267
Victoria: An Empire Under The Sun
  • antijedi
    #1
    nah ez is kijött... :P
  • antijedi
    #2
    hivatalos honlap
  • antijedi
    #3
    jah amugy az eu2 és a hoi foyltatása ha valaki emtudné ;P
  • zaki
    #4
    én még most sem tudom, milyen game ez?
  • antijedi
    #5
    strat game (a bonyibb formából)
    ez ilyen gazdasági/politikai/hadászati/technologiai országmenedzselős game kb, a 19.században + 20.szátzad eleje (kb 1.vh)
    nézd meg hivatalos honlapon képeket egyből nyilvánvaló lessz :P
  • zaki
    #6
    ok köszi. elég lett volna, ha annyit írsz, hogy ez nem a te játékod :)
  • antijedi
    #7
    honnét tudjam miylen a te játékod? nekem pls bejön :P
    meg ha már transport tycoon-t szereted ako lehet ez is teccene, nem olyan sokkal bonyolultabb :P
  • zaki
    #8
  • antijedi
    #9
    :DDD
    látom azé nepszerü itt ez a game :P
  • antijedi
    #10
    hmmm... :P
  • Dansky
    #11
    :D
    Folytatva a LoTR3 topicban kezdetteket: én feltételeztem, hogy neked az EU2 "bejött", és azért nem tetszett a Victoria, ezek szerint tévedtem. :) Ugyanis a paradox forumon sok esetben ez az alapaj a Victoriával kapcsolatos negativ véleményeknek. ("EU2-ben én voltam az über-táp, ittt meg bénázok, tehát a játék szar" :D)

    Amúgy tök jó a topic! :D
    Igen megbízható forrásból tudom, hogy a Paradoxnak Mo. gyakorlatilag teljesen nulla értékű piac, vajon miért? :D
  • Smokk
    #12
    HA lenne hozza vmi korrekt, reszletes leiras meg jaccanak is vele...
    De nem hiszem h van!
  • SmallGreenET
    #13
    A válasz a következő: akinek Mo-on van pénze +venni állandóan az új-jó gamékat, az általában vmi újgazdag kisfiú, akinek viszont nem elég magas az IQja ehhez a gaméhoz. Nekem nagyon bejön a Victoria - hasonlóan az EU2-höz - ez 1 olyan játék, amivel simán aljáccol délutántól hajnalig úgy, hogy észre sem veszed az idő múlását. Ha meg +untad az aktuális pályát, akkor 1 tök másik néppel a világ másik felén újrakezded. Pl eu2-ben az európai hadakozás után kipróbáltam magamat Indiában és Közép-Amerikában is...
  • antijedi
    #14
    hm hm csak nem emghalt a topic? :P
  • Glorius
    #15
    Véleményem szerint a játékok királya (vagy királynője :) ) a Victoria. Fergeteges hangulat, hihetelen játékegyensúly, végtelen lehetőség... életemben nem játszottam annyit játékkal mint vele. Mindíg előveszem kb kéthavonta és nyomom jó ideig. Sajnos csak kevesen szeretjük az összetettebb, gondolkodósab, reálisabb stratégiai/gazdasági/.../stb játékokat.
  • Help17
    #16
    Nagyon szuper játék, kéne nyomni multiban!!!
  • Owen182
    #17
    Hogy kell transport hakókra egységeket felnyomni
  • tagga
    #18
    felraktam a VIPet de van egy két dolog amit nem értek benne.1angliával vagy és délafrika állandóan lázadozik és nem tudom mit tegyek már vagy 40 éve2 a lázadás máshol is kitör az rendben hogy irország de még a britek is 3 nem értem mit kell tennem ahhoz hogy én legyek az ipari nagyhatalom van kb200-300 körüli értékem míg poroszország v oroszorszá 900-1000++és az utolsó mit kell inkább fejleszteni industy?culture?army? többnyire ezek nálam a fontosak
  • I.C.ram
    #19
    Honnan lehetne beszerezni ezt a játékot? torrenten sehol nem seedelik. gondoltam, hogy megveszem, de azt sem tudom, hogy milyen a játék, pedig érdekelne :(
  • Muki100
    #20
    kieg!
    Jaj de jó és lesz doomsdaybe savegame converter, megszeretnék dönteni az 1 releasebe beletömhető bugok számát tán? Ha már dolgoznak az EU3on, a doomsday még mindig csak félig játszható akkor sztem ez tök fölösleges...
