45166
  • akyyy
    #608
    banner:D
  • Lyan Kyj
    #607
    Adsz linket fordítom.
  • akyyy
    #606
    most irtak egy csomó mindent valaki fordithatná:?D
  • Fenrir
    #605
    Az tuti, nem hinném, hogy a hardwired-esek szabad idejükben ilyeneket rajzolnának :D
  • akyyy
    #604
    azt hittem történt valami de ezek már fent voltak a hivatalos oldalon is:(
  • Fenrir
    #603
    3 új kép, hardwired-ről loptam:





  • sanyiiiii
    #602
    Názd meg az animated series-t:)
  • [NST]Cifu
    #601
    Az már eddig is tudtuk, hogy nem a mindent lesöprő grafikával fog operálni a játék. Már most van a piacon ennél szebb és kidolgozottabb grafika. Hogy rajzfilmesnek tűnik... hát dunno, ezt így nem jelenteném ki, engem még mindig a sokéves SWG-re emlékeztetnek a karakterek és a táj, beleértve az űr kinézetét is. Mondjuk a Csillaghajós kép... szóval kicsit hülyén néznek ki ezek az agyon kusztomizálható hajók. :)
  • Xbluereaper
    #600
    Az új screenshotok kicsit furcsák számomra. Nem tudom ti, hogy vagytok ezzel, de nekem kicsit rajzfilmesnek tűnik a grafika, mint a champions online-ban, ami nem feltétlen rossz, csak különös mindez Star Trekes köntösben.
  • [NST]Cifu
    #599
    A legszebb, mikor a válasznak láthatóan nem sok köze van a kérdéshez... :S
  • Xbluereaper
    #598
    Ezeket szerintem úgy válaszolják meg, hogy előveszik az archívumot és ctrl-c, ctrl-v :)
  • [NST]Cifu
    #597
    Sknr.net interjú.

    Igazán komoly újdonságokról nem esik szó ugyanakkor.
  • Dave000
    #596
    Köszi a fordítást!!!
  • Xbluereaper
    #595
    Allakhazam: Köszönet a beleegyezésért, hogy Craig a Star Trek Online-ról beszélhet velünk! Kezdjük egy olyan kérdéssel, amit a közösség igazán szeretne tudni! Van bármilyen terv arra, hogy a jövőbeli bővítésekbe a Borg bekerül játszható frakcióként?

    Craig: Gondoltunk erre. Van néhány aggasztó tervezési probléma, melyek közül az egyik az volna, hogy hogyan lehet megvalósítani azt, hogy a borg játékosok a Kollektíva részét képezzék. Volt néhány ötletünk és kezdetleges beszélgetésünk arról, hogy milyen lehet a Borggal játszani - úgyhogy talán a jövőben lesz valami.

    Allakhazam: A legtöbb MMO tartalmaz "jutalom zsákmány" (loot reward) rendszert, amelyben a játékos fejleszti saját karakterét a legyőzött szörnyekből szerzett pénznemből és tételekből. Mindazonáltal a föderációs kapitányok nem annyira a komoly rablásaikról ismertek, tehát az STO hogyan kezeli ezt?

    Craig: Mi nem jutunk el odáig, hogy a föderációs kapitányok felszereléséért holtesteket fosztogassanak. A pénzed nagy része mindenféle jutalmakon vagy kereskedelmeken keresztül fog jönni. Képes leszel arra, hogy új technológiákat kapj olyan fajoktól, akikkel találkozol, miközben felfedezel vagy új eszközöket készíts erőforrásokkal, amiket gyűjtögetsz vagy elcserélsz információkért, és tanulsz miközben küldetéseket fejezel be. Az is egy lehetőség, hogy majd felfedezel egy technológiát vagy egy erőforrást, egy megmentett hajóban vagy egy bolygón. Ha te például olyan Csillagflotta kapitány vagy aki megtalál egy új klingon fegyvert, ételemszerű lenne megpróbálnod a technológiát átalakítani magadra vagy visszaküldeni elemzéshez a Föderációnak

    Allakhazam: Az időutazás mindig is a Star Trek világ alapvető része volt; van bármilyen terv arra, hogy valamilyen módon az STO-ba ez be legyen építve?

