267
Victoria: An Empire Under The Sun
  • hollófernyiges
    #147
    Mikike94: nézd meg a 67-es hozzászólásomat.
    Utólag sztem nem lehet brigádot attaccsolni :)
    Machine parts kb 1840-től már kapható a világpiacon, minden nemzet erre van utalva, kivéve a briteket, csak nekik van kezdettől fogva gyáruk.
  • Mikike94
    #146
    Mert én free press meg hasonlókra gondolok. Ott kell valahogy beállitanom hogy demokráció legyen ne pedig szabad moharnia. De melyikekre?
  • Anyádpasija
    #145
    kérdés:
    legyártott egységekhez hogy lehet később brigádot rakni (lehet e egyáltalán?)
  • Mikike94
    #144
    sorry rosszo írtam nekem mindig csak szabad moharnia sikerül. Demokráció kéne pedig hogy hiteles legyen a szabadságharc.
  • Mikike94
    #143
    Pontosan mi legyen rakva a politikálnál hogy demokráció legyen? Mert nekem mindig a Szabad moharnia legyen.
  • Anyádpasija
    #142
    akkor ha jól értem, Kína nem tud önerőböl gyárakat építeni mert a tech teamje nudli ergo csak akkor fejlődik ha tud venni MP-t a világpiacon ergo Kínából nehezen lehet 10-15 év alatt civilizált nemzetet csinálni.
  • Muki100
    #141
    Machine Parts gyár.
    Lehet paradoxnak hangzik (és ez nem is egészen véletlen), de persze kapsz segítséget az induláshoz, fejlesztésekkel hozzájuthatsz fix mennyiséghez, később tudsz venni is a világpiacról.
  • Anyádpasija
    #140
    machine parts-ot (gyárak építéséhez kell) mi termel?
  • Mikike94
    #139
    Köszi. Én is át olvastam tegnap a vickywiki a német egyesitéseről. A konzernativ birodalom stb. Talán a legkönyebb a Frankon találkozó de az csómo pretis-t veszitesz azzal. Vip-mod megy nekem ahol tényleg 1848-ban lesz Mo (kussoth zászlóval, csak azt nem értem mért moharnia van !?)
    És talán úgy sikerül Ausztriát is. Meg még a 3 Hurrá. Szóval megpróbálom valamelyikel.
  • Anyádpasija
    #138
    kicsit bonyolultabb kérdés:
    ha vki végigviszi a vickyt és átkonvertálja, HOI2ben folytatja akkor az ottani eventek hogyan változnak (pl ha a németek nyernék az első világégést stb - én momentán elfoglaltam japánt a spanyolokkal; előre cidrizek a HOI2-es spanyol polgárháború miatt)
  • hollófernyiges
    #137
    Life rating adott, ideiglenesen feljebb mehet ha aranyat vagy olajat találnak, de amúgy ez a környezet lakhatóságát mutatja.
  • hollófernyiges
    #136
    A német egységet túl könnyű megcsinálni, már elég soxor próbáltam megakadályozni más országokkal :) 3 lehetőség van rá:
    1840es végén a demokratikus egyesülés ha minden német államban (mind a tizenvalahányban, beleértve Ausztriát) demokrácia vagy alkotmányos monarchia van és létezik önálló Magyarország. Nem egy valószínű eset, de az egyetlen lehetőség hogy Ausztria is csatlakozzon.
    1850-ben a reakciós egyesülés, ha egy német államban sincs demokrácia. Megoldható ha levered a forradalmárokat mindenütt, de így is csak 20% van rá hogy az event kisüljön.
    A hagyományos módszer 1870-ben, meg kell hozzá nyerni az 1866os osztrák, meg az 1870es francia háborút. Utóbbiban ha elfoglalod Párizst azonnal vége a háborúnak, egyesíted Németországot és megkapod Elzász-Lotaringiát.
    A research reménytelen civilizálatlan országgal, kapsz rá vmi 0.1-es szorzót. Meg kell várni amíg civilizálódsz.
    Alapjátékban is lehet független Mo, ha 1848-ban a lázadók el tudják foglalni egész Pest-Buda tartományt (nem csak 1 provinciát, hanem vagy 4-et ami hozzátartozik)
  • Anyádpasija
    #135
    hogy lehet feljebb tornászni a life ratinget?
  • Mikike94
    #134
    Aműgy sikerült valakinek a nagy német egység?
  • Mikike94
    #133
    VickyWiki-ben olvastam egy kicsit. Kár hogy mi csak lázadó jelben vagyunk és a kiegyezésnek semmi értelme. Ja és nem is tudtam hogy Ausztriával meg lehet alkotni a Nagy Német egységet.
  • Fasiszta
    #132
    Valakinek sikerült Argentinát nagyhatalommá tenni?
  • Anyádpasija
    #131
    a HOI2 kezdetéig
  • Anyádpasija
    #130
    1936-ig
  • Fasiszta
    #129
    A revolution évszámban meddig megy?
