383
Hálozatokkal kapcsolatos problémák
  • tomo
    #303
    tuzfalakat kikapcsolni
  • weise
    #302
    Sziasztok!

    Az alábbi problémával találkozzott már valaki:
    adott egy egyenrangú hálózat, egy router amely megosztja a netet DHCP-vel. A csatlakoztatott gépek XP prof és XP Home-t futtatnak. Lefuttatom a hálózatvarázslót, megadom a gép nevet, majd a munkacsoport nevét, ezek után befejezem a hálózatvarázslót "nem készitet halózatlelepítő lemezt" opcióval.
    Majd ezt lefuttatom a többi gépen is ugyan így csak más gépnévvel és újraindítás után egyik látja a hálózatot a másik nem.
    Ez miért lehet és mit lehet vele kezdeni?
  • rvn
    #301
    az oprendszerem xp! De már sztem megtaláltam a hibát! Köszi
  • tomo
    #300
    esetleg ird mar le mifle server az
    pl oprendszer
  • rvn
    #299
    Üdv

    Lenne egy kérdésem! Müködteteek itthon egy kisebb hálózatot. Wan 1 serever gép amihez kapcsolódik az internetent wifin és van 2 gép amik wifin kapcsolódnak a server géphez a servergép lankábelen kapcs a routerhez.

    Szal a problémám az lenne h a 2 kliensröl tudom használni a netet de a serveren lévö megosztott adatokat és a nyomtatót nem! van valakinek javaslata?
  • sadvagabond
    #298
    hy,segítség kellene...
    néha a netem megadja magát.bejelentkezek,kb 5percig okés,aztán semmi,vagyis lelök aztán nagyon nehezen csatlakozik,írtó lassú,mindenre "a lap nem megjeleníthető"a válasz,szal semmit nem lehet vele kezdeni.kikapcsolom,hagyom egy napig állni,akkor aztán megint jó 1-2 napig. a szolgáltató(vivanet)azt mondja nem az ő hibájuk,a gépé sem,akkor kijé/mijé?valakinek tipp?köszi...
  • KILLER2
    #297
    Vettem egy BELKIN wirless routert és rákapcsoltam a gépemet kábellel és egy laptopot vezeték nélkül. Működik minden net, fájlmegosztás, csak az lenne a problémám, hogy nem tudom hogyan lehet levédeni, hogy ne tudjon akárki rákapcsolódni. Ezt hogy lehetne megoldani?
  • FRenkie
    #296
    Meg kell osztani a netkapcsolatot, hogy lássa a laptop is!

    Az én gonom az, hogy van 1 rúter, 4 gép rákötve, net, minden. De az egyik ilyen géphez még csatlakozik 1 másik gép külön kábelen, külön hálókártyán, azonban azon a gépen mér nincs net. Valaki tudna megoldást?
  • Neocitran
    #295
    hali

    van egy kis gondom.
    összekötöttem két gépet. az egyik egy asztali. arról megy a net. van benne két hálókártya. a másik egy laptop. összekötöm a két gépet. látják egymást. a megosztott mappákat tudom másolni. az asztalin megy a net. a laptopon nem megy. hogyan lehet megoldani?
    a szolgáltató csak az asztali gépet engedi fel mert az van beazonosítva. de annyi gépet kötök fel amennyit akarok. router lenne a megoldás de nem akarok most befektetni. sokat nem netezek rajta de mégis kellene.

    köszi a segítséget
  • cr3ativ3
    #294
    Most már megoldottam XP CDvel, DE ott a Zone Alarm és a router. melyiket hogy kell beállítani ????? HELP PLS
  • cr3ativ3
    #293
    Hi!
    Segítség kéne gyorsan.

