383
Hálozatokkal kapcsolatos problémák
  • SW0RDFISH
    #263
    Hali
    nekem az lenne a problémám,hogy van 2 gép az eggyiket nevezzük a-nak a másikat b-nek.Na az A latja a B-t de B nem az A-t viszont játékba tökéletesen megy mind a 2 Xp-s gép pls help
  • betétes
    #262
    Üdv!
    Milyen OP rendszered van?
    NT alatt pl.felhaszálói jogot is kell adnod a kliens gép részére.Az osztott
    mappád lehet csak olvasható ill.teljes elérésű is.
  • izb
    #261
    akkor passz
  • grizzly21
    #260
    dehogynem!
  • izb
    #259
    azon a gépen amin hibaüzit kapsz valszeg nem vagy rendszergazda.
  • grizzly21
    #258
    Egyébként VNCt használ valaki?
  • grizzly21
    #257
    Kérdés:
    VNC viewert akarok használni 2 gépen(ezzel a progival egy ablakban látom amit a másik csinál, ill én is beleavatkozhatok)
    Az egyik gépról megy a másikról nem. Van 1 megosztott mappa is mind2 gépen, és az egyikről el lehet érni a másikat a másikról viszont nem érhető el. TEhát nem a vnc-vel van a gond, hanem a hálozati beállításokkal. Amikor elinditom a megosztott doksi mappát akkor ezt a hibaüzenetet kapom:
    "XY nem érhető el, lehet hogy nincs joga a hálózati erőforrás használatához.
    Lépjen kapcsolatba a rendszergazdával.
    A hálozati elérési ut nem található."
    Mi a teendő hogy lássa a másik gép is, és mi lehet a baj?
    Thx
  • deep
    #256
    Jah.
  • VivienS
    #255
    Tud valaki segíteni:
    Az egyetemi hálózatot lanon keresztül lehet elérni a kollégiumban. Eddig egy gép osztotta a netet 2 hálókártya segítségével. Mostanság ez rejtélyes okból nem működik. Ha berakok egy switchet, az le tudja osztani mindkét gép számára a netet?
  • deep
    #254
    Hátha valaki tudja mi a megoldás:
    Adott egy nyomtató(HP2430) és egy xp, sp2vel. Egy idő után, ha a megosztott nyomtatót el akarom érni, vagy csak a géphez akarok csatlakozni, azt írja, hogy nem létesíthető több kapcsolat ezzel a számítógéppel. Ez mitől van?

    Köszi
  • Narancs
    #253
    Hali!
    Hálózathoz kéne egykis help. Van két gépem, és meg szeretném oldani, hogy az egyik a másiko keresztül érje el a kábel netet. Megoldható lenne ez?
  • vycman
    #252
    Hali!
    Létre akarok hozni egy kapcsolatot, ami engedélyezi a bejövő kapcsolatokat, de a win azt irja, hogy:

    "A bejövő kapcsolatok működése az Útválasztás és távelérés szolgáltatástól függ, amely nem tudott elindulni. További információ a rendszer eseménynaplójában található."

    Erre válaszoljatok légyszi!Nagyon fontos lenne!
  • TwiceR
    #251
    mi is épp ezt fogjuk csinálni szal ha vki segit akkkor nekem is segit!
  • csoxy6
    #250
    #243
  • csoxy6
    #249
    ja

    internet nem kell!

    Csak Játék!!!
  • csoxy6
    #248
    Kérdés:

    Ha 4-5 gépet szeretnénk összekötni a haverokkal, akkor mik kellenek hozzá?(hub v. switch v. router,milyen kábelek)
    Köszi a válaszokat!
  • pckiraly
    #247
    Hellósztok! Azt szeretném, hogyha szeretnék 2PC-t összekapcsolni (WinXP+WinXP) mi a teendo? Kérnék szépen 1 pontos leírást, mert mi már mindent megpróbáltunk. IP-cím, stb. De valahogy nem megy. VALAKI SEGÍTSEEEEN!!!! A leírást eloreis köszönöm annak, aki elküldi.
  • RMarvin
    #246
    Nekem össz-vissz annyit lát az XP-m, hogy a másik gép mikor van bekapcsolva. Olyankor annyit ír ki, hogy csatlakoztatva... Látja is a másik gépet a teljes hálózatban, de tallózni nem lehet rajta valami jogosultság miatt. A Kliensen mit kell beállítani? Ráadásul onnan még az XP-s gépet sem látom.

