267
Victoria: An Empire Under The Sun
  • Anyádpasija
    #227
    csak a revolutiont telepítettem.nem minden esetben veszi ki. pl ha a monarchiával kezdek és függetlenítem pl magyarországot ott van tárgyalás. A poroszoknál ha létrehozom a lengyel báb-államot, nincs gomb.
  • hollófernyiges
    #226
    "nem tudok open negationozni a szövetségeseimmel, satelitjeimmel.egyszerűen a játék kivette a kombot."

    Nálam működik a tárgyalás, vagy vmi triviális dolog hiányozhat (diplomata v pénz) vagy valamelyik modod kavarhatott be.
  • Anyádpasija
    #225
    nem tudok róla. pont azt beszéljük h csinálnunk kéne.
  • geo91
    #224
    létezik hozzá magyarítás?
  • Mikike94
    #223
    pár terület neve..
  • Mikike94
    #222
    Nekem a nemzetiségek és az országok megvannak + egy két terület neve.
  • Anyádpasija
    #221
    akarom mondani:gombot.
  • Anyádpasija
    #220
    még mindíg problémás nekem a diplomácia. nem tudok open negationozni a szövetségeseimmel,satelitjeimmel.egyszerűen a játék kivette a kombot.
  • Anyádpasija
    #219
    amit tudok én is segítek, de sajna szegényes az angol tudásom. Ezt ellensúlyozandó folyton bújom a törikönyveket.
    a pogessor mód előnye az h nem változtat az alapjátékon, de magyarítja és javítja azt (eventeket, egységneveket, országok erősségét pl finnországét,tech teameket stb).
  • Mikike94
    #218
    Aha. Így max próba lesz hogy tudok egy módot csinálni. Amúgy amire én gondoltam az átment volt a Eu -> victoria -> Hoi. De elkezdem a magyarítást. Aztán megkezdjünk az eventeket meg stb.
  • Anyádpasija
    #217
    magyarítást és javítást kéne. olat mint a pogessor mód.
  • Mikike94
    #216
    Hello van valakinek kedve egy módot készíteni ?
  • Anyádpasija
    #215
    és a szétosztás nem területfüggő? pl ha fél amerika (vagy pl a japcsi anyaország) az én területem.
  • Mikike94
    #214
    Nekem a victoria meg a Hoi2 dd armaggedon is fent van. Most a hoi-én a Kaiserrich mód van.
  • Muki100
    #213
    Tudtommal kiszámolja összesen mennyi IC van a világon, és azt országokra szabva egyenetlenül osztja szét, tehát ha pl. Uruguay volt a legerősebb ipari hatalom a Victoriában, a HoI2-ben már az USA lesz az.
  • Anyádpasija
    #212
    Másik kérdés:
    átvitelnél hogy alakítja át a seregeket, gyárakat a hoi2-ben? lényeges-e az hogy a gyárakban van e munkás, milyen típusu gyár, milyen tipusu sereg?
  • hollófernyiges
    #211
    Hát passz, HOIt már sokszor próbáltam de valahogy mindig lepattantam róla.
    Próbáld ki :)
  • Anyádpasija
    #210
    és a maradt sok pici állam miatt még átvihető a hoi2-be?
  • hollófernyiges
    #209
    Leginkább semennyire, a németeknek nem nagyon van jelentős nemzetközi kihatású eventjük az egyesítés után, a világháború nincs benne a GCben.
  • Anyádpasija
    #208
    akkor passz.már jóval túl vagyok 1870-en és nem volt se osztrák, se francia háború. apropó: nagy német egység nélkül hogy fog változni a játék menete,történelme? úgy sacc/kb?
  • hollófernyiges
    #207
    Ha jól tévedek akkor van egy fix % jópár eventnél hogy mennyire választ ahistorikus lehetőséget az AI, pld van 5% rá hogy az Unió nem üzen hadat a Konföderációnak és volt olyan osztrák játékom ahol a poroszok gyáván nem üzentek hadat 66-ban, de attól még megcsinálták az egyesítést négy évvel később sajna. Pedig az egyetlen tuti módszere a német egyesítés megakadályozásának ha az osztrákok megverik a poroszokat és triggerelik a The Fall of Prussia eventet.
