383
Hálozatokkal kapcsolatos problémák
  • Pheel
    #43
    Hát akkor én itt valamit igencsak elcseszhettem, mert van egy ADSL doboz, jön belőle egy jó kis UTP kábel, be a switch-be, mellette még 4!, azaz négy darab gép és mind fel tud tárcsázni egymás mellett ugyanazzal az accal, csak éppen a sávon (512) osztoznak dinamikusan.

    Én inkább mégsem hagynám a szemesztereket, hanem beiratkoznák a helyedben... :-P
  • [Walaki]D`Lair
    #42
    IP be van állítva?
  • [Walaki]D`Lair
    #41
    Köszönöm...pont ezt akartam leírni...


    pheel...hagyd a picsába a szemesztereket :DDDDDD
  • Gerry
    #38
    Az ADSL modemet nem lehet simán bekötni egy mezei HUB-ba, vagy Switch-be, kell hozzá egy speciális eszköz (ez itt most router néven fut), ami megosztja az ADSL-t, hogy több gépről is lehessen netezni, lényegében ezt egy számítógép is helyettesíthetné 2db hálókártyával, de akkor annak a gépnek állandóan mennie kéne, ami meg nem egy takarékos megoldás, ráadásul sokkal zajosabb, mint egy ADSL-router.
  • Pheel
    #37
    Hogymivan? Ezt egy 2 szemeszteres CCNA után sem értem, hogy miért kellene oda router...
  • [Walaki]D`Lair
    #36
    De ha nem ért a hálózathoz, akkor inkább routeres...ha céges a dolog, akkor úgysem a pénz az első...

    Tehát ADSL modem -> router -> switch
  • Gerry
    #35
    Van kifejezetten ADSL megosztásra való eszköz, asszem az 5 portos kb. 15-20e Ft, de ha bedugjátok 1 gépbe az ADSL-t, és raktok mellé egy másik hálókártyát, akkor meg lehet már osztani, és így akármekkora HUB/SWITCH is ráköthető a gépre!
  • [Walaki]D`Lair
    #33
    marha egyszerű...a maradék 5 gépnél nem állítjátok be a DNS szervereket, meg a Default Gateway-t...és nem fog menni a net...(már ha egyenrangú Windows-ok vannak a gépeken)
  • [Walaki]D`Lair
    #31
    nem...először ping...
  • [Walaki]D`Lair
    #29
    Pingeld meg...a kártya IP-jét is, meg a másik gépet is.
  • Gerry
    #27
    Az még nem olyan biztos, ha a tiedben müxik, akkor a másikban is mennie kéne, próbáljátok végig a PCI slotoka, hátha valamelyikben rendesen megy!
  • Crokin
    #26
    Asszem igen. De nem biztos. Lehet, ez a baj? A win 100%-osan felismeri és nincs semmi erőforrás-ütközés.
  • Gerry
    #25
    Próbáltátok másik PCI slotban is a kártyát?
  • Crokin
    #24
    Köszi a leírást. Így próbáltam, de az volt a probléma, hogy csak az egyik hálókártyán villogott a link. Pontosabban mindkét kártya villogott, de csak akkor ha az én gépemben volt. Öcsém gépében lehet valami gixer, de nem tudtunk rájönni. Természetesen nem látta egymást a két gép. A kábel crosslink.
  • Gerry
    #23
    Na, én most ráérek, úgyhogy leírom, dióhélyban a dolgot, ha még nem találtad volna meg:

    Először is kell egy Crosslink (nem a sima UTP, mert annak más az érkiosztása) kábel, vagy ha BNC-s a kártya -bár remélem nem az- akkor kell két lezárás két T-elosztó és egy koax kábel! Összekötöd fizikailag a két gépet, ha van fizikai kapcsolat, akkor villog/világít a "LINK" feliratú ledecske ha nem ég/villog, akkor szar a kábelösszeköttetés...

    Na, ha a kábel ok, akkor a hálózatok ikonra jobbclick, tulajdonságok!
    Megkeresed a TCP/IP -> "hálókártyád" részt, és arra ráclick, majd tulajdonságok!
    arra clickelsz, hogy IP-cím megadása:
    IP-cím: 192.168.0.1 (ezt javasolnám) de lehet 10.0.0.1 is
    alhálózati maszk: 255.255.255.0
    Másik gépen ugyanez, csak az IP legyen 192.168.0.2 vagy 10.0.0.2, és az alhálózati maszk ugyanaz (255.255.255.0)

    Ha ez megvan, akkor jöhet a fájl és nyomtató megosztás: it mindkettőt, vagy amelyiket akarod bepipálod, OK, restart, és elvileg innentől kezdve látszik a két gép a hálón, és ha megosztasz egy mappát, azt is látni fogja a másik gép!

