6979
Melyik tápot?
  • ReTeK
    #377
    mikor éjszakára beállítom a filmelőzetesek/játékdemok letöltését akkor a monitort kikapcsolom, de a vid.kártya ramjai (meg az egész kártya) miért melegszik mikor semmi dolga nincs elméletileg, van ennek valami oka ?
  • cifuatwork
    #376
    Most miről beszélsz? A Suspend állapotról? Vagy a kikapcsolt állapotról?
    Elvileg kikapcsolt állapotban csak néhány Wattot vesz fel a gép (5-15W között), suspend állapotban értelemszerűen többet, mivel az alaplap és a memóriák áram alatt vannak (ahol én néztem, ott 20-40W-ot írtak)

    Kikapcsolt állapotban a meghajtók (elvileg) nem vesznek fel áramot.
  • steweee
    #375
    lehet hogy láma kérdés, de:

    ha nem használom a gépet, azaz nem számol a processzor, videokártya, a vincsik leállnak, a cdk nem forognak, sötét a képernyő, mennyivel kevesebb a fogyasztás ? és valyon a wincseszter és a cd felvesz e áramot egyáltalán ha nem működik?
  • Borg
    #374
    Ez már egyszer volt itt, és akkor is irtuk, hogy baromság.

    Ez a teszt ugyanis nem veszi figyelembe, hogy az adott cucc melyik ágon veszi fel az adott teljesítményt (3.3,5 vagy 12V) ugyanis a tápok mindegyiken más ampert tudnak leadni.

    Szal érdekes az egész, csak a valósághoz sok köze nincs.
  • ReTeK
    #373
    ööö igen ez érdekes, a végösszeg ott alul valahogy nincs összhangban az egyenként (pl. DVD 25watt) feltüntetett értékek összegével
  • B@dsector
    #372
    Hah nekem 435W lett,és még van érdekes dolog a gépemben, de 353W Enermax tápom van:)
  • ollie
    #371
    Én 385, de nem létezik szerintem...
  • ollie
    #370
    Ja, szerintem túl sokat számol.
  • Davidus
    #369
    272 wattot eszek:P
  • ReTeK
    #368
    találtam egy érdekes oldalt --> Power Wattage Calculator
  • ReTeK
    #367
    milyen tápot ?
    hááát ami olcsó, meg sokat adnak, meg gyorsan nő tölle a csirke
    [bocs]
  • Laalee
    #366
    de majd a bolt kifizeti nekem...
    1 nem is ott vettem
    2 gari is lejárt rajta.
    3 ez szavatossági probléma, mehetnék mindenfelé bizonygatni hogy a táp volt rossz és azért ment tönkre

    olcsobb volt venni egy ujat, mivel a tulhajtás sosem érdekelt, igy egy hót mezei asrock alaplap is megfelel az meg brutto 8K.
  • ollie
    #365
    ÉS nem próbáltad kifizettetni velük az alaplapot?
  • Laalee
    #364
    na kicserélték a tápot, meg vettem uj alaplapot...

    szal kifogtam az egyetlen szar csifteket az országban :D
  • Tikal #363
    ott kell majd bekapcsolni (I) :DDD
  • Tikal #362
    lol, lakotelepeken? váciutca meg az andrássy tele van vezetékekkel?