    A lényeg, hogy van egy XP-s gépem, és van egy w98-as is. ezek ketten rá vannak kötve egy routerre, a router még egy modemre (az internet miatt)
    Mindkét gép látja saját megát, de egymást nem. Hogyan kell beállítani hogy fájl és nyomtató megoszás működjön két gép között? Akármit csinálok vele - egy munkacsoportba rakom őket, protokollok fel vannak telepítve... stb.. - de interneten kívül semmi :(
  • tomo
    #292
    igen multihoz is jo.
  • izb
    #291
    ba ne menjél, ott biztos nem fogsz kapni....
  • KILLER2
    #290
    Ja már tudom. Akkor crosslinket kell vennem? Vagy az is jó, ha bemegyek a CBAba(pl ElectroWorldbe) és mondom, hogy adjanak olyan kábelt amivel össze tudok kötni két gépet. Amúgy ezzel a crosslinkkel vagy akármi is kell multizni is tudok? (LAN)
  • tomo
    #289
    akkor nem jo ket gep osszekotesere.
  • KILLER2
    #288
    Úgyanolyan a vezeték két vége.
  • Puskapor
    #287
    Egyszerű rájönni h melyik cross és melyik sima az egyenes mindkét oldalán ugyanaz a szinkód sorrendje, a cross esetében pedig fel van cserélve 2 ér pár az adó és a vevő de ez már csak részlet :D
  • tomo
    #286
    hasonlitsd ossze neked melyik kabel van.
    http://www.alacos.com/connections.html

    ha az also OK
    ha a felso , nem jo a ket gep osszekotesere.
  • KILLER2
    #285
    Rá van írva, hogy patch
  • tomo
    #284
    ehez a crosslinked kabel kell, szerintem ami neked van nem az.
    nezd meg a madzagok szinsorrendjet, es deritsd ki neked melyik van.
  • KILLER2
    #283
    Össze kéne kötnöm egy normál gépet egy laptoppal. Összesen van hozzá egy patch kábelem amivel a net van bekötve. Lehetséges összekötni a két gépet, hogy fájlokat tudjak oda-vissza küldözgetni, ha egyszerűen összekötöm vele a két gépet? (kihúzoma modemből és a másik gépbe dugom)
  • grizzly21
    #282
    nos:
    öcsém gépén win 98 van, és bármilyen protokollt adok a gépéhez nem akarja látni a win xp-s gépeket. Netet viszont eléri (egy router van, abba megy minden). mi lehet a gond?
  • tomo
    #281
    1. veszel még egy hálókártyát 2000Ft mondjuk, meg x méter utp kábelt mittomén 50-100ft/m
    2. veszel egy routert , ha nincs . 8000-csillagos ég meg kábelt.

    1. pontnál az egyik gépedről osztod le a netet a masiknak, igy a megosztonak is mennie kell, amikor a kiszolgált gép netezni akar. viszont olcsobb talan az anyagkoltseg. pár ezerrel.

    2. pont kicsit dragabb, de ott egymastol fuggetlenul mehetnek a gepek a netre, akar 4 is egyszerre ( altalaban 4 portosak a routerek )
    2a. ha maeg drotnelkuli (wlan) halozatot epitesz ki, akkor még kábel sem kell. de ez egy 5-6000 Ft os radios halokartyat tesz szuksegesse a gépben. ( persze ezekhez a drotnelkuliekhez is 4 gep kapcsolodhat kabellel )

    szal ilyesmi.
  • cziry
    #280
    sziasztok

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy van 3 db számítógépünk. Az internet 2560 Kbit/s
    sebességű kábelnet és 2 db gép csatlakozatatható. Szeretnék még egy 3. gépet is (egy 3.szobában) az internetre állítani. És ez kb. mennyibe kerül nekem?