  • Anyádpasija
    #128
    no de pl kínának egy gyára sincs kezdetben és nem is tud építeni amíg nincs machine parts-a, s addíg hol foglalkoztassa a clerceket? fél millió embert alakítottam pappá én nem ment feljebb 0,04-nél a havonta képződő res pont
  • Muki100
    #127
    Clerk + clergy lakosságot kell növelned hogy több pontot kapjál.
  • Anyádpasija
    #126
    hogy tom növelni a fejlesztés sebességét? (a spanololoknál nekem 0,51 ezt az összeget szeretném emelni ;maxon van az education - ergo 100%)
    kína pl olan lassan fejleszt h 10 év alatt nem szerez meg új technikát
  • Mikike94
    #125
    Felrakatam a játékot (vip nélkül). És talátam benne hunreb képet.

  • hollófernyiges
    #124
    Keresd meg torrenten vagy vedd meg a revolutionst mert külön nem lehet letölteni.
  • Mikike94
    #123
    Adjatok arról is egy linket.
  • hollófernyiges
    #122
    http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?t=357972
    Kell hozzá a 2.01 patch.
  • Mikike94
    #121
    Adjatok egy linket ahonan letöthetem
  • Mikike94
    #120
    Az meg milyen mód?
  • hollófernyiges
    #119
    Nem nagyon szeretem a VIPet mert politikailag túlságosan determinisztikus, gazdaságilag meg túl könnyű (elárasztanak ingyengyárakkal). Saját ízlésem szerint persze :)
  • Muki100
    #118
    Ha moddal játszol (VIP) akkor létrejön Magyarország magától, utána csak elmented és visszatöltöd Magyarországként, úgy csalásmentesen kerülsz a szabadságharcba.
    Más kérdés persze, ha előtte te voltál Ausztria és mondjuk véletlen államcsőd szélére kerültél vagy leszerelted a hadseregét, akkor technikailag nem csaltál csak közbe mégis :)
  • hollófernyiges
    #117
    Hát mert nem választhatók alapban egyik kampányban sem, csak ügyeskedéssel (csalással :) lehet választható nemzetté tenni.
    Egyébként nekem életképesnek tűnik, bár persze el kell kérni az osztrákoktól Horvátországot is hogy legyen tengerpart. Az 1836os kampányban megvenném a töröktől a Balkánt és könnyen lehet belőle nagyhatalom is, bár az első háromba bekerülni necces.
  • Fasiszta
    #116
    Miért?
  • hollófernyiges
    #115
    Magyarokkal lenni eleve csalás :)
  • Muki100
    #114
    Nálam egyszer a magyar AI '49-ben nagyhatalom volt, de ettől függetlenül még persze leverték.
  • Mikike94
    #113
    Amúgy magyarokal sikerült valakinek csalás nélkül nagy hatalomá válni?
  • Mikike94
    #112
    Sok a sárga.
  • hollófernyiges
    #111
    Mondjuk az tényleg mókás, volt hogy nyugati hatalommal elfoglaltam ilyen 10millió fölötti lakosú kínai területet és egyszerűen nem tudtam olyan mértékben bővíteni a bányát amilyen gyorsan szaporodtak :)
  • Anyádpasija
    #110
    köcce
  • hollófernyiges
    #109
    A Grand Campaignban nincsen még Olaszország, Piemont van amivel meg lehet csinálni az olasz egyesítést.
    Nagyjából három ország van amiből civilizáltat lehet csinálni. Perzsia 1836-ban (vagy 39?) meg 1848-ban kap két eventet amire mindkét alkalommal a reformálást kell választani és akkor civilizált lesz, csak épp +3 militancyt kap minden pop mindkét alkalommal. Be kell tárazni rendfenntartókból. A japánoknál egy elég bonyolult eventlánc van ami azt hiszem részben az amerikaiaktól is függ. 1x próbáltam és valahol vagy elrontottam vagy bejött az 5% amivel nem sül ki az amerikai event.
    A harmadik Kína amelyik meg tudja csinálni izomból, event nélkül. 100 presztizs, 75 industry meg 25 military kell hozzá. Kb a következőket kell tenni: meg kell szerezni az oroszoktól (vagy bárkitől) azt a military techt amivel tudsz már lovasságot csinálni, nekiállsz lovasokat képezni orrvérzésig. Egy bennszülött lovas 0.1 military pont, neked meg kell vagy 15 még, szóval legalább 150et. Bár végül is a fele lehet gyalogság is, az olcsóbb. Annektállásokból szerzel sok presztizst és építesz üveggyárat meg szeszfőzdét rengeteget hogy meglegyen az ipari háttér is. Mindez kb 10-15 év közben lesz egy háború az angolokkal, ha van sok-sok lovasod akkor nem gond egy white peace-t kicsikarni (ha ügyes vagy Indiát is meg lehet szállni de nem kötelező).
    Ha pedig megvan a civilizált státusz, gazdaságilag egyszerűen lemosod a Nyugatot mert nem tudsz elég gyorsan gyárat építeni hogy foglalkoztasd a növekvő lakosságot.
  • Fasiszta
    #108
    Valakinek Bulgáriát sikerült nagy hatalomá tenni?