6979
Melyik tápot?
  • Borg
    #337
    Nálam is van 3 ismerettségi körben, mind tökéletes.
  • Gabesz amd64
    #336
    Hát ha nekem elszállna a tápom akkor elborulna az agyam és ahol vettem a tápot visszavinném és bezuznám vele a számítógépes bolt kirakatát!

    Egyik ismerősömnek is besült de ő megoldotta a bztosítóval valahogy....!
  • Laalee
    #335
    nos egyik sem vigasztal :D
  • [NST]Cifu
    #334
    Hát azért azon csodálkoznék, a környékemen 4 Chieftec van plusz az enyém, eleddig soha semmi gond nem volt egyikkel sem...

    Szvsz vagy egy hibás darabról lehet itt szó, vagy valami miatt zárlat keletkezett...
  • ollie
    #333
    Nekem az van, és semmi bajom vele.
  • Robbb
    #332
    Na ez nem jó hír.Most rendeltem egy 360W-os Chieftechet.Remélem nem sül ropogosra az új konfigom!
  • [NST]Cifu
    #331
    Az szép...
  • Laalee
    #330
    ha elszszállt a radeon akkor asszem a büdös életben nem lesz uj gépem, veszek egy via epiat divxet nézni meg diablozni :D szövegszerkeszteni meg az is elég.
  • ollie
    #329
    Valamit, valamiért :)))
  • Laalee
    #328
    viszont most jó halk a gépem :D
  • Laalee
    #327
    még nem tegnap este vettem
  • ollie
    #326
    Na ez érdekes... És legalább visszavitted a tápot?
  • Laalee
    #325
    na tegnap megállt a codegen ventije, gondoltam lecserélem valami márkésabbra, nem pedig csak ventit cserélek benne. vettem is egy csifteket, összedugom, tápkábel be, bekapcsolo gomb on, és egy szép szikrázást követve lebaszta a biztositékot. na mondom ez gyönyörű, visszakapcsolom a biztositékot, uj kisérlet, a táp megy, az alaplapra kötött venti megy, de sekép sehang a gép többi perifériáján. ugyhogy ha szerencsém van csak az alaplapot füstölte el. meg kell mondjam a codegennel nemvolt bajom.
  • mityku
    #324
    Nekem az elöző tápom egy 230W-os Acorp volt, most egy 300-as Coolink van, ezzel elleszek egy darabig.
    Vettem volna én nagyobb teljesítményüt is, csak hát azok a piszkos anyagiak, ha jól emlékszem lett volna egy 360W-os Chieftec olyan 14-15000 Ft-értcsak olyanra nem volt pénzem. Együtt vettem a tápot a vadiúj alaplappal. Nekem is ez a AP350X van.
  • Robbb
    #323
    Ott a pont!Én is a Chieftec-re gondoltam így elsőre.Csak erősítetted az elképzelésemet.Kösz.
  • cifuatwork
    #322
    A Coolink sem rossz, de ezek közül én a Chieftec-et választanám - ennek minőségi kábelezése és molexcsatijai vannak (amit a wincsibe dugsz). Az élettartamgarancia annyit tesz, hogyha tönkremegy, akkor azt ingyen becserélik.
  • Robbb
    #321
    Ismét én.Coolink AP350X 7400huf,Coolink AP400DX 12500huf,Chieftec CT360A 12100huf.Ezek közül melyiket ajánlatátok,ill. pár szóban leírnátok melyiket milyen extrái miatt érdemes megvenni?A Chiftec élettartam garanciás,ez potosan mi a frászt jelent?Hasonló mint az életfogytiglan a sitteseknek?/kb.25-30years/:)
    A technika amihez kellene:NF7 2.0,2500Barton/ha kell felpöckölném 3200-ig/,erre egy SilentBreeze III hűtő,TI4200 128MB,2db vinyó,cd-rw,SB Live,1db 512ddr 333 Kingston v.2db 256ddr 400 Hynix/még nem tudom/1db rendszerhűtő.
  • cifuatwork
    #320
    "Táp legyen veletek"

    Ez nagyon jó :)))

    Amúgy a gépfejlesztés már csak ilyen, apró lépéseket nem igazán lehet tenni...
  • Robbb
    #319
    Köszi a segítségeket,a tesztet elolvasom és megpróbálom a lehetőségeimhez mérten a legjobb tápot venni.Az az igasság,hogy most szeretném fejleszteni a gépemet.Először csak procit akartam/2500Barton/,de kiderült,hogy ez hozza magával az alaplapot,memóriát,hűtőt,meg minden ilyenkor szokásos kütyüt.A tápra viszont már nem gondoltam/most egy Acorp 300W-os van a gépben,csodálom hogy eddig még nem történt valami katasztrófa/ezért ez így eggyütt pénzileg lepadlóz.Ezért akartam a tápon picit spórólni,de belátom hogy fontos alkatrész ez is.Meg lehet hogy tuningolni is szeretném a vasat,így főleg fontos.Mégegyszer köszi a hozzászólásokat,a táp legyen veletek!
  • Torry
    #318
    Nekem 360-as Chieftec lesz.
  • Taranov
    #317
    Nekem meg Antec 380W-os
  • ollie
    #316
    Nekem egy 300W Codegeny halt meg, még amikor Celeroncsos konfigom volt. Bár az szerintem csak a meleget nem bírta nyáron (a házban felment vagy 50 fokra a hőmérséklet kb 24 óra folyamatos használat mellett, rendszerhűtő nélkül), és szerencsére semmit sem vitt magával...
  • ollie
    #315
    Jól tetted, hogy Coolinket vettél Codegeny helyett.
  • cifuatwork
    #314
    Milyen táppal volt személyes tapasztalatom?
    Acorp ?W (még AT-s időkben két és fél évig, aztán az első ATX tápom is Acorp volt, 230W-al, szintén két évig), Codegen 300W (gyilkos...), Azona 300W (kb. egy év, gond nem volt vele), Huntkey 400W (fél évig, gond nem volt vele) és most egy Chieftec 420W (eddig kb. fél év probléma nélkül).

