1496
Billentyűzetek pro és kontra
  • Borg
    #10
    Most nem találok képet róla.

    Mindensetre ez nem az a natural mm amit most az M$ oldalán találsz. Ez tök normál, osztot, szögben elforditott, és nem összekevert billentyűkkel.
  • Munch
    #9
    Nekem ez van bibíí :DDDDD
    Logitech Cordless Desktop Optical.
    És rohadtul bejön. Logitech a legjobb.
  • Pheel
    #8
    A natural nem a tört design-os, aminek az insert-delete-stb billenytűzetcsoportja meg van variálva? Vagy keverek valamit? Tudnál egy képet betenni róla?
  • Borg
    #7
    Nekem eddig az M$ vált be csak.

    Melóhelyen sima M$ billentyűzet van, itthon meg natural, mindenféle mm gombokkal...

    Volt már samsung, altrix (az egyik legszarabb tipus), kolink, genius, logitech, dtk, stb.. mind ugyanaz a séma. Logitech ugyan márkásabb, de a parasztvakitás mm gombokon kivül semmi extra. dizájn meg minek? azon túl hogy ergonomikus legyen, tehát kézreálljon minden, minek még cifrázni?

    Szal per pillanat nemtok más jót felsorolni M$-en kivül. Tényleg csak a szükséges mm dolgok vannak rajta (az itthoni naturalon), de még ezek közül is nagyon keveset használok rendszeresen. Faramuci dolog mondjuk bármit is használni rajta SZVSZ. email is meg minden más egérrel is egy kattintás a desktopon, ehhez van szokva az ember, minek keresgéljem a gombot a billentyűzeten? Annak ellenére persze hogy M$en is vannak az alap MM gombok, szerintem tök felesleges mind na.

    Minösége kifogásolhatatlan. Több mint 2 éve van meg (most volt karácsonykor 2), a pohár vizet kibirta menet közben, takaritást, 2kilo morzsa stb minden volt benne, és semmi baja. Egyetlen gombja sem ragad, vagy klaffog, vagy kihagy stb.. teljesen letisztult forma, semmi cicomázás.
    Ps2 a bill, és van rajta egy USB hub 2 porttal.

    A hátrányaként annyit tudok felhozni, hogy az USB HUB kicsit kevés kakaót ad le, igy pl a kamera nem megy a bill portjáról, csak közvetlen a gépről.
    Természetesen angol nyelvű ez is, asszem ebből nincs is magyaritott.

    Wireless billentyűzetek meg megintcsak parasztvakitás. Mert egérnél még csak megértem hogy zavar a kábel, de billentyűzetnél? ki a francot érdekel a kábel ott?...
  • Pheel
    #6
    Ez a bill nekem túl nagy. Nem fér el az asztalomon a monitor előtt. Mondjuk éppen a könnyű arrébbrakás miatt kellene wireless.

    Azért köszi az értékelést!

    Ja és a rádiós verziót csak Desktopban árulják. Logitech Cordless Desktop Pro néven. Van belőle Optical is.
  • Lazarus
    #5
    rádiós változatról nem tudok, nekem ennek a billnek egy második változata van ami annyiben tér el a képen láthatótól hogy van rajta (egy néha zavaró) F-lock ami ha aktív akkor az F(1-12) billentyűk helyére programozható gombokat rak. Alapból van rajta egy csomó fölösleges gomb a sajátgép ablak megnyitásától kezdve a kopipasztáig. Aztán van rajta egy mediaplayer vezérlő ami ma már alapnak számít. Baloldalt van egy kis bővítés amin egy scroll + egy vissza (IE) és egy 'GO' gomb van. Ez a rész szvsz teljesen felesleges ugyanis ha böngészek akkot a kezemben van az egér és a scrollt könnyebb ott mozgatni mint a balkezem ide-oda rakosgatni. Bal-felül van egy Sleep gomb, az F-lock egy mail nyitóka, msn masager és webkamera ezek igény szerint átprogramozhatók. Jobb-felül 5 alapból teljesen felesleges, de programozható gomb helyezkedik el
    Ehez még hozzácsapnak egy levehető csuklótámaszt.
    Egyébként nagyon komfortos kis darab
  • Pheel
    #4
    És bevált? Hány gombja programozható. Mondjuk nekem ennek valami rádiós változata érdekelne, de eddig csak azt láttam, hogy pofátlanul drága.

    A Microsoft Wireless, de nem Optical Desktopjairól tud valaki valamit? Mert náluk már csak Optical van, de Mo-on még a simát is lehet kapni és nekem az jobb lenne. Előre is thnx!
  • Manta
    #3
    Nem vennék Genius billenytűzetet.
  • Lazarus
    #2
    Én Logitech Internet Navigatort használok
    USB, magyar kiosztással. bruttó 10 körül van






    Az elején még halk, de sajnos hamar elkopnak a gombjai
  • Pheel
    #1
    Sziasztok!

    Ahogy láttam ez a téma elég marginálisan van érintve csupán. Mi lenne, ha erről is esne pár szó? Lehet beszélni a kébeles, infrás, rádiós, bluetooth átvitelről, az AT-s, ps/2-es, USB-s csatlakozásokról, a magyar vagy éppen angol kiosztásokról.

    Ami engem illet most is AT-s billentyűzetet használok PS/2-es adapterrel, szigorúan angol kiosztással és sajnos Altrix márkajelzéssel. Le is akarom cserélni. Ezt néztem ki magamnak:
    Genius Twintouch

    Persze csak a billentyűzet része érdekel és tudom, hogy kapható magában is, de számoltam és rájöttem, hogy megér nekem 3EHUF felárat egy rádiós egér is, még ha nem is fogom használni a közeljövőben.

    Itt egy teszt is róla.

    Vélemények?