  • Anyádpasija
    #206
    passz.lehet az is.mondjuk ha van %-os esélye h nem jön létre (pl nem üzen hadat az osztrákoknak) akkor mégsem én csináltam vmit jól.Amúgy Ázsia nagy része az enyém, talán ez is nyomhatott a latba, na meg a hadseregeim, plusz 100 fölött tudok mozgósítani.
  • hollófernyiges
    #205
    És mi történt? Nem mertek nekikmenni a poroszok? :)
  • Anyádpasija
    #204
    sikerült!a ruszkikkal meghiúsítottam a nagy német egységet!elég volt annyit tennem h garantáltam a franciák és az osztrákok függetlenségét
  • Fasiszta
    #203
    Hogy lehet a manpowert növelni és még hogy lehet koolonistákat csinálni?
  • Anyádpasija
    #202
    nem így értettem.brigádszinten hiányolom a változatosságot. olvass utána: nem ugyanarra jó egy tábori löveg mint egy mozsár (az utóbbi veszedelmesen hatékony erődítések ellen pl)
  • Muki100
    #201
    A fejlesztések között van gépfegyver is, az ágyús brigádok hatékonysága pedig alaposan nő ahogy haladsz a hadsereg erősítésében.
  • Anyádpasija
    #200
    nem kérdés, csak észrevétel:
    hiányolom a játékból a gépfegyvert mint brigádot(vmint a különféle ágyúk közti különbségtételt, mert egy tarack nem ugyanolyan jó mint a németek mozsara, ami kezdetekben csak(!) nekik volt), uis egy hadsereg erejét a 900-as évek elején az is meghatározta milyen arányban van ellátva gépfegyverrel,lövegekkel,tarackokkal stb.Pl a francik nem nagyon foglalkoztak a védelemmel kezdetben ezért nem is nagyon voltak a csapatok ellátva gépágyúval (ellenben volt 75mm-es gyorstüzelő ágyújuk ami nagyjából pótolta kezdetben ezt a hiányt).
  • Muki100
    #199
    Kiválasztod a pop-ot és rányomsz: convert to soldiers

    Pacifista országokban nem hiszem hogy működik.
  • Fasiszta
    #198
    Hogy lehet civileket katonává alakítani?
  • Muki100
    #197
    Olyan vezért válassz akinek + a reliability-je.
  • hollófernyiges
    #196
    Az irreguláris meg native alakulatok lázadnak néha, általában azért nem túl gyakran. Tarts együtt legalább hármat hogy ha egy lázad a másik kettő leverje :)
  • Anyádpasija
    #195
    kiegészíteném: más alakulatok a többi csapartban nem lázadnak vagy csak elvétve
  • Anyádpasija
    #194
    Lázadások.
    az egyik csapatomban rendszeresen lázadnak az alakulatok. különbözö nemzetiségek vannak már benne de még így is. A csapatnak nincs főnöke (fekete arc).Mit tegyek?
  • hollófernyiges
    #193
    Nem, sőt asszem képezni sem lehet őket.
  • Anyádpasija
    #192
    planed economy alatt is építkeznek derék kapitalistáim?
  • Muki100
    #191
    Igen, sőt még NSDAP is van.
  • Fasiszta
    #190
    A kiegben lehet az országom fasiszta?
  • hollófernyiges
    #189
    Időnként hajlamosak beragadni. Eggyel ezelőtti patchban a francia AI volt hajlamos sztrájkolni (nahát :) és gyakran még 1870 körül is szekérrel szállítottak Franciaországban. Meg lehet próbálni a reloadot, vagy ha nagyon nem megy, vedd a kezedbe a dolgot, iktass be egy state capitalism/planned economy kormányt és építsd meg te amit szeretnél.
  • Santata
    #188
    Mi lehet a gond, ha a kapitalisták nem fektetnek be? Az adójuk 0%on van. Se gyárat se infrastruktúrát nem fejlesztettek.