45172
  • Agamemnon69
    #774
    hmmm-hmmm, megújult a weblapjuk...
  • karajjj
    #773
    jajj most le kell nézni, mert nem akar szabálytszegni ezaz!
  • XenHai
    #772
    És szerintem ki tudná meg ha rapidra anonime feltennéd.De mindegy.
  • Monoton
    #771
    Nem, és nem azért mert geci vagyok, hanem mert szeretnek tovabbra is betazni. Egyebkent annal jobb kepet en sem tudok feltenni mint amit hivatalosan kiadnak. Azokon a képeken rajta van minden.
  • PLaci #770
    Sztem nem!
  • Jacek
    #769
    "CPU: Intel E8400 Core 2 Duo or AMD Athlon X2 5600+" ezt azert igy eleg vicces egy lapon emliteni:D
  • XenHai
    #768
    Tudnál csinálni 1-2 képet amit aztán fel rakasz rapidra a sok kiéhezett kocka számára?
  • Monoton
    #767
    Megy azért kisebb gépen is, én teszteltem AMD AM2 3800+, 7600GS, 3 GB Ram konfigon is. 1280x1024, minimum grafika (ami nem csúnya, ezen meg is lepődtem), csak az effectek kikapcsolva vannak. 40-50 fps.
  • PLaci #766
    Láttam én is. Tetszik, hogy X2 a min., így 99,999%, hogy kihasználja a több magot
  • Agamemnon
    #765
    EARTHDATE 2009.11.11
    System RequirementsPosted by Rekhan
    We just updated the FAQ, but wanted to call it out here, as well. Star Trek Online's system requirements are as follows:

    System Requirements

    OS: Windows XP SP2 / Windows Vista / Windows 7 (32 or 64-bit)
    CPU: Intel Core 2 Duo 1.8 Ghz or AMD Athlon X2 3800+
    Memory: 1GB RAM
    Video: NVIDIA GeForce 7950 / ATI Radeon X1800 / Intel HD Graphics
    Sound: DirectX 9.0c Compatible Soundcard
    DirectX: Version 9.0c or Higher
    HDD: 8GB Free Disk Space
    Network: Internet Broadband Connection Required
    Disc: 6X DVD-ROM
    Recommended System Configuration

    OS: Windows XP SP2 / Windows Vista / Windows 7 (32 or 64-bit)
    CPU: Intel E8400 Core 2 Duo or AMD Athlon X2 5600+
    Memory: 2GB RAM+
    Video: NVIDIA GeForce 8800 / ATI Radeon HD 3850+
    Sound: DirectX 9.0c Compatible Soundcard
    DirectX: Version 9.0c or Higher
    HDD: 8GB Free Disk Space
    Network: Internet Broadband Connection Required
    Disc: 6X DVD-ROM
  • Agamemnon
    #764
    Na, legalább a megjelenési dátumot tudjuk. Már csak egy open béta kellene, hogy a nagy tömeg is láthassa :)
  • Paladin
    #763
    CO-nál sem csak féléves meg lifetime volt induláskor csak azokra volt akció, azért tolták azt mindenhol feltűnően.
    Senki nem merne úgy nyitni.

    Egyébként meg meglepődnék ha nem a szokásos 15 dolcsi/euro havidíj lenne. Kérdés csak az, h meg lehet-e valahogy oldani, hogy dollárban fizessen az ember. :)
  • Paladin
    #762
    Február 5.
  • Monoton
    #761
    Már lejött, sikerült is fél órácskát játszani. Igazából ennyi idő alatt nem sikerült még felmérni milyen a játék. A hangulat az remek, amúgy eddig semmi újat nem mutatott mint amit a videókból láttam.
  • PLaci #760
    http / ftp?
  • Monoton
    #759
    Még a játék se jött le, folyton lehal a szerver :D
  • Xbluereaper
    #758
    Áprilisban.
  • Herold
    #757
    Mikor jelenik meg kb., azt lehet már tudni?
  • Agamemnon
    #756
    Grat!

