598
Star Trek: Bridge Commander
  • [Walaki]D`Lair
    #518
    Van hajó, hogy hiába hagyom 100%-on, akkor is össze vissza zuhan (vagy legalábbis így emlékszem...) majd betesztelem őket...
  • Borg
    #517
    Na emberek, jó híreim vannak.
    Rájöttem, hogy részben mi okozza az AI relatív bénaságát.
    Ez pedig a power rendszer bugja egyes hajókon (némi AI string bugokkal megspékelve.)

    Ennek kiküszöbölése folyamatban, de ti is segíthettek benne.
    Konkrétan annyit kellene csekkolnotok, hogy az egyes hajóknál, ha minden rendszert 100%-on hagytok, akkor a power csík beleér e sárga, vagy piros mezőbe. No és ezt kéne jelezni nekem, hogy melyik hajónál hogyan fest a téma, én meg szép sorban kiiktatom a gondokat.

    Néhány hajónál már megoldottam, és sokat javult a viselkedésük. Kevésbé voltak passzívak.

    Amúgy van klingon fighter, meg klingon dtai bop is :) (a kicsi meg a nagy madár) Jóak lettek. Rengeteget dolgoztam a klingon hajók kiegyensúlyozásán is, szal mostmár méltó ellenfelek a megfelelő hajóknak (főleg ha az AI-t nem nézzük...lol).

    A legjobb amit most csináltam, az egy fighteres mission :) Föderációs meg klingon meg kazon fighterek mennek benne. Tudom hogy nem túl életszerű, de hatalmas fun :) Kazonraider, K'Pak, danube, peregrine, maquis raider... Ezekkel a hajókkal pl igen jól működik az AI, szal egész izzasztó mission lett.
  • Borg
    #516
    D'Tai Class Bird Of Prey :)
  • Borg
    #515
    Amint nekiálltam csinálni elmondom :D

    Egyelőre csak azzal voltam eddig elfoglalva, hogy megtaláljam miért nem csinál semmti az AI a kazonraider-nél. De csak nem jövök rá...
  • ZS90
    #514
    Amúgy csak kíváncsiságból, a köv mod verzióban milyen újítások várhatók?
  • Zsolo007
    #513
    Borg, milyen AI-k vannak a játékban? Mert láttam a FleetAI-t beírva az alap QB missionben. Mi van ha nem írok be semmit akkor mit használ a gép?
  • Zsolo007
    #512
    Én is így gondolom. Próbálgattam a hajókat és nekem is nagyon bejött. Jobban mint a Sovi, ami nálam nagy dolog, mert sovi buzi vagyok :).
    Az egyik ok a fézerek, a másik meg az, hogy a modell kifejezetten szép. Nagyon tetszik :)
  • Borg
    #511
    Sorozz be neki egyet a felső pajzson át a shield generatorra, vagy a center impulsera, netán az alsó sensor arrayra célzova (felülről). Elég gyorsan meg lehet bénítani a pajzsait, utána pedig egy-egy torpedó egy fézersora.
  • [Walaki]D`Lair
    #510
    Jajaja...még a Defiantomnak is komoly kihívást okoz!
  • ZS90
    #509
    húúúú, a galaxy uprated kib@szott erős, így a próbálgatás alapján talán megmerem kockáztatni hogy a legerősebb! nemtudom miért, de van olyan egyszere 4-5 fézersorból lő! csak a quantum torpedók hiányoznak..., de így is nagyon kemény...
  • Borg
    #508
    Viszont ugye csak 1-2 torpedótípusnak van erre elég ereje. Romulan torpedo, vagy borg... még egy fed quantumnak se elég.
  • Zsolo007
    #507
    Igen, ezt pont most tapasztaltam. Ahogy mondod tractort vesztettem így meg star impulset..
  • Borg
    #506
    A modban ezt másképp nem lehet megoldani.

    Amúgy viszont, ha van olyan rendszere a hajónak, aminek kevesebb Hp-je van mint a torpedó által bevitt max sebzés, akkor az armor ellenére is kiütheti azt a rendszert.

