383
Hálozatokkal kapcsolatos problémák
  • marsu
    #183
    Adsl szétosztására szeretném használni.
  • Free
    #182
    Sajna ezt a tipust nem ismerem de tapasztalat hogy a readmi részben le van írva minden lépésről lépésre vagy a gyártó honlapján van lépésről lépésre leírás. Amúgy ez mi Cable /DSL Router??? mire szeretéd használni ?
  • Free
    #181
    Elösszöris a switchel biztos hogy nem fog menni. a Normál Windowsod internetmegosztást probáltad? ha igen akkor abban van talán lehetőség úgy hogy nem hagyod hogyautómata legyen a belső hálós íp cím hanem kézzel álítod be

    A Chelló felé menő kártya legyen autómata a szerver gépen.
    A belső hálózat felé az szerver IP je 192.168.1.1 mask 255.255.255.0, Átjárót nem töltöd ki DNS t nem kell kitőlteni de ha mégis kiakarod akkor nézd megh a net felé menő kártya tulajdonságainál mik a támogatásban az elsődleges és másodlagos DNS és azokat írd be. És engedélyezd hogy más felhasználók használhassák a géped átjárónak. itt meg kell adnod majd egy csoportot is amit mind a két gépen ua. ra álíts mert az egy kicsit leegyszerűsíti az életed. A két gépet vagy switchel kösd össze és akor 2db normál utp kábelt használj h switch nélkül fordítopttat.

    A Cliens gép IP je legyen 192.168.1.2
    mask 255.255.255.0 Átjáró 192.168.1.1 DNS ua. mint a másiknál.
    Így mennie kell ha mégsem akkor írj
    A Cliens gépnél
  • Caby
    #180
    Még annyit hozzátennék, hogy két eszközzel próbáltuk: Switch és plusz hálókártya(crosslink kábellel kapcsoltam magamhoz a kliens gépet).
  • Caby
    #179
    Sziasztok!
    Nekem olyan problémám van, hogy nem tudom leosztani a chello-t két gépre. Nagyon sok lehetőséget kipróbáltam, de egyszerűen nem megy. Amikor leosztjuk a nete, akkor a kliens gépen annyit ír ki az internet explorer, hogy regisztráltassam a kábelmodemet. A server gépen meg nem megy a net. Valaki ha tudná, elmagyaráznánekem pontosan ezt a Chello leosztás ügyet? Nagyon szeretném.
    Előre is köszi!
    ha nem ide írjátok, leveleiteket ide várom: [email protected]
  • marsu
    #178
    Helló.

    Vettem egy routert, de nem tudom hogyan kell beálítani. segitsetek.