    Craig: A Star Trek világában nem csak az időutazási játék a nagy rész. Mi már a tartalom fejlesztésben is az időn keresztül fogjuk küldeni a játékosokat.

    Allakhazam: Sikerülni fog látnunk bármilyen öregebb csillaghajó modellt a játékban, az eredeti sorozat rajongóiért, például Constitution osztályt?

    Craig: A hajóosztályok közül, amiket ismersz, sok fog megmutatkozni a játékban. Már beszélgettünk az időutazásról, rendben?
    Miközben a játékosok hajókat csinálnak, a hajókonfigurációk és stílusok a Star Trek világában jól ismert hajókon alapulnak. A különböző ismerős korszakok (TOS, TNG, VOY és a jövő) ihletéből testreszabhatod hajódat anyagokkal és darabokkal.
    A Star Trek Online nagyjából 30 évvel a Star Trek Nemezis után kezdődik 2409-ben. A technológiai haladás miatt a hajóterv megváltozott. Szóval amíg nem tudod a Miranda osztály pontos mását elkészíteni, addig létrehozhatsz egy olyan csillaghajót, ami sokban hasonlít rá, de a te sajátosságaidat tartalmazza.

    Allakhazam: Láttuk a játék videóban, hogy fézer-harcot mutatnak be, de mi van a kézi tusával? Használhatunk bat'leth-et?

    Craig: Határozottan! Kézi tusa opciók lesznek mindkét frakciónál a játékban. Képes leszel használni vulkáni idegcsípést (szerk.: a vulkáni megfogja az alany vállát és elkábítja) vagy lirpa-t (szerk.: egy fémbot végén bunkóssal) és a klingonok nem lennének klingonok bat'leth-ek (szerk.: nagy harci vágó eszköz, több markolattal) és d’k tagh-ok (szerk.: klingon kés) nélkül.

    Allakhazam: Van bármi, amit egy trikorder nem tud megcsinálni? Természetesen a játék korlátain belül...

    Craig: Több különböző trikorder lesz és a különböző osztályokat különböző területeken fogják használni. Egy orvosi tiszt képes lesz olyan dolgokat csinálni a trikorderrel amit egy gépész nem tud, és fordítva. Te és a főtisztjeid skilljei (képességei) fogják meghatározni, hogy mit tudsz tenni egy trikorderrel.

    Allakhazam: Ez idáig a sci-fi MMO-k összehasonlításokban, messze nem boldogultak annyira jól, mint a fantasy témájú társaik. Miért gondolod azt, hogy erősek és milyen lehetőségeket érzel, az STO felül tudja múlni ezt?

    Craig: Először is, mi a Trek világának erejét és fantasztikus történeteinek 40 évét vázoljuk fel. Ez ad egyedül a Star Trek Online-nak ütőkártyát. De egészében véve az MMO egy nehéz műfaj, amelyben gyarapodni kell - sokkal több sikertelen fantasy MMO vagy egyéb van, mint ahány sikeres.
    A Cryptic bizonyította azt, hogy tudunk szórakoztató, sikeres MMO-t készíteni a fantasy műfajon kívül is. Elkötelezettek vagyunk, hogy megtörjük a kard és varázslat mintáját, és magabiztosak vagyunk abban, hogy sikerrel tudunk járni az STO-val.

    Allakhazam: Van lehetőség arra, hogy a játékosok más nyelveket beszéljenek a játékban, klingont vagy cardassiait?

    Craig: Az egyetemes fordító technológia uralkodó az egész Trek világban és ez megoldja a legtöbb kommunikációs problémát. Úgy állítjuk be az opciókat, hogy lehetővé tegyük a frakcióknak a bizalmas kommunikációt.

