598
Star Trek: Bridge Commander
  • ZS90
    #558
    Most akkor mi lesz a modal? én még mindíg nagyon várom!
  • ZS90
    #557
    pf... nemtom, nem szándékozom kipróbálni azon a retken... mármint szép is, jó is, csak adjon hozzá vki egy Paksot és már szívesen használom is..
  • Borg
    #556
    Nincs különösebben időm foglalkozni vele mostanában.
    Vistán elindul egyátalán?
  • ZS90
    #555
    télleg mi van az új verzióról??

    naggyon kihalt a topik, úgy látszik nem sokan játszanak már ezzel:(
  • Mythbuster
    #554
    Van valami hír a módról?
  • Borg
    #553
    Nem volt időm mostanában foglalkozni vele.
  • ZS90
    #552
    na hogy áll a 6-os verzió? néha beírhatnál dolgokat, csak hogy csöpögjön a nyálunk
  • Borg
    #551
    Illetve arra is rájöttem, hogy akinek gyakran kifagy, az kapcsolja ki a specular highlights-t. Látványban nem jelent különösebb változást, de jóval kevesebbszer dob ki.
  • Borg
    #550
    Úgy tűnik, hogy first officeren a rendszerek energiáját leveszi úgy 30-50% közé. Mind a 4-ét. Hm.
  • ZS90
    #549
    hát pedig nagyon úgy nézki, most direktbe kipróbáltam... 1: defiant vs 4 bugship, first officeren eredmény: mind a 4 bugship kampec, armor kb 50%-on, 2: defiant vs 4 bugship, admiralon eredmény: 2 bugship kapmec, aztán nekem kapmec... a harmadik bugshipnek már az armorját se tudtam megsérteni...

    de azt vettem észre, hogy nem az AI változott, a két csata lényegében úgyanúgy folyt, azzal a különbséggel, hogy a gép pajzsa jóval tovább bírta, az én pajzsom meg jóval, jóval kevesebbet bírt, és a pulse phaser, kb a negyedét tudta csak lőni egy sorozatban, mint first officeren...

    de utólag belegondolva ez még az alapjátékba is így van. nemtom emlékeztek amikor segítséget kértem, mert nem bírtam kinyírni a hybrideket... többször próbálkoztam, míg észre nem vettem hogy az elején admiralra van állítva, hiába kezdtem én FO-n, vissza állítottam, és minő véletlen a hybrideket lazán kinyírtam... érdekes..
  • Borg
    #548
    Nem hiszem, hogy hatással lenne az a qb-re. Legalábbis meglepő lenne.
  • ZS90
    #547
    LOOOOOOOOOOOOL, most vettem észre, hogy számít a külön játékban is hogy a new game menüben mire van rakva a fokozat!! eddig mindíg first officeren volt, és beállításoknál meg highos ellent raktam be, de így a defiantal, 4 bugshippel simán elbántam, most valamiért átnyomtam admiralra, azt alig bírtam kinyírni a két bugshipet, a pajzsuk sokkal tovább bírta, a pulse phaserekkel alig tudtam néhányat lőni, viszont nekem meg pillanatok alatt legkapták a pajzsomat.... ez most csak nekem újdonság? :)
  • Borg
    #546
    Kiadok egy V6-ot, amint eljutok vele egy viszonylag bugmentes fázisba.
  • ZS90
    #545
    őő és ez kb mikorra, várható? azt láttam, hogy írtad, hogy időigényesek a módosítások, de úgy mégis? hónap? 2 hónap? amúgy leírtak alapján, nagyon állat, még realisztikusabb, már alig várom :)
  • ZS90
    #544
    váááááááááá, nagggyon állat!!! huh az olvasottak alapján nem is tudok mit mondani :D
  • Borg
    #543
    Btw, lehet lőni warp közben is :)

    Elég érdekes, amikor rádtapad egy warbird a warpon át, és torpedózzátok egymást :) (phaserek ilyenkor nem működnek, csak pulse disruptorok, és torpedók, csakúgy, mint az in-system warpnál)
  • Borg
    #542
    Na szal megcsináltam a Klingon Civil War-t (TNG), mint missiont.

