383
Hálozatokkal kapcsolatos problémák
  • lusti1
    #343
    Üdv!
    Olyan problémám van, hogy van két PC-m, egy vezetékes routeren keresztül össze van kapcsolva a két gép és meg van osztva az internet. Kb 4-5 hónapig prímán ment a dolog, de egy ideje két probléma is felmerült. Egyrészről nem látja egymást a két számítógép, másrészt ha a másodlagost bekapcsolom, akkor az elsődlegesen megszakad az internet. Utána visszajön rá, de kb addig, amíg a másodlagos be nem tölt, addig nincs net az elsődlegesen.
    Elsőnek a routerre gyanakodtam, ezért megpróbáltam egy teljesen új darabbal, de ugyanezt a hibát produkálta, ezután mindkét gépen a kártya sebesség lett beállítva fixre, az internetnek megfelelően, tehát nem auto felismerésre hagyva. Ezzel sem sikerült megoldani a problémát. Utána hálózati kártya csere következett, szintén új, gyári csomagolásban, de a probléma ugyanúgy megmaradt. Ezek mellett nagyon sokszor újraraktam mindkét gépen a Windows XP-t, sajnos ez sem segített.
    Tippeket szívesen látok, a segítséget előre is köszönöm.
  • zmeor
    #342
    adjál fix ip címet neki..
  • Prypiat
    #341
    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy asztali pc és egy notebook. Mindkettőn xp sp2. Nemtudom őket hálózatba kötni mert a notebookon az hálozat ikonja mellett egy sárga felkiáltójel van és egy felirat,miszerint "a kapcsolat nem jött létre vagy korlátozott" az asztali gépen nincs ilyen probléma ott jelzi stabilan,hogy csatlakoztatva de nem látják egymást. Mi lehet a probléma?

    A segítségeteket előre is köszönöm!
  • zmeor
    #340
    cső

    én egy olyan progit keresnék ami ugyanarra való mint a windowsnak a munkacsoport-hálózat megosztó-készítő cucca...

    remélem érthető volt, ha nem akkor:

    hálózatba szeretnék kötni két gépet.. és sikerült már a windowsal de nem jön be nagyon és kéne valami progi helyette amivel ugyanezt tudnám elérni.. köszi
  • uborka666
    #339
    Aki most valaszt vezeteknelkuli routert az lesse meg ezt a tesztet, 54 es 108Mpbs-es es az uj N szabvanyos SMC routerek/pci kartyak/pcmcia-k tesztje, hat nem nagy siker a jelek szerint...
  • Attila8805
    #338
    Pingelni is tudjuk a két gépet de nem látjuk egymást.
  • Attila8805
    #337
    A tűzfalakat kikapcsoltuk bár nem így hanem csak simán.
  • 1488
    #336
    tiltsd le az antivírus programot (start, futtatás, msconfig, automatikus indítás) és kapcsold ki a tűzfalat.
  • Attila8805
    #335
    Hi all kéne seggítség!
    Tesóm barátja elhozta a laptopját és nem és nem tudjuk összehozmi a gépemmel a lan-t.
    A köv a helyzet hálókábel bedug.
    Elkezdi bigyózni a kis jel a jobb alsó sarokba és azt írha hogy a kapcsolat korlátozott vagy nem lehetséges.
    A két ping nem egyezik ha ez számít.
    Aztán próbáltunk csinálni közvetlen hálózatot és neki nincs az a beállítás ami kéne.
    PLs segítsetek.
  • 1488
    #334
    sziasztok

    van egy nagy problémám. Haversráccal lanozni szeretnénk, szoktunk is, x időnként. eddig mindig tudtunk, ment faszán a hálózat. azonban egyszercsak amikor összekötöttük a két gépet, nem jelezte. az én gépemen frankón kijelzi, hogy a hálózat kapcsolódva van, haverén nem. amikor próbálnánk beállítani a hálózatot (hálózati kapcsolatokban) azt írja ki hogy nem talál hálózati hardvert... eddig érdekes módon volt, semmi nem változott azóta.

