598
Star Trek: Bridge Commander
  • [Walaki]D`Lair
    #398
    Na most jóóó
  • [Walaki]D`Lair
    #397
    ááá faszt...elnéztem...nem úgy nyomogattam...:DDD
  • [Walaki]D`Lair
    #396
    Minden úgy van ahogy leírtad, de nem rak bele a sovereign be...mondom, hogy egy szál magam vagyok egy galaxy-ban...

    V1.1-em van, de ez gondolom neked is ugyanaz...
  • Borg
    #395
    Nézd, ha kitörölted a három könyvtárat előtte, majd bele a modot, akkor most ugyanolyan játék van nálad, mint nálam. Tehát ha nálad nem megy, akkor te baszol el valamit :)

    Graf minden highon van ugye? Ugy mész be a menükkel ahogy leirtam? Sovereign-be berak?
  • [Walaki]D`Lair
    #394
    Kitöröltem, úgyse volt jó, utána megpróbáltam törlés nélkül, úgyse jó...mutatorok mind sárgák...
  • Borg
    #393
    Arra nyomsz amire kell? mutatorok be vannak kapcsolva? data,sfx,script könyvtárakat kitörölted előtte?
  • [Walaki]D`Lair
    #392
    Single Player meg simán megy...
  • [Walaki]D`Lair
    #391
    Valami baromira nem smakkol, hiába megyek testmode meg minden, kiválasztom amit akarok, de csak a loading felirat jelenik meg a kijelzőn és annyi, nem tölt be...sőt amikor már a quick battle-re kattintok, akkoris egyszál magam vagyok egy Galaxy-ban...és sehova sem tudok warpolni...
  • Borg
    #390
    Teljes mértékben hidegen hagyott, hogy a hidak hol meg hogyan működnek, szal megnézed, aztán kiderül.
  • bgabor
    #389
    Kimaradt egy lényeges szó: Az új hajómodellek és HIDAK működni fognak?
  • bgabor
    #388
    Csak azért említettem az alap történet végigjátszását, mert most játszom először a játékkal. :-)
    Tehát ha jól értem, ha simán bemásolom a játékmappába az új fájlokat, akkor az új hajómodellek és működni fognak?

    Régóta olvasom a topicot, de nem tudom mi lehet ez a nanofx2 grafikai tuning. Ennek a telepítése az a hosszadalmas és bonyolult eljárás, amit alább ismertettél?
  • [Walaki]D`Lair
    #387
    na már rittyen is lefelé:)

    DEFIAAAANT :D:DD::D
  • Borg
    #386
    CWX MOD V5 BETA - 660MB
  • Borg
    #385
    Elméletileg a játék minden alap részlege is működik, vagyis a single player missions, meg a multi is. A történetét is végigjátszhatod, és ott ami helyett új hajó be van téve, az is fog megjelenni. De pl ilyen hogy ferengi maruder, meg cardassiai szállítóhajó, meg ilyen ökörségek nincsenek is moddolva. Szal valszeg a balansz nincs már meg ezekben. De mi a rákért akarnád a game alaptörténetét játszani az új hajókkal, amikor vannak jobbak?

    A multinak meg mennie kell, feltéve hogy minden résztvevőnél 100%-osan ugyanugy fel van téve a mod, és minden file megegyezik.

    Egyedül a nanofx2 grafika az, ami CSAK abban az alább leírt quickbattle módban van. A többiben nincs extra grafika.
  • Borg
    #384
    A nagyrészük single-system misszió, tehát igen, pusztítsd az ellenséget oszt kész (mintha ez olyan egyszerű lenne :D). Némelyikben kell warpolgatni is rendszerek között.
    Egyelőre nem a bonyolultabb missziók készítése volt a cél, de majd lesznek olyanok is.
    A következő projekt az lesz, hogy a misszióknál meg lehet majd adni, hogy az egyes hajók milyen időintervallumban érkezzenek be a küldetésbe. Ezzel lényegében bármilyen scenariot meg lehet már valósítani majd (a többi opcio, vagyis pozicionálás, elősérülés, briefing, stb már most is benne van).
  • [Walaki]D`Lair
    #383
    De lehet, csak akkor újakat nem lehet tenni bele rendesen...
  • bgabor
    #382
    Multizni nem lehet vele?

    Ez most hülye kérdés lesz, de nem lehetne egy-az egyben lecserélni a hajómodelleket, úgy hogy a játék mindenféle buhera nélkül menjen vele? Hadjárat, multi, minden. Tudom hogy már így is rengeteg munka van benne, csak gondoltam rákérdezek.
  • akyyy
    #381
    benne vannak a missziók leírása, h mégis mibe mit kell csinálni, vagy csak el kell pusztítani az ellenséget?
  • Borg
    #380
    Van még mit csinálni rajta, nade azt majd a V6-ban :)
    Most legalább majd ti is tudtok véleményt mondani, meg javaslatokat tenni, hogy hol kell belenyúlni még.
  • [Walaki]D`Lair
    #379
    Baszki...összehasonlítva azzal ami nekem van...uhh..ez egy totál új játék :)
  • Borg
    #378
    Jah, még valami.