    Vagyis: A Kronosnál indulsz Kurn hajójával. Veled van a Rotarran, és Gowron hajója a Bortas is, valamint 2 BOP még. Rádtámadnak Duras-ék, Lursa, BEtor stb.
    Eközben a szomszédos szektorban a föderáció felépíti a Tachyon grid-et néhány hajóval (pl a USS Sutherland (Nebula) Dataval, az enterprise, meg még pár másik).
    A Kronosnál zajlik a csata, amibe 1-2 perc után még néhány saját, és néhány ellenséges hajó is megérkezik.
    Tegyük fel nyersz.
    Nyomsz egy Fleet ordert, hogy follow me. Átwarpolsz a másik rendszerbe, és ők követnek téged :) Jól néz ki, lásd screenshot.
    Na ha ügyes voltál, akkor még a Warbirdök lebuktatása (érkezése) előtt csatlakozol a föderációs flottához, a megmaradt klingon hajóiddal. Először 2, majd 1-2 perccel később 2 warbird jön elő, őket kell legyőzni.
    Arra kell vigyázni, hogy a missioncritical hajók a Bortas, és az Enterprise. Ha nem vigyázol a Bortas-ra a Kronosnál -> Mission Failed. Ha nem érsz oda időben a másik szektorba, akkor a warbirdök rámennek az Enterprise-ra -> Mission Failed. (nem bir el 4 WB-vel egy Galaxy, egy Nebula, meg néhány kisebb-közepes support hajó, max az első 2 érkezését vészelik át)

    Na szal efféle érdekes dolgok várhatók.

    Ja és csináltam bele egy olyen scriptet is, hogy redistribute shields. Ez újraelosztaná a shieldek erejét. Ha működne. De olyan jó, hogy valamiért még jól le is fagy :DD Pedig nem lenne rossz.

  • Borg
    #541
    Igen.

    Az utóbbi héten a következő dolgokat csináltam:

    Kiganéztam az egészet, és alapjaitól újra felépítettem a scriptrendszert, meg néhány új dolgot is megoldottam.

    Ezzel a következőket értem el:
    -ai bugok java része kiiktatva (még rengeteg hajónál kell az energy systemet átírni, ami marha időigényes dolog)
    -damage fx bugok java része kiiktatva
    -új ablativ armor rendszer, ami közben nincs látható sérülése a hajónak
    -in system warp, vész megfordulás, vésztranszporter, hajó elhagyása escape podokkal, önmegsemmisítés visszaszámlálással
    -bővebb flottairányítás: kövessetek, célpontomra lőjetek, mindenki állj, stb... (és ugyanezek specifikus célbavett hajónak is)
    -lehetőség rá, hogy egyes fajoknak legyen pajzson áthatoló torpedója (ezt még meg is kell valósítani)
    -lehetőség rá, hogy több phaser sorral rendelkező hajók egy másodlagos tüzelési móddal egy második célpontra is lőni tudjanak, avagy ugyanarra a célpontra 2 fézersorból (és nem úgy, mint a V5-ben pl a Galaxy Uprated, hogy minden phasere lő ami cél felé van)
    - ütközési útvonalra lehet vezényelni a hajót (addig próbál ütközési pályán maradni, amíg all stop-ot nem nyomsz, vagy nem ütközik ténylegesen)
    -mp3-akat lehet betenni a gamebe, amit a HUD-on lévő mp3 lejátszó vezérel (lol)
    -ja és ami a legjobb: új missionbuilder rendszer, sokkal részletesebben meg lehet tervezni már missionöket :) (köv hsz-ben bemutatok egyet)



    Ezenkívül kész vagyok a teljes kligon arzenállal, és beállításukkal, szal elég jól lehet használni már őket is :)
    Néhány újratextúrázás, modellcsere, fegyverrendszer módosítás...
  • ZS90
    #540
    na sikerült megtalálni mi okozhatja ezt az áram csökkenős dolgot?
  • Borg
    #539
    Csak úgy lehet ahogy ő is irta.
    Magyarul a subsystemek hp-ját növelem. De ettől nem fog ablativ armornak tűnni a dolog.
    Bár már gondolkodtam rajta, hogy igy módosítom (tehát vissza eredetire), mert a grafikai bugot se tudom kiküszöbölni, vagyis hogy a fél hajó hiányzik már, holott csak az armor lett lelőve róla...
  • ZS90
    #538
    ezt valahogy sejtettem, ezért mertem csak féltve megemlíteni:D
  • [Walaki]D`Lair
    #537
    Ezt nem lehet megcsinálni :D
  • ZS90
    #536
    őőő szerintem félre értettél, én úgy gondoltam, hogy ha szétlövöm az armort mondjuk x helyen, attól még y helyen legyen armor, ha jobb oldalon sérül a páncélzat attól még bal oldalt maradjon meg, hiszen azt nem lövöm.
  • [Walaki]D`Lair
    #535
    De így is át lehet lőni az ablatív páncélt, csak nem minden hajóval/fegyverrel...
  • ZS90
    #534
    amúgy nem tudom beleszólhatok-e, meg nem is értek hozzá, de nem lehet megoldani pl azt hogy az ablative armor, ne egyetlen ilyen dolog legyen, hanem mondjuk minden rendszernek legyen egykis plussz "élete" ablative armor címén? mert az kicsit realisztikusabb hogy ha mondjuk folyamatosan egy baloldali disztruptort lövök akkor a jobb oldalon ne sérüljön az armor... gondolom érted mire gondolok. de hangsúlyozom ez teljesen laikus ötlet:)
  • Borg
    #533
    Hm. Megnézem.