    (Mivel nem hiszem, hogy magyarul tudnának, esetleg pár sort írhatnál :P - még úgy is írhatod, hogy szerintem ilyen lenne a játék, és akkor senki nem köthet bele, hogy bétáról írsz :D )
  • Xbluereaper
    #755
    (Péntekenként van béta kora hajnalban.)
  • Khabbas
    #754
    Nem hiszem hogy a béta tagságát fogja kockáztatni értünk :P
  • XenHai
    #753
    Tudnál csinálni 1 videót vagy 1-2 képet szerencsétlen függőknek?
  • Monoton
    #752
    Ha nem unatkozok melóban meg sem nézem a régi e-mail címemet :D Azon van a régi accom, arra küldték :D
  • karajjj
    #751
    mennyémáafaszba
  • akyyy
    #750
    képet
  • Monoton
    #749
    Kaptam ;)
  • Xbluereaper
    #748
    Szerintem majd úgy csinálják mint a CO esetében. Először csak life-time és féléves előfizetés lesz és csak utána vezetik be a havidíjat vagy a bolti kiszerelést, mint újabb alternatívákat. Így tudnának a legtöbbet kaszálni. Amúgy az új játékoknál 3-4K szokott lenni 1 hóra EU-n belül.
  • Herold
    #747
    A havidíj mennyi lesz, azt lehet már tudni?
  • Agamemnon
    #746
    További szösszenetek, interjúrészletek:

    Ten Ton Hammer: Will STO have separate servers, or will it be one massive universe?

    Craig: At launch it’s going to be one shard, one universe.

    Ten Ton Hammer: So there’s no 20-man raids or anything like that?

    Craig: There are fleet actions, which are kind of the large 30-40 starship battles and ground combat actions that are more like a persistent area where you end up going to, as well as really large PvP battles. But there really aren’t 20-man PvE raids in the game.

    Ten Ton Hammer: What about cash ops and microtransactions? (OneEyeRed)

    Craig: We definitely plan on having microtransactions in the game. I know it was a pretty big bruhaha when Champions Online announced it, but pretty much everyone understands that it’s for cosmetic things. If there are any items that you can get with microtransactions, you can also get them in the game. It’s not a microtransaction advancement model, most of the items are cosmetic - costume pieces, that sort of stuff.

    Be sure to join us again next week as we talk to Cryptic about Powers and Professions in Star Trek Online. - szóval jövő héten folyt.köv. :)
  • Agamemnon69
    #745
    Star Trek Online interjú
    Szerző: PC Dome | 2009.10.28. |

    Andy VelasquezA City of Heroes és City of Villains játékokkal ismertté vált, majd nemrég a Champions Online-nal elkészült Cryptic Studios egy másik MMO játékon is dolgozik, amely azonban szakít a szuperhősökkel. Az egyik legnépszerűbb sci-fi sorozathoz, a Star Trekhez kapcsolódó fejlesztés alatt álló új online RPG-jük, amely terveik szerint számos jelentős újítást hoz az MMO-k világába. Andy Velasquez társproducert kérdeztük exkluzív interjúnk során a Star Trek Online-ról.


    Először is, kérlek mutasd be magad és a csapatot. Hány ember dolgozik a Star Trek Online projekten a Crypticnél?

    Csá! A nevem Andy Velasquez és a Star Trek Online projekt társproducere vagyok. Az STO csapat a kezdetektől fogva keményen dolgozott, mostanra szépen kinőttük magunkat, a fejlesztőbrigád immár több mint 60 főt számlál.

    Mi a játék háttérsztorija?

