383
Hálozatokkal kapcsolatos problémák
  • whitetiger
    #142
    Hi mindenkinek, olyan problémám lenne, hogy van egy kábelem, UPC Chello de szerintem k..va lassú. A cégnél azt modják nincs semmi hiba, így ennyi, de tőletek kérdem, lehet valahogy tuningolni a letöltési sebességet?
    Töltés indításánál 80-85KB-tal tölt, utána szépen leesik 40KB környékére, ez miért van?
    Minden tippet, segítséget előre köszi.
  • cleric
    #141
    Rettentő sokat :) Szerintem mondd a konkrét problémát...
  • Gerry
    #140
    Nem igazán értem a kérdést, Cat5 az 100Mbit-et tud, ha 100Mbit-es a awitch/HUB, amiben használjátok akkor 100Mbit-es sávszélességet bír, vagyis elvi maximuma 12,5MB/sec.
  • raal
    #139
    Sziasztok!
    Az érdekelne, hogy egy 5-ös kategóriájú UTP kábel 100 Mbites hálózatban mennyi forgalmat képes lebonyolítani, annélkül, hogy akadozna az adattovábbítás.
  • seAke
    #138
    Gartula nekem egyből sikerült, jó azelött volt kb. 23 Lan partym!
  • CybearBoy
    #137
    Csak sikerült...
  • CybearBoy
    #136
    Én is próbálok most itthon hálózatot kiépíteni két xp-s gép között switch-en keresztül, eddig nem nagy sikerrel. Ip-k és subnet mask van beállítva, meg egy azonos workgroup a két gépen. Pingelni nem lehet, a két gép sem látja egymást. Nem vagyok nagyon otthon a hálózatoknál, nem tudom mi lehet a baj, vagy a hiányosság. Vki nem tud megoldást?
  • Gerry
    #135
    Na, végülis megoldottam a problémát, DrTCP-vel babráltam kicsit az MTU értékeken, és mostmár megy. Tehát tárgytalan a kérdés!
  • Gerry
    #134
    Nos, nekem UPC Chellós internetkapcsolat megosztásához kellenének tanácsok, ugyanis a sima ADSL vagy ISDN-hez tökéletesen működő Windows XP kacsolatmegosztás kudarcot vallott. elvileg ip-cím alapján megy pl az index.hu, de semmi sem jön be url bepötyögésére. DNS kiszolgálókat meg nem adott meg a UPC, ezért azzal sem tudok próbálkozni, hogy azt megadjam a kliens gépen. Kérem, ha valaki tud segíteni, az ne habozzon, mert állati sürgős lenne a dolog!
  • Gerry
    #133
    Ha visszaolvasol, akkor megtalálod a választ, és másik topic is volt már pont erről a témáról.
  • St-Norbert
    #132
    Hi. Remélem még nem halt ki ez a topic. :)
    Nos én a házi net-megosztásról erdeklődnék, mert itthon hamarosan 2 gépünk lesz. Elöször arra gondoltam hogy egy swich-el (remélem jol irtam :)) osztjuk meg a netet, de az egy picit drága. Aztán arra jutottunk hogy amelyik gépbe bemegy a net, egy 10/100as hálokártyába oda veszünk még egy 10/100ast, és a másik gépbe is és igy osztjuk meg a netet. A kérdésem elsősorban az hogy fog-e igy müködni és kell-e még az XP-be matatni vmit hogy müködjön. Akinek van bármilyen építő hozzászolása vagy esetleg tudd egy másik jobb megoldást azt kérem irja ide vagy irjon az [email protected] -ra.
    Elöre is köszi.
  • Gerry
    #131
    Nem HW bolt vagyunk, hanem "Informatika szolgáltató" vagyis rendszerfelügyelet, hálózat-építés, gép-építés/javítás/karbantartás/értékesítés, stb... (Az alkatrészeladás a legkevésbé jellemző az összes közül, de jelen van.)
  • Laalee
    #130
    szerintem nagyobb ciki ha egy szerver üzemeltető, egy hw-boltostól kér tanácsot, a programmal kapcsolatban :D
  • Gerry
    #129
    Tehát a kérdés továbbra is nyitott: #104 BÁRMILYEN ÖTLET ÉRDEKEL!
  • Gerry
    #128
    Mellesleg amiatt kell, mert valószínűleg mostantól aki server gépet rendel tőlünk, az ilyen oprendszerrel kapja majd, és nem árt, ha már ismerem a cuccost, és nem akkor találkozok vele először, amikor az ügyfélnél be kell valamit állítani, mert az elég ciki, ha ott kezdem el keresgetni a beállításokat, meg nézegetem, hogy mi is van éppen az orrom előtt!
  • Gerry
    #127
    Nem béta, teljes, már kb. 2 hónapja megjelent, és szükségem van rá...
  • dikki*yysw
    #126
    Akkor most kiépítem az itthoni hálóm, debian routerrel, két XP-s klienssel :D
  • dikki*yysw
    #125
    Ja tényleg. Figyelmetlen voltam.
  • [Jakuza]
    #124
    Nem.
    Vegyel egy crosslink kabelt. Nehany szazas lehet.
  • [Jakuza]
    #122
    Nem mindegy.
    Szimpla 2 gep osszekotesehez crosslink kabel kell.
    Ha tobb gepet kotsz ossze routerrel vagy mashogy akkor kell a patch kabel.
  • Laalee
    #121
    dikki (aki egy niemand :D)most mondta el mert nem mindegy hogy patch vagy crosslink
  • Pheel
    #117
    Ja. Ne használj beta állapotú oprendszert. Nem hiszem, hogy szükséged van rá...
  • Pheel
    #116
    utp 24awgx4p cat 5e patch cord cable testto eia/tia 568a 0801 012664 ft &65mm

