6979
Melyik tápot?
  • Russ!an
    #94
    Nekem is az van mint látod és ha nekem elé akkor neked is.
    Bőven fölé nyom minden ért. és halk is.
    Szerintem nyugottan vedd meg. Annyit hozzátennék, hogy az ENERMAX hangosabb. havernak legalábbis az.
  • ollie
    #93
    Milyen gondokra gondolsz később? Egyébként a "jobb-e a codegen"-nél arra értettem, hogy gondolom stabilabb feszkókat nyomat.
  • Laalee
    #92
    jobban biztos nem fog működni mint egy hibátlanul működö másik táp, legfeljebb nyugodtabban hagyod magára a gépet, később lesznek vele gondjaid.

    ha tényleg nagyon kedvező az ára cseréld le.
  • Taranov
    #91
    Szerintem a Chieftec ugyanolyan jó, mint az Enermax :)
  • ollie
    #90
    Skacok, az alábbi konfigomhoz most egy 400W Codegen van. A kérdésem, hogy megéri e lecserélnem egy 360W-s Chieftec-re. Na most tudom, hogy a P4-hez az Enermax a legjobb, de mivel nagyon olcsón tudnám beszerezni ezt a tápot újonnan, ezért érdekes, hogy jobb lenne e ez a táp mint a mostani Codegen.
  • Oppika
    #89
    Mi melegszik túl, a táp?
  • NeoMaN
    #88
    Túlmelegszik...
  • Oppika
    #87
    Nincs hely semmi másnak.
  • Borg
    #86
    Normál molex csatinak sincs dugó az alaplapon? Van amelyiken igy van megoldva a 12V...
  • Oppika
    #84
    Nincs hát olyan hely ahová rá lehetne dugni.
    ECS Elitegroup K7S5A
    AMD Athlon XP 2000+
  • ZaJanga
    #83
    Milyen alaplapod van?Ne izgulj!Szerintem nincs is olyan csati a deszkádon!AMD platformok közül eddig csak az ABIT NF7 en láttam ezt a plussz tápcsatit.
  • Oppika
    #82
    Igen van olyan csatlakozó, 4 eres 2 sárga és 2 fekete vezeteékkel, de az nincs sehova dugva. Na és akkor ilyenkor mi van?
  • ZaJanga
    #81
    Borg ezt arra érti, hogy a normál alaplapi csatlakozó mellett van e (P4)+12-os tápcsati is az alaplapodon.Álltalában közvetlenül a normál csati melett a proci közelében van.4-eres két fekete két sárga.Ha van tuti +találod.
    És igen igazad van, hogy nem mindegy +5 ről vagy +12 ról műkodik a motyó. Ezek csak támpontok de erősen közelítenek a valós adatokhoz és segítségnek mindenképpen jók csak azért írtam be.
  • Oppika
    #80
    Nem tudom hány voltos, kerestem az alaplap könyvében, de nam találtam. Hol tudom megnézni?
  • Borg
    #79
    Ez igy azért nem pontosan igaz, mert egyik 12V-ról, másik 5V-ról, megint másik meg mindkettőről eszik...
    Attól is függ pl, hogy az alaplapod 12V csatis, vagy nem...
  • Oppika
    #78
    Hú és az számíthat hogy amonitor is a tápról megy? Mert szerintem az külön van, nincs köze a belső kimenti dugókhoz.
  • Oppika
    #77
    Hát akkor ez lehet a gond, remélem csere után jó lesz minden. A leírtak a lapján jóval több kellene neki mint, 300W. 2 HDD 30+30, AMD 2000 ~90, 640 DDR 50, Gf FX 5600 30, Integrált lapkák 23, DVD 20, CD-RW 15, USB kártya + alaplapi 10, LAN 3, rendszer+CPU hűtő 6, Bill+egér 3, + rack hűtő, + TV kártyám is van, ami szerintem kb mint a kideokártya 30. össz: 350W
  • ZaJanga
    #76
    Ugyan ilyen fostalicska tápom volt és már minden hibára gyanakodtam csak a tápra nem! Csere és minden rendben lesz!
    Egy kis segítség bár én is itt találtam :
    IDE HDD : 28-30 W
    AMD XP2100 : 89.88 W
    128ddr : 10 W
    GF4 Ti 4600 : 29.8 W
    Integrált lapkák : 23.5 W
    DVD-rom : 19.2 W
    CD-RW : 15.6 W
    Firewire : 8 W
    USB : 2.5 W
    PCI audio : 4.15 W
    FDD : 4 W
    PCI LAN : 3.3 W
    Rendszerhűtő : 3 W
    CPU hűtő : 3 W
    PCI modem : 2.5 W
    Bill - egér : 2.5 W