    Én a mod teszteléséhez általában elég plain systemeket használtam, hogy feleslegesen ne terhelődjön túl a game.
    Viszont benne van a lehetőség, hogy ti átállítsátok, illetve az új missziókhoz szebb systemeket használjatok, nebulákkal, bolygókkal, csillagokkal stb stb. A systemek listájában a kékkel kiemelt rendszerek NanoFX2 grafikával rendelkeznek, tehát az Intrepides képhez hasonló szépség érhető el. Persze meg is fingatják a gépet, ahogy a warbird-ös képen látszik, ott épp bevillantak a nebula vertexei.
  • Borg
    #377
    Még pár kép:






  • [Walaki]D`Lair
    #376
    Ez valami gyönyörű lett, grat
  • Borg
    #375
    A hajók száma a végtelenségig mehet, de már singleben is megfingatja 15-20 hajó. Sőt, némelyikekből már 10 is az enginet.

    -------------

    A mod kb este 8 környékére ér fel. 660MB egy zipben.

    Viszont akkor addig had irjak egykét infot elöljáróban:

    Installálás:
    Becopyzod a ZIP tartalmát úgy ahogy van a felinstallált Bridge Commander könyvtáradba, mindent felüliratva. (a scripts, data, sfx könyvtárakat akár ki is törölheted előtte, ha ziherre akarsz menni).

    Indítás:
    Parancsikonodban a parancssor végére oda kell ird ezt: -TestMode
    Tehát a cél nevű sor így nézzen ki benne:
    "C:\Program Files\Activision\Bridge Commander\stbc.exe" -TestMode
    Ha igy elinditottad, akkor valszeg black screen fogad, mert az intro ki lett rippelve belőle. Esc-et nyomogass (1 max 2x kell), amig a menü be nem jön.
    Ezután látsz egy olyan gombot, hogy Configure, majd ott Mutators. Minden mutator legyen bekapcsolva, tehát mindnek a sárga pöttye égjen.
    Után látsz egy másik főmenü gombot, ami új, és így hangzik hogy Test Only. Mostantól csak ezt használod. Erre rákattintva egy almenü gördül le, amiben SEMMI MÁSRA NE NYOMJ (!) csak a Custom Missions-ra, amire egy újabb almenü gördül le. Itt a QuickBattleGame gomb lesz a barátod, ezzel indul a téma. Másra azért ne nyomj, mert azok valójában nem funkciói a játéknak, csak a scriptrendszer oda felsoroltatja őket. Szal csak megkevered az egész működését, ha kattintgatsz másra.

    Ha eddig megvagy, akkor betölt a game egy misszióba. A sovereign-ben leszel, egy starbase, és egy ambassador class mellett. Ha kiwarpolsz a rendszerből, akkor máris csatába bocsátkozhatsz két cardassiai hajóval, persze ezek nem jelentenek majd túl nagy problémát a sovereign-nek.

    A lényegesebb viszont, hogyha a hídon F3-at nyomsz, ott lesz a menüben az, hogy CONFIGURE. Erre jön elő a QuickBattle beállító képernyő. A file menüből betölthetsz általam kreált missziókat, és a startra nyomva máris nyomathatod őket. Avagy, a ships, systems gombokkal újakat is felkonfigurálhatsz. Ha valakinek lesz erre igénye, majd elmondom hogyan. (ezután megoszthatunk majd egymással kreált SP missziókat)

    Ezekután pedig fedezd fel a game minden hajóját, és minden paraméterét :) Mindenhol fogsz találni újdonságokat.

    Bugok vannak benne bőven. A legtöbb egyátalán nem befolyásolja a gameplayt, max szépséghiba (pl a hudon néhány hajónak csak az Akira van a pajzsnézetén, nem pedig az amivel ténylegesen mész, now what). A legtöbb bug amit tapasztalni fogsz, az az engine túlterheléséből adódó grafikai anomália. Poligonszétesés, elnyújtás, crashtodesktop néha... Főleg ha 10+ hajóval harcolsz, 10-20 perc után. Sajnos ezzel nem lehet mit tenni, ennyi tud az engine. Ha minden misszió után kilépsz, és vissza, akkor jóval kisebb az esélye ennek (valszeg memory leak is van benne).

    Néhány új screen:









  • akyyy
    #374
    multiba hányna lehet max játszani? csak nemtom h meynire szaggatna majd a játék, meg stb...

    de ki kell próbálni, és ha szaggat, megy a másikra, ha nem akkor meg juhú ^^
  • [Walaki]D`Lair
    #373
    Elverlek megint a defianttal:P:P
  • [Walaki]D`Lair
    #372
    Hurrá hurrá:)

    Este multi? :)
  • Borg
    #371
    Na, már csorog felfelé a release :) Meglehetősen nagy dl lesz.
  • [Walaki]D`Lair
    #370
    megnyomod a space-t...lol
  • bgabor
    #369
    Multiban nem lehet valahogy híd nézetre váltani?
  • Zsolo007
    #368
    Én sem....Ennek egyik oka az, hogy az alap hidak uncsik, az új hidak rondák (kivéve az intrepidé! az nagyon szép munka). Meg az AI egyébként is hülye :)
  • Borg
    #367
    én pl sosem játszok híd nézetből..
  • Zsolo007
    #366
    Szerintem tök gagyi a hídja, arról nem is beszélve, hogy hülye az elrendezés :). Összevissza kell forogni
  • [Walaki]D`Lair
    #365
    ÜHHBAZZ ki sem fogok szállni a Defiantból :D:D:D
  • bgabor
    #364
    Várjuk!
  • akyyy
    #363
    nah intrepidből képet:D
  • Borg
    #362
    Ja, pl a defianthoz van, intrepidhez is asszem... bár ezzel nemnagyon foglalkoztam most.
  • akyyy
    #361
    híd is?
  • Neoncsoves
    #360
  • Borg
    #359
    A modba ilyenek is lesznek.