  • stp4trick
    #245
    Jó egy hete csináltam én is, és az általam leírtaknak megfelelően jártam el.
    Kb. 20x.
    Aztán 21x-re összejött és azóta is megy.
    Ez a winfos rejtelme.
  • RMarvin
    #244
    Köszi, ez már mind megvolt de még mindig semmi eredmény...
  • stp4trick
    #243
    A kábelnek crosslinknek kell lennie, a gépeket meg kell osztani, és az Xp-n futtasd le a hálózatvarázslót. Ott tucc csinálni hálózatvari lemezt, amit átraksz a másikba és ott is lefuttatod. Az xp-s gondolom a kiszolgáló, így ott a hálókártyát állítsd alapba 192.168.0.1 IP-vel a kliensgépben viszont dinamikusra állítsd, vagyis automatát pipálj.
    Sok sikert!
  • RMarvin
    #242
    Mégvalamit észrevettem: A kliens gépen a hálókártlyán a led vibrál ahelyett, hogy folyamatosan világítana. A kábel mozdulatlan,a vibrálás viszonylag egyenletes
  • RMarvin
    #241
    Azt még hozzuátenném, hogy átolvastam a teljes fórumot, s minden eddigi tanácsot figyelembevettem, de még így sem műxik! (Agyamra mennek ezek a rohadt gépek...)
  • RMarvin
    #240
    Üdv Mindenkinek!

    Segítségre van szükségem az otthoni hálózat kiépítésében:

    Adott 2 gép:
    1. XP + ADSL + Nyomtató
    2. ME

    Sehogyan sem akar összejönni a dolog. Mind2 gépbe ugyanolyan 100Mbites kártyát raktam. Az XP össz-vissz annyit érzékel, hogy amikor a 2. gépet bekapcsolom, akkor kiírja, hogy csatlakoztatva. Ha jó kedve van, akkor a teljes hélózatban meg is jelenik a másik gép neve, de tallózni nem tudok rajta. Sajnos a ME-nek eléggé le van egyszerűsítve a hálózat-installja (az XP-hez képest) A ME-s gépen pedig nem is látni a gazdagépet. Sőt! Igazából a hálózat-installnál arra sem láttam egyértelmű utalást, hogy az 1. a server, a 2. pedig a kliens.

    A hardware-es része biztos, hogy jól van installálva, de a software-es ezek szerint nem. Egyszerű UTP kábellel vannak összekötve, Router-re nem szívesen költenék.

    Ha valaki tudna adni egy folyamat-instrukciót, akkor annak nagyon örülnék! Köszi szépen előre is!
  • FeketeFény
    #239
    Sziasztok! Van egy netgear 614 es routerem és nem le szeretném korlátozni bizionyos kimeneti portokon a sávszélt. Lehetséges ez? A setupban nem találtam megfelel beállítási lehetőséget.
  • burkusdió
    #238
    kössz a segítséget, ph-n már ajánlottá ezt a lehetőséget, megoldódott a problémám...
    azért kössz ;)
  • MiloShee
    #237
    SP2 ugye? Az új biztonsági cuccos szívózik.Én személy szerint így oldom meg:
    1.) Start->Vezérlőpult->Hálózati kapcsolatok->Dupla katt a helyi kapcsolaton
    2.)Tulajdonságok, majd jelöld ki a TCP/IP protokollt és újra tulajdonságok
    3.)Az IP-címet szépen fixáld le, tehát ne automatikus kérés legyen, hanem Te adj meg egy általad választottat. Alhálózati maszk a megszokott(amit ajánl), alapértelmezett átjárót hagyd üresen. Sok szerencsét!
  • HITMorpheus
    #236
    Az eszközkezelőben körülnéztél, hogy nincs-e ütközés, vagy esetleg valami olyasmi, ami a hardver működését korlátozná/akadályozná?
    Biosban nincsen véletlenül letiltva?
  • burkusdió
    #235
    nekem szoftveres problémám lenne...
    winreinstall volt, és a helyi kapcsolatra azt írja ki,hogy korlátozott vagy nem jött létre...
    nem tudom mit xsináljak vele, de nagyon idegesítő a dolog,hogy friss windows ezt csinálja :'(

    Realtek RTL8139/810X Family PCI Fast Ethernet NIC hálókártyám van, driver fennt van...
  • grizzly21
    #234
    512 KB/seces kapcsolathoz vennék routert (jó minőségűt ami nem romlik el), viszont nem tudom melyiket. Itt van 1-2, csak nem tudom, hogy miszámít jónak. Nem wireless kell, hanem kábeles, 2 géphez.

