4192
  • McHaals
    #270
    Ja, az volt a Treasure Fleet, ha jól tudom. De volt valami Silver akármi is...
    Mindkettő spanyol...
  • Zola NFK
    #269
    beteg... cchhhöööccc....
    otthun meg kontersztrájk Kozi módra, mi?
  • McHaals
    #268
    Beteg vagyok :)
    De amúgy a meló sem akadályozna meg abban, hogy itt legyek...
  • McHaals
    #267
    Na rosszul írtam, nem a Pirates_clips a 28 mega, hanem az _english. NÉZZÉTEK MEG!
  • Zola NFK
    #266
    + volt valami spanyol hajókonvoj, amiről a csajszik adtak infót, hogy merre jár.
    Azért sem volt érdemes spanyolnak lenni.

    Egyébként neked nem dolgozni kéne? :)
  • McHaals
    #265
    Amúgy érdekes mód elég sok C64-es játék remake-je nem érte el az eredeti game szintjét.
  • dr Kotász
    #264
    Tökéletes a leírásod. Dettó ilyen élmény volt nekem is.
  • McHaals
    #263
    Én nagyon ritkán voltam spanyol.. Ha jól emléxem, minden játszható időszakban ők voltak a legtöbben (mármint városilag). És hát ugye a nagy kincsesflották is spanyolok voltak, azok elkapása biztos nem tetszett volna a honfitársaknak... (már persze ha jól emléxem, mert elég régen volt az az időszak... te jó ég, több mint 10 éve)
  • dr Kotász
    #262
    Tekintsd úgy, hogy kasztráltunk. :DD
  • PiszkosFred
    #261
    Reszemrol passzolok. Ugyanis nincs annyi idom, ami alatt le tudnam irni, hogy anno mit jelentett nekem a jatek. Mai napig a legnagyobb kedvencem, es mai napig jatszok vele c64en, hiaba jelent meg pcre is. Meg a sulibol is logtunk, csak hogy jatszhassunk. Nalam mondhatni meghatarozo elmeny volt a jatek, es emiatt roppant elfogult vagyok vele. Meg a szokasos "kilepesei" sem rontottak a kepen - ilyenkor legalabb ujra tudtunk toborozni a varosokban egy egyszeru "run" utan ;] Mai jatekokhoz kepest egyszeru mint egy pont, de hangulata...az lefozhetetlen... ;]
  • McHaals
    #260
    Nem is tudom rendesen elmondani, mitől szerettem meg annyira a Piratest... Talán a lehetőségek sokasága, tényleg azt csinálhatsz, amit akarsz: kalózkodhatsz, de ha az túl véres, akkor kereskedéssel szerezhetsz pénzt. Ha pl. angol vagy, akkor az angol szigetek kormányzói felkérnek az ellenséges hajók-városok elpusztítására. Az ezekből származó zsákmány a tied. Ha nagyon jó vagy, akkor az elfoglalt városból elmenekül a kormányzó, így a saját nemzeted kormányzója ül a székébe. De ez csak így hirtelen néhány dolog. Ha majd eljutsz oda, hogy kipróbáld, hát bánni fogod, hogy kimaradt anno. Talán ez volt az a játék, amivel a legtöbbet játszottam C64-en. Nem is talán. Tuti.
  • PiszkosFred
    #259
    Igen, de ha elotte "hobbibol" gyilkoltad az adott nemzet ellensegeit, akkor csak 800ba kerult. Ha nem, akkor borsos ara volt, ha egyaltalan szoba allt veled a kormanyzo. Ha erod vedte, be sem tudtal menni ostrom miatt, de ha nem volt erodje, akkor meg lehet hogy nem is volt a szigeten kormanyzo. Ha megis volt, megvolt az esely, hogy nem allt szoba veled.;] De ekkor megnezted a "kocsma hirmondot", kideritetted kivel haboruznak, es ha nem szolt bele a karrieredbe, akkor par hajo elsullyesztesevel es par varos kifosztasaval mar szoba alltak veled. Vagy vartal az amnesztiara. (spanyolok nagyon makacsok voltak, nehez volt naluk a kozellensegbol semlegesnek lenni;])
  • McHaals
    #258
    Nézd meg pl a Pirates_clips nevű videót, csak 28 mega... Rájössz, mitől lesz jobb, mint a Sea Dogs
  • McHaals
    #257
    A sea dog a nyomába sem ér, pedig az sem rossz :)
  • McHaals
    #256
    áááá, nézzétek meg a videókat, amiket már belinkeltem!
    Még egy játékot sem vártam ennyire...
  • Kandurex
    #255
    Mielőtt kasztrálnátok: 15 éve majd végig játszottam minden C64 s játékot (Bulder Dash, Bruce Lee, Saboter Ninja, stb. stb csak, hogy a jobbakat említsem), de sajnálatos tény, hogy a Pirates kimaradt az életemből (annál inkább nem a PC -s SEA DOGS), szal, ha valaki rendes, foglalja már össze miért is várjuk mi ezt a játékot olyan nagyon?
  • McHaals
    #254
    ...és az Nforce fórumán olvasgatom: a gyerek, aki megvette és már játszik is vele több mint 2 napja (a mákos), azt írja, hogy itt is venni kell a Lettert. De hát mér is lenne máshogy?
  • McHaals
    #253
    Hoppácska, néhány videjó annak, akinek kell:
    videók
  • McHaals
    #252
    Amúgy az eredeti Piratesben is pénzért adták a Lettert...
  • McHaals
    #251
    A próféta beszéljen belőled :)
  • n3r0k4k
    #250
    Olvasgattam az nforce forumában és is erről. Azt írták hogy safedick4 védelem van rajta, ilyen van az új wormson is.Az is kicsit később mint szokott de kijött. A cloneról meg annyit, hogy elvileg azt meg lehet csinálni, mert az egyik amcsi srác akinek megvan az eredeti limited edition már kpróbálta és sikerült működő clonet kreálnia. A baja csak annyi hogy nem jo a sávszéle tehát nem tudja közkincsé tenni.
    Én nem félek a warez haldoklásától. Ha kijön egy új páncél kijön az új lövedék is ami átüti (általában pont attól aki a páncélt csinálta, mégiscsak ő tudja hol a leggyengébb ) biztos hogy nem tökéletes ez sem, hiszen nem érné meg tökéleteset csinálni mert elesnek a fejlesztéshez kapott pénztől...

