840
Helyesírás?Minek?
  • Dynamic
    #9
    Szerintem sokan lerendezik azzal, hogy neten nem kell foglalkozni a helyesírással, azt sugallva, ezzel, hogy ő amúgy tudja a szabályokat, csak éppen nem foglalkozik vele.Márpedig ez nem mindenkinél igaz.Egy eléggé közismert és közkedvelt cégnél dolgozom, ahol feladatom közé tartozik hetente több száz levél olvasása és "megoldása".Azt kell látnom, hogy a helyzet a szó szoros értelmében elkeserítő.A géppel írott levelek még visítva elmennek(ott a Word ugyebár), de a kézzel írott levelek...tragédia.Nem túlzok itt sem, ha azt mondom a 80%-uk tele van hibával.
  • K.András
    #8
    "a netre nem minden szabály érvényes"
    Ez igaz, csak mindenki maga dönti el melyik szabály alol vonja ki magát,az eredményt látjuk...
  • FREAK
    #7
    szerintem, aki nem tud helyesen írni, az simán KEVESET OLVAS

    namármost a mostani tinik lószart sem olvasnak, max. divatos újságokat, abból meg nem jön le a helyesírási kultúra

    én anno, amikor csak M1 volt a TV-n, kurva sokat olvastam, és 10 éves korom óta nem igazán fedeztem fel új helyesírási szabályt, míg sokan még az én korosztályomból is botrányosan írnak
  • K.András
    #6
    Figyusz(ezt csak azért mert látom szereted a szlengeket :),szerintem felesleges ezen filozofálni,egész egyszerüen ez itt nem a suli.Bár van valami abban amit irtál,de hogy nem ezen fogom a körmöm rágni az éjjel az biztos...
  • FREAK
    #5
    én tudatosan nem kezdem nagybetűvel a mondatokat, végül is a netre nem minden szabály érvényes, itt gyorsan kell sokat írni általában, de a vesszők hiánya viszont gyakran értelmetlenné teszi a mondatot
  • Tikal #4
    A mindígről még nem hallottam, de a többi :)))
    Amugy az internet az oka, ezt én is észre vettem magamon, mondat szerkesztésem nulla, se vessző se nagybetű, szoval ahogy ömlik a gondolat, de mostmár odafigyelek azért is :)
  • FREAK
    #3
    ja meg amitől ütni tudnék, az a "nől" és a "fől"..... grrrrrrrrrrrrrrr parasztok
  • FREAK
    #2
    hihi, azért a "töxar" az jól néz ki, nem? :D

    amúgy tök igazad van, engem is irritál az "egyenlőre", "külömbség", "mazoista", "dánkór" és társai....
  • Dynamic
    #1
    Mikor tanuljuk már meg végre, hogy:

    -mindig és nem mindíg
    -muszáj és nem muszály
    -plusz és nem plussz
    -egyelőre és nem egyenlőre

    Eszméletlen, hogy mennyit romlott a helyesírásunk az utóbbi időben.Biztos vagyok benne, hogy nagyrészt az internet a felelős ezért.Pl. 1 éve még szinte nem is láttam a "mindíg"-et.Ma már 10 emberből 9 így írja.Érthetetlen módon divat lett sok magánhangzó hosszan írása és ejtése:útál,Kórea,pószter(már nem csak a pestieknél),mindíg(ugyebár:)...
    A másik ami bosszant itt a SG-n, hogy sokan még hírből sem hallották a pontot,vesszőt,nagybetűt.Hogy a fenébe lehet leírni 3-4 sort vessző és nagybetű nélkül?
    Szívesen síránkoznék ötször ennyit, de ugye "kit érdekel?":)
    (A másik kedvencem a szleng: müxik,uccsó,prószál...bööeeehhh.De ezt majd máskor.)