383
Hálozatokkal kapcsolatos problémák
  • mazsola89
    #383
    Hi all!

    Lenne egy kis problémám és a segítségeteket szeretném kérni. Adott két gép az egyik windows XP sp2 a másik Vista Home Premium. Lanba akartuk kötni a két gépet, IP-címeket beállítottuk(különböző végekkel), munkacsoportot is, a vistás gépen fájlmegosztás, hálózat felderítés engedélyezve, magánjellegűre állítva a típusa is. A vistás gép a hlózati helyekben látja az xp-set, fordítva viszont ez nem igaz. Ezzel még semmi baj nem lenne, de ha rákattintok a hálózati helyekben az xp-s gépre a következő hibakódot kapom: 0x80070005 a hozzáférés megtagadva. Ezzel a dologgal nemtudok mit kezdeni sajnos, pedig sokmindent kipróbáltuunk már, (tűzfalak letiltása, xp-s gépen varázsló futtatása) de semmit nem sikerült elérnünk a probléma megoldása kapcsán. Ez ügyben szeretném a segítségeteket kérni, nagyon fontos lenne.

    Válaszaitokat várom és előre is köszönöm!!!!
    Üdv.: mazsola89
  • rocker01
    #382
    hello
    lenne 1 kis problémám..
    a helyzet:
    chello netem van, és routerrel van megosztva.. a routerbe 2 utp kábel megy, és azt meg lehet oldani, hogy az 1ik kábelt egy switchbe dugjam, ahonnan 2 kábelt vezetnék ki, 2 géphez? működne így? és tök mind1 milyen switch-et veszek?
  • Blasta
    #381
    Sehol senki?
  • zummlencs
    #380
    Helló mindenki
    lenne egy kérdésem

    van két hálókártyám, két külön internettel,
    van e? olyan program amivel be lehet állítani azt, hogy melyik program melyik hálózati kártyán érje el az internetet?
    windows-ra kellene

    köszi
    csáó

  • Blasta
    #379
    Sziasztok!

    Egy kérdéssel/kéréssel fordulok hozzátok!

    Az itthoni hálózatot szerettem volna belőni, de valamiért nem megy, pedig elvileg nem nagy kunszt, mégsem működik. Leírom a részleteket, és aki tudna tippeket, ötletet adni, annak előre is köszönöm szépen!!!

    - Adott egy kábelnet, amit egy wi-fi routerrel osztok meg az itthoni 2 számítógép között
    - Az első gép egy notebook, ami wi-fi-n kapja a netet a routertől
    - A második gép egy asztali PC, ami kábellel van rákötve a routerre
    - Mindkét gépre olajozottan érkezik az internet (dinamikus IP címeik vannak, a router mac address alapján szűri a belépő számítógépeket és engedi át magán csakis az én két gépem)
    - Beléptettem mindkét gépet egy azonos nevű munkacsoportba és megosztottam 1-1 mappát
    - A PC látja a notebook-ot, de mikor rákattintanék, azt írja, hogy nincs jogom hozzá és tárgyaljak a rendszergazdával :D (mindkét gépen rendszergazda jogokkal bírok)
    - A notebook mégcsak nem is látja a munkacsoportba beléptetett asztali PC-t

    A lényeg amúgy egyedül annyi lenne, hogy a PC-n levő megosztott mappát láthassam a notebook-kal, ennyi.

    Tudna valaki segíteni?
  • CroftManor
    #378
    Hali
    Már egy ideje az eszközkezelőben megjelent felkiáltó jellel ez: ATO4 Adapter. Ez a hálózati kártyák-on belül van. De nem tok róla, h lenne ilyenem, mert ez csak kb egy hónapja jelent meg az eszközkezelőben.
    Próbáltam hozzá keresni szoftvert a Vistával, erre kiírja, h már telepítettem hozzá a legjobb drivert
    kép
  • zummlencs
    #377
    Sziasztok
    Lenne egy kérdésem, hozzátok eddig mindig tudtatok segíteni úgyhogy hátha mostis:)

    Van e olyan program amivel be lehet állítani hogy 2 bejövő internet kapcsolat esetén melyik hálókártya vagy program melyik internet kapcsolatomat használja.
    pl: ha azt akarom hogy a

    dc az 1. számú internetet a
    firefox a 2. számú internetet használja.