    légyszi segítsen valaki, fontos lenne
  • zmeor
    #333
    sziasztok!
    szeretnék kérni egy nagy segítséget!
    elmondom mi a szitu!
    van egy adsl-es netem...
    van egy routerem ami megossza ezt két gép között! WIRELESS-el csatlakozom mind2 géppel a routerhez!
    nem DHCP-vel

    olyat szeretnék csinálni hogy legyen egy közös hálózat a két gép között!
    ha megosztok valamit az egyiken akkor az látszódjon a másik gépen, lehessen átmásolni, törölni, midnenfélét vele. lényeg hogy cask wirelessen menjen!
    lécci lépésről lépésre mert nem értek annyira hozzá! köszi
  • apu
    #332
    Szevasztok. A következőt szeretném kérdezni tőletek:
    Otthoni hálozat kialakitását szeretném, két gép egy windows és egy linux, úgy szeretném összekötni, hogy ADSl modemmel tudjon mindkettő csatlakozni a netre, és egymást is lássák. Na még egy dolog jó lenne, A netes szolgáltató oldalon tudjam könnyen bontani a kapcsolatot, új IP cím kérése miatt.
    Nem ismerem a hálozati eszközöket mit javasoltok. Mit kellene vennem, a legolcsóbb megoldás érdekel a fenti elvárás szerint.
    Előre is köszönöm szíves válaszotokat.
  • Noninnyó
    #331
    Üdv mindenki!

    A problémám a következő lenne:
    Adott egy Pc, 2 laptop, és egy wireless router (adsl). A pc kábelesen, a 2 laptop vezeték nélkül csatlakozik a router-hez. Mindhárom gépen WinXP Pro HUN SP1 volt. Látták egymást belső hálón, lehetett másolgatni, stb. Csak annyi volt a megoldás, hogy az XP tűzfalát ki kellett kapcsolni (ezt olvastam mindenhol). Mindhárom gépen McAfee víruskereső van. Szóval amíg ez volt a felállás, semmi gond nem volt. Viszont. Múlt héten a pc-n behalt a winfos. Immáron SP2-es xp-t tettem fel rá, most először használom ezt, mondták, hogy biztonságosabb meg jobb, stb. Namost nemhogy a 2 laptopot nem látja belső hálón, még saját magát sem. Persze mindhárom gép ugyanabban a WORKGROUP-ban van. Akár kikapcsolom a beépített tűzfalat, akár nem. Minden progi, víruskereső maradt a régi. A routerben szokás szerint nem kellett állítanom semmit, internet az van mindegyik gépen. A laptopok látják magukat, de a pc semmit. Próbálkoztam hálózat beállítása varázslóval, mindennel, de semmi sem segít. Ennyire gáz lenne ez az SP2? Vagy van valami trükk?
    Valaki tud segíteni? Gondolom már mindenki SP2-est használ, felteszem másnak is vannak belső hálós dolgai. Ha tud valaki, segítsen plíz.
  • rvn
    #330
    Wireless Ethernet Bridge? Ez mit is tud pontosan vagy mit is jelent?
  • oz13
    #329
    Sziasztok !!!
    Egy "kis" segítségre volna szükségem!
    kimenő portot szeretnék nyitni a gépemen de nem tudok.
    ha valaki tudna segíteni + köszönném!!!!
  • Fred10
    #328
    Hali! Szeretnék haverokkal lan partyzni 10fővel és kéne segítség hogy mit hogyan és mivel kell csinálnom majd. Lépésről lépésre please!!!!!
    Switch vagy router??? Köszi
  • rvn
    #327
    Nah haladtam
    már a címet megkapja a gép de a netet nem tom használni még ha amásik gépen meg is van osztva
  • tomo
    #326
    router reset to factory defaults.
  • rvn
    #325
    próbáltam
    semmi
  • tomo
    #324
    router reset.
  • rvn
    #323
    Üdv! Nálam a gond nem kicsi! Volt egy helyi hálózatom wifin aza sztali gép volt a server winxp rendszerrel és minden müködött egyszer csak a notebook nem nem kapott ip címet a servertöl és ennek nem tom az okát .... pedig semmi sem lett elállítva egyik rendszeren se.... igy nem tok rácsatlakotni a routre jelére vagyis rákapcsolódik de a cím nélkül nincs meg a kapcsolta amit a DHCp nek kellett vna kiosztania....ötlet????
  • gadna
    #322
    Hali.

    Van egy wireless router, ahhoz csatlakozik 3 gép vezeték nélkül. Az egyik gép össze van kötve kábelel egy negyedik géppel, onnan kapja a netet. Ha be van dugva a hálózati kábel a két gép között, csak egymást látják, a WLAN-os hálózatot nem. Ha ki van húzva, akkor látják egymást a WLANosok. Meg lehet oldani, hogy mind a 4 gép lássa egymást?
  • TommyC
    #321
    értem!
    köszi
  • tomo
    #320
    csak akkor ha olyan a routered.
    elozo kerdesedre meg nem letezik olyan program.
  • Tomi613
    #319
    HELP!!!! A gépem inditásnál azt írja ki hogy
    Press f11 for boot menu
    Single -Channel memory mode
    Initializing USB Controllers

