6979
Melyik tápot?
  • Gabesz amd64
    #417
    ez az üzi nem nekem akart menni csak véletlen gombnyomás volt!
    415-nek szántam
  • Gabesz amd64
    #416
    Szupervirágról?
    Még soha!
  • perempe
    #415
    SuperFlower márkáról hallottatok-e?
  • Gabesz amd64
    #414
    oké!!!
  • M@TriX
    #413
    ha plusz áramot lök abba nem halnak bele az alkatrészek...
  • ollie
    #412
    nem utálom, csak poénkodtam
  • Gabesz amd64
    #411
    Jól van!
    Értelek!
    Tudom nvidia...utálod!
  • ollie
    #410
    De ezt honnan tudtam volna? Fogalmam sincs, hogy melyik karit hogyan jelöli az ASUS.
  • Gabesz amd64
    #409
    Jó igazad lehet!
    Más is összetévesztheti...
    DE én azt is odairtam hogy Asus!
    És nem lehet összetéveszteni bármilyen hardwarerrel mert az alaplapokat is máshogy írják!Na mindegy!
    5950-es az Ultra!
    és azt az Asus-nál csak simán úgy írják hogy v9950U!
  • ollie
    #408
    V9950

    Ebből hogy a francba tudjam, hogy ez egy FX 5900?? De ha már tippelni kéne, akkor inkább 5950-re tippeltem volna.
  • Gabesz amd64
    #407
    Kössz az infot!
  • Gabesz amd64
    #406
    FX 5900-es!marharépa!
    Ennyire azért nem kéne tettni hogy nem tudod milyen VGA!
    ennyi erővel mondhatom én is azt hogy mi az 9800?
  • ollie
    #405
    NEM! Jó az a nonam 300W, úgyse szeressük a zenvídiát! :DDDD
  • cifuatwork
    #404
    GeForce FX5900Ultra. Ha jól emlékszem az nVidia az FX5800/5900 szériájához minimum 350W-os tápot ajánl, de 300W-ossal is el kell sétáljon (persze ha több winyó is van a gépben az már kevésbé nyerő...).
    Viszont továbbra is tartom azon nézetem, hogy egy ilyen szintű videókártya esetén egy márkásabb táp azért kijár...
  • ollie
    #403
    Mi az a 9950?
  • Gabesz amd64
    #402
    Hali!
    Valaki tudna véleményt mondani nekem!
    Az gáz ha 300Watt-os tápról megy egy Asus V9950 TD?
  • ollie
    #401
    Mire? Úgy érted a tápra? Mit érsz vele, ha beadja a kulcsot?
  • M@TriX
    #400
    rakattam rá túlfeszvédőt...
  • ollie
    #399
    Öhöm, DTK alá ne add! A kódgenny megint ki fogja nyírni a kártyát.
  • M@TriX
    #398
    végülis kiderült, hogy a 2 5900XT-met a táp gyaklotta le. ;) Így most egy új került bele.
    A Codegen 400W megfelelő vagy másért sírjak? (gar)
  • ollie
    #397
    figyelemmel lehet vele kísárni a feszek és egyéb dolgok alakulását (egy hw monitor)
  • M@TriX
    #396
    ez mire ment?
  • ollie
    #395
    ASUS-nál meg ott a PC Probe.
  • M@TriX
    #394
    köszi, majd megnézem...
  • stone
    #393
    Ilyen programról kimondottan még nem hallottam, de a stabilitás tesztet egyféleképpen el tudnám képzelni. Például a Hardware doctor proginál (Abit alaplaphoz adják) be tudod állítani a feszültségeltérések határát és ha túllépi akkor pittyeg így %-ban kiszámítható hogy mennyit esik 1-1 feszültségérték.
  • M@TriX
    #392
    hali.

    van olyan tesztelő progi ami leteszteli a tápot és minősíti?

