Berta Sándor

Országos hálózatot építene a DT, ha az állam megvédi

A konszern érdekes ajánlatot tett a német kormánynak: a szabályozás enyhítéséért cserébe állami támogatás nélkül kiépíti az országos DSL-hálózatot.

René Obermann, a DT vezetője erről egy, a kancellári hivatalban nemrég tartott gazdasági csúcstalálkozót követően beszélt a WELT ONLINE-nak. "A Deutsche Telekom célul tűzi ki magának az egész országot lefedő szélessávú infrastruktúra kiépítését. Ezzel felerősíthetők a piaci folyamatok anélkül, hogy állami támogatások kifizetésére lenne szükség. Egyúttal az informatikához kapcsolódó ágazatok is új lendületet kapnának és munkahelyeket őriznénk meg, illetve hoznánk létre. Így jelentős mértékben enyhíthetnénk a gazdasági válság németországi hatásait. Cserébe csupán annyit kérünk, hogy a német kormány vizsgálja felül a szabályozásra vonatkozó elképzeléseit. Olyan szabályokat kell alkotni, amelyek összességében beruházás-ösztönzőek" - jelentette ki a vezető.

René Obermann egyúttal utalt rá, hogy a darmstadti Harmadik Német Nemzeti Informatikai Csúcstalálkozón maga Angela Merkel német kancellár közölte: 3-4 éven belül minden német háztartásban lennie kell szélessávú internethozzáférésnek. Ahhoz, hogy ez valóban teljesülhessen, a német kormánynak is változtatnia kell az álláspontján. A cég alapfeltétele, hogy a drágán felépített hálózatot ne kelljen megnyitnia versenytársai előtt.

A DT tervei szerint legkésőbb 2011-re a német háztartások 99 százalékában lehetne nagy sávszélességű, átlagosan 2 Mbps-os adatátviteli sebességű internetelérés. Ehhez kétmilliárd euróra lenne szükség. Amennyiben a jogi háttér megfelelő, akkor a konszern hajlandó lenne akár a sokkal drágább optikai hálózatok kiépítését is finanszírozni önerőből, szintén állami támogatások nélkül. A német kormány egyelőre még nem reagált az ajánlatra.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • QuippeR #4
    ja, meg van a DT-féle, "nem nyitjuk meg másoknak a hálózatot" megoldás, ami végülis védhető lenne, de az állam szempontjából nem kielégítő megoldás. tehát inkább a b lehetőséget kéne választani.
  • QuippeR #3
    az a baj, hogy nem elég az információ, hogy értsed miről van szó. jelenleg az állam (itthon is és a németeknél is) kötelezi a telefonvonalakkal fizikailag rendelkező szolgáltatót, hogy a fenntartási költség alapján meghatározott átalánydíjon adja át más szolgáltatóknak a vonalat.

    tök jó, de az átalánydíj meghatározásakor nem veszik figyelembe a kiépítési költséget. tehát ha kiépítenek (vagy fejlesztenek) egy vonalat, akkor azt a pénzt, amit erre költöttek, nem terhelhetik rá azokra a szolgáltatókra, akiknek aztán előfizetőik lesznek az új területen. arra pedig nincs garancia, hogy az újonnan kiépített vonalon lesz annyi előfizetőjük, hogy megérje a fejlesztés.

    ezáltal gyakorlatilag totál meggátolják a kisebb népességű területeken történő sávszélesség-kiépítést, mert nem lehet garantálni, hogy lesz T-com előfizető egy kis faluban, amely esetben a kiépítési költséget (ami a fenntartási költségek többszöröse) teljes egészében veszteségként könyvelhetik el. (a kiépítésben részt nem vevő, a vonalat csak bérlő szolgáltató pedig jelentős profittal a zsebében távozik, hiszen az új vonalért ugyanannyit fizet, mintha úgy teremtette volna oda a Jóisten.)

    innen négy lehetőség van:
    a) mindenki épít magának rendszert, és nem köteleznek senkit, hogy átadja a vonalat. gondolom egyértelmű, hogy nem működne, elsötétedne az ég a kábelrengetegtől.
    b) nem határoznak meg átalánydíjat, és a szolgáltatók az egyes előfizetőkhöz tartozó konkrét összeget fizetik ki a vonal fenntartójának. (például ugye, ha fejleszteni kell egy központot, hogy ADSL2 képes legyen, akkor mindenki arányosan részt vesz ebben anyagilag.)
    c) minden marad úgy mint most, és nem lesznek fejlesztések. ezt meg nem akarjuk.
  • r4pid #2
    Gondolom te is ilyen "BSA" típusú emberke vagy..... mindenkit állandóan megcseszni ha saját érdekében gondolkodik... Csakhogy itt mellesleg az emberek is jól járnának.
    Lehet hogy monopólium lenne, de ők építik ki... Hagyj csináljanak már azt vele amit akarnak... akinek nem kell nem veszi meg, ha drága úgysem veszik, ergo lejjebb kell vinniük az árakat...
    Tudom nehéz ezt felfogni de megpróbálhatnád..
  • Komolytalan #1
    5 év letöltendő fegyház vesztegetés miatt. Mivel itt konkrétan arról van szó, hogy monopóliumot akarnak szerezni, és ehhez állami vezetők segítéségét kérik.