    A segítséget előre is köszönöm:)
  • Dodo55
    #279
    Amúgy patch kábel mihez kell? Mert nálam crosslink kábellel van a 2 gép a routerre kötve, és a kábelmodem is crosslinkkel van a routerre kötve.
  • Dodo55
    #278
    crosslink kábellel van összekötve. De mondom: ugyanezzel a kábellel volt összekötve ezek közül az egyik gép egy másikkal, és akkor jó volt.
  • tomo
    #277
    crossover , crosslink , fordítókábelt kell hasznalniuk. szerintem ok nem ilyet hasznalnak.
  • Dodo55
    #276
    Van 2 gép, amit a barátaim össze akarnak kötni. Az egyik gép ezek közül tegnap össze volt kötve egy másikkal, azzal működött, meg régebben az én gépemmel is volt összekötve azzal is működött. Ma összekötöttük azt a gépet, egy másikkal. De azt írja a windows, hogy a hálózati kábel nincs bedugva. Mindkét gépen be van állítva jól a hálózat, a drivereket most frissítettem a legújabbra mindkét gépen, a kábel biztos jó, mert tegnap azzal lett összekötve ezek közül az egyik gép egy másikkal. De mégis még mindig a hálózati kábel nincs bedugva szöveg jelenik meg. Mindkét gépben Realtek RTL8139 integrált hálókártya van.

    Régebben találkoztam egy hasonló problémával, amikor ugyanezt írta ki nekem a windows, amikor egy sis integrált kártyás gépet akartam egy 3com 10Mbites ISA-s kártyával összekötni, de akkor a sis kártya driverének frissítése megoldotta a problémát. Ráadásul akkor az egyik gépen xp a másikon 98 volt, de most mindkét gépen xp van, amit össze akarnak kötni a barátaim.
  • Clava
    #275
    igen visszaolvastam nálunk is mindenki rendszergazda
    de nem megy
  • grizzly21
    #274
    azt válaszolták, hogy rendszergazdának kell lennem..csakhogy az vagyok.
  • Clava
    #273
    az fasza :) és senki nem válaszolt még rá?

    MEg valami olyan progi kéne amivel hálózatron lévő többi gépen tudom korlátozni a tetet tehát engedélyezin és letilteni gépenkélnt
  • grizzly21
    #272
    ugyanez a gondom..nem tudom
  • Clava
    #271
    hali
    Abba kéne segítség hogy van itt 3 gép
    swichen keresztül meg van osztva a net, és nekik is van net, a lényeg hogy egymásnál való másolásnál a 2 gépen lehet másolni de az enyémről nem sőt még be se tudok lépni a többi géphez mert azt írja hogy "hely nem elérhető, lehet hogy nincs jogosultsága a hálózati erőforrás használatához"

  • Borgi
    #270
    anyu gépéröl nemtom elérni a ruttert sem :$
    szvsz vmi nem negedi nekei hogy a hálózat használodjon. de nemtom :$
  • Borgi
    #269
    sziasztok fiukák.
    rúterem van, én gépemen megy a net, ugyhogy csak összevan dugva.
    namost anuykám gépén nem megy a net, pedig össze van dugva,
    ikszpé kiirta hogy uj frissitéseket lehet telepiteni,
    de ie nemmegy, sky-se, aztmondja lehet tüzfal mögött van.
    hálózati hejekbe megnéztem a heji kapcsolatot, és leszedtem rola a tüzfalat,
    de azota sem megy.
    tegnap ment anyám gépén, csak most régi ikszpé lett előhozva :$
    valaki valamit tudna segiteni? :$
  • gordonmail
    #268
    Kikapcsolod a Routert és a géppel tárcsázol, egyébként is minek? Elméletileg olyan dolgot nem akadályoz meg a tűzfal. Ha mégis, akkor keresd meg a programnak a portját és azt engedélyezd/tíltsd.
  • csavar55
    #267
    Valaki tudna nekem segíteni? van egy routerem és van benne tűzfal szeretném a tűzfalat kikapcsolni egy kis időre hogyan tudom leállítani???
  • orkenyid
    #266
    Próbáld meg másik kábellel.
  • maruzst24
    #265
    Tudom hogy nem ebbe a topicba tartozik de talán itt tud valaki segíteni.
    Vastag PS2-őm van. Vettem hozzá egy network adaptert. Az adapter hátulján egy nyílás van:network line néven.

    Amikor kihúzom a számítógép hálókártyájából a modemes kábelt és próbálom rádugni akkor nem megy bele. A forma ugyanaz de a nyílás kisebb mint a modemes kábelen lévő. Hogyan tudom a modemet rákötni az adapterre? Tudna valaki segíteni?
  • grizzly21
    #264
    XP mind2 gépen