöldözésből nem tudtam ezt a foglalkozást felhúzni. Ha jól rémlik 255 skillboxod lehetett, de mivel 24 foglalkozás volt (egyenként 1+16+1 skillboxxal), ezért nem lehetett minden foglalkozásod meg, ráadásul rémlik, hogy a fejlettebb foglalkozások valami szorzóval bírtak, vagy mifene. Az NGE után mindez megváltozott, induló foglalkozások, kasztok lettek, mint az átlagos RPG-kben, tehát akár alapból indulhattál Jetivel (nem elgépelés, szleng... ^^), Fejvadásszal, stb.

    A CU már magával hordozta a komoly változásokat, például korábban úgy nézett ki, hogy a HAM (Healt, Action, Mind) három tulajdonság bármelyike 0 lesz, akkor elájulsz, és ha sérülsz, sebesülést is kaphatsz, ami befolyásolja a HAM csík valós méretét. A sérülést csak a Doctorok és a Jetik tudták eredetileg orvosolni, a Doctorok is csak a Medical Centerekben. Ezért úgy nézett ki, hogy ha valaki elment vadászni (küldizni), akkor utána betért a Medical Centerbe, ahol az Orvosok felgyógyították a sebeikből, amiért cserébe illett némi juttatást adni nekik (tip, ebből jött a tippelés). Voltak buffolós szakmák is, például a táncosok és a zenészek, akik bizonyos ideig tartó bónuszokat adtak, de ezekért a kantinokba kellett ellátogatni, voltak Doctor buffok, amik már komolyabbak voltak, de drágák is. A bányászat úgy működött, hogy fel kellett mérni a területett, adott ércek/gázok/növények milyen arányban termelődnek, és utána leraktad a gyárat, az meg termelt. A nyersanyagokból lehetett járműveket, épületeket, fegyvereket, ruhákat, különféle (buffolós és gyógyítós) ételeket és italokat csinálni. A gyártás szépsége az volt, hogy alaphangon minden használódott, tehát idővel javítani kellett a járműveket, de volt, amit nem lehetett javítani, így a páncélok, ruhák, fegyverek fogyóeszközök voltak. Az eszközök tulajdonságait befolyásolta a nyersanyagok minősége és a skill. A ruhák és páncélok pedig nagyon széles spektrumban voltak customizálhatóak, egyedi színekre lehetett gyártani, stb.

    Az NGE ezen dolgok jó részét kiherélte, ami miatt a játékosok jó része otthagyta 2005-ben az SWG-t. Ezt úgy kell elképzelni, hogy a szerveren, amin én játszottam (Chimaera-EU) 2004-ben a legnépszerűbb városban, Coronettben a Starportról kilépve mindig rengeteg játékost láttál, csúcsidőben akár több százat (szaggatott is rendesen a játék ^^). Ha jártál valamelyik nagyobb bolygón, akkor a kantinban mindig volt egy-két táncos és/vagy zenész, a Medical Centerben Medic vagy Doctor. A jobb játékos városokban, ahol sok eladó cucc volt, mindig láttál embereket, akik a játékosok vendorait nézegette.

    Az NGE után fél évvel elvétve futsz össze valakivel, Coronettben jó ha 3-4 lézengő embert láthattál. Kihalt lett az egész, ha egy kisebb városban találkozik két játékos, akkor örömtáncot járnak, és tüzijátékot rendeznek egymásnak. A Sony 2005-ben azt mondta, hogy eladott 1 millió játékot, és becslések szerint a csúcsidőben legalább 400.000 aktív előfizető volt. Jelenleg max. 25-30 ezer körül lehet (sokak szerint még talán ennél is kevesebb, inkább 15-20 ezer). Nemrég megnéztem a honlapját, hogy mivel csalogathatják vajon vissza a játékosokat. Nos, alig pár új kontent, az NGE után kijött Trials of Obi-Wan kiegészítő óta (vagyis 3 éve) nem jött ki új kiegészítő (addig három volt, a Jump to Lightspeed 2004-ben, a Rage of the Wookies, és az említett Trials of Obi-Wan pedig 2005 eleje és vége). Bevezették az Expertise rendszert (egy talent rendszer), hogy valamennyire kiköszörüljék a teljesen azonos kasztok miatti csorbát, de ezen kívűl a legnagyobb "újítás" az SWG trading card játék, a Champions of the Force megjelenése.

