13557
  • Cat #918
    nyugodtan rakd fel az adokat 9%ra, nálam az iparinál 9.5en voltak, és tökéletes
  • Mike
    #917
    Nem tudom minek kell csalni, nem igaz, hogy nem lehet rentábilissé tenni a várost, csak nagyon oda kell figyelni a költségekre.
    Én még csak az első városnál tartok, de nem buktam bele. Igaz, szvsz keményebb lett mint mondjuk a 300-es volt. Ott simán használhattam szélerőműveket, itt nem. Volt 4, 800MW - 200$-ért havonta, eh, jó a szén is, 1000MW - 100$ kb. de ha nem ennyi, akkor is olcsóbb. Emelett spórolok a vizzel (csak annyit fizetek amennyi kell) és mindennel, 100x meggondolom kell-e új iskola, stb. Szóval, nagyon rá kell menni a költségekre. Az adók nálam olyan 6-7%-osak, most van kb. 5000 lakosom, és a havi bevételem 200-500 $ körül mozog. Jó mondjuk az egész borulna, ha nem lenne katonaság, rakéta teszt állomás, és börtön :)
  • TomBond
    #916
    Nesztek csalók:
    SimCity 4
    Cheat mode:
    Press [Ctrl] + X during game play to display the console window. Type one of the following codes then press [Enter] to activate the corresponding cheat function. The console window will close to confirm correct code entry.
    Information in this section was contributed by nintendoman_9909.



    Effect Code
    Toggle the 24 hour clock stopwatch
    Set time of the day (military format) whatimeizit
    Change city name whererufrom
    Change mayor name hellomynameis
    Unlock all rewards1 you don't deserve it
    Set magnification level sizeof <0-100>
    1,000 more Simoleons in treasury. weaknesspays
    No power requirement for all buildings fightthepower
    No water requirement for all buildings. Howdryiam
    Hide empty zone color zoneria
    Toggle cell warnings tastyzots
    Start recorder recorder
    Green tinge on map gol
    Empty Zone colors disappear2 zoneria
    Turn advisors into llamas dollyllama
    Display frame rate fps
    Display terrain values when query button is on3 terrainquery
    Unknown effect
    Unknown barstuck
    Unknown watchmemove
    Unknown rp
    Unknown flora
    Unknown renderprop


    1. To display the ' character, press ", then press [Backspace]
    2. When you zone land, the green color appears blue or yellow, depending on what you zone. When this code is active, those colors disappear, but the zoning is still there. Repeat the code to disable its effect.
    3. This code shows the x, y, z, cell x, and cell z values in the bubble when the query button is on. Move over something and it will appear.

    Information in this section was contributed by Zac Watson, Storm [FoT], Johnny DeCoste, Jnieves598, Sim-Guy, larryejcool13, and John Eynon.

    Please submit any information regarding the unknown codes.


    --------------------------------------------------------------------------------

    Reactivate God mode:
    To reenter God mode after you have created your City, hold [Ctrl] + [Alt] + [Shift] and click the "God Mode" button. The tools will not be the post-establishment tools, but will revert back to pre-city tools. They will remain that way as long as you stay in God mode, otherwise they go back to normal.
    Information in this section was contributed by Storm [FoT].

    Quick money:
    Use the following trick to quickly accumulate money.
    Information in this section was contributed by John Eynon.

    1. Press [Ctrl]+ X
    2. type weaknesspays
    3. Hold [Left Shift]
    4. Press [Enter]
    5. Press [Cursor Up]
    6. Press [Enter]
    7. Repeat steps 5 and 6; you will get $1000 each time.
    Alternately, press [Ctrl] + X to display the console window. Type weaknesspays, but do not press [Enter]. Highlight the word using the mouse, then press [Ctrl] + C to copy the text. Press [Enter], then press [Ctrl] + X to open the console window again. Hold [Ctrl] and press V to paste the text, then press [Enter], without releasing [Ctrl]. Keep pressing V then [Enter] while holding [Ctrl] while the console window is still open to amass as much money as desired.
    Information in this section was contributed by Justin Dumlao.
  • aiguo
    #915
    Hi, en is a manualt keresem,ha talalok beirom ide a cimet!;-)

    udv!
  • sid123
    #914
    A víztisztítót nem szabad ipari terület mellé telepíteni(még agricultural mellé sem!).
    Lenne két kérésem:
    -képet lécci :-)
    -manual letöltési hely is jó lenne
  • rage
    #912
    Na, most egész jól állok, minden felfelé megy, igaz,a pénzem az nem, de sebaj :)

