63011

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • DEx-
    #990
    Szerintem, ha visszaolvasol pár oldalt, akkor rájössz :)
  • LionTR
    #987
    Hat kellemes unnepeket mindenkinek (igy megkesve :)
    Ami engem illet, en 2 tori, 6 irodalom meg 9 nyelvtan tetel meg feleves matekanyag mellett nem nagyon erek ra maxezni, remelem a tobbieknek vhogy szerencsesebben jottek ki az unnepek.
    Talan majd jovore...
    Na minden jot mindenkinek!!
  • DEx-
    #986
    Na, itt vannak az ünnepek, mindenkinek van ideje maxozni. :) Ha így haladunk soha nem érjük el az 1000-et, és épp ezért a határidő 2003.01.01.
  • LionTR
    #982
    Ha megvan 1 szem, akkor pathnak megadod a kivant line-t, es snapshot. Nem tudom, animalashoz ez jo-e, meg nem probaltam.
  • FREAK
    #980
    várjatok már egy kicsit

    addig dumáljatok a max4 topikban, olyan mindegy

    nekem még kell egy kis idő :D
  • LionTR
    #976
    Asszem hierarchi panel. Bar a problemadat olvasva szerintem inkabb az affect object only gombra lenne szukseged (ugyanott van).
    Ment a kep, Dex.
  • DEx-
    #975
    Van valami Affect pivot point gomb valahol...
    Azt benyomod és akkor az object saját koordináta rendszerével azt csinálsz amit akarsz. Odébbrakod, elforgatod, ilyenek...
    Sajna most fejből nemtom hol van az a gomb, de valamelyik panelen a create, meg a motion panel környékén.
  • DEx-
    #973

    Na emberz.

    Mindenkitől szeretettel várom a képeket.


    [email protected]
  • DEx-
    #972
    Na majd nekem.
    Most reggelek egy webhelyet.
  • frank3d
    #971
    Sziasztok!
    A képet kinek küldjem, hova lehet feltenni?
    1000. alkalmából!
  • LionTR
    #969
    Aldarynnak (Bitu) most epp nincs nete, asszem rossz a modeme, vagy vmi ilyesmi. Majd lemezen eljuttatja hozzam a kepet, azt felteszem az ovet is.
  • K.András
    #968
    Ilyenkor fekszel vagy ilyenkor kelsz?Én hamarosan elmegyek már alukálni, kezdek fáradni...
  • SaWo
    #966
    Dex regeljj már valahol pl tar egy tárhelyet, és teedd ki aa jelszót lécci, meg a logint. Oda bedobájja mindenki a képét, és ha kész vagyunk, akkor megváltoztatod a lelszót, nehogy valaki (pl a maya-sok :DD) gonoszkodjanak. Ja bárhol is regelsz tárhelyet, csinálj egy index.html-file-t, mert különben törlik.
  • SaWo
    #964
    n kész vagyok, Dex hova küldjem? Nyirivel mivan, meg Bitu-val? Meg még biztos kihagytamvalakit ... Csinájjátok már a képet, télleg az van, hogy már csak 30 képkocka, vagy mi hozzászólás, oszt kép kell a népnek.
  • LionTR
    #963
    nincs. autom. ennyi.
  • LionTR
    #958
    Na mi a here van emberek? Picit beallt a forum, nem? Vagy mindenki olyan lazasan dolgozik, hogy nem jut ideje hozzaszolni?! :))
  • LionTR
    #957
    MAX 5 nekem nincsen is fenn :)
    Probaltam 10.000-5.000.000 fotonig, kulonbozo mertekben ugyan, de csinalta.
  • Gabo
    #956
    Valószínűleg a photonmappoláshoz túl alacson mintavételezés van beállítva. Sajnos nem igazán használtam eddig a brazilt (lehet, hogy ez után se nagyon fogom), így a pontos beállítást nem tudom. De álltalában a caustic akkor szokott pontatlan, elmosodótt, folt szerű lenni, ha túl kevés photonnal kell számolnia a rendszernek. A dokumentációban biztos találni fogsz erre példákat.
  • K.András
    #955
    Nemtom mi lehet Lion, de szerintem ebben a max5-is ludas valamennyire.
  • LionTR
    #954
    Jesszusom, Andras ne ijesztgess! Mar eppen visszatert belem az eletkedv, hogy tudok ujra dolgozni. Most nekem is ezt fogja csinalni?
    +1 problema: a brazil (mi mas) mindenfele hulye, ocsmany foltokat csinal a renderelesbe, ha bekapcsolom a causticsot. Nem mindig, mindenhol, de elegge idegesito. Szerintetek???
  • K.András
    #953
    Megmondtam bazz:)
    De tényleg elszalad az agyvizem amikor kidobb egy program, aminek nem a dobálás az igazi funkcioja...
  • DEx-
    #952
    Ezaz Bandi mondd meg neki :))))
  • K.András
    #951
    Na megint elkezdte a brazil a játékát.
    Már ott tart hogy nem lehet megnyitni material editort sem idáig ha fájlbol inditottam jo volt már ugysem!!!Az anyját ennek a szar max5-nek mert biztos hogy az is szar, én még ilyen szar fejlesztést nem láttam!!!Nem létezik hogy egy ujabb verzio szarabb legyen mint a régebbi!!!!Pedig ugy szar az egész ahogyan van, komolyan mondom én még soha semmivel nem szivtam annyit mint a max5-tel ,de most ugy letöröltem mint a szart, felrakom a négyest aztán ha az is nekiáll gecizni, akkor meg felrakok mayát de többet akkor maxhoz nem nyulok a kurva anyját.
  • SaWo
    #950
    Igazad van van andrás! Lehet, hogy már télleg túlreagáljuk ezt az egészet! Ezért most kérdezek inkább gyoesan egy szakmait:

    Még mindig üveggyártáas, de most már nem akarom, hogy koszos legyenm hanem egy ilyen ikonablakot szeretnék csinálni, amilyen a nagy katedráliskoban van. Az elméletét tudom is, hogy hogy kell, de nem néz ki élethűen. Ha valaki tud jó tutorialt, vagy vmi ilyesmi, akkor az szóljon már. Köszi
  • DEx-
    #949
    Persze, igazad van.
  • K.András
    #948
    Szerintem nem kell gyorsitani.Ne rendeljünk már mindent alá az ezredik hozzászolásnak,menjen minden ugyanugy ahogyan idáig, nemtom minek variálunk már annyit.Szerintem nem fog jol kinézni a topic ha itt csak ilyen szimpla gyorsito üzik lesznek, legalábbis én lehet nem fogok idejárni, a topic a segitségre van kihegyezve nem az ezredikre, ha értitek...
  • DEx-
    #947
    Na gyorsítsunk.
    53
  • DEx-
    #946
    Na gyorsítsunk.
    54
  • DEx-
    #945
    Na már az én 1000. képem is kész van. Volt vagy egy óra, amíg megcsináltam :) Ettől függetlenül egész jó lett szerintem... :-)
  • vik3d
    #944
    bár ez nem idevág de nemtudom merre forduljak ...az ANIMO c. progi licenszelésével vkinek nincs tapasztalata? olyasmi mint a maya flexeleme de valahogy nemigazánmegy.köszi
  • ember
    #943
    ok...
  • LionTR
    #942
    Gyorsan toljuk fel 1000 kozelebe, es akkor mindenki kenytelen lesz sietni kicsit :))
  • LionTR
    #941
    Nekem is. Mar alig varom, hogy lassam, mit alkottatok.
  • SaWo
    #940
    Na mi lesz az 1000-dik képpel, nekem már készvan.
  • SaWo
    #939
    Be kell másolni asszem a textporter3.dlu -t a "/plugins" könyvtárba, majd elindítod a max-ot.
    Most a UTILITIS fülre kattintasz(tudod, az a kalapács az ikonja" és itt a more gombra. Itt kiválasztod a textporter-t és innen meg már tuni fogod ...

    Ja ha kérhetném inkább a max 4 fórumba írj)atok). Köszi
  • youth #938
    SaWo!!! Letöltöttem. Már csak az kéne, hogy a max-ban tudjam hosználni a plugint. Be kell vmi könyvtárba másolni? Esetleg ha még ebben segítenél! Előre is köszi: Youth
  • youth #937
    Ezer kössz, SaWo!
  • K.András
    #936
    http://www.suurland.com/gallery_stills_newbeetle_modeling.htm

    Itt részletesen leirja mutatja képek alapján hogyan csináld a bogarat!!!Szerintem elöször igy csináld meg...
  • SaWo
    #935
    Kész van a képem a 1000-redik beszólásra!!! Dex hova kűldjem?

    (c) Youth - Dobj a fejre egy UVW mapot, amit cilinder-re állítasz be, majd textporter plugin segítségével feszítsd ki a térhálóját. Ezt a térhálót betöphotoasshopba, és ott rárajzolod a texturát. Na kábé ennyi(a textporter-t leszedheted a www.render.hu-ról is pl.)
  • youth #934
    Sziasztok!!!
    Még elég az ejején vagyok a Max-ban. Valaki ha lenne szíves és megírná, hogy kell pl.: egy fejet textúrázni!
    Előre is köszi: Youth