    A Star Trek Online 2409-ben játszódik a Prime Universe-ben, amely sokkal barátságtalanabb, mint a sorozatok és filmek végeztével volt. A Klingon Birodalom kihátrált a Khitomeri Egyezményből és a Föderációval kötött békeszerződésből, szövetségre léptek az orionokkal, gornokkal és nausicaiakkal, ezzel a totális háború szélére sodródtak a Föderációval szemben. A Romulus pusztulása darabokra törte a romulán népet, kisebb frakciók marakodnak a romokon, amely egykor a Romulán Birodalom volt. A Borg is visszatért új, erősebb asszimilációs technikákkal, és optikáik újra az Alfa Kvadráns fajaira szegeződnek.
    Azzal, hogy a jövőbe helyeztük az STO-t, lehetőséget adtunk a játékosoknak, hogy egy ismerős környezetben játszhassanak, és egyúttal találkozzanak a leginkább szeretett és utált fajokkal és csoportokkal. A jövőben játszódó STO-ban a játékosoknak az is megadatik, hogy a kor hőseivé váljanak. Szerettük volna elérni, hogy a játékos úgy érezze, hogy akár ő is lehet a következő Picard, Janeway vagy Kirk.

    A Föderáció és a Klingonok lesznek a két választható fél. Sok különbséget fog érezni a játékos attól függően melyik oldalt választja?

    Lesznek különbségek a Klingon és a Föderációs játékmenet között, főleg a játékosok által elérhető tartalmakban, de mindkét oldal autentikus Star Trek élményt fog nyújtani.
    A Klingon oldal leginkább a PvP-re fókuszál a Föderációs ellenfelek és más klingonokkal szemben is a házak közti harcok során. Az alapvető játékmenetben nem lesznek nagy eltérések, szóval, ha egy föderációs Olympic osztályú hajón tanultál repülni, egy klingon Bird of Preyt is probléma nélkül elvezetsz majd.
    Föderációs játékosok is harcolhatnak majd klingonokkal direkt és indirekt PvP-ben, valamit felfedezhetnek új és eddig ismeretlen rendszereket. Azonban a legnagyobb különbség a Föderációs játékmenetben az epizodikus tartalom lesz.


    Melyek a karakterosztályok a játékban, és hogyan mutatnád be azokat röviden?

    Az STO-ban nincs kötött kasztrendszer, mint amilyet a más MMO-khoz szokott játékosok ismerhetnek. A sorozatokból ötletet merítve, a karakteralkotásnál választhatunk egy szakterületet, ami majd egy bizonyos irányba terelgeti karakterünket, de ezen felül a játékoson múlik, hogy a fejlődése során milyen skilleket és hajóosztályokat vesz fel, és milyen tárgyakba fektet be, ezzel kialakíthatja az általa betölteni kívánt szerepet.
    Például, ha egy olyan karakterrel szeretnék játszani, amely a társaim támogatására és buffolására fókuszál, akkor választhatom a mérnöki hivatást, vehetek egy Galaxy osztályú csillaghajót, és speciális felszereléssel láthatom el a technikusi készletből, így be tudom tölteni a támogató feladatot.

    Mennyire lesz lehetőségünk testre szabni a hajónkat és a kapitányunkat?

    A játékosok természetesen választhatnak majd a Star Trek univerzum megannyi híres faja közül, mint például a vulkáni, andoriai, bolián, ember, és a fajokon belül is rengeteg lehetőségünk lesz a saját ízlésünkhöz szabni a karaktert.
    A Star Trek Online "Alkosd meg saját fajod" (Create your own Race) szerkesztőjének segítségével a karakterek testreszabhatóságának lehetőségei exponenciálisan nőnek. Mindig is látni akartad, hogy nézhet ki egy vulkáni, andoriai antennákkal? Pakold fel a vulkáni füleket, rakj antennákat a kapitányodra és nézd meg! Aztán változtasd kékre a színét, rakj rá egy bajori orrot, növeld meg a koponya méretét, hogy elférjen benne a hatalmas agy, egyszóval alkoss valami számodra különlegeset.
    A Cryptic Studiosnál híresek vagyunk arról, hogy minden termékünk a végletekig testreszabható. Nincs ez másként az STO számára fejlesztett hajórendszerrel sem. Érdekes kihívás volt a rendszer tervezése, mert olyan csillaghajókat szerettünk volna alkotni, amelyek visszaadják a régi jó Star Trek érzést, így a testreszabhatóságot konfigurációkra alapozó rendszerrel oldottuk meg. Így a játékos akár ránézésre, a felépítése alapján megállapíthatja egy másik hajó erőviszonyait, viszont mégis egyéninek fog hatni a hajó attól függően, hogy a másik játékos hogyan állította azt össze. Anyagtípusok, ablakformák, színek és mintázatok, a hajó regisztrációs száma, és persze a gondolák, a csészealj, a hajótest, a pilonok és más hajórészek lehetnek azok, amelyeket a játékos megváltoztathat.