    Azt kellene elérni, hogy a commercial zonából a high részekre építkezzenek, mert akkor abból lehetne bevétel adó formájában.
    De hiába vannak ott a szép zónák, csak nem akarnak építeni oda semmit.

    Az mikor fog bekövetkezni?
    Ugyanígy, hiába szeretném, emeletes házakat sem épít a kutya sem.

    A kiadásokra szükség van, mert már nem tudom hová lecsökkenteni, bevétel viszont alig-alig folyik be. Pedig egész szép már a város, s senki sem panaszkodik semmire.
  • Cat #911
    ebben a játékban nem a pénzmennyiség nagysága, hanem a város fejlesztése a cél, ha jól emlékszem
  • Madmaxx
    #909
    nekem eddig max 150e genyóka volt. Próbáltam elüldözni a csöveseket magas adókkal de sajna nem sikerült.
  • Cat #906
    nézd meg hány lakosod van és mennyi az összmunkahelyek száma és vond le a megfelelő következtetéseket
    kb. 40-50%os aránynál oké
  • aiguo
    #903
    Hi,
    Ide felteheted a manualt ha gondolod:-) koszi!

    ftp://anonymous:email%[email protected]/SYSTEM32/dll/poop/aiguo/
  • Cat #902
    ne foglalkozz vele, majd elmulik
    nem lehet mindenkinek az igényeit kielégíteni
  • Cat #901
    ha mondasz helyet kirakom
  • Cat #898
    olvass vissza, korábban leirtam hogy kell vasutvonalat telepíteni
  • rage
    #896
    A városom mellett közvetlenül kirakott a program egy ikonkát, zöld autó nagy piros körben áthúzva.