    EP-4904SX 4port 10/100M

    Gyártó a Surecom.
  • O0D:
    #177
    háló kariknak a ledje nem villog ? vagy vmi hasonlóval az enyém jelzi ha nem OK minden.
    Meg általában szoktak hozzá adni Dosos, vagy gagyi felhasználó felületű prg.-t amiben szokott lenni tesztelés. Ezt nyomod mind2 gépen pár precig, és megnézed hány csomag veszett el. ha 1-2% nál több akkor gáz.
    egyébként meg próbálj meg egy "csere drótot"
  • Free
    #176
    nem mert lehet egy contakthiba és akkor L veszik a csomag a következőnél pedig már jó. a sok csomag ismétlés miatt lassúl le egy háló. lehet az egy micro repedés a dróton és akkor néha jó néha nem
  • efter
    #175
    meg mijen dolog az hogy ha rossz a drót kkor lassu mint állat! hogy lehet rossz egy drót????? vagy szakadt vagy nem! nem???
  • Free
    #174
    igen befojásolhatja de ennyire azért nem.
  • MaSzKa
    #173
    ja azt elfelejtettem irni hogy az egyik gépbe csak 16 edo ram van! az befojásolhatja a hálozaton történő másolás sebességét?
  • MaSzKa
    #172
    de 10 es az egyik kari a másik 100 as csak!
    a drotot meg most csináltattam! a beálitások meg rendben vannak, meg a kareszoknak is pikk-pakk ra kéne müködnie,mert 1 honappal ezelött semmi bajuk nem volt!
  • Free
    #171
    CSatlakozom. Vagy az egyik hálókártya vagy a drót szar jobb esetben a drót.
    Vagy nézd át mind a két kártyának a beállítását hogy nincs e valamelyik sebessége lekorlátozava. Mind a kettö 100Mbit-re legyen állítva
  • Laalee
    #170
    rossz a drót
  • efter
    #169
    hali! nagy kérdés!!! szal összekötöttem 2 gépet utp kábellel swiccs nélül! beállitottam az ip cimeket,müxik minden csak egy nagy baj van,mikor másolok az egyik gépről hálózaton keresztül akkor iszonyu lassan másol!!! kb 20kb/s!
    szal 1 megát mire átvesz az 1.5perc kb!
    mi a fenéért ijen lassu???? help please!!!
  • Gerry
    #168
    Okés! Thx!
  • Free
    #167
    Mindenképpen be fogom linkelni ha találok valamit :o)
  • Gerry
    #166
    Ez van... Mindenesetre ha mégis találnál valamit, akkor linkeld már be ide lécci a fóumba, mert megnézném én is, már csak kíváncsiságból is... A "fordítottját" már megtaláltam, és használom is, ugye néha nem árt, ha manuálisan szabályozhatod/kioszthatod az alkalmazások által lefoglalt sávszélességét, amire kiválóan alkalmas a Netlimiter.
  • Free
    #165
    Jah én is ezekben a progikban gondolkodtam de nem igazán találtam olyat ami ezt lehetővé tenné... Eléggé gáz..
  • Gerry
    #164
    #158-ra sajnos nincsen tippem, valami külső progival lehet max megoldani a dolgot (ha egyáltalán lehet) szerintem, mivel különböző szolgáltatóknál van az előfizetés, és gondolom egyik sem támogatja a "trönkölést"... Amúgy net elérés esetében még nem láttam ilyen okosságot működni, csak LAN esetén, de oda is spéci hálókártya, és megfelelő driver kellett a működéshez. Szerintem ez net esetén előfizetés függő, de lehet, hogy van rá megoldás, sok okos kis netbuzeráló progi létezik már.
  • Free
    #163
    Egyébként érdemesebb az internetátjárónak a 192.168.1.1 et adni a 192.168.0.1 helyett és nem autómatikussan hagyni a gépeknek az IP beállítást mert egy csomó troján meg miegymás kérdés nélkül és átállás nélkül szokta használni a 192.168.0.1 et.
    Ha getway ként használja az XP t akkor engedélyezni kell hogy más is használhassa az internetelérést(persze ehez két hálókártya kell ha DSL vagy cable kapcsolat van) és Fixen megadni az XP nek az ip címet.
    Egyébként ebben az esetben is j amit elösszőr írtam ...
    Én így használom most jelenleg azzal az L téréssel hogyn ekem van egy DSL routerem ami 192.168.1.3 ra van belőve a biztonság kedvévért mert van egy getway a 192.168.1.1-en és a 192.168.1.2 -n is :o)))
  • Free
    #162
    Ezért írtam ha nem használ Internetátjárót :o))
    Egyébként próbáltam így összekötni gépeket de ha a 98 -nak autómatán hagytam az IP t nem jött össze úgyhogy érdemes mindent fixen beállítani.

    #158-ra van valami tipped???
  • Gerry
    #161
    "összeakarok kötni 2 képet UTP kábellel swiccs nélkül" - Mi sem egyszerűbb: fogod az első képet, és rátekered szorosan az UTP kábelt, majd kötsz rá egy jó nagy csomót, utána fogod a másik képet, és hasonló módszerrel hozzákötözöd az első képhez, és így tényleg nem kell switch sem...

    Hülyeséget félretéve Free javaslata teljesen jónak tűnik, én annyit tennék hozzá, hogy ha az XP-n fut az internetmegosztás, akkor a 98-nak be lehet simán állítani autómata IP-t is, vagy ha azzal nem megy, akkor a 192.168.0.1 ugye az XP, és 192.168.0.2 a 98-as, maszkolás mindkét gépen 255.255.255.0. 192.168.1.x-es címekkel az a gond, hogy ha netmegosztást is akarsz csinálni XP-n, akkor ott ha ezt állítod be, akkor nem fog menni a megosztás, hiszen netmegosztás esetén alapértelmezetten 192.168.0.1 lesz a "server" gép IP címe LAN-on, és így nem fogja látni a 192.168.1.2 címmel ellátott 98-as gépet.
  • Free
    #160
    Ha egyiket sem akarod Internetátjárónak használni akkor a következő a tippem