    természetesen 2 hálókártya van a gépbe.
    az egyik vezetékes 1. isp
    a másik wifi 2. isp

    köszi:)
  • sztyui2
    #376
    Hi all! Szeretnék haverokkal CS-zni helyi hálózaton. Van egy személyi számítógép, ami rá van kötve egy Routerre, a router wifivel csatlakozik egy laptophoz, és ehhez a laptophoz szeretnék csatlakoztatni egy újabb személyi számítógépet(amiben nincs sajnos wifimodul). Sajnos nincs elég hosszú kábelünk sem, hogy a második gépet a routerhez csatlakoztassuk.Mind a 3 gép XP-s.
    Mit kéne csinálni, hogy működjön és hogy tudjunk 3-an cs-zni.
  • sith7
    #375
    Az lehet probléma, hogy a notinak csak 1.0 - s az USB - csatija, és USB -s a wi-fi adapter , ami rá van dugva ?
  • sith7
    #374
    Sziasztok
    Nekem egy olyan gondom van, hogy van otthon egy pc, meg egy noti; routeren keresztül van net mindkettőn, a notin wi -fi -s van, és ha a noti - ról , vagy akár a pc - ről másolni akarok a másikra valami file - t, a max. sebesség 600 kbyte/sec.

    Ez nem kevés egy kicsit ?
  • Inquisitor
    #373
    Hehe, simán be kéne állítani a router szerintem, no meg a két gépen a hálózati beállításokat. (IP, Gateway, DNS kiszolgáló, stb.) Ez sűrűn előfordul, hogy alapból telepített XP-n megy anet, amikor még nincs a hálózat beállítva :)
  • Attila8805
    #372
    Hi all!
    Adott két gép.
    Plusz 1 wifi router.
    Az én gépem (innentől legyen A)
    Az apukámé meg legyen b.
    Szóval A gép csatlakozik vezetékkel a routerhez és jön neki a net.
    B gép wifi-sen csatlakozik a routerhez és megy neki a net.
    Hogy tudom azt megoldani hogy a és b gép tudjon egymásnak adatot küldeni.
    Mindekttőn xp service pack van.
  • Micsu
    #371
    hi all

    az lenne a gondom hogy van egy routerem, megkellett osztani otthon a netem

    most nemmegy rendesen pár kliens mangaerem, mint pl a slsk vagy az utorrent

    néztem már neten beállításokat de semmi

    valaki nemtudna segíteni pontosan mit kellene tennem :S
  • temes69
    #370
    sziasztok!

    lenne egy kérdésem: adott egy hálózat. adsl kapcsolat fix ipvel, és egy router. ha berakok egy új gépet a hálóba a 192.168.11.xxx tartományba akkor az a gép fogja látni hálózato nyomtatókat és a megosztott könyvtárakat is? vagy ilyenkor a sajétgép/tulajdonságoknál meg kell változtatnom a munkscdoport nevét is?
  • tomo
    #369
    speci usb kabel kell hozza. kulonben nem tortenik semmi
  • Laci82
    #368
    Sziasztok.
    Az a bajom nekem,de már bagyon idegesít,hogy szórakozik a netem.
    Chellos vagyok és motorola modemem van.
    A konfig oldalon található értékek elálitódnak néha és olyankor a modemen se villog az online led,aztán utána visszajön és megint megy a net és ez így váltakozik.
    Valaki aki nagyon pöpec ebben,mi lehet a baj?
  • kicsicsuti
    #367
    hi!
    2 gépet össze lehet kötni USB kábellel?
  • MaSzKa
    #366
  • misi9
    #365
    Sziasztok! Nekem olyan gondom van, hogy: van 2 gépem, egyiken Vista, másikon XP. Vistán beállították a Netet, de XP-n nekem kell beállítanom. Össze van kötve Routerral a modem, fel is ismeri a gép, de hiába állítok mindent automatára, mint a Vistán, az XP-s gépen nem megy valamiért a net. Valaki nem tudja, hogy miért? Ha beírom, az ipconfig-ot, felismeri a netkiszolgáltatómat... Vistán simán megy a net.
  • tobias88
    #364
    úgy tűnik megvan a gond! Zonealarm miatt volt + Hogy koliból netezek
  • tobias88
    #363
    helló mindenkinek, lenne egy problémám!
    ilyen hálókártyám van:

    VIA VT6102 Rhine II Fast Ethernet Adapter (PHY: Realtek RTL8201CL/CP) PCI

    és leáll állandóan a letöltés (torrent nem)...
    bárhonnan töltök megáll egy bizonyos idő után, de az elején gyorsan tölt! kábelprobléma nem lehet mert 3 kábellel is néztem! Mi lehet a gond? Előre is köszi!
  • zseeee4
    #362
    Sziasztok! A kovetkezo problemaval fordulok hozzatok! Otthon egy crosslink kabellel osszekotottem 2 gepet. Lanos jatekok mukodnek + pingelni is lehet. Csupan a tallozasnal irja ki, hogy nincs jogosultsagom.