    Egy csillaghajó kapitányaként milyen küldetésekre számíthatunk a játék során?

    Úgy gondoltuk, hogy unalmasan darálni és tribliket ölni, amíg a játékos szintet nem lép, nem éppen "Star Trekes", ezért úgy alkottuk meg a tartalmakat, hogy a játékos sok különböző és érdekes helyre látogathasson el akár egyetlen alkalom során is.
    Az űrben elindulva válaszolunk egy segélyhívásra, áttörünk a blokádon, hogy elérjük a sérült hajót, átsugárzunk a másik hajóra, megmentjük a kapitányt és legénységét, majd egy közeli bolygóra követjük a nyomokat, ahol hatalmas csatában legyőzzük a gonosz idegeneket. És ez csak egy példa volt abból, hogyan nézhet ki az epizodikus tartalom az STO-ban.
    Másik hatalmas része a Trek érzésnek, hogy eljussunk oda, ahová még senki nem merészkedett, így az STO-ban is találunk majd tartalmakat, amelyek új és különös rendszerek felfedezésére fókuszálnak.


    Átélhetünk csatákat az űrben és felszíni harcokat is – milyen százalékban lesznek ezek jelen a játékmenetben? Vagy ez teljesen a játékoson múlik majd?

    A játék hatalmas része játszódik az űrben és a felszínen, de úgy jött ki, hogy kicsivel több lesz az űrben kalandozás. Viszont mindkét oldalon lesz bőven elég tartalom, hogy a játékosok kedvükre válogassanak.
    Ha szereted a PvP-t és ki akarod vinni az új Defiant osztályú hajódat egy körre, találsz majd űr-PvP pályákat a játékban. Ha ki akarod próbálni a frissen szerzett anti-proton puskádat néhány borg ellen, találsz majd olyan epizódokat, ahol ezt megteheted. Ha nem húzol különösebben egyik oldalra sem, úszhatsz a játék természetes folyásával, és bőven lesz alkalmad megtapasztalni az űrbéli és a földi hadviselést is.

    A PvE mód instance-alapú történettel, flottaharcokkal és felfedezéssel várja a játékost, beszélnél erről kicsit részletesebben?

    Valóban, a PvE élmény nagyon sokrétű. A fő történetszál az epizodikus tartalmakon keresztül bontakozik ki, amiről már beszéltünk.
    A flottaharcok hatalmas események, amelyek teljesítéséhez sok hajóra van szükség. Például, ha borg kockák bukkannak fel a Naprendszer szélén, egy-két hajónál többre lesz szükség, hogy megoldják a helyzetet.
    Egy Star Trek játék nem lehet Star Trek, ha nincs benne felfedezés! Sok energiát fektettünk egy olyan rendszer kifejlesztésébe – amelyet kedvesen "Genesis" rendszernek neveztünk el –, amely képes arra, hogy procedurálisan generáljon tartalmat, így szinte végtelen lehetőség nyílik a felfedezésre. A Genesis rendszer segítségével a játékosok mindig találnak majd valami újat és izgalmasat, amit még nem láttak korábban.

    Hogyan zajlik a felszíni felfedezés, mit tehetünk, miután lesugároztunk? Minden játékosnak lesz egy saját ötfős csapata, vagy csatlakozhatnak másokhoz és akár közösen is felfedezhetik a bolygót és csinálhatnak küldetéseket?

