383
Hálozatokkal kapcsolatos problémák
  • Ch_Slater
    #223
    thx, utánanézek...
  • HITMorpheus
    #222
    Persze, meg lehet oldani, ha veszel egy routert. 10k körül már kapsz egyet, de azt nem ajánlom, ha lehet, vegyél LINKSYS-t. Olyan 20-25 körül meg szert tehetsz egyre.

    Vagy veszel egy HUB-ot, vagy valami hálózati megosztócuccot, és összekötöd a két gépet+ a modemet, de akkor egyszerre csak egy géppel tudsz netezni, a másik nem, mert 2 egyforma IP cím nem lehet a hálózaton....
  • Ch_Slater
    #221
    szasztok.

    hogy lehet azt a legolcsóbban és legegyszerübben megcsinálni, hogy:

    -van itthon net fix ip-vel
    -van 2 gép.

    azt szeretném, ha az én gépem mindig azt a fix ip-t használná, amit most is használok. a másik bármit.
    a lényeg az lenne, hogy egymástól függetlenül is lássák a netet, ne kelljen bekapcsolva lennie az enyémnek, hogy a másikról is menjen a net.

    tehát van valami olyan eszköz amit a gépek és a bejövő hálókábel közé rakok, és az egyik gépnek a normál ip-t adom, a másiknak meg valami belső ip-t?
  • HITMorpheus
    #220
    Gondolom a varázslót lefuttattad, ezzel nincs gond. Utánna vezérlőpult-->rendszer-->számítógépnév-->hálózati azonosítás. Futtasd le (mindkét gépen), utána azért ellenőrizd a munkacsoportot a módosításnál. Legyen mondjuk mindkettőnél MSHOME
    ezután térj vissza a vezérlőpult-->Hálózati kapcsolatokhoz. Klikkelj a helyi kapcsolat ikonra, tulajdonságok-->TCP/IP protokoll, tulajdonságok És itt add meg a következő IP-t: 192.168.1.1
    Alhálózati maszk: 255.255.255.0

    A másik gépnél is csináld meg ugyanezt annyi változtatással, hogy ott az IP: 192.168.1.2
    És elvileg mennie kell. A lényeg az azonos munkacsoport és az IP ne legyen ugyanaz mindkét gépnél.
    Ja, és még valami. a programok telepítése/törlésénél, amit a vez.pultnál találsz, a windóz összetevőknél a hálózati nyavajákat pipáld ki. Talán az is lehet a probléma.
  • Der Wahnsinn
    #219
    Üdv!

    Akadt egy problémám, amiben szeretném a segítségeteket kérni. A helyzet a következő: van gét gép, köztük szeretnék hálózatot létrehozni. Ezt a(z elvileg) nevetségesen könnyű műveletet már két hete nem tudtom megoldani.

    Pedig volt már, amikor összejött, két hete jött egy faszi, aki megcsinálta. Ma már egyszerűen nem látják egymást. A kapcsolat megvan, elvileg tökéletesen működik, de egyik gépről nem tudom látni a másikat. :(

    Semmiféle hálózatvarázslóra vagy egyéb vacakra nem reagál, pedig mindkét hálókártya jó. Miután sikerült megtalálni a gépek ip címét, megpróbáltam "láttatni őket egymással", pingeltem beírva a másik gép ip címét és előszőr kiírta a várakozási időt, tehát elvileg jó volt, de másodjára már azt se. :(

    Szóval már teljesen tanácstalan vagyok, légyszi segítsetek!
    Előre is köszi!
  • lowdog
    #218
    nem kommunikál alatt azt érted, hogy nem látja (pl. ping-el) a géped a router gépet?
  • HITMorpheus
    #217
    Hát az igazság az, hogy kihagytam a fli4l-t és jótanácsra áttértem a Freesco-ra, mert ebben több driver van, kisseb a hibalehetőség. Tegnap (azaz ma) hajnal 3-ig próbáltam beconfigolni (3 kártya van a routerben, a két host crosslinkel összekötve), de nem ment. A router ugy néz ki, konnektál a nethez, de az én hostom nem kommunikál a routerrel(a másikat meg se próbáltam). Sokkal több előnye van, ha veszek egy routert és előbb-utóbb meg is fogom venni, csak most mint már leírtam nem lehetséges.
  • lowdog
    #216
    Szia!