    1, 192.168.1.1 mask 255.255.255.0
    2, 192.168.1.2 mask 255.255.255.0

    Semmit se hagyj autómatikusra. Lehet hogy lessz gond a két rendszer összehangolásakor de nem biztos. :o) ha kell még valami szolj
  • efter
    #159
    Help!!! összeakarok kötni 2 képet UTP kábellel swiccs nélkül! szal összekötöm a forditott bekötésü kábellel a gépeket! két különböző windóz van rajtuk,az egyik 98 a másik xp! mijen IP cimeket kell beirni a gépeknek hogy jól müködjön a hálózat?????
  • Free
    #158
    Szia mindenki
    Lenne egy kérdésem. Van 3 Átjáróm 3 különböző szolgáltatónál. Mind külön routerrel van kezelve. Hogyan tudom letöltésnél vagy feltöltésnél szinkronban használni őket hogy mind a 3 nál egyszerre menjek ki így növelve a sebességet?????
  • Pheel
    #157
    Na akkor router belső hálózati IPnek 192.168.0.1-et, a gépeknek meg 192.168.0.2, 192.168.0.3 és 192.168.0.4-et adjál. Alapértelmezett átjárónak (default gateway) meg a 192.168.0.1-et minden gépen. Aztán hajrá! :)
  • Huron
    #156
    Rendesen fel vannak installálva, de az ip-címekkel van a gond.
  • Pheel
    #155
    Ja, azt azért feltételeztem, hogy a kártyák rendesen fel vannak installálva és az IP címek megfelelően ki vannak osztva...
  • Huron
    #154
    Thx, megnézem, de időközben találtam ugyanilyen problémát egy fórumban komplett válasszal és ott frankón ment a dolog úgy, hogy fix ip-nek beírtak egy 192.168.2.xxx-et a gépnek, átjárónak és elsődleges DNS-szervernek pedig a router IP-jét adták meg. A router egyébként egy SMC Barricade 7004VBR.
  • Pheel
    #153
    Szerezz egy crossconnect kábelt, dugj össze két gépet direktben és nézd meg, hogy látják-e egymást. Ha igen, akkor eléggé egyértelműen a router van elbasszintva. Ha nem, akkor nemtom :)
  • Huron
    #152
    Azt, hogy hány klienst lásson el a router, nem lehet állítani. Maszkolás: semmit sem kell állítani rajta sztem. A KTI hkártyával megpingeltem a routert és semmi jel se jött vissza, pedig az eszközkezelőben oda-vissza minden állásban végigzongoráztam a pingelést.
  • Pheel
    #151
    Például úgy van beállítva a router, hogy csak 2 gépet szolgáljon ki. Maszkolás, miegymás. Nem tudom, nem az enyém a router, de ha 3 hálókaresz és 2 kábel után még mindig nem megy, ott a másik oldal van elcseszve.
  • Huron
    #150
    És a "rossz" gép kábeléről is rendesen netezik egy jó gép.
  • Huron
    #149
    Ez alatt pl. miket értesz? A többi gép flottul megy a routerrel.
  • Pheel
    #148
    Szinte biztos, hogy a router van félrekonfigurálva...
  • Huron
    #147
    Hi!
    Következő a problémám. Routerrel megosztok 2 gépre frankón ADSL-t, minden pöpec megy. Egy 3. gép az istenért sem látja a routert, ergo nem tud netezni és a hálózatban részt venni. Ezen a gépen van 2 int. LAN (ASUS alaplap), egyik sem jó, de ez most mindegy, mert letiltom mind2-t BIOS-ban azt csá.
    Vettünk hozzá egy KTI 100-as kártyát, betettük, felismeri, de a routert nem látja, a 169.214.18.72 ip-től a kutyáért nem áll el, kivéve persze ha kézzel adok ip-t, de akkor meg nem látja a routert. Másik (a működő kliensgépben levő) kártyát beledugtam 1 hete, frankón látot routert, de akkor még nem húzták be a DSL-t. Most ezzel a frankó hkártyával sem lát routert, ip a 169.214.x.x. A frankó hkártyával egy frankó géppel a szar gép kábeléről minden flottul megy. Jó gép+ új KTI kártya=nem lát routert. Most az jönne, h visszacsere a hkártya és alaplap. Sztetek erre hogy kell gombot varrni? Kösz előre is a helpet.
  • cleric
    #146
    CAT-6
  • whitetiger
    #144
    Nem tudom ezeket a rövidítéseket, melyik az?
    Van itt olyan hogy HP típusa: LMD
    Internetes szolg kódja: CHL
    Vagy van valami más?
    De konkrétan nem találok mást itt a szerződésben, még azt sem milyen adat átviteli sebességet vállalnak!
  • NeoMaN
    #143
    ha esetleg megadnád milyen vonalat fizetsz?
    512/128 kb másodpercenként 64k/14k le ill. feltöltést jelent.
    amúgy az hogy leesik, sokmindentől lehet, főleg kábelnetnél.
    korlátozza a szolgáltató, sokan vannak egyszerre fent, a szever ahonnét szedsz túlterhelt stb...