    Router Belkin Hálózati Router 4port 10/100 /F5D5231/ 9,992 Ft,- 12,490 Ft,-
    Router Belkin Wireless 2,4 GHz-es 54G/vezeték nélküli,f5d7230/ 13,292 Ft,- 16,615 Ft,-
    Router Belkin Wireless 2,4 GHz-es /vezeték nélküli,f5d8230/ 28,292 Ft,- 35,365 Ft,-
    Router D-Link DI-604 / ADSL, 4Port/ 9,292 Ft,- 11,615 Ft,-
    Router Edimax Cable/DSL 4+1port (Tuzfallal) BR-6104K 9,992 Ft,- 12,490 Ft,-
    Router Edimax Cable/DSL 4+1port+Printer port (USB) BR-6104KP 11,992 Ft,- 14,990 Ft,-
    Router Edimax Cable/DSL 4+1port+Printer port(Parallel) BR-6104P 12,092 Ft,- 15,115 Ft,-
    Router Edimax Cable/DSL 4+1port+Wireless Access Point BR-6104WB 15,992 Ft,- 19,990 Ft,-
    Router Edimax Cable/DSL 4+1port+Wireless Access Point BR-6104WG 19,992 Ft,- 24,990 Ft,-
    Router Edimax Wireless lan BR-6114WG 19,292 Ft,- 24,115 Ft,-
    Router SMC 4 Port 10/100 7004VBR V.2 9,692 Ft,- 12,115 Ft,-
    Router Linksys Cable/DSL 4port 16,692 Ft,- 20,865 Ft,-
    Router Linksys Cable/DSL 8 port 25,392 Ft,- 31,740 Ft,-
    Router Netgear Cable/DSL 10/100 4port RP614 10,492 Ft,- 13,115 Ft,-
    Router SMC Cable/DSL Broadband 8port/Printserver SMC7008ABR 21,992 Ft,- 27,490 Ft,-
    Router STLAB 4 Port 10/100 7,492 Ft,- 9,365 Ft,-
    Router TOPCOM Broadband Router BR-604 9,292 Ft,- 11,615 Ft,-
    Router ZyXEL ZyAir B-1000 Wireless Access Point (11Mbs) + 1port LAN 17,992 Ft,- 22,490 Ft,-
    Router ZyXEL ZyAir G-1000 Wireless Access Point (54Mbps) + 1port LAN 28,092 Ft,- 35,115 Ft,-
    Router ZyXEL Prestige 324 Cable/DSL 4+1port 14,192 Ft,- 17,740 Ft,-
    Router ZyXEL DSL/Cable Security Sharing Router P334 12,692 Ft,- 15,865 Ft,-

    a baloldali a bruttó ár.
    Ha meglesz mit kell beállítanom, hogy jól menjen a hálózat?
  • tilbury
    #233
    thx az infót. majd +probalok vmi csinalni
  • HITMorpheus
    #232
    Novellhez nagyon nem értek, de nézz körül itt, talán tudod értelmezni, és elboldogulsz...
  • tilbury
    #231
    Sziasztok!
    Lenne 1 kis problémám. Van négy windows-os gép. Hubon kapcsolodnak össze. Az 1iken keresztül jön be a net. De rá szeretnék kötni 1 laptopot is. De a win.-os gépek egyszerűen nem látják a laptopot. Ja a laptopon vmi novell-es hálózat van. A PC-k meg win2k és XP.
    Esetleg tud vki segíteni abban, hogy mit kellene beállítani, átállítani hogy a laptop is tudja használni a hálót,netet??
    Előre is thx.
  • cyrus #230
    hmm, seMki ? :O :(
  • cyrus #229
    hi mindenki :D

    kicsit uppolok ha nem nagy gond :D

    lényeg : van itthon három gép, mindkettő XPSP2 Hun, egy darab router beépített switch-el. Az internet megoszlik a 3 gép között, a router segítségével akkoris, ha csak az illető gép van bekapcsolva, amin neteznék épp.
    Ez tökéletesen is működik, csak az otthoni hálózat kiépítése nem, és sehogy nem tudom megoldani, pedig jó lenne a fájl meg nyomtatómegosztás, de ezt csak ugy szeretném megtenni hogy független legyen a nettől, tehát ne kelljen valamelyiket kinevezni főgépnek, és azt mindig bekapcsolgatni ahányszor netezni akarok.


    Erre tud valaki megoldást ? mert egy ideje szenvedek vele.
    htx
  • Der Wahnsinn
    #228
    Kösz a segítséget, most suliban vagyok, de ha hazaérek, rögtön megpróbálom megint. Az oprendszerrel nem lehet gond, mert mindkettőn xp van. A pingelést meg csak részben csináltam meg, mert nem ezt írtam be (192.168.1.1), hanem a rendes ip jét.
  • Der Wahnsinn
    #227
    Kösz a segítséget, most suliban vagyok, de ha hazaérek, rögtön megpróbálom megint. Az oprendszerrel nem lehet gond, mert mindkettőn xp van. A pingelést meg csak részben csináltam meg, mert nem ezt írtam be (192.168.1.1), hanem a rendes ip jét.
  • HITMorpheus
    #226
    Milyen OPrendszered van a két gépen?
  • HITMorpheus
    #225
    Alapértelmezett átjáróhoz ne írj be semmit. Azt akkor kell, ha a netet is össze akarod hozni, és azt csak a kliens(vendég) TCP/IP tulajdonságainál kell a HOST(netmegosztó) helyi kapcsolatok IP-jét.

    IP-t megnézni a legegyszerübben: Start menü-->futtatás-->CMD.exe-->és a parancssorba írd be, hogy: IPCONFIG/all

    Megpingelted a gépeket? Ha esetleg nem tudnád, ugyanitt a parancssorban: ping 192.168.1.1
    ahol a "192.168.1.1" a másik gép IPcíme.
  • Der Wahnsinn
    #224
    Kösz szépen, de sajna még mindig nem nagyon akarnak egymásról tudomást venni. Beírtam mindent, mondjuk az Alapértelmezett átjáróhoz jobb híján csak az adott ip-t tudtam beírni. Lehet, h ez a baj?

    1ébként hogy lehet megtudni, h mi a gép ip címe?