267
Victoria: An Empire Under The Sun
  • Anyádpasija
    #187
    köcce.mihez kezdenék én nélkületek? :)
  • hollófernyiges
    #186
    Mocsok arisztokraták soha nem fognak befektetni, képezz derék kapitalistákat.
    Ha nincs full citizenship a nem támogatott nemzetiségeket nem tudod képezni (ha jól emléxem támogatott a perzsa, arab és baluchi). Foglald el Egyiptomot, remekül lehet ott iparosítani.
  • Anyádpasija
    #185
    érdekes dolgot tapasztaltam a perzsáknál:
    nincs kapitalistám, csak arisztokratáim és sehogy sem akarnak befektetni, sem vasútba sem gyárakba, pedig már 3500 pénzük van.
    másik: vannak popok,laborerek amiket nem enged átalakítani workerré stb.Miért?
  • hollófernyiges
    #184
    Pontosan, ha maxra teszed az orvosi ellátást az kb 25%kal megdobja a népszaporulatot :)
    Vallásnak akkor van jelentősége ha residence/slavery a kormány kisebbségekkel szembeni politikája. Limited citizenship esetán az alsó néposztályok esetében már nincs különbség. A táblázat szerint legalábbis, én soha nem próbáltam tervszerűen asszimilálni.
  • Muki100
    #183
    klónozás, lombikbébi.
  • Anyádpasija
    #182
    no és a popot h tom növelni hódításon kívül(és adócsökkentésen kívül)
  • pauli
    #181
    ez mind igaz, de csak akkor asszimilálódnak, ha ugyanaz a vallásuk, mint a többségi nemzetnek, nem?
  • hollófernyiges
    #180
    Asszimilációhoz ezeket tanulmányozd:
    http://www.paradoxian.org/vickywiki/index.php/Assimilation
    http://www.paradoxian.org/vickywiki/index.php/Immigration/Emigration_and_Migration_Guide

    A lényeg ahogy kiveszem belőle hogy át kell őket vándoroltatni másik provinciába azzal hogy nem adsz nekik munkát és akkorák az adók hogy csak a napi betevőre futja. Ha az így emigrált popok 300 fő alatt vannak, csak akkor van sansz az asszimilációjukra.
  • pauli
    #179
    a popokat át lehet téríteni valahogy más vallásra?
    Azért kérdezem, mert szeretnék sok bocskoros románt asszimilálni :)
  • hollófernyiges
    #178
    Nem reakciós párt nyerte a választást? Az extremisták (reakciós, anarchista, kommunista) szokta elnöki diktatúrára váltani a rendszert. Ki kell nevezni egy mérsékelt pártot, az már hagyja bejönni a demokráciát. A kinevezés +1 militancy minden popnak, és ha lázongás van és sok a reakciós, lehet hogy jobban érzik magukat ilyen kormánnyal. A Revolutionsban az elején nem igazán éri meg a választásosdi mert amíg alacsony a consciousness, a nép bedühödik ha nem az ő pártja nyeri a választást és hajlamos lesz zavarogni (honnan ismerős ez? :)
  • Anyádpasija
    #177
    Diktatúrából h lehet demokráciát csinálni? nekem a választásoknál mindíg visszaugrik diktatúrába :(
  • Anyádpasija
    #176
    köcce! ^^
    tetszenek a perzsák,csak picit gyengusok.pl a kapitalistáim,arisztokratáim nem építkeznek.
  • hollófernyiges
    #175
    Akkor lehet ha 4 vagy kevesebb provinciája van csak. Sok badboyba kerül.
    Militancy: nálam a legtutibb az szok lenni (korai perzsáknál nem biztos hogy meg lehet csinálni, kell hozzá egy működő gazdaság), hogy a költségeket vámból fizetem, nem adóból. Vagyis vám maxra, adó meg annyira vissza hogy azért maradjon elég pénz. 33% adó alatt már csökken a mil, 10% körülinél már nagyon csökken. Ha ezt nem tudod megcsinálni állíts katonát mindenhová ahol nagyon lázadnak, az is elég jól csökkent (-0,20 talán)
  • Anyádpasija
    #174
    no és az annektálás?independet h lehet?
  • Muki100
    #173
    Megnézed hogy mitől nő és azt megszünteted.
  • Anyádpasija
    #172
    na és a militancyt mivel csökkenthetem? (pl persziánál)
  • Anyádpasija
    #171
    independ országot hogy lehet annektálni?
  • Muki100
    #170
    Onnantól úgyis lealázol mindenkit :)
  • Anyádpasija
    #169
    sikerült!100-ra ugrott a badboyom de sikerült a német egység.így viszont azt várom ki fog a végén nekem ugrani...
  • hollófernyiges
    #168
    Belenéztem az eventbe, amíg békeszerződése van veled, a franciák nem fognak hadat üzenni. Várd meg amíg lejár, hátha akkor..
  • Muki100
    #167
    Van olyan, hogy a franciák nem zavartatják magukat amikor a Hohenzollernt ültetik a spanyol trónra, és nem üzen hadat.
    De attól még szerintem a hatás ugyanaz, ha a poroszokkal üzensz hadat csak úgy. A -100 presztízzsel még mindig megéri Németországot csinálni, úgyis bőven 1000 felett leszel, minthogy porosz maradj.
  • Anyádpasija
    #166
    na most fogok megőrülni!nem jött be az 1870-es porosz-francia háborús event..mi a szöszt csináljak?lehet h az tett be a programnak h a gép 1869-ben colonial wart üzent (persze levertem).most 1872 decemberét írom.