    nálunk az egész városban nem látok vezetéket, kivéve az ujonnan csatlakozott részekn van még néhol.
  • sniper
    #361
    Max a lakotelepen mennek fold alatt.
  • Robbb
    #360
    Megvettem.Ez van ráírva:ATX 1136H.Van rajta főkapcsoló az mire jó?Egyébként doboz nélkül kaptam.Ez kicsit furi.
  • Pheel
    #359
    Ha sok pénzed van Chieftech, ha kevesebb, akkor Coolink.
  • Robbb
    #358
    Senki?Coolink,vagy Chieftech?Coolink,vagy Chieftech?Coolink,vagy Chieftech?Coolink,vagy Chieft.......................
  • Robbb
    #357
    És ez milyen?Chieftech HPC 360-302DF 12250huf.
    ATX 12V
    360W
    Főkapcsoló
    Aktív PCF
    Dual ventillátor
    Mit jelent az ATX 12V szabvány?
  • stone
    #356
    Nekem is coolink 350-es van és eddig nem volt vele probléma, 4 hónapos, mondjuk ez viszonyítási alapnak nem igazán jó. Ha van pénzed chieftec-re akkor azt vegyél, de állítólag ez is nagyon strapabíró (7E körül vettem).
  • Robbb
    #355
    DE milyen a Coolink?Jó az nekem vagy szar?
  • Borg
    #354
    Szerintem fejeld le a boltost aki azt mondta nincs, valszeg csak melléduma. Hét elején hoztak nekem nagykerből kettőt is (dualfan 360W chieftec).
  • Robbb
    #353
    Sziasztok táposok!Ki mit tud mondani egy bizonyos Coolink 400W Ultra Silent tápocskáról.Sajnos a pontos megnevezését nem tudom,de a dobozon ez volt nagy betűkkel.Állítólag 350W-ot stabilan lead és mint a nevéből is látszik igen csendes.Eredetileg 360W-os Chieftecet akartam,de egyszerűen nincs az országhatáron belül.Most ezt a Coolinket akarják rámsózni,ha van valakinek véleménye,tapasztalata kérem ne fojtsa magába.Sürgős lenne,mert holnap meg kell hogy vegyem!Köszi.
  • Tikal #352
    előfordulhat, de esélyét nem nagyon látom mivel földalatt mennek...kivéve falun :)
  • ollie
    #351
    Az elektromos vezetékbe a háztól nagyon messze is belecsaphat a villám.
  • Tikal #350
    ööö lehet, majd megkérdem. Bár szerintem ha pl társasházban, panelban lakik az ember akkor ugye a villámhárito nem az ő felelősége, tehát ha szar, akkor mi van?
  • ollie
    #349
    Ez nem vonatkozik villámcsapásra, az tuti.
  • cifuatwork
    #348
    Lehet, hogy tévedek, de emlékeim szerint a villámcsapásra ez nem vonatkozik, csak az üzemeltetéskor keletkező túlfeszültségeknél v. áramingadozásoknál köteles kártalanítani az áramszolgáltató.
  • Tikal #347
    akkor viszont fizet az áramszolgáltato... ha áramingadozás vagy tulfesz miatt szétmegy vmilyen elektromos készulék akkor lehet menni az áramszolgáltatohoz és perkálnak.
  • ollie
    #346
    Ehhez a konfighoz szerintem bőven elég a tápod.
  • ollie
    #345
    Ha villám csap az elektromos hálózatba nincs az a túlfesz védelem, ami megvédené a géped. Sőt még a kikapcsolt kapcsolókon is áthúz.
  • Ramore
    #344
    viszonylag
  • Ramore
    #343
    Viszony csendesnek mondható.
  • Tikal #342
    Hi!

    10ezer körül kelllene nekem egy csendes táp, coolink350-est néztem, akinek ilyen van, mit tud rola mondani? csendes?
  • steweee
    #341
    nekem egy acorp LC-A300ATX-van a házban, és eddig tökéletesen üzemelt.két vincsi, 1700+ amd, 756 pc 2100 266-os, radeon 9600.két cd író/dvd olvasó. annak elég ez a teljesítmény. most két éves. számíthatok rá hogy megdöglik?sok rosszat hallottam az acorpról!van két küldő túlfesz védőm meg egy belső a táp egyik szabad vezetésére kötve.kinyírhatja így is vmi a gépemet?
  • Gabesz amd64
    #340
    kössz
  • icecave
    #339
    www.chieftec.com
  • Gabesz amd64
    #338
    Ennyire olyan jó a Chieftec táp?
    Van valamilyen honlapja ahol utána tudnék nézni?