    Ennyi!
  • Crokin
    #22
    Megkeresem én, de legalább egy szót árulj el a topic címéből :)
  • Pheel
    #21
    Sokan tudják, köztük én is, de nem írom le újra, mivel nem egy topicban szerepel már... Ne légy lusta, keresd meg!
  • Crokin
    #20
    Nem hiszem el, hogy senki sem tudja.
  • Crokin
    #19
    Hi. egy kis sehítsék kéne, mert síkhülye vagyok a hálózatokhoz. Van otthon két gépem, mindkettőn ua. a w98Se, hálókártyák installálva. Miket és hol kell beállítani, hogy lássák egymást?
  • Czibu
    #18
    Csak a tisztázások végett!
  • Tovi
    #17
    Ez így van, de a kérdés nem ez volt.
  • Czibu
    #16
    Nekem itthon egy KTI Soho 8 portos switch -em van, s összesen 7 gép van rá.
    a patch- és a crosskábel között csupán az a különbség, hogy 2 pár kábel fordítva van kötve.
    Patchkábelnél(zf,z,nf,k,kf,n,bf,b) mindkét végén ugyan igy, a Crossnál pedig az egyik fele:(zf,z,nf,k,kf,n,bf,b), a másik:(nf,n,zf,k,kf,z,bf,b)
    (a szinek: n:narancs, nf:narancs-fehér...)
  • Tovi
    #15
    Nem lehet. Gép-hub között csak patch kábel lehet kizárólag.
    Az upload slot eredetileg másik hubhoz (vagy switch-hez) lett kitalálva.
  • Tovi
    #12
    Pontosan.
  • Mnemomic
    #11
    Gondolom az uplink az 1-es ami külön van.

    Köszi.
  • Tovi
    #10
    Teljesen mindegy. Ha patch, akkor az upload csatiba, ha crosslink, akkor az egyik számozottba az 5-ből.
  • Mnemomic
    #9
    khm köszi :)

    Az az igazság én csak annyit tudok erről, hogy két gépet összekötöttem, de ha minden igaz nekünk crosslink van. Az ADSL-hez nem tudom milyen lesz majd kiderül :)
  • Tovi
    #8
    az ADSL-t attól függ, hogy milyen kábeled van. Ha crosslink, akkor az 5-ből bármelyikbe, ha patch akkor az uplinkbe. A két gépet patchkábellel bármelyik portba 1-5 ig.
  • Mnemomic
    #7
    Hi!

    Na megvan az Edimax, 5 portos. Adsl-hez kénne két gép közötti megosztáshoz. Az lenne a kérdésem Adsl-szerver-szolga gép közül melyiket melyik portba dugjam majd?
  • JohnnySmith
    #6
    Edimax switchez milyen szerelésű kábel kell hogy össze kössem egy hubal?
  • Pheel
    #5
    Ugyanez csak 8 portosban nálam. 5 gép, 100BaseT-10BaseT LAN vegyesen, plusz egy ADSL kábel. Gond nélkül. Bár mi gond lenne vele :)
  • Mnemomic
    #4
    Köszi a segítséget!
  • Tovi
    #3
    Nekem is ugyanilyen switch van, probléma nélkül üzemel, ADSL megosztást 2 gépen simán viszi. A sebessége is megfelelő, ergo jó vétel.
  • [Walaki]D`Lair
    #2
    Én ilyet használok és elég jó. CSak ne dugj bele más tápot ;)))))) (nálunk +történt, azóta a 2-es port csak 10MBit-es :DDD)
  • Mnemomic
    #1
    Hi!

    Az érdekelne, hogy 5 portos switchből melyiket érdemes megvenni. Olyan kell ami megbízható és gyors is.

    Én ezt nétem ki nem tudom jó-e:

    Edimax ES3105PM

    5-Port Desktop 10/100M Fast Ethernet Switch
    10 ill. 100Mbps, 5 RJ-45 port
    Half Duplex, full duplex, auto negotiation
    Buffer memory: 128 KB
    Méretei: 5.0x3.27x1.18 inch
    Tömege: 0.4 lb
    táp: 12V DC , 0.5A