    Sajnos Linuxban én sem vagyok otthon, viszont azt meg tudom mondani, mit mivel köss össze.
    A poros P1-edbe kell két hálózati kártya, az egyikhez kell kötni a kábelnetet, a másikat egy hubba, ami hubba a többi maradék (2?) gépet.

    A gond az, hogy a hubra (v. switchre) szükséged van, ha háromnál több gépet szeretnél összekötni, viszont ha az nincs, az kiadás. és akkor már helyette egy routert is vehetsz és még a linuxszal sem kell bajlódni.

    Talán megoldható hub (v. switch) vagy router nélkül is (de költség nélkül nem): a p1-be három hálókártya, egyikbe kábelnet, másikba egyik gép, harmadikba másik gép, és utobbi kettőt valószínűleg lehet bridge-elni linux alatt...

    kábé árak:
    switch: nettó 5000 (5 portos)
    router: nettó 10000 (4 portos + WAN)
    hálókártya: nettó 1200 / db

    remélem segítettem!
    üdv
    lowdog
  • lowdog
    #215
    Üdv mindenki!
    Van egy kis problémám az itthoni hálózatommal, már egy pár hete rágódom rajta, de nem tudtam még megoldani. Gondoltam, megosztom veletek, úgyis sokan biztos nagyon unatkoznak :) hátha tudtok segíteni!

    Adott három gép, a (szempontunkból) lényegesebb paramétereik a következők (hálókártya, oprendszer):
    1. gép
    ASUS A7N8X DELUXE -ra integrált hálókártya, Realtek® 8201BL PHY
    Windows XP SP1

    2. gép
    integrált (notebook), SIS-900 based PCI Fast Ethernet Adapter
    Windows 2000 SP4

    3. gép
    Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC (PCI-os)
    Windows 2000 SP4

    (intermezzo: bocs, de egy kib*szott hatalmas légy repült ide a falra, ráb*sztam egy hatalmasat egy 150 oldalas könyvvel - és el is találtam - aztán elrepült. most félek. bocs, de meg kellett osztanom valakivel. mit csináljak vele?! vaslégy b+)

    szóval, a helyzet:
    1 és 2 összekötve AZ utp kábellel minden működik, 1-esre megy az ADSL, 2-esnek kiosztja az ip-t és megy azon is a net.
    a gond, hogy ha 1-est és 2-est széthúzom, majd ugyanazzal A kábellel összekötöm 2-est és 3-ast, akkor mind a kettőn az "A hálózati kábel nincs bedugva" üzenet jelenik meg.
    Kérdés: mi lehet ennek az oka?
    a 3-asnál (csak annál lehet valami gond szvsz) próbáltam hálókártyát egyik slotból másikba rakni, ip-ket kiosztani, de semmi. a kártyának jónak kellene lennie, mivel mikor még nem volt meg az 1-esbe az alaplap, ezt a kártyát használtam a régivel, és működött.

    ötleteket, javaslatokat, megoldásokat várom! :)

    üdv
    lowdog

    ui: a 2-est kipróbáltam még egy negyedik géppel és szintén A kábellel, de ugyanaz történt mint a 2-es és 3-as összekötésekor: kábel nincs bedugva... róla viszont annyit tudok csak biztosan, hogy XP SP1-et futtatott, és egy hasonló ASUS alaplap volt benne, de ha jól emlékszem, nem integrált hálókártyás volt, de ha ez jelentőséggel bír, utána tudok járni.
  • HITMorpheus
    #214
    Nem jellemző, inkább a te kapcsolatodtól függ.......
  • ent
    #213
    Én még lámább vagyok a hálóhoz! Ezért is tenném fel eme kérdést:

    Mitől függ a hálózati játékok esetén, a ping nagysága!!!
    (Az evidens, hogy milyen internetes elérésem van meg hasonló, de függ e pl.: számítógépem konfigjától?)
  • ent
    #212
    Tényleg láma vagyok a hálóhoz! Ezért is tenném fel eme kérdést:

    Mitől függ a hálózati játékok esetén, a ping nagysága!!!
    (Az evidens, hogy milyen internetes elérésem van meg hasonló, de függ e pl.: számítógépem konfigjától?)
  • HITMorpheus
    #211
    Nos, egy kis segítség kellene. Úgy döntöttem, hogy hálózatba kötöm a gépeimet, játék és (kábel)net céljából. Ki is néztem magamnak egy használható routert, amivel nem kell kinlódni annyit, de lassan itt a karácsony, talán nem ez az elsődleges, amire költeni kéne, a kölyök viszont nyaggat. R-go van itten nekem egy p1-es gépem a sarokba és csak a port fogja, ebből szerintem megvalósítható lenne egy linuxos router, viszont én nem értek hozzá. Átnyálaztam EZT az oldalt, de csekély számítástechnikai tudásomból csak annyit tudtam megállapítani, hogy megvalósítható, csak azt nem tudom hogyan. Itt főleg ADSL configot magyarázzák, de nekem kábelnetem van, és a sok letölthető fájlok közül nem tom melyikre van szükségem. Még egy láma kérdés: melyik gépet melyikkel kell összekötni?
  • Tatek
    #210
    Hi Skacok!
    Mi kell ahhoz, hogy 2 gépet összekössek udp-el? pl játék stb.. ccéljából. ( hálókártya kábeleken kívül)
  • Air
    #209
    A hubon a vilagon semmit nem kell beallitani, mivel nem is lehet.
  • Air
    #208
    A switch nem kuldi ki a csomagokat az osszes labara hanem megjegyzi hogy melyik laban ki van (kvazi mint egy router), a hub az osszes csomagot az osszes labara kinyomja. A switch szetvalasztja a halozati forgalmat.
    Otthoni hasznalatra szerintem eleg egy hub is.
  • Stann
    #207
    Mi a fő különbség HUB és SWITCH között?
    4gép között kellene játszani+másolni, a hub elég erre a célra?
    És a Hubon be kell állítani vmit?
    Switch-em már volt, de most lehet, elég lenne a hub.
  • Stann
    #206
    Routerhet kéne elvileg csatlakoznia egy emelettel feljebb. Tegnapig jó is volt, de egyszarcsak amikor ujra bekapcsoltam a gépet, nem volt net. Az adatforgalomnál elküldött 344byteot, viszont nem fogadott semmit.
    Ja, és a kábel Cat 5.e patch kábel, ami 2hétig tök lól működött!
  • stone
    #205
    Kétféle UTP kábel van, ha mindkét hálókártyán világít a led akkor jóval dugtad össze. Az egyik fajtánál ugyanúgy érkeznek meg a szinek mindkét végén a másiknál meg fel vannak cserélve. Egy műszerrel bármikor ki tudod mérni.
  • Stann
    #204
    Hali!
    Lenne egy sürgős kérdésem:

    Hogyan lehet megállapítani egy UTP kábelről, h. működik-e?
    A házon keresztül megy 30méter, fele házon kívül tokban, igy nem tudom centinként megnézni, h. van e benne szakadás. Pingelni nem sikerült. Hallotam vmilyen elemes módszerről is, vagy egyéb ötlet(a méregdrága hálózati tesztelőkön kívül, persze)?
  • zero_cool51
    #203
    Hali!
    Létre akarok hozni egy kapcsolatot, ami engedélyezi a bejövő kapcsolatokat, de a win azt irja, hogy:

    "A bejövő kapcsolatok működése az Útválasztás és távelérés szolgáltatástól függ, amely nem tudott elindulni. További információ a rendszer eseménynaplójában található."
  • Styrex
    #202
    Adott két XP-s gép, mind a kettőben 10/100-as hálókártya.
    Kábellel összekötve. Mindenféle varázslókat elindítottam, de csak nem akar menni. Nem tudnátok segíteni?
    Vagy ezzel foglalkozó oldal esetleg?
  • Zoli007
    #201
    Mi a kulonbseg a sztatikus es a dinamikus IP cim kozott az internet kapcsolatnal? Mik az elonyok es mik a hatranyok?
  • Stann
    #200
    De pl. simán a Windows alatt gondoltam
  • stone
    #199
    Játékok alatt mindig van lan chat.
  • Stann
    #198
    Hali! A probléma megoldódott. Egyszerűen annyi volt, hogy a hálókártya egy IRQ-t használt a hangkártyával, és a Biosban sem lehetett áttenni. Áttettem a legutolsó slotba, és azóta tökéletesen(habár egy kicsit lassan), de működik!
    Márcsak valami lanchat - szerű progi kéne, és mehet a háló!
  • potyek
    #197
    Sziasztok
    Olyan kérdésem volna, hogy egy vigor routert használok adsl megosztásra, ez müxik is rendesen, viszont most ki kéne használnom a router printer server lehetöségét is, mindent megcsináltam , ami a leirásban van printer install, tcp/ip post, azt az ip t adtam meg naki, ami a leirásban volt, és nem müxik sajnos. Nézegettem a router config ját, de abban a printer serverre vonatkozo állitási lehetöségeket nem találtam.