    vagy hogyan tudthatom meg, hogy elég stabil-e a tápom?
  • stone
    #391
    Az én alaplapom se méri a minuszos feszültségeket (még biosban se), és több programmal is hülyeségeket ír pl.MBM5, HWdoc.
  • petee
    #390
    Sziasztok! Bocs a késői válaszért,most jutottam géphez.
    ABIT KR7A-m van,persze már régi.:) 1700-es XP-vel.
    Stone: lehet igazad van,mert biosba is megnéztem de az nem méri azokat az értékeket ahol eltérést észleltem.Tehát csak vmi kamu számot ír ki, igaz? Akkor megnyugodtam,a táp még jó,hál`isten.
    Amugy a speedfant a hőmérséklet elllenőrzésre használom, és csak úgy véletlen néztem meg a feszültségértékeket.
    thx a helpet
  • Zetorg
    #389
    ok, lehet, hogy ma megrendelem :)

    a speedfan nekem is olyanokat ír, hogy már rég elszállt volna a gépem ha az értékek igazak lennének :D
  • ollie
    #388
    Szerintem a Speedfan-t felejtsd el. Amúgy milyen alaplapod van?
  • [NST]Cifu
    #387
    Az értékei alapján nem tünik rossznak.
  • stone
    #386
    Érdemes stabilabb tápra beruházni, de a mostani tápodnak semmi baja. Azért ír hülyeséget a speedfan progi mert az alaplapod nem figyeli azokat a feszültségeket. Be sem indulna a géped ekkora eltéréseknél.
  • Zetorg
    #385
    na végre!ezt a topikot kerestem!
    szerintetek EZ a táp jó?megéri 9913Ft-ért?

    a konfigom: Abit IC7 ; P4 3.0Ghz/512Kb/[email protected]/960Mhz ; Glacialtech Igloo 4310Pro ;
    2x256Mb Hynix DDR400 ; Sapphire 9800Pro 128Mb ; 120Gb Seagate SATA HDD
  • petee
    #384
    Kösz a gyors választ.:)
    Megnéztem, de a BIOSba nem méri a negatív pólust,azaz -12V meg -5V nincs mérve.Attól félek én is,hogy másik táp lesz, nehogy egyszer magával vigyen mindent.
  • [NST]Cifu
    #383
    Szvsz nézd meg biosból is, de van rá egy tippem, hogy ott is ezt fogod kapni. Szerntem gyorsan tápcsere...
  • petee
    #382
    Sziasztok!
    Van nekem egy Nokia házam,amit kb. 1,5 éve vettem egy 300W-os "Ultra Power" nevű táppal.Most úgy ellenőrzésképpen fölraktam a Speedfan nevű progit,ami jelzi a tápnak a feszültségértékeit a BIOS-ból.Észrevettem,hogy egy-két érték nem megfelelő!:
    VCORE: 1,73 V
    +3,3V :3,42V
    +5V:4,81V
    +12V:12,10V
    -12V:-7,34V
    -5V:0,28V
    +5VSB:5,38V
    VBAT:2,96V
    Aki ért hozzá, az légyszives mondja már meg,hogy a -12 V-os meg a -5 V-os érték mért ilyen alacsony?A táp elhalását jelzi? Mert ha igen sürgösen vennem kell egyet!Előre is köszi a helpet!
  • CoolStuff
    #381
    jaja
  • Gabesz amd64
    #380
    olyan tápot kell venni ami biztos nem sül be 35000-tól felfele
  • steweee
    #379
    nem tudom miért van így, de a régebbi alaplapjaim (abit kt7, kg7)és a mostani is msi 746f ultra, nem tud újraéledni hibernált vagy készenléti állapotból, lefagy a rendszer (XP SP1).ezért úgy oldom meg a dolgot, hogy a wincsik 30 perc után, a monitor 15 perc után automatikusan kikapcsolnak. de hallom is a wincsit felpörögni elég nagy zajjal, amikor reggel a gép elé ülök és dolgozni kezdek rajta. így mennyi energiát lehet megtakarítani? gondolom a monirot elég sokat, a wincseszterek nem tudom mennyit, de a proci és a vidkari ha nem mennek mennyit vesznek fel?sokkal kevesebbet mint amikor egy húzós játék fut a gépen?
  • Borg
    #378
    Talán mert nem a power savingből kapcsolod ki a monitort, és ő "nem tud róla", hogy nem kell képet adnia?:)