    Felhívnám az okosok figyelmét, hogy ez egy PATCH kábel és nem CROSSLINK.
  • Gerry
    #115
    #104-re valaki?
  • Gerry
    #114
    Tedd fel a WinPoET legfrissebb verzióját, és azzal rendesen fog menni Win98 alatt. XP alatt meg gondolom jó...
  • dikki*yysw
    #112
    De ha azt csinálod, hogy mindkét gépen Start menü-->Vezérlőpult-->Hálózatok-->Helyi hálózat-->[Helyi kapcsolat neve] -re jobb klikk -->Általános fülön a TCP/IP protokollra kattintasz, és Tulajdonságok--> "IP-cím automatikus kérése" -ről átrakod a pipát "A következő ip-cím használata" -ra, és beállítasz az egyik gépre például
    ip: 100.100.100.1
    alhálózati maszk: 255.255.255.0
    másik gépre:
    ip: 100.100.100.2
    alhálózati maszk: 255.255.255.0
    -át, akkor menni fog, de net csak az egyik gépen lesz, ugye.
    Bejelentkezni pl. a Start menü-->Hálózati helyek -ben tudsz, itt a mappára kattintva beléphetsz az aktuális XP-s gép felhasználójával:jelszavával.
    Vagy pl. Total Commanderben pl. IE-ben stb. beírod:
    //c$/Downloads és megnyílik a felh.név:jelszó páros után a másik gép downloads könyvtára.
  • dikki*yysw
    #111
    Ezt természetesen én írtam. sry
  • Dikkma
    #110
    Ha mindkét gépben fel van telepítve a hálókártya, akkor nekiállhatsz a hálózatnak.
    Csatlakozik valamelyik gép a netre? Ha igen, mivel, modem? (ipd alapján nem tom eldönteni).