    Summa summarium, az SWG nem tud versenyezni az STO-val. Akárhány új MMO fórumot nézegetek, mindenhol találni szinte ex-SWG játékos topicot, tehát a játékosbázisa már szétszéledt, és mindenki kiábrándult belőle. A SOE úgy tűnik nem küzd annyira (vagy nem tud/mer annyit rászánni), hogy teljesen helyretegye az elbaltázott dolgokat, és tényleg megreformálja a játékot. A Bioware által fejlesztett KotOR MMO pedig valószínűleg meg fogja adni a kegyelemdöfést. Kár érte amúgy, mert lehetett volna egy tényleg über MMO, ha helyre teszik az űrharcot, esetleg a PvP rendszert is, ha valahogy megregulázzák a játékos városokat (az elvileg kihalt Tatooine-on például szinte alig találtál egy szabad placcot, annyira be volt épülve), és ha több rendes kontentet pakolnak bele, akkor maga lehetett volna a kánaán. Elb@szták. Ez van...
  • Xbluereaper
    #551
    Ez az SGW vs. STO jelenség érdekes lesz. Én star trek pártiként az SWG-t kipróbálnám de nem fizetnék érte. Kíváncsi vagyok, hogy van e átpártolás és az egyik elnyomja e a másikat vagy teljesen függetlenek lesznek egymástól és az egyik nem hat a másikra.
  • Paladin
    #550
    Lehet, hogy megfigyelhetjük, melyik lehetőség lesz működőképes. Az STO-ról amit eddig olvastam, abból ezt a generálós elképzelést vélem kihallani.

    A másik lehetőségre pedig talán a Stargate Worlds lesz a példa, ott valahogy úgy képzelik el (hat hetente update).

    Az bíztat, hogy az sto-ban nagyon komolyan veszik ennek a fontosságát.
    Rémlik valami olyan szöveg az egyik fejestől, hogy megbeszélték, kinek mik azok a dolgok, azok az érzések, amik a star treket azzá teszik ami. Természetesen a "to boldly go where no one has gone before" érzés alap volt mindenkinél.
    Szóval a szándék megvan, és drukkolok, hogy megtalálják a módszert is.
  • [NST]Cifu
    #549
    Én pont ezzel a "küldetés-generátor" dologgal kapcsolatban vagyok szkeptikus sajnos. Láttam már pár ilyesmit, és kb. egy hét után mindegyik már ismétlés volt, max. a helyszín meg a nevek változtak. Ez inkább fájdalmas, mint motiváló. Ugyanakkor olykor feldobhatja azért a hangulatot, lásd SWG-ben a véletlenszerű birodalmi/felkelő NPC támadások.


    A másik lehetőség a kidolgozott, de korlátozott küldetés. Erre végül is volt egy jó ötlet, mégpedig hogy inkább aféle event szerűen menjen a dolog, a'la Sunwell a WoW-ban (biztos volt előtte is példa rá sok, most ez jutott eszembe). Tehát haha, na itt egy új rendszer felfedezve (event), utána mehet a felderítgetés, questelgetés (keress erre és erre bizonyítékot, gyűjts ritka anyagot, vagy hozz ki 20 menekültet, stb.), ha bizonyos események megtörténtek, akkor új questek, esetleg háború, stb. Majd újabb lépcső, újabb quest, végkifejlett, haccacáré.
  • Paladin
    #548
    Öööööö... servert hol angolul, hol magyarul írtam, az nem hiba!! ;) Na mindegy is :)

    Eve-et akkor nagyjából helyre is raktuk, azért reagáltam csak rá, mert kicsit egyoldalú kép alakult ki róla. Most aki mindkettőnket elolvasott, kb képben van, kár is rá több szó.

    Az anti-blob teoria mondjuk egy ilyen hasamracsapós elmerengés eredménye volt. :) Csak azt jutott akkor eszembe írás közben, hogy a "naprendszer megtelt" tábla ebben a játékban egy lehelletnyivel jobban megindokolható. Szóval nem voltam teljesen komoly természetesen :)

    Másik postodra most éppen erősen bólogatok.
    Mivel azt hangoztatják mindenhol, hogy az STO-nak a felfedezés nagyon központi része lesz, esélyes, hogy pve-vel is sokáig élvezetes marad majd.
    Csak azért drukkolok, hogy a "felfedezés generátor" elég bonyolult, változatos és nehezen kiismerhető legyen.
  • [NST]Cifu
    #547
    Azt nem azért írtam mert nem szeretem a pvp-t:) Ahol nincs jó pvp az halott MMO.