  • G.Freeman
    #21
    dc
  • Realtibi
    #22
    én most rendeltem meg pc domerol
    2 ezer forintot meg az ezer forint kiszállitási dijat megéri
    3 ezer forint nem a világvége
    bár ennyi lenne minen játék Mo-n
  • Muki100
    #23
    Hát igen, csak az a gáz hogy a vickyt már nem gyártják CD-n, ezért nehéz megszerezni. Paradoxéktól még le lehet tölteni, de az nyílván fizetős.
  • Realtibi
    #24
    majd kiderül csak felhivnak ha nincsen
    max majd eccer becsenget a futár hogy felkutatta egész europát egy cd ért
  • Pluskast
    #25
    Nekem megvan bár nem cd-n:)
  • Realtibi
    #26
    na felhivtak telefonon és azt mondták holnap 9-17 ora közt kiszállitják
    szal voltak olyan kedvesek hogy átkutatták Europát ezért:D

    csak annyi baj van hogy holnap el kéne menni orvoshoz is a mokkámmal
  • Realtibi
    #27
    kihozták
    nagyon más mint a Hoi
    azért még sokat kell ismerkedni vele hogy megértsem
  • billywood
    #28
    játszik ezzel a gémmel itt valaki még?
  • Muki100
    #29
    Igen de a HoI2 topikban beszélgetünk róla
  • billywood
    #30
    ok. Akkor megyek oda. Thx.
  • edding
    #31
    Adtak ki e játékhoz magyarítást? Válaszokat köszönöm. El tudnátok küldeni a "[email protected]"-ra a választ?Ezer köszi:)
  • edding
    #32
    magyar kézikönyv is érdekelne!köci
  • Muki100
    #33
    Magyarosítás sose volt hozzá szerintem.
    Kézikönyv már volt a kezemben de az is angol volt.
  • SirHiggins
    #34
    Halihó,most fedeztem fel csak a játékot, és lelkesen el is kezdtem vele játszani -végre vki a kedvenc tört.korom is feldolgozta-; egész jó és érdekes a sutff, csak azt nem értem, hogy miért van hogy időnként lázadási hullám söpör végig a Birodalmon (Britekkel nyomulok), a hadsereggel sikerül levernem, de egy idő után idegesítő, hogy mindíg arra kell figyelni hogy odairányítsak egy hadosztályt rendet tenni.
    Van vki-nek ötlete, hogy mivel lehet elejét venni a felkeléseknek?
  • Muki100
    #35
    Ha épp a liberális forradalom korában vagy akkor ez "természetes". Egy idő után elmúlik. Meg még megnézheted hogy mitől nő a POPok militancyje és próbálhatod azt orvosolni
  • SirHiggins
    #36
    Teljesen rendszertelenül robbannak ki, marad a vérbefolytás:)
    Még van pár noob kérdésem: gyarmatot hogyan lehet létrehozni?
    Illetve, az alap játékra milyen patchet és VIP-et érdemes feltenni?
  • Muki100
    #37
    ha jól tudom a a VIP nem megy a legújabb patchel de lehet hogy azóta már megoldották, fórumjukon nézz utána ha érdekel.
    gyarmatot pedig csak azután tudsz csinálni hogy lejár az azt gátló szerződésed
  • SirHiggins
    #38
    Ennyire nem él ez a topic, vagy elköltöztetek?
    A népességfogyás megakadályozására van vmi jó módszer?
    A másik meg amit nem nagyon értek, hogy a játék ideje alatt nem igazán tudom a fejlesztéseket teljesen befejezni, max a felét jó esetben.
  • Muki100
    #39
    HoI2 topikba költöztünk :)
    A népességnövekedés pedig egyre felgyorsul ahogy a technológiákat nyomod, meg viszonylag jó körülményeket kell teremtened (reformok) és munkát kell adnod, hogy megakadályozd a kivándorlást.
    Az, hogy néhány országgal (pl. oroszokkal) nem érsz az összes fejlesztés végére pedig természetes.
  • tttttom
    #40
    Valaki mondana ehez egy modot ami tovább visz 1920-on tulra mert szerintem ez a 1836-1920 tul rövid idő.Ha valaki tud ehez egy modot,hogy az időt tul lehet vinni 1920 fölé az adjon a linket nekem ahonan azt leszedhetem.Előre is thx