    Allakhazam: A felfedetés és kutatás hatalmas szerepet játszanak a Star Trek világán belül. Hogyan kezeli a játék az új tartalmak létrehozását, amikre mindenki, aki játszik lehetőséget kap, hogy új életformákat és civilizációkat fedezzen fel?

    Craig: Fejlesztettünk néhány igazán remek technológiát, amely lehetővé fogja tenni, hogy változtassunk a felfedezési tartalmon. A felfedezés a Star Trek Online-ban igazán ellenállhatatlan, összetett tartalom - nem tudok egy olyan játékról sem, amely erre a szintre vitte ezt.
    Igazából azt gondolom, hogy amikor már mindent elmondtak és megcsináltak, a játékos keményen fog izgulni azon, hogy felismerje a tartalmat, amelyik az STO-ban kézileg készült ellentétben azzal a tartalommal, amit a szoftver segített nekünk elkészíteni.

    Allakhazam: Amíg témánál vagyunk, milyen sok tényezője lesz az Elsődleges Irányelvnek a játékmenet ezen jellegében?

    Craig: Ez egy nagyszerű kérdés! Erről többet fogunk beszélni, amikor a későbbiekben részletesen megvitatjuk a Star Trek Online felfedezéseinek szempontjait. Addig is készülj rá!

    Allakhazam: Mi volt a megoldásod a Kobayashi Maru-ra?

    Craig: Egy balfék vagyok - be kellene mennem és meg kellene mentenem a hajót, nem számít más. Miközben a szimuláció zajlik, valószínűleg felkiabálnék "teljes sebesség" épp időben.

    Allakhazam: Elég jó, nem számítottam arra, hogy tökéletes lesz a megoldásod. Köszönet az eltöltött időért, hogy cseveghettünk Craig-gel.


    link1
    link2
  • [NST]Cifu
    #594
    Nagyon. :)))
  • Paladin
    #593
    Szóval ti is ráértek... :)
  • [NST]Cifu
    #592
    Ez már igényesség kérdése, hogy valaki mennyire foglalkozik a hozzászólásának a megszerkesztésével. De egy URL link beszúrása legfeljebb 3 kattintással több, mintha Ctrl+V-t használ, vagyis legfeljebb 2-3 másodpercet vesz igénybe...
  • Burca
    #591
    Ugyanugy nem nehez kimasolni a linket es becopyzni :P
  • Paladin
    #590
    Lényegtelen, és tök off de mivel a linkes posttal ellentétben most van időm :) : normális fórummotoroktól egy ideje már elvárható, h felismerje a linket automatice. Ha rohanásban vagyok, de még meg akarok osztani veletek valamit gyorsan, akkor nem fogom azt keresgélni, hogy ez vajon mennyire elavult. :)
  • [NST]Cifu
    #589
    Mi a pöcsölés abban, hogy megnyomod az "URL beszúrása" gombot, becopyzod az URL-t, és okot nyomsz? Ez más fórumokban sem megy másképpen...
  • Herold
    #588
    Ja a link.
  • Herold
    #587
    Miva??? Ki szólt hozzád?
  • Paladin
    #586
    Nehéz kopizni és nem beszólni? :)

    Normális fórumokhoz szoktam, ahol nem kell ilyennel pöcsölni.
  • [NST]Cifu
    #585
    Here are 6 of the playable races.

    Jogos, hat játszható fajról szól, nem arról, hogy összesen 6 faj lesz.
  • Xbluereaper
    #584
    Szerintem azt mondja, hogy felsorol a játszható fajok közül hatot, nem az összes játszhatót. Ráadásul itt ferengit írnak, a hivatalos oldalon a gyíkban pedig vulkánit. Az a megérézésem, hogy több faj lesz mint 6. Bár az sem kizárt, hogy a tag csak összekeverte a kettőt:)
  • Herold
    #583
    Már csak egy kérdés van akkor: Mikor jelenik meg?
  • csgj
    #582
    LCARS!!! yeeeah! :D
  • [NST]Cifu
    #581
    Ezért jó a tűzróka szépen felszerelve. Kijelölés a linkeletlen URL-re és 'Kiválasztott URL megnyitása új lapon'. ;)