    Mondjuk kicsit siethetnének az tény
  • hapi
    #249
    Nem akarok vészmadár lenni, de állítólag új védelem van rajta (nem starforce) és nem tudják feltörni sem clonozni...
    Nem hiába indítottam topikot Haldoklik a warez címmel a programok beszerzése fórumban.
  • n3r0k4k
    #248
    Amiről a cikk ír az nagyban hasonlít a Tortuga című játékban alkalmazott letter of Marque megoldáshoz. A tesztelő azt mondja, hogy számára az a furcsa, hogy automatikusan megkapja ezt a rangot, ha kalózkodik. Azt mondja, hogy sokkal izgalmasabb lenne ha a Tortugához hasonlóan pénzért tudnád megvenni ezt a jogot, hogy engedéllyel kalózkodhass. Így már jobban elgondolkodna az ember kivel köti össze a szekerét.

    Véleményem szerint azonban ez sem zárja ki hogy minden nemzetnél überfasza csávó légy. De a remény hal meg utljára.
  • Sampras
    #247
    Hi!

    Most neztem az nforce-on de meg mindig nem latom...
  • vigyori14
    #246
    Hy mindenkinek,
    én leszedtem a régifajta piratest, nincs hozzá magyaritás vhol?
  • hapi
    #245
    Remélem a látnok szólt belőled! Ez a game kell nekem!!!
  • KH
    #244
    úgy emléxem, abban a - már kétszer is belinkelt - IGN reviewban is írták ezt a fura dolgot, mintha a Letter of Marque-al kavartak volna valamit...