    És nem indul el semmi! Mi lehet a baj?
  • TommyC
    #318
    És ha mindkét gép egy routerre van kötve, akkor én tudom szabályozni a másik, velem egyenrangú gépnek a sávszélességét az én gépemről anélkül, hogy a másikhoz hozzámatatnék?...
  • TommyC
    #317
    Sziasztok! Tudzok olyan programot, amellyel szabályozni lehet, hogy ki mekkora sávszélességet használhat?Mi az ilyen progiknak a neve?
  • Dj Faustus #316
    1. Routeren engedélyezni kell a DHCP szervert (megadni egy IP-cím tartományt, hogy melyik IP-címtől melyik IP címig kaphat a kliens IP-címet). Ez routertípustól függően különbözik, D-Link router esetében például a felső Home menüpont kiválasztása után a bal oldali DHCP menüpontnál található a DHCP szerver beállítópanelja.
    2. Klienseknél be kell állítani a DHCP klienst.
    Windows XP esetén Start menű/Beállítások/Vezérlőpult/Hálózati kapcsolatok pontban a megfelelő hálózati kapcsolaton (általában Helyi kapcsolat néven fut) jobb klikk/Tulajdonságok menüpont/TCP/IP protokollon dupla bal klikk/IP-cím automatikus kérése illetve DNS kiszolgáló automatikus kérése legyen bejelölve.
  • weise
    #315
    SZiasztok!
    Egy egyszerű dhcp-vel működő hálózatot ki hogyan állítt be?
    (Router+IP Kliensek! szerver nincs)
  • KILLER2
    #314
    Köszi, mjad kipróbálom.
  • Dj Faustus #313
    1. Azonos munkacsoport
    2. A routeren a LAN tagjainak engedélyezni kell a kommunikációt.
    3. A gépek tűzfalain engedélyezni kell a csatlakozást.
    4. Vezérlőpult/Hálózati kapcsolatok/Helyi kapcsolat-on jobb klikk/Tulajdonságok A kapcsolat a következő elemeket használja:
    * Microsoft Network ügyfél
    * File és nyomtatómegosztás a Microsoft Network-höz
    Ezek legyenek benne
  • KILLER2
    #312
    Minden stépen megoldódott, mostmár csak egy kérdésem van.
    Van egy Router, rajta kábellel egy PC és WiFivel egy Laptop. Milyen beállítások kellenek ahoz, hogy lehetssen köztük fájlokat megosztani?
  • KILLER2
    #311
    Rendben, köszi. Most már csak ezt az access pointos dologt kéne visszaállítani, mert így csak a gépem tudja elérni a netet, ami kábellel van csatlakoztatva (mármint a gép)
  • tomo
    #310
    figyi a router moge nem latnak be az internet felol, csak a tovabbitott portokon.
    igy nem kell foglalkozni a windows rinyalasaval.
    kb ennyi


    persze ha a wep kulcsod feltorik a halod nyitott konyv.


    cserelgesd a kulcsot neha.

    persze a biztonsag es a radios kapscolat nem nagyon egyezetheto ossze komoly korokben.
  • KILLER2
    #309
    Sürgős segítség kéne! Próbálgattam jobban beállítani a routerem (belkin g+) és közben access pointtá állítottam, de most nem tudok belépni a beállításaihoz. Valaki tudna segíteni, hogy hogyan tudném visszaállítani?
  • KILLER2
    #308
    Ja bocs, ide nem is írtam be a problámámat. Le van védve a hálózat, csak a fájlmegosztásnál van a baj. Windóz varázslójával beállítom, hogy internettel rendelkező hálózat meg fájl és nyomtatómegosztás, de azt írta ki, hogy nem ajánlott, emrt így mindenki tudja majd olvasni ezt a tartalmat. Na ebben kéne segíteni minnél gyorsabban. Előre is köszi.
  • KILLER2
    #307
    Ezt már megcsináltam, de így csak a hálózatot védi nem? Ha megosztok valamit, a windóz azt mondja, hogy a neten mindenki el tudja majd érni.
  • weise
    #306
    Ezen már túl vagyok!
  • weise
    #305
    Pontosan nem ismerem a belkin menüjét de gondolom valami hasonló módon működik az is mint a többi router. Lépj be a routered adminisztrátori menüjében. Keresd meg a wireless menüt ott állítsd me az SSID-t ez lesz a hálózatod neve majd válassz valamilyen védelmet (általában több fajtát ismerneke a routerek) és a WEP-t használom ad meg a hozzá tartozó kulcsot (ezt te találod ki). Mentsd el és indítsd újra a routert. Ezek után a laptop-od kérni fogja a kulcsot amit ha rendben megadsz már müködik is a védelmed.
  • KILLER2
    #304
    #297 valaki? Segítsetek, sürgős!