  • Anyádpasija
    #165
    korábbi mentéseknél sem engedi a poroszoknál,másoknál pl igen.a garancia gomb alatt lenne de nekem még a gomb sem jelenik meg.egyetlen szövetségesemnél sem találom az open negation gombot.lehet h a politika befolyásolja?
  • hollófernyiges
    #164
    Nálam működik a szatellit-diplomácia. Van diplomatád? Van elég pénzed (kb 300 font)?
  • Muki100
    #163
    Mexikóval szét lehet zúzni az USA-t. Mindig neked fognak támadni mert eleve úgy indulsz hogy tartod a nemzeti területeit. A polgárháborúban, meg egyébként is érdemes a keleti parton becampelni a hegyes erdős provinciákat, aztán vagy nyugatról megkerülni egy nagyobb sereggel és az észak határuknál át keletig, vagy ha szerecsésnek érzed magad, csak hajóra teszel 250k embert és kirakod Washingtonban vagy New Yorkban. Nekem bevált, 1880-ra USA csatlós lett, New York pedig az én kis erődöm. A CSA megszűnt, de nem volt kár érte.
  • Anyádpasija
    #162
    köcce!am nem tok követelni a szatelitektől, nem tom miért, nem ad rá lehetőséget(nincs meg a gomb a diplomáciában)
  • Fasiszta
    #161
    Mexikonak és a Amerikai polgár háboruban a déli ekkel Mi a taktika?
  • Fasiszta
    #160
    De nálam soha nem működik.
  • hollófernyiges
    #159
    leírás:
    http://www.paradoxian.org/vickywiki/index.php/Main_Page

    F12
    beírod: neville
    F12
    és az AI minden diplomáciai javaslatodat elfogadja.
    Kikapcsolni ugyanígy kell.
  • Fasiszta
    #158
    Van ehez valami tutorial?
  • Anyádpasija
    #157
    mégvmi:
    a szatelitek milyen gazdasági viszonyban vannak velem?önállóan kereskednek v kapok is tőlük vmit?
  • Anyádpasija
    #156
    aham, értem.
    másik:fehér területek foglalása. már tudok kolóniákat építeni, de csak korlátozott mértékben, 3-4 db-nál többet nem enged.
    (mi az a neville cheat?)
    előre is ty
  • hollófernyiges
    #155
    Területenként talán 2 badboyt kapsz, szóval nem egy nagy biznic sokat markolni civilizált országoktól. A te esetedben javaslom hogy csinálj szatelliteket az elfoglalt -gondolom- Baltikumból, ugyis totál haszontalan, alig lakják, fontos nyersanyag sincs. Minden így elengedett terület csökkenti a badboyt 1-el. Megfontolható Lengyelország elengedése is, igaz hogy magával viszi a porosz-lengyel területeket is, de azokat visszakérheted tőle a neville cheat-tel (ami ez esetben nem cheat, mert úgy állíthatod vissza a lengyel függetlenséget ahogy akarod)
  • Muki100
    #154
    Ja akkor feltételezem még Poroszország vagy, akkor még persze léteznek kicsik is.
  • Muki100
    #153
    Kivéve ha nemzeti területet szedtél el tőlük.
    Amúgy ha németekkel vagy akkor nem javasolt még a német kisállamoknak létezniük.
  • Anyádpasija
    #152
    sry, nem 70 hanem 7 év
  • Anyádpasija
    #151
    wow!köcce!
    ez gyors válasz volt.
    kipróbáltam a németekkel.a török-orosz konfliktusnál egy event felajánlotta h hadat üzenhetek (én persze h nekimentem a ruszkiknak), a háború végén kaptam vagy 10-20 területet tőlük aminek örültem. most jön az üröm: a badboy-om felment 60-ra. 70 év múlva hadat üzentek megint az oroszok akiket megint levertem területnyereséggel, csak sajnos a franciák is bepofátlankodtak a nyugati területeimre amiket perszen nem tudtam megvédeni mert a piszok német kisállamok felmondták a szövetséget.
    mármost: ha independ nationtól kapok területet azért mindíg ilyen magas árat (badboyt) kell fizetnem?
  • Muki100
    #150
    Revolutionsban van vadász és bombázó is, de egy repülő helyett általában jobban megéri 3 gyalogsággal ledarálni az ellenséget.
  • hollófernyiges
    #149
    A fejlesztéspontok a clerkek meg clericek népességen belüli arányától függenek, kb 0.7 FP-től tudod kihasználni az egyéves fejlesztési időt teljesen. A feljesztésmenü tetején ott van hogy milyen kutatócsoportod van, általában ez traditional academic, vagyis minden ágazatból egy lehetőséget ajánl fel. 10 presztízsért random változtathatod iparosítóra vagy militaristára. A követelmények megnézésére lehet hogy van vmi gyors és egyszerű módszer, én végigbogarászom a többit, általában csak ágazaton belül van ilyen követelmény, kivétel lehet a flotta, ahol a jobb gőzhajókhoz kellhet ipari -gőzgép- technológia.
    Brigádból lesz még HQ, engineer, tank (elég brutális effektekkel, a beásottságot ledarálja de az egység nagyon lelassul és a fenntartása is drága) és talán repülő is, de ebben nem vagyok biztos.
  • Anyádpasija
    #148
    a fejlesztéssel vok kicsit megakadva:
    hogy működik a fejlesztés? pl a machine gun fejlesztése mely fejlesztésektől függ?(és hol tudom ezt megnézni?)
    másik: milyen brigádok lesznek még elérhetők?jelenleg regular, guard, ágyú.
    tankot,repülőt lehet e a későbbiekben?