    Elore is koszonom a valaszotokat!
  • tomo
    #361
    nagyjabol a halozat megosztasa varazslon kell kattingatni
  • gergobaby
    #360
    Sziasztok! Én is kérnék segítséget ! :)
    Tehát: Tegnap este elfüstölt a routerem, és most nagyon nincs 10k-m ujra, szal meg szeretném oldani h az én gépem legyen a servergép, a másik gépbe pedig az én gépemről mennyen... Olyat lehet h az integrált hálókariba megy be a net, és a fizikaiból megy át a másik gépre? ha igen vki mondja el anggyából a menetét XP-n... Köszi előre is!
  • Shiwo
    #359
    tehát ha átállítom a csatornát, esélyesebb, hogy nem zavar be a teló ?
  • tomo
    #358
    triggernel egy csomag nyitja ki a porttovabbitast, ami alap helyzetben zarva van.
    ha fontos a biztonsag szarakodhatsz vele.

    range forward, meg amit a neve is mond,egy porttartomanyban minden portot tovabbit a celIPre.

    csatornak meg arra jok, hogy ne zavarjak egymast a kozelben levo radioforrasok.
  • Shiwo
    #357
    Hali ! remélem még vki nézi ezt a topicot..

    kérdések:
    - Port Range Forward és a Port Triggering között mi a különbség ? és játékhoz melyikbe kell/érdemes engedélyezni a portot ? utóbbin bellül van még a routeremben Triggered Range és Forwarded Range

    - az mennyire normális, hogy mobil-teló bezavar a wlessnek ? (linksys WRT54G-m van) csakmert a tesóm szobájában van a router (oda van bekötve a net), és ha itthon van a tesóm, akkor a jelerőség erősen ingadozni kezd, illetve előferdül, hogy teljes jelerőség mellett sem tudok csatlakozni a routerhez...arra már rájöttünk, ha távolabb teszi 1mástól a 2 telóját (mindkettő vodás), akkor valamivel jobb a helyzet, de még úgy is siralmas (arról meg hallani sem akar, hogy az 1ik ne legyen a szobájában)...ennek elkerülésére van valami lehetőség ? mittomén..wless csatorna átállítása esetleg ? most asszem 6oson van...1általán mire jók pontosan ezek a "csatornák", mert gugliba kerestem, wikin is, de 1értelmű értelmes választ nem találtam...
  • bodzamaci
    #356
    Sziasztok!

    A következő lenne a problémám: van 3 gépem lanba kötve, minden szuper, egy pici kis hibától eltekintve: a 3 gépből 2 látja egymást, csak az egyiket nem látja a másik kettő.(ennek a gépnek nem látható a megosztott dokumentumok mappája) Viszont amelyiket nem látja a másik kettő, arról láthatóak a többiek. Ha beírom felül a címsávba hogy \\xy\SharedDocs, akkor viszont gond nélkül megnyitható ez a mappa a másik két gépről, de amikor a munkacsoport számítógépeinél rámegyek a problémás gépre, akkor azt írja hogy nem érhető el. Nyomtatni, lehet akármelyik gépről, és a játékokban is látják egymást.
  • kissadamvikt
    #355
    már megoldottam
  • tomo
    #354
    es miert is kell neked proxy?
  • kissadamvikt
    #353
    szasztok!

    hálózati kapcsolat tulajdonságainál a TCP/IP protokollnál beállítottam az ipket:

    majd internetböngészőmbe is beírom az ip-t (mozilla Firefox) de valami proxyhibát ír:

    ezért csak úgy tudok netezni ha átállítom proxybeállítás autómatikus felismerése a hálózatban-ra. ez még nem nagy probléma mert megy a net. de ha pl torrentkliensemben nem adom meg az ipt hanem autómatikus felismerésre teszem akkor nagyon lassú az letöltési sebesség. msn meg meg se nyikkan. miért??????
  • tomo
    #352
    oh
    adsl re tutira nem tudsz switch csel kapcsolodni.
  • Pheaper
    #351
    eddig tudtam
    Másik házba csak költözés ovlt és nem tudom h kéne megicnsálni
  • tomo
    #350
    mert nem tudsz vele internetre kapcsolodni.
  • Pheaper
    #349
    Switch mért nme jó ??
  • tomo
    #348
    vegyel egy routert
  • Pheaper
    #347
    Sziasztok
    az lenne a próblémám h van 2 gépem és egy net előfizetésem 1 gépre és vettem egy Switchet is hogy lehet ne megcsinálni h mind 2 gépen leen net még ha az egyik kiis van kapcoslva
    az egyik gépen vagyis az első szobábban van a modem és a switch is másik szobában a gépvan

    ilyen a switch
    modem ilyen
  • Csibusz
    #346
    hello lenne egy kérdésem :( szóval valaki el tudná nekem értelmesen magyarázni, hogy hogy kell Lan kapcsoaltot létrehozni két gép közöt odáig megvan hogy összedugtuk őket:) köszike előre is
  • tomo
    #345
    minek?
  • Madmano
    #344
    Szasztok.Egy kérdés:ha alapból egy gépem van,érdemes routert rakni elé?