840
Helyesírás?Minek?
  • RelakSfromhome
    #203
    Enyim meg a 203., be-be-beee
  • Taranov
    #202
    :) Legalább a 200. üzenet az enyém volt :)
  • Taranov
    #200
    egy hétig ment a topik, és utána slussz :) Kihalt,
  • RelakS
    #199
    "2. 80%-ék (Aaarrrggghhh.)"
    Hübazz!!
  • Neme.
    #198
    "-mindig és nem mindíg
    -muszáj és nem muszály
    -plusz és nem plussz
    -egyelőre és nem egyenlőre"

    Jajj, de nagyon egyet tudok érteni, jajjajj!
    A szlenggel nincs különösebb bajom, de a következőktől egyszerűen falra tudok mászni:
    1. -al -el végződés -val -vel rag gyanánt...
    2. 80%-ék (Aaarrrggghhh.)
    3. 0-át.
    4. PS2-őn. (Uáárrrghh.)
  • I.C.ram
    #195
    Egyelőre!!! :D
  • Harder
    #193
    Egyet mondok: tökmindegy hogy "luk" vagy "lyuk" vagy "lik", egy a lényeg - hogy nő is legyen körülötte mert azt szeressük mi férfijak! :)
  • FREAK
    #192
    ok, akkor használd a lukat
  • I.C.ram
    #191
    Az a lik nem a luk!!!!!!!!!! LUKnak semmi köze a népiességhez!!!!!!!!!! Argghhhhhhhh ne idegeljetek már. :)
  • [Walaki]D`Lair
    #190
    :DDDDD


    jól van na...
  • ÁjjLe BoBBi
    #189
    Magasról leszarom azt is meg téged is!
    Még jó hogy te mindig helyesen írsz...
  • [Walaki]D`Lair
    #188
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ


    ÁjjLe BoBBI (4:12 PM) :
    jóvan ......nyisd csak ki az ajtót......kopoktat egy láb....azzal taposlak szét


    kopoktat :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • FREAK
    #187
    pontosan ez a baj, hogy sokan használják, fővárosiak is, pedig már elavult


    mostani Csepel újság, keresztrejtvény, vízsz. 46 : LYUK népiesen (3 betű)

    na erről beszélek...
  • Harder
    #186
    Elég sok helyen éltem/jártam már Magyarország területén, és egyeltalán nem mondhatom hogy a "luk" szó használata elalvult lenne, vagy csak a "parasztok" használnák. Sok helyen sok ember még ma is használja, teljesen változó hogy ki mond "luk"-at és "lyuk"-at...

    ----------------------------------------
    Harder
    http://www.gyik.com
  • Dzsini
    #185
    de ma már ez az értelme az, amivel használják... amire te gondolsz az az etimológia :) sokmindent nem használunk már úgy, ami az "eredeti" értelme...

    ja, erről jut eszembe - egyik kedvenc - volt már szó róla?
    a médium az egyesszám, a média pedig a többesszám. olyan, hogy médiák nincs. a rádió 1 médium, a média pedig a tv, rádió, net, stb együtt... rengetegen keverik és nem tudják.
  • Dynamic
    #184
    Valamit tisztázzunk!:)
    A "szatír" szó a lexikonok szerint olyan kéjenc embert jelent aki nőkkel erőszakoskodik.
    Emlékeim szerint is a szatírok, a görög mitológia alakjai voltak(patás, pánsípos alakok), akik a nimfákkal "erőszakoskodtak".
    Nos akkor nem értem, miért használják a "szatír" szót a mutogatós emberekre?(Most pl. a Fókuszban is.)Helyes ez egyáltalán?Szerintem abból eredhet, hogy a mutogatós ember, néha erőszakoskodik is, de alapjában véve a mutogatós ember egyáltalán nem biztos, hogy szaír?Nem?
  • FREAK
    #183
    ez mind világos, de itt a hangsúly a "régi"

    aki régen művelt költő volt, az ma már csak egy kalapos parasztnak lenne elég, ennyit fejlődött a kultúra, és vele együtt a nyelv is

    a számítógépet is hívhatnánk masinának, de elég vicces lenne....
  • I.C.ram
    #182
    Hát mindjárt korrektebb a régies. A régies nyelv nem= a parasztos nyelvvel. Ha elolvasol egy régi verset, azt sem parasztok írták, sőt többségük egyetemen tanult ember volt.
  • FREAK
    #181
    nem mondtam, hogy nyelvtanilag helytelen, csak egyszerűen a mai magyar nyelvben nem használatos