    Természetesen a játékosok összeállhatnak a barátaikkal egy csapatba a felszíni küldetések során. Ha a játékos egyedül játszik, a csapata a hajója tisztjeiből áll majd. Azonban ha összefognak, a csapat tagjai a baráti hajók kapitányai lesznek.
    Tartalomtervezőink mindenféle érdekes dolgot eszeltek ki, hogy mit csinálhat a játékos a felszíni pályákon. Keresztülrohanni egy hajón és lekapcsolni a térhajtóművet, mielőtt felrobban, vagy idegen bolygókon kutatni elveszett ereklyék után csak néhány dolog azok közül, amelyeket a játékos a felszíni küldetések során teljesíthet.
    Sok közösségi pálya is van, amelyek tartalmaznak felszíni elemeket. Beugranál Quark bárjába egy italra vagy megnéznéd az admirális irodáját a földi űrdokkban? Ezt mind megteheted a kapitányod bőrében.


    Milyen jelentős újdonságokat nyújt majd a Star Trek Online a többi űrbéli MMORPG-hez képest?

    A már felsorolt újdonságok mind kiemelik az STO-t a többi MMORPG közül, és ezek tényleg izgalmas újítások.
    Az epizodikus tartalom nagyon érdekes és eddig még nem látott módja a játékos tartalommal való ellátásának, arról nem is beszélve, hogy teljesen eredeti, Trekes érzést kelt.
    A szintén említett "Alkosd meg saját fajod" rendszer nagyon érdekes lehet sok potenciális játékos számára. Habár sok játék tartalmaz testreszabható elemeket, ezek sok helyen mégis le vannak korlátozva fajra vagy kasztra. A Star Trek Online-ban annyira emberi vagy idegen karaktert alkothatsz, amennyire szeretnéd, végül pedig valami teljesen egyedit hozhatsz létre.
    A Genesis rendszer és a felfedezés, a hajóépítés, a tiszti rendszer, és a lista megy tovább. Ezek mind izgalmas újdonságok a Star Trek Online-ban.

    Lesz kapcsolat a játék és a sorozatok/mozifilmek között, mint karakterek, helyszínek stb.?

    Hát persze! Úgy építettük fel a játékot, hogy akik újak a Trek-verzumban, azok is egyből bele tudják vetni magukat és élvezni a játékot, de ezen kívül sok-sok ismerős esemény, helyszín és karakter is feltűnik majd, aminek biztosan örülni fognak a vérbeli Star Trek rajongók is.
    A jövőben járunk, így a mozifilmek és sorozatok szereplői közül sokan eltávoztak már, de összefuthatunk majd a régi hősök leszármazottaival, és a játékosoknak nem egyszer kell viselniük majd a sorozatokból és filmekből ismert karakterek cselekedeteinek következményeit.
    Helyszínek tekintetében messzemenőkig hűek tudtunk maradni a Star Trekhez. Meglátogatni a Guardian of Forevert, végigsétálni a Promenádon a kapitányod bőrében vagy körberepülni a Naprendszert a saját felspécizett Akira osztályú hajódon, ezek még az új Trek rajongókat is elkápráztatják majd.

    Köszönjük az interjút!
  • Agamemnon
    #744
    -
  • Khabbas
    #743
    Eddig senki se jutott be? :)
  • Herold
    #742
    gmailt kell használni, ha csak ez a gond.
  • csgj
    #741
    Hát igen... nekem is azt írja, hogy "pending". Majd a legvégén úgyis kapunk... ha már nyílt beta lesz. :P Szerintem magyar email címekre nem nagyon megy meghívó...
  • karajjj
    #740
    gondolom akkor csak beírta volna valaki, ha kapott volna
  • Agamemnon
    #739
    Hát ma sem küldtek, de akkor gondolom senkinek innét :(
  • OptimusPrime
    #738
    A túlparton még csak most kel a nap és nincs nemzeti ünnepük, szóval ma még bármi lehet! :) Fő az optimizmus! :)
  • XenHai
    #737
    Én sem
  • Agamemnon
    #736
    Én még nem kaptam értesítőt, hogy bent lennék
  • Torzonborz
    #735
    Ma kezdődik a closed beta !