    Egyébként Katt és hajrá. ;)

    A lényegek:

    -Alaphangon egy bolygóra csak transzportálni lehet, shuttle-val leszállni nem.
    -LCARS kezelőfelület lesz StarFleet oldalon, a klingonoknak saját UI-juk lesz. (eszembe jut a Klingon Academy... hmmm, de jó is volt)
    -A szektorokon keresztül való warpolás mellett lesz Transzwarp és Féreglyuk is, amellyel az egymástól távol lévő régiókba való utazást gyorsítják meg (nagy csalódás, a lényeg pont az lenne, hogy az ember érzékelje az űr nagyságát, és érezze azt, hogy még Warp sebességnél is nagyon sok idő az egyik széléről a másikra eljutni. Ezért kár volt...)
    -Még túl korai arra válaszolni, hogy lesznek-e különálló EU szerverek...
    -6 Játszható faj lesz, várhatóan elosztva a két oldal között: Human, Klingon, Ferengi, Orion, Andorian, Gorn.
    -Elképzelhető, hogy a két oldal összefog közös ellenségek ellen, mint a Borg.
    -Különféle foglalkozások (profession) lesznek, ezek száma és állapota még nincs véglegesítve, de szeretnék, ha nagyon szerteágazó lehetőségeink lennének e téren.
    -Még nincs benne a játékban az, hogy például egy Kardassziai és egy Bajori karakter hogy viszonyul egymáshoz, de frakciós standingek lesznek a játékban, tehát nem elképzelhetettlen, hogy ez is belekerül majd.
    -A karakterek ruházatára nagyon sok választási lehetőséget akarnak, de a ruházatnak idomulnia kell az adott oldalhoz.
    -A belső terek customizálhatósága terén még nincs döntés.
  • Herold
    #580
    Nehéz lenne belinkelni???
  • Paladin
    #579
    Infó morzsák:

    http://startrek.gamona.de/index.php?id=294
  • [NST]Cifu
    #578
    Egyoldalúvá tenné a játékot. A kutya se merne kiszállni a hajójából. ^^
  • Borg
    #577
    Megjelent pár új kép a Hardwireden...
    Hát ez a kép nemtom. Talán szép. De csak annyi jutott eszembe róla, hogy vajon le tudom e rombolni az orbitból egy torpedóval ha akarom :D
  • Xbluereaper
    #576
    Asszem már megint elkanyarodtok a lényegtől..
  • sanyiiiii
    #575
    Az hogy a magyar populációnak csak 25% beszél idegen nyelven nem azt jelenti hogy a világ mmosai is ilyen szarul állnak:P
  • Xbluereaper
    #574
    Én is így teszek MMO-kban, nem vagyok (szerintem) bunkó. Ha teamben vagyok egy honfitársammal + egy angolul beszélő játékossal, akkor nyílván nem magyar a közös használt nyelv és én is megpróbálok csiszolatlan angolomat használva 'együtműködni'. (Véleményem szerint a svéd és magyar közösségek angol nyelvtudását felesleges összehasonlítani. Szerintem minden tanult ember tudja, hogy miért.)

    Az iratlan szabályok nem szabályok. Sokan nem tudták és nem is akarták kitalálni az offical oldal fejlesztőinek vagy kiadóinak gondolatát, én sem, a többi magyar sem és a többi nemzeti közösség sem.

