6979
Melyik tápot?
  • Police88
    #297
    ??????
  • Police88
    #296
    Ez lesz a konfigom:
    Proci:Intel Pentium 4 3GHz 800MHz 512cache
    Alaplap:ASUS P4C800
    Videókari:Ati Radeon 9800pro
    Winyó:80GB Maxtor 7200rpm
    Memória:512MB DDR Ram
    Ebbe milyen tápot érdemes rakni?
  • Taranov
    #295
    Nincs bajunk vele, de nem olyan jó, mint a márkásabb, drágább tápok, ez tény.
  • kingke
    #294
    Mi a bajotok a Codegen-el?
    Én most veszek 350w-os tápos házat.
  • _Vegeta_
    #293
    Koszi!
    De ugynezki seholsem kapok Coolink-et :\ eze meg nem megyek fel pestre.. szal uszott az ugy... ja es kepzeljetek, ram akartak sozni 1 400w-os mercury-t :D
    mondtam eladonak na huzz a pi.... ;) (na jo ez kicsit tulzas)
  • Gabesz amd64
    #292
    Tápot akarok most venni!De piszok drága mind bakker
    Nem akarok egy rotyi tápot venni mert ha besül akkor elszáll minden és az gáz......
  • Borg
    #291
    Azért az Antecet ne emlegessük a coolinkkel meg a codegennel egy kalap alatt ;)

    Egy antec jó esetben még egy enermaxot, vagy chieftecet is kenterbe ver. (nincs combined power, meg ilyen nyalánkságok)
  • Gabesz amd64
    #290
    Vannak rotyi tápok meg jó tápok:
    a legkafább:Chieftec 420-as tápja 22 500,-
    elég szép ára van de élettartam garis, és csúcskategóriás.
    meg:
    http://www.ultra-power.com.tw/products/pow_t550.html
  • Ramore
    #289
    29000-ért valóban szép!
  • Taranov
    #288
    Vannak azért szép házak jó táppal is.
    Pl. Antec Sonata az Aquában 380W-os néma Antec táppal és egy bazi nagy halk ventillátorral.
  • Laalee
    #287
    szép házat kapsz táp nélkül is.
  • Ramore
    #286
    Így igaz, de sajna a szép házakba belecsapnak egy codegen 300-as tápot, pedig egy szép ház nem lett volna rossz.

    Sebaj, mindjárt indulok megvenni a Coolink 300-as tápot, és marad a régi ház.
  • Laalee
    #285
    egyszerübb, de te tápot kerestél, és akkor kb ugyanannyi pénzből miértne egy sokkal jobbat vennél.
  • ollie
    #284
    elég lesz
  • Ramore
    #283
    Mindenki lebeszélt a codegen tápról, pedig egyszerűbb lenne választanom egy szép codegen házat táppal együtt.
  • Laalee
    #282
    bőven

    nekem egy szar codegen 300 as van 2600+ radeon 9700pro 3 winyo 2 optikai meghajtó 4 pci kártya meghajtására.
  • Ramore
    #281
    Tehát a Coolink 300W elég lesz egy Abit IS7-E, celeron 2.4, gforce4, 2x256DDR konfighoz?
  • Laalee
    #280
    nincs értelme 400ast venni. parasztvakitás. gondolom egy teljesen átlagos géppel akarod használni, ez sosem fog 400w ott igényelni (legalábbis remélem :D ), de hogy az atx szabványt elöbb cserélik le mint a te gépedben a fogysztás miatt a 350w os tápot az is biztos. persze ha 8 winyós fileszervert akarsz üzemeltetni, akkor ne ilyen tápon spórolj.

    ott ez a coolink amit irtam 300w névlegesen és kb 400watt ig terhelhető.