    Az AA ugyanis úgy működik a modban, hogy be van scriptelve, hogy amíg az armor hp-je el nem fogy, addig bármi más rendszer sérülése azonnal javítódjon meg. Ha viszont a torpedó kiütött egy rendszert 1 találatra, akkor nem tud már visszajavítódni. De ez a defiantál is csak kisebb rendszerekkel, pl egy-egy pulse disruptorral, vagy tractor emitterrel fordulhat elő - amíg le nem megy az AA.
  • Zsolo007
    #505
    Mondjuk az is tény, hogy abból a szempontból rossz a modban az AA, hogy itt addig más nem sérül amíg AA le nem megy. Valószínűleg reálisabb lenne, ha csak a sebzést fogná le, de attól még sérülhetnek a rendszerek. ditl.org szerint 10cm páncélzatról van szó, elég azt egy helyen átütni...
  • ZS90
    #504
    aham értem, de arról nem is tudtam hogy az ablative armor a filmekben is létezik, azt hittem ez csak a modban van hogy kiegyensúlyozottabbak legyenek a hajók vagy vmi ilyesmi:)) holtig tanul az ember:)
  • Borg
    #503
    Egy AI frissités már be van készítve a következő release-hoz. De csodákat nem kell várni.
  • Zsolo007
    #502
    Ez igaz, de csak erre a modra... Tegnap Kobayashi Maru modot felraktam. Ég és föld. Az Ai mérföldekkel jobb abban. Viszont a hajók nincsenek kibalanszolva. Meg az egész olyan roszs volt a CWX után :). Úgyhogy vissza is került a CWX, szar AI ide vagy oda akkor is jobb :)
  • [Walaki]D`Lair
    #501
    azé' nyírod ki mert olyan buta az AI mint a föld...ha elég türelmes vagy, a borg hajót is ki tudod vele nyírni...
  • Borg
    #500
    Vagy ez :DD
  • akyyy
    #499
    túlságosan szaggatna nekik:PPPPPP
  • Zsolo007
    #498
    Valóban, fura volt, de nem tűnt fel tudatosan, hogy hiányoznak a pajzsok. Érdekes magyarázat. Főleg azért, mert a pajzsok is sorozatonként változnak. Nekem úgy rémlik, hogy DS9-ben pont nem "buborék" pajzsok voltak.
  • Borg
    #497
    A flottás csatáknál sok esetben pajzs nélkül vonulnak fel a hajók a filmekben. A magyarázat szerint azért, mert ha egymásnak érne a pajzsuk a relatíve nagy hajósűrűség miatt, azok túltöltődhetnének.
    Igy lehet az, hogy 1on1-eknél még csak látni pajzs effekteket, de nagy flottás csatajelenetekben alig. És igy ilyenkor logikusan kevesebb lövés is elég egy hajónak, már amelyiknek nincs ablativ armorja...
  • Zsolo007
    #496
    A definaton speciel azért van, mert a a sorozatban is van, az már egy másik kérdés, hogy a játékban nem ugyanúgy jön ki...

    De a sorozatban mondjuk sokminden érdekes dolgot lehet látni. Nemrég tettem szert egy-két videóra a végső csatából DS9-ból, és abban látni érdekes dolgokat. VAn egy rész ahol 10-15 lövésből ( a pulse phaserből) szemből kicsinál egy breen hajót. Vagy egy másikon egymás után 4 quantum torpedót lő ki. MEgint másikon, ugyancsak kb. 10 lövésből kicsinál egy domi bugshipet...
  • ZS90
    #495
    Nekem lenne egy kérdésem. arra lennék kíváncsi hogy az ablative armor tulajdon képpen miért van a hajókon? mert nekem kicsit rontja az összképet, hogy egy defiantal kinyírom a scimitart, amikor a defiantnak kb egy disztruptor sorozattól megkéne bénulnia. vagy az hogy játszi könnyedséggel elintézek egy Dom Battlecruisert.. szóval az ablative armor nagyon megkönnyíti az ember dolgát.
  • Zsolo007
    #494
    Értem. Ilyesmikre már nem emlékszem.
  • Borg
    #493
    Ha megnézed a dominion war pár részét, akkor ott látható, hogy a galaxy upratedek egy phaser sorból 2 nyalábot is tudtak lőni egy célpontra. Míg másik hajónál ilyen sosem volt. Na ezt próbálja visszadni a mod, bár még nem tökéletesen.
  • Zsolo007
    #492
    Beleütköztem még egy érdekes dologba: Interpid nem tud warpolni. Megnyomom a gombot és semmi sem történik....
  • Zsolo007
    #491
    Végignézegettem most a fed hajókat. Az miért van, hogy a Galaxy uprated egyszerre több phaserrel is tud lőni, míg a többi nem? HA csak szimpla átfedés kérdése a dolog, akkor a sovereign miért nem tud?
  • Zsolo007
    #490
    Hát ez sem elég. Frogolódok(természetesen nem csak 2D-ben, hanem Q-t E-t is használom..) nyomom a ctrl(pulse-ra ez van beállítva)-t mint az állat. Éssss: semmi. Az első hátsók amik bal gombal is mentek mennek ezzel is, de semmi több.