    ha nem tetszik a "parasztos" jelző, akkor nevezd "régies"-nek
  • I.C.ram
    #180
    Az teljesen más, mert az tájszólás! Az önkényesen átalakított szó. De a luk nyelvtanilag teljesen helyes, ebből a szóból jött a lyuk. Ez olyan mint a kocsi meg az autó. Régen kocsinak hívták. (Régen egy magyar faluban gyártottak európa legjobb lovaskocsiait (vagy feltaláltak valamit hozzá, nem tudom pontosan) De még az angolok is használják ezt a szót, csak kicsit angolosan "Coach". Az auto meg az automobilból jött, ami nem is magyar szó. Mégis használjuk a kocsit is, csak már hivatalos nyelven inkább "gépjárművet" használnak.
  • Hunnenkoenig
    #179
    Nemetül mar novemberben kijött.
  • RelakS
    #178
    Kihagytad a Látjátok feleim szümtükhel... dolgot
  • RelakS
    #177
    És mi van a jobbággyal? Ha jól emléxem, a paraszt volt a gazdagabb.
  • Cat #176
    őstermelő ;)
  • FREAK
    #175
    de ilyen alapon minden valaha használt magyar szó helyes, te gyakorlatilag ezt állítod

    hát legyen, ok, helyesek, de ennek ellenére mégsem használják őket a médiában, politikai beszédekben, vagy egyáltalán a köznyelvben, kivéve néhány durván vidéki településen, ahol na kik élnek?? a jó magyar parasztok (szalonna, kolbász, kapanyél - minden nap)

    ezek után nem értem, min vagy felháborodva, ha olyan szavakat használsz, amik kihaltak és a mai helyesírási szótárakban max. a függelékben szerepelnek, és leparasztoznak

    érted, a vödör is volt valaha VEDÉR meg a tömjén és TEMJÉN, de azok az idők már elmúltak
  • FREAK
    #174
    németül már rég kijött vagy tévedek?
  • I.C.ram
    #173
    Te várjál csak.... Gothic 2 ki sem jött, vagy tévedek? :))))
  • I.C.ram
    #172
    Földműves. Szerintem ez a legjobb.
  • Hunnenkoenig
    #171
    Közepkori Fantasy környezetröl van szo RPG-ben! :-)
  • I.C.ram
    #169
    Végre egy alkalom, hogy jól belémkössél... Engem ne egy olyan ember parasztozzon, aki szarik a saját Himnuszára. Jó lenne felfogni, hogy a luk teljesen értelmes, és semmi köze a parasztsághoz.
  • I.C.ram
    #168
    Agrár ipari szakember :) vagy Agrármérnök. :) bár az utolsó inkább komoly végzettséggel rendelkező ember.
  • Hunnenkoenig
    #167
    Na igen, csakhogy a Lobart az nem jobbagy, hanem szabad ember, akinek van egy nagy tanyaja es munkasokat alkalmaz rajta. Ö a földbirtokos (erdetileg Großbauer) es a munkasai a parasztok (Bauer) öket földmüvesnek forditom, mert a földmunkas is mast jelent :-)
  • FREAK
    #166
    jobbágy? :D
  • Hunnenkoenig
    #165
    Ez annyira igaz, hogy a Gothic2 forditasanal mar nagy gondban vagyok, mert ott sokszor elöfordul a paraszt szo, mivel a nemetben az meg tenyleg a földmüvelö embert jelenti. Nekem mar földbirtokosra, földmüvesre meg mittomen mire kell forditanom, hogy ne legyen nevetseges mikor Lobart-rol a parasztrol van szo! :-))
  • FREAK
    #164
    hmm, szerintem mindig is a paraszt volt a dolgozó társadalom legalsó szintje, és RÉGEN is büszkébb volt magára mondjuk a GRÓF....
  • RelakSfromhome
    #162
    Kár, hogy ma már a paraszt a lealacsonyítással egyenlő, régen büszke volt magára az arc, ha paraszt lehetett
  • Galy
    #161
    ehe...ehee...
  • FREAK
    #160
    az tök komoly, tudsz te, ha akarsz, EMBÖR! okos kölök vogymuk azt a ripityom teringettét!

    Mondd csak, tudod te hogy közben valahol elhagytuk a második évezredet? És tudod, mitől lesz PARASZT valaki?? Attól, hogy képtelen lépést tartani a nemzete kultúrájával, és 100 éve nem használatos szavakat használ!

    "Nekem ne gyere azzal, hogy 2003 van, nem RÉG, mert a nyelvtanunk nem egy 2 éves darab!"

    Nem mondod... Akkor téged tényleg nem zavarna, ha valaki az Ó-magyar Mária siralom nyelvezetét alkalmazva szeretne veled beszélgetni?? Elvégre minden abból ered, az az igazi magyar nyelv bazze... Kérdezd meg akármelyik aszfaltozó munkást, ők is megmondják!!
  • Harder
    #159
    K. Attila üzeni J. Atillának, hogy ety lukas garrast se adna az elöte heverő lyukas e-mentaáli sajtért!

    Tessék, lehet elemezni ;)

    ----------------------------------------
    Harder
    http://www.gyik.com
  • Gery1980
    #158
    Rendben, de azért nem kell a torkának esni.Válaszolj, majd tudd le ennyivel a dolgot.Minek feleslegesen vitázni?