    -

    Amúgy most több frissítést is sikerült eszközölnöm az AI-n, szal a következő release-ben azért látható javulás várható.
    Ezenkívül új hajók, és új funkciók is lesznek benne. Meg persze a balance további javítgatásai.
  • ZS90
    #532
    itt egy screenshot:

    amhogí látszik még az elején van a csata és a százalékokat és húztam túl
  • Borg
    #531
    Legalább egy screenshotot nyomhatnátok róla.

    Amúgy a reinstall szinte ziher hogy nem segít, mivel ha file probléma lenne, akkor egyátalán nem menne a mod (erősen függnek a komponensei egymástól). Tehát nem lehet olyan, hogy valami kimaradt, vagy sérült.
  • ZS90
    #530
    de mondom, ez úgy bug, hogy ugyanakkor nem számít semmit hogy leesik minden működik ahogy kell... de mondom, lesz időm reinstalállok, mer anno asszem csak bemásoltam és fölülírtam, de írtad hogy valamit törölgetni is kell, csak erre most jöttem rá... szóval megcsinálom, aztán ha akkor is akkor pássz..
  • Borg
    #529
    Olyan nincs hogy az összesnél. Nálam kb 1nél se csinálja, pedig nap mint nap tesztelek egy csomo félét. Egyszerűen elképzelni se tudom, mi okozna ilyen bugot, hogy leesik az energia egyből.
  • ZS90
    #528
    hát nálam az összesnél, de egyre inkább gyanakszom hogy vmit rosszul csináltam amikor fölraktam a modot, mert nálam sok a stbc.exe hiba is... majd ha lesz egy is időm újra rakom, hátha észhez tér....
  • Borg
    #527
    Melyik hajónál, hogyan, mikor merre? Én miért nem tapasztalom ezt?
  • [Walaki]D`Lair
    #526
    hogy egyből leesik...
  • Borg
    #525
    De MI?
  • [Walaki]D`Lair
    #524
    Nálam is ez van!
  • Borg
    #523
    Mondjuk ilyet, hogy egyből leesne, még nem tapasztaltam semelyiknél.
  • ZS90
    #522
    tudom, ha tovább-húzom, hanem akkor is lemegy... de amikor tovább húzom akkor is folyamatosan, és viszonylagosan lassan kéne fogynia, nem úgy hogy egyből 100-ról 15-re ugrik, mielött még bármit is csináltam vola...
  • Borg
    #521
    A helyes konfiguráció úgy néz ki, hogy amíg minden rendszer csak 100%-on van, addig a csík nem lépheti túl a warp energia szintjét. Mert az nem fogy. Az hogy a többi fogy az normális, de azok területébe csak akkro szabadna belépnie a csíknak, ha 100% fölé emeled valamelyik rendszered.
  • ZS90
    #520
    én eddig talán az összes hajónál tapasztaltam amit kipróbáltam, ezt az energiafogyós dolgot, szóval nekem vmi általános hibának tűnik, mert hari állapotba kerül a hajó, a tartalék meg a másik lemegy 15%-ra, warp energy marad 100%-on. viszont nem mutatkozik semmilyen teljesítmény csökkenés...
  • Borg
    #519
    Na, pont ezekről kellene info nekem. Mert ez kavarja meg az AI-t is, ugyanis a fedattackban meg a nonfedattack-ban is van conditional arra, ha a power csökken, vagy elfogy vagy ilyesmi. És ilyenkor passzívak lesznek.
    Vagy pl a D'Tai-nál volt az a gond, hogy a pulse disruptor rendszernek el volt irva a power drainje, és túl sokat fogyasztott. Ezért alig lőtt vele...
    Persze, egetrengető változás nem várható, de az AI azért látványosan jobban viselkedik miután rendberaktam.

    Ezenkívül mondhatnátok ötleteket missionokra is. Tehát olyan scenariok, amiket érdemes lenne megvalósítani a startrekből, vagy csak úgy. Hajók, állomások, felállások, helyszínek, stb...
    Most pl már alakul a TNG:The Defector részből az a jelenet, amikor az enterprise-D hirtelen 2 warbird társaságába kerül, aztán mikor már elbíznák magukat a romulánok, megjelenik 3 klingon D'Tai BoP is :)