    A Prohardvare cikke elég jó, de egy tápegységnél nagyon fontos az élettartam és az, hogy mennyire megbízható - szóval a teszt úgy lenne teljes, hogy két év folyamatos használat után mik a tapasztalatok... :)
  • Imremagdi
    #313
    nekem chieftec 420-as aktiv PFC-van
  • steweee
    #312
    kinek melyik táppal gyűlt meg a baja? a proharwer.hu-n van egy jó teszt sok táppal:
    http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=240&p=16
    kiváncsi vagyok kinek mi a végeredményről a véleménye
  • Taranov
    #311
    lol :D
  • Taranov
    #310
    Azóta Antec van.
  • cifuatwork
    #309
    Hihi, nálam az áldozat szintén BE6 volt - a végén kiderül, hogy nem is a táp a gyilkos, hanem fordítva - az alaplap végzi ki a tápegysgéget...

    (természetesen vicceltem, nem komolyan venni...)
  • Taranov
    #308
    Nekem az Acorp tápom kinyírt egy Abit BE6-os lapot.
  • cifuatwork
    #307
    5-6000 Ft-ért nem nagyon lehet komoly tápot kapni, egy Coolink , DTK vagy FSP tápegység a minimum, de ezek olyan 8-10000 körüli áron kezdődnek. A másik probléma, hogy ezért csak 300W-os tápegységet vehetsz, márpedig (hacsak nem akarod záros határidőn belül lecserélni) ez rövid időn belül (kb. egy év) kevés lesz. A procik magukban lenyelnek már 70-100W-ot, a videókártyák pedig közel ugyanennyit (az nV40-nél 100W fölötti értékről is vannak rémhírek), ehez pedig még jönnek a wincsi(k), CD/DVD-rom(ok), a hűtőventik és ugye az alaplap is vesz fel valamennyit (20-40W körül). Szóval pláne tuninghoz a 300W már nem elég.

    A másik dolog a márkák kérdése. Sokan mondják, hogy hát ennyi és ennyi ideje használnak Codegen, Acorp, Mercury, sőt JNC vagy Vargáné-féle tápot gond nélkül. Ez szép és jó, de megéri-e a rizikót? Nekem egy 300W-os Codegen "csak" az alaplapomat nyirta ki anno. Egy havernak viszont szinte a teljes gépe odalett egy másik ilyentől. Látszólag nem éri meg rááldozni tizenezreket egy teljesítményben nem látványos alkatrészért, de ha azt vesszük, hogy az egész gép odaveszhet egy gyatra tápegység miatt, rögtön más a felállás...
  • mityku
    #306
    Én most vettem szintén egy Abit NF-7-hez egy Coolink 300W-os tápot 8000 ft-ért. Nagyon jó kis táp, szerintem megéri még az a + 2000 ft. Szerintem jobb mint egy Codegen.
  • Taranov
    #305
    Én sem vagyok különösebben otthon tápkérdésben, de szerintem ha olcsó kell, akkor én a helyedben Codegent próbálnék meg, mert sokan szídják, de azért nagyon sokan is használják.
    Vagy esetleg egy Azonát, bár nem tudom, hogy az kijön-e ennyiből, de gondolom igen.
  • Robbb
    #304
    Sziasztok!5-6000huf körül milyen tápot ajánlotok?NF7-hez,2500Barton tuninghoz kellene.Van még a gépben 1cd író,2vinyó,4200Ti karesz,512ram,3venti,sb Live 5.1.Létezik ennyi pézé valami használható táp?Visszaolvastam,de egyszerűen nem tudom eldönteni melyiket vegyem.Van aki ezt szidja anyástúl,van aki azt isteníti,tanácstalan vagyok.Sajnos táp ügyben nem vagyok otthon.Köszi!
  • Zozo76
    #303
    Nem rossz az se de szerintem a legjobb azert megiscsak a JNC.

    Lehetne ez egy szlogen a cegnek:

    JNC, HA KOMOLYAN GONDOLOD! (egy komplett gepcseret...)
  • sniper
    #302
    De, a Mercury nagyon tokeletes. 3 nap alatt 2 alaplapomat baszta tonkre, megerte... ~~
  • Zozo76
    #301
    Az van nekem is. Megy szepen. Ja es peldaerteku a kabelezes rajta. Plusz jo nehez, gondolom mert normalis hutoborda van benne. Amugy 8 es 12 cm-es venti van rajta, fordulatszam-szabalyzos es az alaplap is tud rola hogy mennyit porognek a ventik. :)
  • Borg
    #300
    Enermax EG365AXVE
    kb 17 netto

    Egyébként még egy oldalnyit sem kellett volna visszaolvasnod, ugye...
  • Police88
    #299
    thx akkor elég neki 350W nem kell neki több?
  • Taranov
    #298
    Szerintem mondjuk egy 350W-osat, akkor később még lehet több vinyót belerakni.
    Bár leeht ,hogy hülyeséget mondok.
    Én mondjuk mindenképpen Enermaxot, Chieftecet vagy Antecet vennék.