6979
Melyik tápot?
  • Taranov
    #134
    Mostanában mindenki ilyen procit+ alaplapot vesz. De tényleg, mindenki, akit hallottam.
  • Borg
    #133
    Olvasni kellene, például a cikket ami nemrég jelent meg a főoldalon...
  • skristof
    #132
    hali
    ilyen gépbe kéne táp...
    meg ház sem ártana! :P
    amd 2500+ barton, abit nf7-s,2*512 ddr samsung,dvd-r,cd-rw,1db 120as, 8megás seagate winyó, ati 9600xt
    mit ajánlotok???
    (nekem boltba nagyon ajánlották a 420as codegent, daháát....)
  • Gerry
    #131
    Meg arra is, ha esetleg a kedves áramszolgáltató valamilyen oknál fogva ad egy nagyobb löket kakaót, akkor sem a géped dől ki!
  • icecave
    #130
    BK-350EI APC BACK-UPS 350 VA + telefonos túlfeszültségvédő + SW + (USB int. kábel)
    Ezt néztem, van vknek ilyen?
    Végülis csak arra kell, hogy ha elmegy az áram, aztán meg hirtelen visszajön, a gép menjen tovább, arra meg jó, nem?
  • icecave
    #129
    Én is azokra voksolok, csak érdekelnek a vélemények.
  • Gerry
    #128
    Az APC cuccai elég jók. Severek mellé is gyakran azokat rakják!
  • icecave
    #127
    Tudom, nem idevág, de hirtelen nem találtam a topicját:
    szünetmentes tápot vennék, ajánlanátok vmilyet, mert renderelésre fogtam az egyik gépem, és megy egygolytában, de sok az áramkimaradás és elcseszi az egészet!!!
  • icecave
    #126
    Hát, így szétnézve Chieftec lesz, 360as, de csak jövöre. Egy R9800hoz kell, amit szintén márciusban veszek.
    Szal Köszi!
  • Gerry
    #125
    300W-os táp (Chieftec/Enermax) nélkül ne próbálkozz R9700/9800-al, mert megbánhatod, ezekhez néha még a Codegen 300W-ja is kevés, ha sok cucc van a gépben. Szerintem egy 300W-os minőségi táp elég, de nem árt a 350-360W sem. Nekem 360W-os Chieftec van, és az R9700-as mellett 2*256MB Kingston HyperX 500MHz-es DDR-t, 3db HDD-t (80GB/7200RPM+40GB/7200RPM+30GB/5400RPM), Athlon XP 2400+ procit, Chaintech 7NJS alaplapot, és 2db extraventit hajt meg. Ehhez a konfighoz a 360W elég, stabil, nem hullámoznak a feszültségek, és stabilan megy a gép.
  • ozz
    #124
    SEgitseg kellene:
    Chieftes HPC-420-102DF (420W passiv pfc) taprol keresek kepeket meghozza a arrol az oldalarol ahonnan a kabelek kijonnek!

    Van valakinek errol a reszerol kepe, vagy legalabb egy hasonlo chieftec taprol?

    A neten kerestem de nem talaltam!

    koszi
  • #123
    Megtisztelsz
  • skristof
    #122
    ehh...
    bizok benned :P
  • #121
    Én a 350X et vettem, mert az lett az első, és nem volt szükségem a nagyobb teljesítményre. Az ár/érték miatt lett első, szóval ha kell az a +watt akkor vedd a nagyot, ha számít az ár is és nem kell a +50 akkor jó a kisebb. Ha azt veszed legalább elmondhatod, hogy tesztgyőztes és Chip Tipp -et is kapott a tápod :)
  • skristof
    #120
    Coolink AP350X vs. Coolink AP400X???
    melyik?
  • Borg
    #119
    350W-tól felfele Chieftec, Enermax, Zalman, FSP, amelyikre pénzed van...
  • #118
    Itt elolvashatod, hogy melyik a legjobb, én azt vettem ami a legtöbb pontot kapta, atomhalk és ha megnézed a gépünk is hasonlít. Csak ajánlani tudom, de a tesztben 26 táp közül válogathatsz.
  • skristof
    #117
    hejj
    ilyesmi konfigba milyen/mekkora tápot dobnátok bele??:

    CPU: AMD Athlon XP 2600+ BARTON
    Alaplap: ABIT NF7 (2év) nForce-2,USB 2.0,LAN,6ch snd.
    Hűtő: GlacialTech Igloo Silent Breeze II.
    RAM: 2*512 MB DDR PC3200, 2 év gar. Kingston CL3 (3-3-3)
    CD-RW: 52/32/52x LG
    DVD-R: 16/48x Toshiba
    HDD: IDE Seagate Barracuda 120GB/7200rpm, 8MB cache
    VGA: ATi Radeon 9600XT 128MB, TV-Out+DVI, BBA
    Hangkártya: Sound Blaster LIVE!
  • Taranov
    #116
    Hát én sajna nem tudom.
  • icecave
    #115
    Ha valaki tudja a választ a 100. hozzászólásomhoz, lécci irja meg, fontos.
  • Taranov
    #114
    Aha, akkor a doboz tényleg csak a dobozgyűjtőknek kell, de a procikat még nem is adják valami nagyon faintos dobozban.
  • ollie
    #113
    Szal nincs semmi cd meg ilyesmi. A hűtőn van egy fémlapocska, ami elvileg helyettesíti a szilikont, de jobb leszedni és szilikont rányomatni.
  • ollie
    #112
    Mondtam, semmivel, gyakorlatilag csak proci+hűtő+intel matrica+egy kis füzetke, ami felesleges+garanciapapír, ami semmire sem jó itthon
  • Taranov
    #111
    A dobozosban mivel van több?
    Használati? Programok? stb.?
  • ollie
    #110
    A dobozos procihoz sem adnak semmit a hűtőn + intel matricán kívűl, csak egy kis füzetkét, amiben leírják hogyan kell betenni a procit az alaplapba. Én dobozosat vettem, szóval ez tuti (P4).
  • Taranov
    #109
    Pontosan
  • end
    #108
    aha doboz!=box
  • Taranov
    #107
    Ha ugyanarra gondolunk, akkor a boxos processzor drágább, mert adnak hozzá dobozt és cd-ket, könyvet.
    Ha OEM-et veszel, azaz nem dobozosat, akkor olcsóbb, de csak kis zacsiban kapod + a garanciát.
  • end
    #106
    még egy kérdés processzoroknálmi az a box?
  • Taranov
    #105
    Nem azt mondtam. Csak kicsit segítettem. Értelemszerűen ha 130-150 ezres konfigról van szó, akkor olcsóbb alaplap, kisebb teljesítményű proci, pl. nem 800-as FSB-s, hanem 533, vagy AMD. Vagy Celeron (mondjuk azokra nem tértem ki) és codegen ház.
    Én nem vagyok videokártya mániás, tehát nem is írtam end-nek, hogy radeon 9600 alatt ne vegyen. Nekem is 9000 van, igaz laptopban, de nagyon megfelel.
  • Chief
    #104
    Ez szerinted belefér a 130-150 ezerbe?
  • end
    #103
    kösz !
  • Taranov
    #102
    Az alaplap és proci dologhoz:


    Háromféle (ma is használt) processzor foglalat van, azaz alaplaptípus: Socket 370 (pentium 3, celeron úgy 400-1200 Mhz-ig), Socket 478 (P4, P4-es Celeron, azaz "P4-re hasonlító" celeron, magyarul 1600- felfelé mhz-ben.)
    És Socket A (a mai AMD-k.)

    El kell döntened milyen processzor lesz a gépben!
    Olyan sockettel rendelkező alaplapot kell venned.
    Én a Pentium 4-et szeretem/ajánlom.

    A pentium 4-eseket lehet FSB (front serial bus) szerint csoportosítani.

    Van 533 Mhz-es és 800 Mhz-es FSB-vel rendelkező.

    A 800-as gyorsabb :)
    Én vennék egy MSI alaplapot Socket 478-cal úgy 40 ezerért, amin 4/8×-os AGP Van. (ebbe teszed a videokártyát)
    És vennék egy P4 2400 Mhz-es procit, ami 800-as FSB-s (ez úgy 50 ezer)
    Ezután memória. 512 DDR RAM Samsungot lehet találni 20 ezerét.
    Vehetsz egyet, az elég egyelőre.
    Az 20 ezer.

    Ezután kell ház, amit gyengébbet (azona, codegen) lehet kapni 7 ezerért, vagy egy csúcskategóriájú chieftecet 20-30 ezerért. A Chieftec szebb, jobb minőségű és a tápja nem fog kigyulladni.

    Videokártya meg csak pénz kérdés, de én csak az ATI-t tudom ajánlani.
    9000, 9200, 9600, amit a pénztárcád enged, és amire szükséged van.

    Házat tudsz nézni: www.pcland.hu
    Alaplap, proci, memória (Bár utóbbin nem nagyon van mit nézni): www.mistral.hu
    Videokártya: www.bluefish.hu
  • end
    #101
    Gépet fogok venni,(130-150ezerig)de nem tudom milyen
    konfigurációt úgy halottam hogy csak az alaplapnak meg a
    procinak kell összepaszolnia,de ez biztos hogy nem ilyen
    egyszerű milyen konfigurációt ajál (aki ért is hozzá)
    vagy milyen elven kell összerakni hogy jól menjen
    a gép??
  • icecave
    #100
    Akkor lehet veszek egyet, amíg nem lesz több mannám...
    Ja, tudja vki, mennyit fogyaszt egy 9700PRO, ill. 9800PRO?????
  • ollie
    #99
    Attól függ mire kell, nekem a konfigomhoz teljesen jó, pedig mind a radeonom, mind a procim erősen húzva van. Egyébként lehet, hogy pont eladom majd, mert jobb márkát tudok venni jutányos áron.
  • icecave
    #98
    codegen 400Wos tápot szeretnék venni. Tudom, de nincs több pénzem. Azért megbizható??
    Nem instabil???
  • ollie
    #97
    na, akkor nyugodtabban fogok aludni a chieftec-el asszem
  • ollie
    #96
    ehehe codegen-re lifetime gari, nem semmi :))
  • Laalee
    #95
    nagyobb terhelésnéb valszeg stabilabb, a codegen ventilátorai hamar zajosak lesznek, nekem legalábbis ez a 3. táp amiben csapágyas lett a venti. de igy legalább gariban cserélik :D life time lesz a végén, az évenkéni csere miatt :D 300w rol eljutottam 350w is p4 csatlakotóval. :D

    amugy más baj nincs codegennel