    Számold ki mennyit fogyaszthat a konfigod.
  • Emery
    #75
    Gyorsan cserelj tapot
  • Oppika
    #74
    Mi a véleményetek? Néha szórakozik a gépem, csak úgy újraindul, meg egyéb ilyesmi kedvességeket csinál. Lehet hogy kevés a táp? ACORP 300Watt. Két vinyó, DVD, író és egy rendszerhűtő venti van trajta.
  • ZaJanga
    #73
    Nemrég vettem egy Q-Tec 550 W-os tápot.6 nagy 2 kicsi tápcsati.Dupla venti, designes stb. Nagyon megvagyok elégedve vele csak ajánlani tudom és jó az ára is : Br. 16500 a PC OptiMOM-ba vettem.
  • Ombika
    #72
    HAsznaltan veszem par honapos!!! 2006-ig garis :)
  • ollie
    #71
    Köszi, de ez rajtam nem segít. Esetleg ha megmondod hol veszed és hogy én is tudok e ennyiért ott venni, az talán...
  • Ombika
    #70
    En most veszek 420 vagy 450-es nemtom 22 ert ,boltban 28 netto!!!!!! :D
  • ollie
    #69
    Hali!

    Új tápot szeretnék venni, és ugye a P4-hez az Enermax a nyerő... Na most hol lehet jó árban kapni?
  • ZaJanga
    #68
    A fu@king mistráléknaál van 6500-7000 pénzért.
  • ZaJanga
    #67
    Akkor ok ! THX
  • Emery
    #66
    Hangos :)
  • NeoMaN
    #65
    Szvsz Azona jó táp. Van benne zavarszűrő vagy mifene, pfc, és súlyra is egy kategoriában van a Chieftek-el. Mérni nem mérten a feszingadozásait, de csak jót hallottam róla.
    Codegen meg lutri.....
  • Borg
    #64
    Hát ja, de azoknál nem nehéz jobbnak lenni:)
  • fm
    #63
    milyen árban van egy ilyen?
  • NeoMaN
    #62
    Jobb mint codegen, és aztmondják kicsit jobb az Azonánál is.
    Szvsz jó lesz.
  • ZaJanga
    #61
    Sziasztok!

    Huntkey 400w os tápról mi a véleményetek? AMD konfigba.
  • fm
    #60
    nincsmit:)
  • Taranov
    #59
    Jó, akkor nem fogom, köszi a helpet :))
  • Emery
    #58
    En biztos nem a gep tapjarol hasznalnam a monitort
  • Taranov
    #57
    Köszi a segítséget, én arra gondoltam, hogy mivel lehet megoldani, hogy a gép tápjáról szedje az áramot.
    És hogy ezt célszerű-e megvalósítani.

    A kábel az az lehet, amit Emery mutatott, de ezekszerint akkor nem a legjobb megoldás.
  • fm
    #56
    jaja
  • fm
    #55
    jah..én tévedtem. azt hittem első olvasásra,hogy meg akarja oldani,hogy NE a gép tápjából nyúlja a monitor az áramot. mert az nem a legjobb megoldás. én vettem egy ilyen kábelt,amivel ez elkerülhető. sry
  • Emery
    #54
    Ilyenre gondoltal?