    De egyébként hasonló problémám van a prometheussal is. Az elején lévő 4 phaser stripből nem tudok lőni. Akárhogy forgok mindíg másikból lő, gyakran olyanból aminek a kép alapján nem arra kéne nézni. Tök idegesítő.
  • Zsolo007
    #489
    Jah :D. Azt nem nyomtam, csak a sima bal gombot... :) thx
  • Borg
    #488
    Pulse weapont nyomogasd, az van neki. Körben... sok. Ahogy a HUD képén is látszik.
  • Zsolo007
    #487
    Kipróbáltam a Scimitart. És felmerült bennem egy kérdés. Hol vannak ezen a fegyverek? Mert jelölve van egy csomó. De akárhogy forgok nem lőnek. Előre lő 2 hátra lő 2 + torpedó. Ennyit találtam... Nem lehet valahogy megnézni az arcokat? Más hajóknál is hasonló problémákba utköztem: Nem találom a jelölt fegyvereket, akárhogy forgok nincsenek.
  • ZS90
    #486
    én meg most játszottam egyett reman warbird ellen, azt is kijúggattam:DD
  • Zsolo007
    #485
    Hát bakker ez érdekes. Most játszottam megint egyet és ég és föld, nem tudom, hogy a tegnapi tapasztalatok minek köszönhetőek. Most tök könnyen kicsináltam warbirdöt promival, defianttal meg még könnyebben.
  • ZS90
    #484
    hát nagyon is, defiantal még könnyebb leszedni egy hardos warbirdot mint sovereignel és meg is indoloklom miért: defiantal könnyebb kikerülni a warbird támadásait és sokkal könnyebb a hajóhashoz manőverezni, onnan meg a pulsephasers meg a quantum torpedo nagyon hamar megteszi a hatását...
  • [Walaki]D`Lair
    #483
    De, ráadásul Heavy AI ellen csináltam...egyáltalán nem nehéz...

    viszont AI irányította Defiant meg nagyon pite, 1-1 lövést enged csak el a pulzusfézerekkel, nem pedig egy egész sorozatot, így nagyon könnyű szétszedni...
  • Zsolo007
    #482
    Szerintem mi nem ugyanarról a modról beszélünk :O :)
  • ZS90
    #481
    az energia visszaesős dolog nálam is van... viszont nem számít semmit, úgyanúgy működik minden, azt pici kis idegesítő dolgot leszámítva hogy a chief engineer folyamatosan pofázik.

    a Prometheussal kapcsolatban szerintem nagyon is erős, épp olyan amilyennek lenni kell, amikor csináltam nagyobb csatát akár romulánok akár a dominium ellen mindíg a prometheus osztály bírta a legjobban, no meg a sovereign., a warbird meg szerintem nagyon könnyen kilőhető, csak a hashoz kell maőverezni és a powerplant-t lőni, néhány quantom át is viszi a pajzsot, utána meg gondolom sejthető mi következik...

    amúgy a prometheus vs romulans küldit elsőre simán megtudtam csinálni, AI irányítással ami azt jelenti hogy csak igen kis százalékban tudtam torpdeó találatot bevinni.
  • [Walaki]D`Lair
    #480
    Nálam is leesik, de aztán ott marad, nem szarozik tőle az energiaellátás...

    amúgy nem értem miért mondod, hogy túl erős a Warbird...én még a Defianttal is szétkapom nemhogy a sovival...Pont a múltkor mondtam, hogy leszedtem vele a Scimitart is...
  • Zsolo007
    #479
    Tök jó oldal ez a ditl.org. Nem ismertem eddig. Gyorsan megnyitottam a prometheus, meg a warbird adatlapját, és nem lepődtem meg. Majdnem minden tekintetben jobb(erősebb) a promi, mint a warbird...