    Én 3 évig WoW-oztam, ebből jó másfélben szinte semmi PvP nem volt, és nem is hiányzott. Egy jó PvE alapon is lehet jó MMO-t csinálni. Az eredeti PE féle STO is ilyen lett volna...

    SWG-ben sem sűrűn PvP-ztem, max. Deep Space-ben, de az olyan rakás hulladék volt, hogy csak na. Ettől függetlenül nagyszerűen elvoltam a PvE kontenttel, a karakterem hűzásával, kereskeskedéssel, gyártással, bányászattal, stb.
  • [NST]Cifu
    #546
    Nem sértésként, de ha ennyire komolyan vesszük a helyesírást, akkor nem "server", hanem szerver, nemdebár? :)

    Nem vagyok a grammar police elkötelezett híve, a nagyon értelmezhetetlen írásokat (alapvető mondatszerkezet hiánya, írásjelek nélküli írás, állandó kisbetük, stb.) én is kinézem, de egy elgépelésnek is beillő dolog túlzás. ^^

    Ami az "Anti-EVE" kampányomat illeti, nos már két karakterem van nekem is EVE-ben. Ettől függetlenül nem tetszik, hogy sokan teljesen egyoldalúan istenítik az EVE-et, csendesen elhallgatva, hogy azért vannak ott is rendesen problémák. Nem rossz játék, de nem egy mindent leverő csoda-akármicsoda, aminek a nevét csak ájtatosan, Karinthyhoz méltó szókörnyezetben lehet kiejteni... Egy fenét. Egy jó közepes űr-MMO, sok problémával, de amúgy nagyon jól élvezhető, és nincs nála jobb a piacon. Ennyi.
    Az pedig nem mentség, hogy régi motor van alatta. Mindent meg lehet magyarázni, de a magyarázat nem megoldás a problémára.

    Ami a blobok kialakulása elleni védelmet illeti, az nem működik ilyen módszerekkel. Ez olyan, mint a party/raid/fleet létszám korlátozása. Hiába van lekorlátozva, ha az adott régióban nincs limitálva/instancolva a party/raid/fleet, akkor annyian mennek oda, amennyien akarnak. A limitálás hülyén jön ki (kiraknak egy táblát a naprendszer elé, hogy ez a naprendszer megtelt?), az instanceolás nem kevésbé ("te hanyas Proxima Centauri rendszerben vagy?").
  • Xbluereaper
    #545
    Pedig bizony egyszerűen leírtam. Na de sebaj, egyszer majd valaki talán képes lehet megérteni, talán majd játék közben:)
  • Paladin
    #544
    Nem látom, mi köze lenne a problémádnak ahhoz, hogy most instance, vagy nem instance a megvalósítás.
  • Xbluereaper
    #543
    ja
    erre írtam (#539) az utolsó előtti mondatot
  • Torzonborz
    #542
    miért kéne ugyanazt a questet csinálnia másnak is ? akinél van a quest grpba behív vkit aztán kész mennek együtt. PotBSban is instancos a quest hely és lazán lehet segíteni másnak attól függetlenül hogy neked épp nincs meg az a quest.
  • Xbluereaper
    #541
    Nekem akkor sem tetszik ez a megoldás, nem látom értelmét azt leszámítva, hogy ettől gyorsabb lesz a szerver.
  • Monoton
    #540
    "De mekkora a valószínűsége, hogy az előfizetőkből valaki épp ugyanazt a küldetést csinálja?"

    Több tízezer (százezer) játékosból? :D szvsz elég nagy, főleg majd az elején.
  • Xbluereaper
    #539
    :P
    De mekkora a valószínűsége, hogy az előfizetőkből valaki épp ugyanazt a küldetést csinálja? Ugyanaz a faj, ugyan az a lvl, ugyanaz a kaszt, legyen velem egy időben online és a síma mob vadászat, felfedezés, fegyverkészítés helyett éppen quest-ezni akarjon. Így már értem miért írták azt, hogy csak 1 szerver lesz, ezzel az instance móddal lesz bőven elég hely lag nélkül. Már látom előre, hogy X játékos már megcsinálta a questet, Y még csak most kezdi és kéri, hogy segítsen neki X, mert ha elkezdi akkor már biztos, hogy nem fut össze senkivel. Ha nem segít, Y megsértődik, ha segít X-nek lesz teli a töke. Ez nagyban ronthatja a játék hangulatát és gőrdülékenységét.
  • Paladin
    #538
    Én a helyesírásra céloztam ;)

    A felszíni küldetések instance-olása nekem kifejezetten jó ötletnek tűnik. Nagyon rontaná a star trekkes beleélést szerintem, ha más játékosok mennének a saját dolguk után ránk se bagózva.
    Az persze más kérdés, hogy ha összetársulsz más játékosokkal (team, squad, party, akárhogy is fogják majd itt hívni) akkor biztos lehetsz benne, hogy ugyanabba az instance-ba kerültök.
  • Xbluereaper
    #537
    Azt nem azért írtam mert nem szeretem a pvp-t:) Ahol nincs jó pvp az halott MMO.