    Köszi elöre is a segitséget
  • Stann
    #196
    Küld ált. 32kb adatot, és kijelzi, mennyi idő alatt érkezett vissza. És ez minél gyorsabb ugye, annál jobb. Igazából a játékoknál fontos, mivel ott minél nagyobb a ping, annál jobban akad. És nekem mivel nem pingelt vissza ez olyan, mintha nem is lennének összekapcsolva.
    Amúgy a parancssor:

    ping [ip cím]
  • nemcsakfeel
    #195
    bash$>man ping
    :))
  • stone
    #194
    Ja, ha már hálózatokról beszélünk akkor írd már ide hogy mi az a ping mert még nem jöttem rá hogy mit jelez.
  • stone
    #193
    Ha nem jön össze a hálózat a 98-as géppel akkor rakd bele az xp cd-t rányomsz a setup-ra utánna egyéb feladatok végrehajtása menüpont és otthoni v. kisebb minkahelyi hálózatok beállítása, innentől már boldogulsz mert írja mit csinálj. Ne felejtsd el beállítani utánna az ip-címet mert alapból automatikusan hagyja és az nemigazán működik.
  • Stann
    #192
    Melyik részét használjam a Winxp cd-nek a 98on?
    Amugy azota már lepingeltem a 98-as gépen a routert, és "Request time out". Ha xp-ről pingelek, viszont az jó. Így vsz. a kábellel lesz a hiba? Pedig jó lenne ha nem, mert tegnap 2óráig veettük át a lakáson... :(
  • stone
    #191
    Hát, én két gépnél tudom pontosan mint kell csinálni. Azt az ip címet ird be minden gépnél amit írtál a tcp/ip protokolhoz ip-nek 1-3ig értelemszerüen, az alhálózati maszk meg egyforma legyen mindegyiknél úgy ahogy írtad. Routerrel még nem volt dolgom, de két gép összekötésénél ez tutira így működik. Ha esetleg nem tudnád akkor még egy kis help: használd a winxp cdt azon a gépen is amin 98 van, nekem csak így jött össze. Elméletileg a DNS-hez nem kell semmit írni.
  • Stann
    #190
    Akkor állítsam Static IP-re a routert, majd gépenként adjam meg a 192.168.123.1-3 tartományt?
    Subnet maszk pedig 255.255.255.0?
    Gatewayt meg kell adni, és ha igen, az mi?

    Ja, és a DNS-nek van szerepe sima helyi hálónál, és ha igen, az mi legyen?


    Ja, és bocsi a sok kérdésért!
  • stone
    #189
    Ha nem boldogulsz vele akkor adj neki fix ip-t! Nekem csak így működött, az nem baj ha más oprendszerek vannak, nállam is így van.
  • Stann
    #188
    Hali!

    Routerrel van összekötve 3gép(még nics net), de az Istenért sem akarják látni egymást. Néha héba-hóba már tök spontán láttuk egymást, de max ujrainditásig. Letelepitettem a hálókártyákat, kihuztam a kábelt, visszatelepités+kábel vissza, de ugyanugy semmi. Ja, és az egyik gépen Win98van.

    Ha a Windozban adok nekik állandó IP címet, az jó(ja és persze a routerben is beállitanám staticnak)?

    És akkor gateway,++ is ugyanazok maradjanak?
    De egy sima hálózatösszerakásnál mire kell még ügyelni? Mert eddig 2 két között csak rádugtam az utpkábelt, és ment rendesen.

    Plíííz help!!!
  • O0D:
    #187
    Gondolj bele, hogy mi lenne akkor hogyha emiatt DHCP szerver hiányában, nem fix IP -vel nem működhötne a hálózat.
  • Free
    #186
    A fizikai kötésnek semmi köze nincs a logikai kötéshez egy BNC hálózaton. Legalábbis ebben a felállásban. nyugodtan cserélgesd...
  • efter
    #185
    hali!
    egy naaagy kérdés!
    szal van egy hálózat BNC 10gép van sorbakötve,mindegyiknek más ip-je van növekvő sorrenbde!
    na szal ha kicserélek 2 gépet(pl az utolsó elöttit meg a z elsőt)akkor az nem gáz hogy az ip cimek nem növekvö sorrendben lesznek hanem egy kicsit összevissza??
    ugyanugy fog rajt menni a net?
  • Free
    #184
    Utánnanézekl a tipusnak és mondom majd az infót