267
Victoria: An Empire Under The Sun
  • Fasiszta
    #107
    Olaszok vannak?
  • Anyádpasija
    #106
    kérdés:
    Civilizálatlan országot (pl. Perzsiát vagy Japánt) hogy lehet civilizáltba váltani?
  • hollófernyiges
    #105
    Nemistudom sok van, poroszok, svédek, osztrákok, piemontiak, perzsák, általában olyan középhatalmak amiben van potenciál nagyhatalom lenni (ok aki ügyes Tibettel is meghódítja a világot :)
  • Mikike94
    #104
    Nekem Németország. Nem tudom mért. Talán azért mert velük kezdtem talán?
  • Muki100
    #103
    Németország és Mexikó, mindkettő képes elbánni az amerikaiakkal :)
  • Anyádpasija
    #102
    más:
    kinek mi a kedvenc országa, s miért?
    (én momentán áteveztem a spanyolokhoz a skandinávoktól, s lássatok csodát: a jó öreg juanok tudnak még gyarmatosítani, velük könnyebben haladok)
  • hollófernyiges
    #101
    A japán csapatok irregulárisak ami 3 dolgot jelent: 1. nagyon kicsi a moráljuk, lovassággal seperc alatt megfuttathatók, 2. a morál nagyon lassan jön vissza, vagyis ha egyszer futottak akkor később még hamarabb futnak 3. lassan mozognak, bőven megcsinálhatod hogy egy 30ks kontingenssel megfutamítasz 100k japót, elfoglalod a területet és még így is előbb érsz oda mint ahova ők indultak. Ha jól manőverezel simán katlanba lehet zárni őket (ugyebár ha úgy futamítasz meg egy sereget hogy mindenfelől csak általad kontrollált területek vannak akkor a sereg megsemmisül)
    A kommunizmusnak sok előnye nincs, mondjuk a tervgazdaság meg a full citizenship jó, de eléggé gyorsan fog nőni a nép militánssága, bár egy próbát megér.
  • Anyádpasija
    #100
    Japánnal csak az az egy gondom volt h rengeteg(!) csapatot állít ki és amiatt szívtam meg h elhúzták az időt (am lenyomni lenyomtam őket)
    Am a kommunizmust én is kipróbálom, hátha lesz vmi előnye...
  • hollófernyiges
    #99
    Kommunizmus: kb 1848-tól vannak kommunista pártok. Fogod magad és kinevezel egy kommunista kormányt (ha a 'right to ban' politika van érvényben és nem demokrácia. Azok aztán ügyesen a köv. hónaptól bevezetik a diktatúrát.
    Fejlesztés rémegyszerű, csak random rákattintasz valamelyik technikára és 1 évig nincs gond vele :) Ha nagyjából egyenletesen viszed mindegyik ágat (kivéve a flottát, az hanyagolható) nagy baj nem lehet.
    Japán: 8-9 egységgel lenyomható, a lényeg hogy a fővárost hamar foglald el, az magában 20%. 20-30Ks seregekkel aztán kényelmesen lehet foglalni a területeket csak legyen egy lovascsapat leverni a partizánokat (bár Japánban hajóval is bárhová gyorsan oda lehet vinni vmit)
  • Mikike94
    #98
    Hogye lehet kommunizmust be vinni az országba?
  • Anyádpasija
    #97
    köcce!
    japánt megtámadtam.meg is szívtam...
    am asszem már sokmindent értek. csak fejlesztés lenne ici-picit egyszerűbb.
  • hollófernyiges
    #96
    A badboy azt mutatja hogy a többi állam mennyire lát agresszív vadbaromnak akit el kell távolítani a civilizált közéletből. Akkor kapod ha területeket veszel el mástól általában. Megnézni sajna csak a cheatkonzollal lehet, F12 és beírod hogy badboy. 30 fölött már várhatod hogy a puszipajtás hatalmak is betámadnak.
  • Anyádpasija
    #95
    aham. ez is megvan...
    mi az a badboy? hol tom megnézni h hanyas?
    (sry h kicsit rászálltam a fórumra, de hátha másnak is hasznos az info, csak a kérdés nem jut eszükbe)
    lassan kezdem megérteni a vén fejemmel a játékot (majdnem olan bonyolult mint bnőm,csak kevesebb extrával)
  • hollófernyiges
    #94
    A gyarmatosítás (fehér területek) úgy megy hogy egy országrész minden területén kell lennie valamilyen épületednek hogy gyarmattá nyilváníthasd (formálisan elég ha mindenfajta épületből van egy, de a revolutionsban már nem nagyon van négy provinciánál több egyben). Ha már van bent valakinek épülete akkor más már csak akkor pofátlankodhat be ha magasabb a presztízse. Van katonai megoldás is, ha hadban állsz az országgal és 1 napig sereget állomásoztatsz az épületen akkor elfoglaltad, sőt nem is kell békeszerződéssel átvenni külön (exploit: ha nem vagy szomszédos az oroszokkal meg lehet csinálni hogy 1852-ben garantálod a törökök függetlenségét és a krími háború kitörésekor hadat üzensz az oroszoknak. Hajóval elviszel egy lovast Alaszkáig és elfoglalod az összes gyarmatépületét- már csak 1 kell hogy gyarmat lehessen belőle)
  • Anyádpasija
    #93
    1000 köszönet meg egyebek...
    na és a fehér területek?azokat hogy lehet megszerezni?lehet missziókat meg hasonlókat építeni de foglalni nem tudtam.