    Úgy olvastam, hogy a bolygókra való lesugárzás olyan lesz, hogy csak mi és a csapatunk mehetünk le. Ha egy játékos tőlünk pár perccel később érkezik és ugyanazt a küldetést csinálja őt már másik külön helyre tőlti be a szerver, tehát a bolygó felszini küldetések elzártak lesznek és küldetés közben nem találkozhatunk senkivel. Nem tudom mi erre a szakkifejezés, mert még sosem játszottam ilyen mmo-val, de nekem elég rossznak tűnik ez a singleplayer hatás:/
  • Paladin
    #536
    Gyorsan, ami az utolsó oldal elolvasása után eszembe jut:

    Pvp-ről azt mondták, hogy klingon vs starfleet lesz. Valószínűleg lesz rá lehetőség, hogy amolyan szimulált 'wargame' keretében saját oldalad emberkéivel is összemérd az erődet.

    A sok server vs egy server témáról egy friss videoban azt mondta az arc a kérdésre, hogy még nem döntötték el, melyik lesz. Ő az egy servert preferálná (én is), de majd kiderül.

    Ezzel kapcsolatban és részben Cifu anti eve kampányához annyit, hogy valóban kicsit kinőtte az előfizetői tábor a rendelkezésre álló helyet és gépparkot, bár szélsőséges esetektől eltekintve (a nagy hub-ok és környéke, illetve párszáz fős csaták) nem nagyon szokott lag lenni. (Tudom, tapasztalat ami elhangzott, előfordul olyan is, de nem jellemző).
    No és akkor ehhez hozzá kell venni, hogy az eve 2003-ban indult, az akkori hardverfejlődési tendenciákra alapozva, ezért van a szoftvernek pár olyan korlátja, amit most nagyon nehéz átlépni.

    Mindezzel csak azt akarom csak mondani, hogy nyugodtan működhet simán az STO-ban a dolog, attól még hogy ott döcögős.
    Ráadásul itt van pár jó rp eszköz a blobok kialakulása ellen - pl ahogy írtátok, nem jellemző a starfleetre az óriás flották alkalmazása; és mivel a játékosok flottatisztek, simán megokolható, hogy miért nem mehet egy adott összecsapásba x-nél több ember.

    De az is igaz, hogy egy star trek online-nál valószínűleg nem csak negyvenezer online emberrel kéne számolni :) Szóval azért valószínűnek tartom, hogy több szerveres megoldás lesz a járható.

    ( Ja, és Xbluereaper: az "erőfitoKtatás" nagyon fájt :) )

    A többiekbe majd később kötök bele ;)
  • Hmuda
    #535
    Itt nyilván alap dolog lenne RvR szerű területfoglalás a jobb nyersanyagokért (emlegettek dolgokat a hajó-craftolásról az előadáson), értelmesebb fajok bolygójáért, stb. Ha nagyon akarják akkor össze tudnak hozni egy épkézláb PvP rendszert.
  • Torzonborz
    #534
    azért van pár mmo ahol van értelme a pvpnek nem csak annyi hogy ödönke leveri pistikér és attól janinak érzi magát. :)
  • Hmuda
    #533
    Ezt csak a holodeck-en tudom elképzelni, vagy minimálisra vett fézer-energiával, amolyan űrbéli paintballként.
  • [NST]Cifu
    #532
    Per pillanat a PvP-ről szinte semmit sem tudni azon kívűl, hogy lesz. Az ad némi találgatásra persze okot, hogy két frakció lesz (Csillagflotta és Klingon Birodalom), tehát feltehetően a kettő között lesz első sorban konfrontáció PvP-ben.

    Remélem olyan hülyeséget nem akarnak belerakni, hogy azonos frakciók egymás ellen menjenek, mert noha a Klingonoknál ez még belefér, no de a Csillagflottánál nagyon hülyén venné ki magát...