6979
Melyik tápot?
  • Gerry
    #177
    Erről van szó. Ha jó a tápod, akkor elég a 300-360W, ha meg gagyi a gyártó, akkor akár 400-450W-os is lehet, hiába, mert akkor is instabil lesz a gép. Elsősorban nem a táp oldalára felragasztott Watt értéket tartalamazó matrica szabja meg egy táp stabilságát, hanem a benne felhasznált anyagok minősége, és a felépítése.
  • Laalee
    #176
    és fals értékeket ir be :D

    nekem kijött 358w
    ehhez képest 300w os táppal vígan szaladgál, durva lenne ha 360w körül fogyasztana a gép
  • Gerry
    #175
    Ez így igaz. 360W tökéletesn elég ahhoz a konfighoz, szerintem még egy 300W-os Chieftec is elég lenne, mert a haverom azzal hajtja meg a konfigját, amiben egy 2400+os Athlon XP van, egy Radeon 9800, CD-RW, DVD-RW, 3db winyó, 2 hálókártya, és néhány extra venti, és soha nem volt baj a táppal, neki is stabilan megy minden.
  • Borg
    #174
    Szép és jó ez a kalkulátor, csak fals az eredmény amit ad.

    Ugyanis nem veszi figyelembe, hogy az eszközök 5V-ot, vagy 12V-ot igényelnek, és a tápok mindkét ágon más más terhelést tudnak elviselni.

    A 3xx watt összfelvétel akkor lenne igaz, ha minden 12V-ról menne mondjuk, és a táp 12V-on tudna 3xx Wattot, de mint tudjuk ez a gyakorlatban totál máshogy néz ki.

    Szóval ilyen formában semmit nem ér (de még csak megközelitőleg sem) ez a számítás
  • Russ!an
    #173
    Nézd meg nállam sem kevés cucc van.
    Ami nincs felirva
    Pio DVD, Pio DVD-RW, Digikaresz
    és amint látod 3 vinyo
  • lerboy
    #172
    OK. Mert a http://www.jscustompcs.com/power_supply/ oldalon egy program kiszámolta nekem, hogy 379W a gépem igénye...
    De akkor nem filózok rajta.:) Thankx.
  • Gerry
    #171
    Bőven. Nekem 2db 80-as 7200RPM-es winyó van a gépben, DVD-ROM, DVD-/+RW/-RAM, meg egy R9700Pro, ami megintcsak nem keveset eszik, és egy 360W-os Chieftec végzi a dolgát. A feszültségek stabilak (még amikor beteszem a 3. mobil winyómat akkor is), és teljesen jól megy a gép.
  • lerboy
    #170
    Egy P4 2.8C + Abit IC7 + 2x 512 DDR + 80GB Seagate S-ATA + Radeon 9800-hoz elég egy ENERMAX 365 /350W/?
  • Zozo76
    #169
    Tegnap az ocsemet felhivja a haverja hogy leegett a tap a gepeben, es hogy ujat akar venni, es hogy milyet vegyen.

    Sorolja:
    gyerek -Coolink
    ocsem -jo
    gyerek -Codegen
    ocsem -az jo
    gyerek -DTK
    ocsem -az is jo
    gyerek -Enermax
    ocsem -Na az a legjobb, a batyamnak is ilyen van.
    gyerek -aha, latom az aran is...

    :)
  • Emery
    #168
    Kiegeszites: neked megfelelo a Coolink AP350X -as tapja szerintem.
  • Emery
    #167
    Coolink AP350X és AP400X
    Infok itt (es meg sok masik taprol)
  • Torry
    #166
    Sziasztok!

    Amd athlon 2200+ +Sapphire Radeon 9600 128ram+512DDRam (266)+Maxtor 40+Cd iro+dvd olvaso.
    Két kérdésem lenne:
    1.Erre a konfigra mekkora tápot ajánlotok és milyet?(ener+chief-től olcsobbat mondjatok pls)
    2.Az AZONA milyen márka?

    Előre is köszi!
  • AMD rula
    #165
    Én meg 460-as aktív PFC-set :p
  • UnConnecteD
    #164
    en meg egy 431Wattos Enermax-ot csereltem le egy 400-as Zalman-ra (a hang miatt)