    inkább azzona mint mercury.
  • ollie
    #279
    Hát nem érdemes a tápon spórolni hidd el... 10 rugó-t legalább kéne ráköltened szerintem.
  • Ramore
    #278
    Sajna túl drágák nekem a Coolink tápok (300W 8500-nál kezdődik), Mercury 400W, vagy Azona 400W nem lenne szerencsés választás? Mindenképpen 400-asat érdemes választanom hosszabb távra, nemigaz?
  • Ramore
    #277
    megpróbálom, köszi!
  • Laalee
    #276
    kellytech a disztribje, vagy vedd meg ott, ha van lehetőséged, vagy meg kell kérni egy kiskert aki be van oda regisztrálva.
  • ollie
    #275
    hívd fel az alien computers-t, hátha van nekik, vagy tudnak szerezni...
  • Ramore
    #274
    A nagy boltok listáján sehol nem találok Coolink típusú tápot, egyikben két fajta ugyan van, de 10eFt felett, ami nekem már túl sok. :(
  • Laalee
    #273
    Az árakat is figyelembe véve a Coolink AP-350X verhetetlennek bizonyult, 6000 forint körüli árért 400W-on felüli maximális teljesítményleadást, közepes stabilitást és jó felszereltséget kapunk. Leszámítva az igazán hardcore felhasználókat, a legtöbb gépbe a legjobb választás lehet.
  • Ramore
    #272
    Köszi, akkor erre a márkára fogok koncentrálni. :)
  • ollie
    #271
    Coolink, az jó minőség elérhető áron.
  • Ramore
    #270
    Elég sürgős lenne, tudnátok ajánlani valami nem túl drága típust?
  • ollie
    #269
    ja codegen 300W jó ha 180W-t tud
  • Laalee
    #268
    igazábol nem érdemes venni, ha az van használd, de ha le kell cserélni ne codegent vegyél, 1-2ezerrel drágábban vannak minőségileg sokkal jobb tápok.
  • Gear
    #267
    Jó az AP350X , de jó lenne tudni hogy milyen gépbe kell! 1ébként ez a táp 300W-os az AP400X a 350W és az AP450X a 400W-os.Nagyon halk ,a melegedés alapján szabájozza a fordulatszámot .Azt métg tudni kell hogy a (pl.:) Codegen 300W-os nemnagyon bír leadni 300W-ot tehát ne ahoz viszonyíts. Ha mehg tudod venni a 400x-est akkor az már biztos elegendő lessz 1 mai átlag gépbe(és úgy kb 9000,-).
  • Ramore
    #266
    Mennyire zajos a Codegen 300, illetve 400-as táp? Melyiket érdemes megvennem egy P4-es konfigba?
  • _Vegeta_
    #265
    kosztek a segitseget, sokat segitettetek :D
    amugy itt nem is lehet kapni AP350X-et.. szal vagy irany pest vagy megszivom.
  • icecave
    #264
    Sziasztok. Megvettem a 360as chieftec tápot. Nagyon jó, 2 ventis, mégis nagyon halk (mondjuk elötte 300as codegen volt, lehet, azért hallom csak halknak).
  • Zozo76
    #263
    "Ez kicsit hülye kérdés, de amúgy egy 1 vntis tápú házba hogy megy bele a 2 ventis? A 2. ventillátor a ház belseje felé néz, vagy az is a külvilágra?"

    Nekem egy Enermax 350W-os van a gepben es egy 8 centis venti nez ki hatul mig egy 12 centis meg lefele nez a haz alja fele. Persze a 12-es befele nyomja a levegot -a hazbol a tapba- mig a 8-as meg kifele hatra. Egyepkent marha jo mert egyreszt az alaplap tud arrol hogy milyen fordulatszamon mennek az Enermax-nak a vetilatorai es lehet is szabajozni a tap hatuljan. Csak hat az ara... :)
  • janos666 #262
    Bele lehet nyomni egyszerre 2 tápot a gépbe (normálisan)?
  • janos666 #261
    Amúgy meglett a tápom, még mindíg csak Codegen, de már 400W.
  • janos666 #260
    Gondoltam, csak láttm már olyan házat is aminek az oldalán és a hátán is volt ventillátornyílás.
  • _Vegeta_
    #259
    Figyitek tudom hulye problema, de azert megis leirom.
    Szal tapot szeretnek venni max 5-7k korul..ki is neztem egyet ami: Coolink COOL AP350X! Igy leiras alapjan jonak tunik, ti tudtok rola vmit ? Pl jo e a venti ami benne van. ;)
  • Laalee
    #258
    1 egyik venti a szokásos hátlapon van és kifele fujja a levegőt, a másik a fedlapon vagy hátlapon és a táp hűtőbordáit fujja.