    (a manpowát sikerült emelnem pl. h a parasztságot elöbb felosztottam kissebb egységekre,aztán alakítottam át katonákká, uis visszaváltani civilekké kicsit körülményes...)
  • Mikike94
    #92
    Köszi. De az eu3-ból victoriában nem lehet?
  • hollófernyiges
    #91
    A legegyszerűbb manpower növelés ha annektálsz valami országot. A háború alatt ő valószínűleg besoroz egy csomó popot, te meg ezeket szépen megöröklöd. Persze ehhez nem árt valamennyi kiindulási MP is a csatákhoz, ehhez az utolsó két lehetőséget javasolnám.
    Kit annektáljunk? Nézd meg az országlistát, kinek van -100 alatti presztízse, ezeknek ingyen hadat lehet üzenni. Tipikusan ilyen pld Egyiptom. Nem civilizált országtól badboy nélkül lehet területet elvenni, viszont ha annektálod akkor minden területért kapsz 1 badboyt, szóval érdemesebb 2-3 háborúban kicsit lefosztani előbb. Ha idejében csinálod, be lehet így kebelezni Japánt (1865 körül át szok váltani civilizáltra, addig meg kell lenni a teljes annexiónak), Koreát, vagy ha mázlid van és lecsúszik -100 alá, akkor Kínát ( a hódítsuk meg a világot módról most nem beszélek, az azzal kezdődik hogy annektálod Kínát).
  • Muki100
    #90
    Manpowert többféleképpen növelheted.

    Vagy kézileg alakítasz át embereket katonává, vagy mozgósítasz, vagy növeled a hadsereg pénzelését, vagy a védelmi költséget nyomod feljebb.
  • Anyádpasija
    #89
    majd ha belejövök, nekem lenne.
    addig is lenne kérdésem (csoda?)
    a manpowát hogyan növelhetem? -12-es és nem nő
    új területek hogyan foglalhatóak? (üresek pl Afrikában)
    am Skandináviával kezdtem ahogy alább ajánlották és követtem holló tanácsait ugyh 1 év után sem volt deficites a költségvetés (ergó jó volt a tanács)
    tetszik a játék, bár még nemigazán értem..
  • bad00
    #88
    Lenne valakinek kedve multizni?
  • Muki100
    #87
    Kell hozzá a victoria kiegészítője és abban lesz egy olyan lehetőség hogy konvertálod az állásodat hoi2-ben továbbjátszhatóvá.
  • Anyádpasija
    #86
    kérdésem lenne:
    1.vhonnan hallottam h a victoria végigjátszása után lehet folytatni a hoi2-ben az ország vezetését.hogyan?
    2.van magyarítása a victoriának?(a HoI2-nek találtam http://www.freeweb.hu/pogessor/index.html oldalon) vmi hasonló kéne, mert nehezen igazodok el, nem olyan egyszerü mint a fennt említett.
    előre is köszönöm!
  • Mikike94
    #85
    Csak a victoriában tudnám berakni az eu3 mentését. Mert anékül úgy beállitani mindentz nehéz és nem is tudom hogy is kell.
  • Mikike94
    #84
    Nem rossz. Nekem elég hogy kb akkora legyek mint az OMM. Azután én inkább csak gyarmasitani akarok és úgy át mennék a victoriában.
  • hollófernyiges
    #83
    Ihol ni az én mostani állásom 1599-ből
    screenshot
    map
  • hollófernyiges
    #82
    Vannak mentett állás konverterek (nem túl jók) de elég értelmetlen is, csak Eu3ban sem túl nehéz világdomináns superpowerré lenni.
  • Mikike94
    #81
    szevasztok. Hogy lehet beállitani hogy kezdésből kinek melyik terülrt lehet? Mert van egy ötletem. Hogy elkezdem az Eu3-mal a magyarokal és át megyek a victoriban, ott be állitom hogy azé legyenek azok a területek a mint az eu3-ban . Aztán át megyek a Hoi2-be. He he
  • hollófernyiges
    #80
    akkor pár tipp kezdésnek.
    -mint a többi Paradox-játékban is, az országválasztás afféle nehézségi szint. Kezdetnek talán a svédeket javaslom, esetleg Belgiumot/Hollandiát. Lényeg hogy ne legyen túl nagy, mert ebben a játékban sok a mikromenedzsment.