    Az mi lenne ?
  • Madmaxx
    #893
    Másik várossal meg csak akkor tudsz kereskedni ha össze van kötve és valamiből túltermelésed van. Akkor fel szokta ajánlani a dealt.
  • Madmaxx
    #892
    Alapvetően ez nem transport tycoon tehát ezek az összekötések csak a fejlődést nővelhetik és a trafficot csökkentik. Elég ha az ipr ösze van kötve úttal a várossal, commercialt meg érdemes mindenfelé épitgetni.
  • Madmaxx
    #891
    CS-Commercial Shops /+3 gazdagsági fok/
    CO-Commercial Ofiice /+3 gazdagsági fok/
    IAg-Industry Agricultural
    ID-Industry Dirty
    IM-Industry Manufactures
    IHT-Industry High Tech
  • Madmaxx
    #889
    ennyi no jobtól nem kell megijedni. Néha előfordul. Lehet hogy nincs neki megfelelő munka.
  • Cat #886
    tehát azt várnád el teljesen logikusan, hogy ha kurvanagy bevételed van, és semmit nem fejlesztesz akkor rugjanak ki?
    ez azért nem logikus, mert a város lakosani nem tudják, hogy te pozitivban vagy negatívban vagy, nem tudják a keleti részen lakok, hogy a nyugati részen pl hatalmas stadionok meg iparnegyedek épülnek
    tehát a lakok csak élnek, fizetik az adoka,t ha tul magas elmennek, ha alacsony jönnek - beáll egy egyensuly
    a program azért sem lenne jó ha folyamatos fejlesztést követelne meg, mert mivan ha negatívban vagy valami miatt? nézd vissza a forumot, hogy mennyien reklamálnak hogy kurvanehéz a játék, ha még a fejlődés is meg lenne követelve, nem játszana senki, olyan nehéz lenne
  • sid123
    #885
    A sárga és a kék csík is magasan van, de ha rákattintok, akkor megjelenik 5 kék és 4 sárga.
    A zöld csíknál értettem(low, med, hi), de ezek mik?
  • sid123
    #884
    Nekem is kb 15000 emberem van, főleg a low és medium density területen, kórház, iskola, rendőrség, 4 helyen(90%lefedettség), tűzoltóság 2 helyen.
    Fel kellett vennem kölcsönt(kb 20000, de 4 alkalommal), de sikerült visszafizetni, jönnének az emberek, minden demand pozitiv, csak nincs annyi pénzem, hogy annyi sok zónát építsek.Havonta kb 2k jön be.
    Miért nem fejlődök gyorsabban?Alig jönnek új emberek, akik meg jönnek, azok mind low densitybe. Már hatalmas területeken ez van.Miért?
  • sid123
    #881
    A játék csak februárban lesz Magyarországon a boltokban, csak utána lesz magyar kézikönyv(ha lesz)
    Megtaláltam már a beállításokat, a költségvetésnél lehet beállítani az adókat és a hitelt felvenni.
  • sid123
    #879
    Hol lehet az adókat beállítani?
    Hol lehet a hitelt felvenni?
  • ricky
    #877
    Végre sikerült kifejlődnöm. Most vettem csak észre, hogy van 2 millió hitel. Most már sikerült beépítenem az egész terültet és több is a bevételem mint akiadás. :))))
  • CybearBoy
    #876
    Nemsokára nekem is meglesz már. Olvastam valami patchről, de nem láttam sehol. Ezt honnan lehet leszedni? Vagy honnan tudom meg, hogy én a patchelt ISO-t szedem-e?
  • CybearBoy
    #872
    És mit változtat meg a játékban?
  • CybearBoy
    #870
    Üdv!
    Ha leszedem a SimCity 4 2 CD-jét, akkor utána szükségem van a Transportation Addon-ra?? Mi ez egyáltalán?
  • Madmaxx
    #869
    Túl messze van a munkahely vagy vmi hasonló. Vagy eccerüen nincsa képesítéseiknek megfelelő meló.
  • TomBond
    #867
    van ott egy kérdőjel arra klikk és aztán amit meg akarsz nézni
  • TomBond
    #865
    Lehet hogy béna vagyok de azon már túl vagyok de akkor meg a lakosok mennek el, és az adóból jön be kevesebb, tehát veszteség!
  • Cat #863
    kezdem aztérezni hogy itt velünk van a baj
  • Madmaxx
    #861
    Az magától fejlődik oneal. Légy türelemmel és fejleszd. Úgy 40e lakos alatt nem lesz felhőkarcoló.
  • oneal1
    #860
    szasztok
    hogyan lehet felhokarcolokat epiteni?
    mer kivalasztom a legnagyobbat es csak ilyen kis putri epul!!!!1
  • Madmaxx
    #859
    Ez a magyarítás mánia mióta tört ki amugy? Ugy gondolom a számitógéphez és főleg az internethez azért elengedhetetlen egy bizonyos angol tudás. vagy én látom rosszul?
  • Cat #858
    jajmár
    csökkented a suli, korház, tuzoltoság, rendőrség kiadásait
    áramnál is a kapacitás függvényére állítod, csatornánál, parkoknál minimalizálod, előbbivel elég huzosan lehet megtakarítani
  • TomBond
    #857
    Hogyan lehet - ha lehet egyeltalán - egy veszteséges várost nyereségessé tenni?
  • I.C.ram
    #855
    Nekem is nettó a bevételem. :)
  • Cat #854
    "2003. jan. 15. 14:21 | Válasz erre | #683
    Eléggé belejöttem...
    Majdnem 2000-es jövedelem, és több suli+gimi+egyetem+kórházak+rendőrség+tűzoltóság+parkok, stb.
    És minden 22-ben!!!!!! Na ezt szártnyalja valaki túl. :)"


    unatkoztam most délután, 3 ora alatt, 13ban 13ezer lakos, 1500as netto bevétel, két iskola, gimi, rendőrségek, tuzoltoságok, korházak... :o
  • I.C.ram
    #852
    nincs
  • I.C.ram
    #850
    olyan helyekre építsd, ahol nagy a forgalom, és a kihasználtság 50% fölött van.