    A topicot már megnyitottam, volt egy-két hozzászólás, majd azt is lezárták:)

    A majdani egy szerveres STO-t tekinthetjük egy egész társadalomnak, de ez a társadalom két elkülönített oldalra (UFP - Klingon Frakció) lesz osztva és ezen belül is lesznek szövetségek, nemszövetségek, ráadásul még ezen túl is vannak csoportosulások (guildek), amiket flottáknak hívnak. Tehát sok kis közösség lesz az egy nagyban.. nemzetiek és nemzetköziek. Ebből kiindulva a közös társadalom egy MMO-ban csak fogalom, nem gyakorlat. Hogy szélsőséges példát hozzak: egy ukrán flottában nagy valószínűséggel a kutya nem fog veled angolul beszélni, ezért nem keresed a társaságukat, ők sem a tiedet, mégis mind ketten jól elboldogultok egymás nélkül:P

    Mindenkit úgysem érthetsz meg a játékban. Megeszem a kalapom, ha a játékosok több mint 70%-ka beszélni fogja az angolt.
  • Curze
    #573
    MMO-kban és a való életben is intelligencia kérdése, hogy az egy társaságban lévő emberek olyan nyelvet beszéljenek, amit mindenki megért. Vagy ha nincs ilyen, akkor egy "kinevezett" közös nyelvet használnak.
    Németországban angolul beszélgettem német kollégákkal egy asztalnál. Leült oda még pár figura (németek) és amint meghallották, hogy mi angolul beszélünk, ők is átváltottak. Egymás között is.
    Anno SWG-ben pl egy svéd guildben voltam, és akárhányszor felmentem ventrire, vagy beköszöntem a chatre, átváltottak angolra. Kérés nélkül. Egymás között is angolul beszéltek a jelenlétemben, hogy ne érezzem kívülállónak magam. Meg kell mondjam nagyon jóleső érzés.

    Minimum elvárás, hogy egy angol nyelvű fórumon a társalgás nyelve az angol. AZ hogy magatoknak nyitottatok topicot, vagy hogy magyar nyitotta magyaroknak, az nem mentesít sem az írott, sem az íratlan szabályok alól.

    Ne nyiss topicot "bad cryptic" néven, hanem fejleszd inkább az angolodat. Hidd el sokkal gazdagabb, és sokrétűbb élményben lesz részed, ha minden társadat megérted a játékban és a fórumon egyaránt. A játék üzeneteiről, neadjisten sztorijáról már nem is beszélve. ;)
  • Xbluereaper
    #572
    Ha valakinek van egy kis szabadideje vagy késztetést érez, esetleg szivességet tenne, lefordíthatná az offical oldalon lévő újabb írásokat, hogy feltölthessem, arra a bizonyos magyar oldalra. Persze tudom sok újat nem mondanak, de mindig egy-két aprósággal többet tesznek hozzá, így már kezd összeállni egy kezdetleges kép a játékról (legalábbis számomra).
  • Paladin
    #571
    Tegnapelőtt felkerült egy újabb 'ask cryptic' válaszcsokor a hivatalos oldalra, a személyre szabhatóságról és a pvp-ről.
    Sok újdonság mondjuk nincs benne, nagyjából mindent hallottunk már. A customizationt ecsetelik ezerrel, és van kb egy mondat a pvp-ről.
  • Torzonborz
    #570
    ez csak szőrszálhasogatás , a játékra vonatkozólag semmilyen következtetést nem kellene ( még ) levonni .
  • [NST]Cifu
    #569
    Ahány MMO-val dolgom volt eddig, mindig volt lehetőség külön chat nyitására. Aztán már az az embertől függött, hogy fellépett-e, vagy sem. Volt HUN csati SWG-ben, WoW-ban és AoC-ban is. Ami azt illeti, én nagyon ritkán találkoztam olyannal, hogy valaki az anyanyelvén beszélt Localban, sőt, arra is volt példa, hogy WoW-ban két a Dán "vendégmunkásunk" külön csatin beszélt egymással (hejj, régi szép idők, minden bossfight előtt magyarul és angolul ment a tax megbeszélés, és az egyik marha guildtársam megtanította pár magyar szóra is a dánokat... szóval AQ20-ban a Dán DD warriorunk "Mennyen k*rva annyát, mennyen" felkiáltással noszogatta a raidet... ^^).

    De persze lehet, hogy csak én voltam szerencsés...