    -amint elkezded a játékot, hagyd egy napig, aztán állítsd le és nézd meg mid van. Nézd meg milyen gyáraid vannak és kell-e a világpiacon vásárolni hozzá nyersanyagot. Vásárolni úgy kell, hogy a trade gombnál az adott terméknél beállítod a mennyiséget meg hogy buy, és utána automatikusan vesz annyit hogy feltöltse a készletet. Ha lehet kapni éppen.
    -állítsd be a költségvetést. Az elején valószínűleg szükséges lesz az adókat felhúzni 50%-ra (feljebb ne mert a középosztály hanyatlani fog :) Ha lehet a gazdagok adóját 0%ra tedd, ez igazságtalan, de így lesz a kapitalistáknak pénzük új gyárak meg vasutak építésére. A közoktatást (education) tedd maxra és hagyd is ott amíg államcsőd nem fenyeget. Ahány %on tartod annyi %kal fejlesztesz technológiát. A köv csúszka a közbiztonság, ez elég ha 50%on van, szükség esetén lejjebb húzható egy időre de 0 ne legyen. Szociális beruházásokra most még ne költs, a defense-t is lehúzhatod amíg nem háborúzol (ettől függ hogy milyen gyorsan tudod pótolni a seregek veszteségeit)
    A hadsereg fenntartása kb 50%on legyen a flotta 0%.
    Az utolsó csúszka a vámok mértéke, ez legyen maxon. Ha minden jól megy, akkor a költségvetés pozitív lesz :)
    -mit lehet csinálni a játékban?
    technológiai fejlődést. Öt ágazatból választhatsz, a fejlesztés minimum egy év, átlag 10 research pointot kell összehozni ezalatt. RP-t a gyárakban dolgozó clerkek termelnek (meg a papok is a darwinizmus kifejlesztéséig), vagyis minél több a gyárad, annál jobb a tudományod.
    iparosítást. Otthon inkább gyárakban dolgozzon a nép, a nyersanyagokat majd termelik a gyarmatok. Csak akkor tudsz te építeni gyárat ha planned economy vagy state capitalism-ot támogató párt van kormányon. Szükség esetén nevezz ki egyet. Egyébként a kapitalisták építenek gyárat a spórolt pénzükből.
    gyarmatosítani. 3 technológia (medicine, machine guns meg imperialsm-valami) kell majd hogy rosszabb létfeltételű területet is gyarmatosítani tudj.
    háborúzni, ez nem újdonság. A rendszer hasonló a HoI-hoz csak egyszerűbb.
    Na, end of wall of text.
  • bad00
    #79
    Revolutions is megvan, és én is excel-t használok.
  • hollófernyiges
    #78
    Az alapjáték van meg vagy a Revolutions kieg is? (ha nincs érdemes leszedni). Csak mert eléggé megkavarták benne a dolgokat és mások a stratégiai tanácsok :)
  • Mikike94
    #77
    Én is elkezdtem egy kicsit. Én szívesen segitenék. Te mivel szoktad Én Excel szoktam.
  • bad00
    #76
    Amúgy elkezdtem fordítani a játékot, ha valaki akar ebben segíteni az a lentebb megadott msn címemen vegyen fel.
  • bad00
    #75
    Nem tudom említettem-e, hogy elég szegényes az angol nyelvtudásom, meg élő embertől jobban lehet tanulni.
  • Muki100
    #74
    ajánlom figyelmedbe a VickyWiki-t!
  • bad00
    #73
    Kösz. De olyan sok kérdésem lenne, hogy a azt így elég hosszú lenne mind feltenni. Ebből a játékból hiányzik a tanuló pálya, és mivel nekem elég szegényes az angol nyelvtudásom, ezért nem tudok mihez kezdeni. Amúgy a játék stílusa nem ismeretlen, europe universalis-szal és a hearts of iron-nal játszottam már, és ott azért boldogulok. Csak ez a játék tűnik nekem olyan bonyolultnak.(meg a crusader kings)
  • hollófernyiges
    #72
    "szeretnék valakit aki elmagyarázza, hogy mi mire való."

    szívesen segítek ha van valami konkrét kérdésed. A topicot visszaolvasva is sok infót lehet találni.
  • hollófernyiges
    #71
    A játékban sima demokrácia van az USAban, nincs különválasztva a prezidenciális meg a kancellári rendszer. Bár láttam már ott elnöki diktatúrát is valamelyik állásomban :)
  • Hesler89
    #70
    Mire gondolsz, demokráciára vagy elnöki diktatúrára? :)
    Az usában mikor volt diktatúra? :-)
    Igazából arra voltam kíváncsi, hogy Mo-on lehet-e olyan rendszert csinálni, mint amilyen az usában van.
  • bad00
    #69
    Ha van valaki aki szeretne ezzel a játékkal online játszani, én szívesen játszok vele.
    msn: [email protected]
    Amúgy én nem értek a játékhoz, ezért is szeretnék valakit aki elmagyarázza, hogy mi mire való.
  • Pluskast
    #68
    Érdemes leszedni hozzá a VIP mod-t!!! Sokkalta jobb lesz a játék!!