    NEM bantam meg...
  • Taranov
    #161
    Egy Olympus C-750 fényképezőt és egy Fuji 128 megás XD kártyát vettem 169k-ért.
  • Taranov
    #160
    Hát igen, még az élelmiszernél is kevésnek tartom a 3 napot, mert lehet, hogy 3 napon túl derül csak ki a hibája, csak ugye az élelmiszer az nem túl drága, ezért nem csinál belőle senkise ügyet-
  • ollie
    #159
    Elég durván hangzik. Amúgy a gond az, hogy a CD, DVD, audio és videokazetta nem számít tartós fogyasztási cikknek itthon. Gyakorlatilag az élelmiszerrel esik egy kategóriába, ezért nem veszik vissza 3 nap után. Ez pl elég gáz, ha mondjuk a 10 ezer Ft-s DVD filmről derül ki 4 nap után, hogy hibásan van legyártva és ezért nem lehet lejátszani.
  • Taranov
    #158
    Pontosan. Már nem tudok képet mutatni róla, mert odanyomtam az elárusító kezébe az electro worldben, de karcos volt az összes.
  • ollie
    #157
    az origi doboz üres cd karcos volt??
  • Taranov
    #156
    Én sem tudom pontosan, de szerintem nincs olyan termék, amire csak 3 nap garancia van. Maximum az lehet, hogy 3 nap cseregarancia van, de ha a hibája később derül ki, akkor kell lennie hosszabb garanciának.
  • Taranov
    #155
    Mert mindegyik karcos volt. Multidisc volt, ami szar, de vettem azóta máshol is, és azokkal nem volt baj, csak az Electro World-össel.
  • praetorian
    #154
    Lehet hogy rosszul tudom, de az 1000 Ft alatti termékekere sehol nincs 1 év gari...
  • ollie
    #153
    Miért vitted vissza a cd-t?
  • Taranov
    #152
    Hát a Mistralban tilos vásárolni. Igaz ez a Media Marktra és az Electro World-re is.
    Egyébként velem is volt már olyan, hogy üres cd-t vettem az Electro Worldben és visszavittem 4 nap múlva és azt mondták, hogy csak 3 napig garanciális. Ez érdekes, gondoltam, mivel én 3 nap alatt nem írok meg 10 cd-t.
    Aztán hagytam a fenébe. Később viszont megtudtam, hogy mindenre 2 év garancia van Magyarországon, asszem ezt a Juszt műsorában mondta valami fogyasztóvédelmis ember.
  • Impi
    #151
    Normális helyen tényleg így megy, de nem a Mistral-ban!
    Behozzák külföldről a 3 hónap jótállású terméket, de nálunk
    erre is kötelező megadni az 1 évet. Ha 3 hónap utáni a meg-
    hibásodás, az már a cég vesztesége.
    Azért van sok szuper cég is, példa az alaplapomat garielött
    pár nappal, garanciajegy és blokk nélkül kicserélték, mond-
    ván a címke rajtavan.
    Szerkesztés reagálására: A csatához rengeteg idő kell!
    Kermi, Fogy.Védelmi FF és a vége mindig a bolt ahol a f*s
    terméket kapod. Nem szívesen kockáztatnék meg mégegy 35 GB adatvesztést.
    vesztést
  • Laalee
    #150
    te meg hagytad magad...
  • ollie
    #149
    Én is vettem most szombaton egy 360W-s Chieftec-et! Állat! :))) Most már valahogy nyugodtabban kapcsolom be a gépet, mint a Codegennel. :)))
  • praetorian
    #148
    Én már vittem vissza pár garanciális cuccost, de még senki sem pampogott. Inkább az volt a jellemző hogy leszarták a dolgot, és mondták hogy köv. héten jöhetek az új darabért.
    Egyszer a táp miatt elromlott a régi 900 - as cerkám, de sajnos csak 1000 - res volt helyette. :))) Szerintem a boltnak semmibe nem kerül kicserélni az elromlott alkatrészeket, a nagykerből ingyen kap újat, az meg az importőrtől blalbalblablalbla... Ezt onnét tudom hogy megkérdeztem.
    Szóval nem tudom mit szívóztak veled, de nem túl szerencsés megmondani, hogy a vinyó a táp miatt ment tönkre. Azt kell hazudni, hogy egyszer csak elbaszódott, sosem fogják megmondani, hogy mi történt valójában...
  • Impi
    #147
    Nekem nem volt ekkora szerencsém :(
    Eddig a történet ugyan az:
    Vettem egy Chieftec tápot nagyon zsír!!!
    Eddig egy gagyi Acorp volt, mely tönkretette a 40 GB-os
    winyómat. Garanciát(5 hónapos volt)érvényesíteni nem tud-
    tam, mert "látszott az elfüstölt IC" mondván a táp a hibás.
    De mondom én erre, hogy a tápot is itt vettem és az is garanciás. Szervízes vált, akkor mobilfiókban használom és
    biztosan leesett, melytől leszakadt a fej és azért égett le
    a motorvezérlő IC. Amit ezután mondtam az igazán
    "Választékos magyar beszéd" volt.
  • Taranov
    #146
    Választékos magyar beszéd :))
  • praetorian
    #145
    Vettem egy Chieftec tápot nagyon zsír!!!
    Eddig egy gagyi Acorp volt, hát kicsit dúrva milyen különbségek vannak.
    Az új táp kb. olyan nehéz mint 3 db Acorp és semmi hangja nincs. Alig bírtam hazahozni :)))
    Belenézek a régibe a ventinél, hát bazdmeg van banne két kondi, pár hűtőborda..áááá de szar. El se merem adni senkinek, a végén már olyan fos hangja volt pedig nem ment két hónapot... LOL
    A fejéhez kéne baszni annak aki az ilyet kitalálja...
    ........áááááááááááááááááááá


    Ui: Eladó 1 acorp táp
  • skristof
    #144
    sztem csak lemaradt a szmájleee
  • ozz
    #143
    Na ilyen hozzaszolast se olvastam meg!
    Talan megvan az elso elegedett Vargane tap tulajdonos!?
  • ozz
    #141
    miert nem 420W-os?

    a kellytech-nel 1000ft van a 360W (nem tudom milyen PFCs) es a 420W-os passiv Pfc kozott!
  • skristof
    #140
    thenksz
    sztem 360as chieftec lessz
  • icecave
    #139
    Király, kell...
  • Gerry
    #138
    Egy ventis, ami nekem van, és hőmérsékletfüggő a ventillátora, ezért elég halk. Gyakorlatilag az összes többi venti hangosabb a gépemben.
  • icecave
    #137
    Chieftec 360W: ez is kéthűtős? Mert nem látszik a képen, ahol néztem. Ja, remélem halk, de biztos az...
  • Gerry
    #136
    Minimum 350W-os márkás táp, (Chieftec, Enermax, stb.) Codegenből pedig minimum azt a 420-ast, ha nagyon fontos, hogy olcsó legyen, nekem is üzemel egy a kisebbik gépemben, de az erősebb konfigom az egy Chieftec 360W-ossal táplálja magát.
  • skristof
    #135
    jah, nekem is feltünt....
    csak nem fogok akkor mellé énse :P
    Borg: imádom a segítőkészségedet! :P