    And while I realize that the game isn't meant to be 100% historically accurate, I wish the Letter of Marque were a little less generic. Historically the Letters of Marque legitimized piracy against the ships of rival nations but sadly there's no check in the game to keep players from taking Letter of Marque from all nations at once. As a result piracy against the ships of every nations can become nice and legal for a single player. This makes the distinction between pirates and privateers almost non-existent in the game. It would be really great if Letters of Marque required players to turn over a portion of their prizes to the issuing nation.
  • antijedi
    #243
    colin 5 egy fos game a kutyát nem érdekli de ez..., maga a messiás :)
    szvsz tuti felfogják törni :)
  • hapi
    #242
    Mit szarakodnak vele ennyit!!! törje fel valaki vagy csak egy clone cd legyen má!!
    Régen azért nem így volt. Amit a boltban lehetett kapni már rég letölthető volt a netről most meg...
    De az is lehet úgy járunk vele mint Collin 5-tel. Azt már több mint 1 hónapja meglehet venni itthon is, azt warez meg sehol.
  • McHaals
    #241
    Én meg abban bízom, hogy holnap már kipróbálhatom...
  • tartuffe
    #240
    Úgy legyen, én is ebben bízom!
  • PiszkosFred
    #239
    amnesztiara..na..eheh
  • PiszkosFred
    #238
    Remelem csak a tester volt maximalista, es a jatek nem megy el ebbe az agyatlan "title" halmozo jatekmod fele. Mert volt anno ra pelda, hogy maxolt karrierem volt egy nemzetnel, es majdnem maxolt a masiknal - ezek altalaban szovetsegesek voltak, kozos ellenseggel, igy konnyu volt a karrier - de ekkor a masik ket nemzetnel halott ugyem volt, es csak kuldozgette a sajat kalozavadaszait (neveibol lehetett tudni es latni, hogy melyik nemzet allitott rank fejvadaszokat).

    Ha most ez a jatek celja, hoyg minden nemzetnel legyunk kiskiralyok, akkor a csaszarkent (szamomra) tisztelt Sid batyankban nagyot csalodnek...

    (neha nyugdij elottig kellett varnom egy amneszitara, hogy tudjak a vege elott jokat kereskedni spanyol felebaratainkkal, mert addig en voltam az elso szamu nepellenseg...;])
  • dr Kotász
    #237
    Hát remélem ez csak alacsony mehézségi szintnél fordulhat elő. Valamint remélem, hogy durva szorzóval jutalmaz a nehezebb szintekért...
  • tartuffe
    #236
    Nos nem tom ki hogy van vele, de én már csak elvből sem fogok minden nemzetnél pedálozni. A Pirates! legnagyobb erőssége a feeling, gondolom itt sem lesz másképp. Márpedig ha valakinek a rovására "dolgozom", az igenis akasztófán akarjon látni, ahelyett hogy egy másik nemzet ellen elkövetett akcióm után egy-két örömkönnyet elmorzsolva megjutalmazzon...
  • n3r0k4k
    #235
    Hát ez számomra is kicsit furcsának tűnik hogy minden nemzetnél lehetünk jófiúk.
    Nézzétek meg a következő shotot:



    Nem tom hogy csinálta srác, hogy majdnem minden nemzetnél überkőnig.

    Mondjuk szívesen elnézegetném már a sajátomat.
    Amint látjátok jó sok quest van nem hiszem, hogy hamar megunjuk. A nehezségi szint, és a 3 belépési idő periódus pedig garantálja ezt.
    Greeetz!
  • BlackHawks
    #234
    A PiratesGold király, csak nálam k*rva gyors, és a CPU killert lusta vagyok felrakni, meghát a grafika. Amúgy KIRÁLLLLLYYYYYYYY!!!!!!!!!!!
  • tartuffe
    #233
    Elolvastam a review-t, most még hosszabbnak tűnik majd a várakozás, míg én is kipróbálhatom. Kicsit féltem az újításoktól eddig, de kezdek megnyugodni. Viszont az hatalmas baki, ha minden nemzettől kaphatunk kalózkodási engedélyt, remélem ezt nagyon hamar ki fogják javítani! Mégjobb lenne, ha tévedés lenne az egész, de mivel a srác a fullt próbálta ki...
  • McHaals
    #232
    mingyá be is izzítom a PiratesGold-ot egy kis nosztalgiázáshoz :)
  • dr Kotász
    #231
    Hát igen, ennek a játéknak a hírére felbukkannak az öreg gémerek is...