    Nos, ha csak az egyik gép csatlakozik a netre, akkor az XP-ben állítsd a Start menü-->Csatlakozás-->[internetkapcsolat neve] -re jobb klikkel kattintva a Speciális fülön pipáld ki az Internetkapcsolat megosztásánál a "Megengedem más felhasználóknak, hogy ennek a számítógépnek az internetkapcsolatát használják" kockát.
    Ekkor, ha a Start menü-->Futtatás -ba beírod: cmd , és ott beírod ipconfig [enter] akkor az ip-címed a következő lesz:
    192.168.0.1
    alhálózati maszk:
    255.255.255.0
    Most a másik gépben ha beírod ugyanilyen cmd-be hogy

    ipconfig /renew

    akkor kap egy ip-címet. pl.
    192.168.0.4
    255.255.255.0 -át
    Ekkor megy a net, és a lan is. Elvben.
    Lehet láma módszer, én így csinálom. :)
  • dikki*yysw
    #109
    Ugye ha kijön egy számítógépből a "ki" lyukon :) egy adat, akkor annak a másik számítógépbe egy "be" lyukon illik bemennie. :) Mivel minden hálókártyának ugyanott van a "ki" és a "be" csatlakozója, ezért ha összekötsz két ugyanolyan gépet (hálókártyát) akkor az egyik "ki" csatlakozója a másik "ki" -re fog csatlakozni.
    Ez eddig gondolom vili. Mivel a crosslink kábelben meg van cserélve a két szál az egyik végen, így a "ki" -ből jövő adat a "be"-be fog menni. Ezért szükséges crosslink kábel. Eddig is vili.
    Neked ilyen van, tehát ez ok.
  • dikki*yysw
    #107
    Crosslinkes kábelt vettél?
  • Gerry
    #104
    Nos, nekem is lenne egy kérdésem!
    Kéne valami program, amivel beállíthatom illetve korlátozhatom az egyes programok által használt sávszélességet. Tökéletes megoldás lenne a NetLimiter nevű progi, csak egyetlen szépséghibája van, hogy nem dolgozik együtt a Windows Server 2003-mal, vagyis telepítés után mindaddig tökéletesen müxik, amíg a gépet nem indítom újra. Újraindítás után pedig egyszerűen nem lehet semmit sem elérni a neten, se http oldalt, se ftp-t, se semmit, még a levelezés sem megy, ilyenkor leszedem a progit, restartolok, és újra minden müxik rendesen, viszont ekkor bukom a sávszélességbeállításokat (A másik XP-s gépemen meg megy rendesen, de azon meg nincsen rá szükség...). Namost eddig azt csináltam, hogy amikor szükség volt a korlátozásokra, akkor feltettem a progit, majd amikor újra akartam valamiért indítani a gépet, akkor leszedtem, ám ez iszonyatosan macerás és bosszantó, és egyáltalán nem életképes!!! Kéne valami más progi, hátha más müxik Windows Server-rel!
  • Gerry
    #103
    Mivel tárcsázol be?
  • Gerry
    #101
    Fogod az UTP kábelt, ami kijön a modemből, és bedugod a switch-be, majd az összes gépen beállítod a szélessávú kapcsolatot, és egyszerre több gépről is be tudsz tárcsázni!
    Ennyi az egész.
  • Laalee
    #99
    kb 476 ilyen topic van keress párat
  • Laalee
    #98
    dc és társai, megosztó programoknál az upload korlátozásnak van egyáltalán értelme külső programmal? ezek portforgalom korlátozást tudnak, és a beállított portontörténik a letöltés visszaigazolása is, igy szerintem tök mindegy hogy 128kbit nél van torlódás és azért esik vissza a letöltés vagy a beállított mondjuk 3-4 kbyte-nál nem tud visszaigazolást küldeni.
  • Gerry
    #96
    Jó jó, bár azt hallottam, hogy ha nagyon feltűnő a lekorlátozás, akkor szépen kivágnak a hub-ról...
  • chuck
    #95
    ritkan vagyok fent, es svcdket osztok csak meg
    igy meg nem
    meg aztan csak ritkan vagyok fent :-+

    de azert nem kell elatkozni.
  • Gerry
    #94
    És emiatt még sosem bannoltak magyar DC szerverről?
  • chuck
    #93
    Netlmiter nevu progit probald ki. valami 1.0 elotti beta van belolle, de progaramonkent be lehet allitani vele az ul es a dl aranyat. En paraszt modon dc-nel hasznalom, mert adsl -nel az upload leszivja a savot nagyon.
  • Gerry
    #92
    Ja. Mondjuk szerintem a Win9x erre nem alkalmas, bár ki tudja.